Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Demo vozila - Da ili NE?

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Ja sam imao većinom dobra iskustva.

 

Ljude iz ATV nautica maltene na slavu treba da zovem, samo što je ne pravim.

Toliko sam puta bio u salonu, sve su mi ispričali, probao sam sve šta su imali od registrovanog, jedno vreme su ili prepoznavali moj broj telefona kad zovem ili su me nekako i upisali.

A na kraju nisam kupio ništa njihovo na žalost.

U Eurosumaru ne znam dal zato što je "naš" al mi je isto lepo posvetio vreme @slobasuper9.

I Super soco kad sam uzimao su bili veoma prijateljski i tu da proćaskamo o svemu.

CF tu i tamo, jesmo pričali, bilo sve ok, dali su mi na dva sata da se sam vozim, to je super.

E jedino u Hondi sam imao to iskustvo da ih apsolutno ne zanima ništa, dok nisam preko drugara kupio motor, pa kad sam došao da ga preuzmem čak je i tad bilo mešovito. Dobri smo, al za prvo pitanje koje sam imao - pročitaj imaš to u upustvu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Skittles je napisao:

 

E jedino u Hondi sam imao to iskustvo da ih apsolutno ne zanima ništa, dok nisam preko drugara kupio motor, pa kad sam došao da ga preuzmem čak je i tad bilo mešovito. Dobri smo, al za prvo pitanje koje sam imao - pročitaj imaš to u upustvu.

Znači Stokholmski sindrom??? Što te više ignorišu i maltretiraju idi kod njih!!!! 😆

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Ne nego motor kupujem zbog motora a ne prodavca 😄

A zamalo da zaboravim, sad me @mick podsetio - i u Burnoutu su uvek bili maksimalno korektni.

Dok sam se raspitivao samo, i posle kad sam imao Benelli i servisirao ga kod njih, a i posle kad ga više nisam imao :) 

Čak su mi i sredili na motoru nešto šta realno nisu morali, jer je bio u garanciji (mada ko čita sitna slova, mogli su da se izvuku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 26 minuta, Skittles je napisao:

Ne nego motor kupujem zbog motora a ne prodavca 😄

A zamalo da zaboravim, sad me @mick podsetio - i u Burnoutu su uvek bili maksimalno korektni.

Dok sam se raspitivao samo, i posle kad sam imao Benelli i servisirao ga kod njih, a i posle kad ga više nisam imao :) 

Čak su mi i sredili na motoru nešto šta realno nisu morali, jer je bio u garanciji (mada ko čita sitna slova, mogli su da se izvuku).

Mogu da potvrdim...iz nekog razloga Hondini ljudi se ponašaju baš kako si opisao. Valjda je to ona priča...prodajemo na tone može nam se.

 

Sa druge strane Eurosumar, Barel, BO, Autopromet donekle i CF zaista bez mrlje što se tiče odnosa prema nama...dosadnjacima koji ''samo gledamo''.  Šta više BO je sa zakašnjenjem ali svakako veliki plus počeo sa boljom prezentacijom novih modela, Autopromet to radi već neko vreme u saradnji sa motoklubovima, CF ima truda i td. Realno to meni više vredi kod odluke o kupovini nego puki brend...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja ne znam šta uopšte ima da pričate sa prodavcima sem o ceni, uslovima plaćanja i test vožnji ? Sve tehničke karakteristike, testove, snimke vožnji, poređenja motora imate na netu. Ja sam kupovinu motora dogovorio u dva maila. U prvom pitao za cenu i rok isporuke, u drugom kad i koliku kaparu treba da uplatim. Javili kad je motor stigao, odneo pare i preuzeo motor. 

Mada neko voli da mu prodavci titraju, mene ne zanima ni firma ni ko prodaje, samo cena i proizvod.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Lično mišljenje o "novo ili polovno".......

 

Aston.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 2/25/2024 at 12:42 AM, Dudico said:

K: Imate li šta u ponudi od V2 agregata, da nije čoper i da ima manje od 1300cc?
P: Naravno (pokazuje na igračku od 450cc), ovo je model za ovu godinu!


Da sam prodavac, i ja bih verovatno ovako postupio jer bih pomislio da me kupac zeza :) . Jer je zaista potrebno 10 minuta online da se pogleda koji motori zadovoljavaju kriterijum, da li su kod nas u podnudi i kod kog distributera.
Da li stvarno postoje ovakvi kupci - tipa stavim desetak hiljada evra u džep i odem da kupim motor kao što kupujem farmerice?

Ne mislim kolega na tebe konkretno, nego uopšteno. Meni je prosto nezamislivo da bih ja mogao da uradim nešto slično.

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
On 2/22/2024 at 1:32 AM, Dudico said:

Prvi primer ne baš neke značajne razlike u ceni novog i "demo polovnog" trenutno je kod nas na oglasu: Yamaha Tracer 9GT 2023. demo vozilo prešlo oko 9k km - cena 13.990€, ušteda oko 2k€.

Nov 9GT je u Platneru sad 14990, tako da ta demo 9GT u Barelu nema nikakve logike sa tom cenom. Doduse, ne pise da je fiksna cena tako da mozda moze i veca razlika u cifri da se napravi.

 

Licno, ne bih bezao od demo vozila, ako bi cena opravdala tu kupovinu. Ali za samo 7% u razlici cena, ne bih gledao demo koji je skoro stigao po kilometrazi na drugi servis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Javljaj da ispratimo koje će biti cene, neki automatik za decu valja a ne škodi 
Evo je prva Vitara:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vitara PREMIUM 2WD/MT, 2023. godište, Džip/SUV, Benzin 1373 cm3, vozilo prešlo 44300 km, Beograd. Putnička vozila - Polovni Automobili


Sutra postavljam prvi automatik, u pitanju je S Cross.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
33 minutes ago, grafigo said:

Nov 9GT je u Platneru sad 14990, tako da ta demo 9GT u Barelu nema nikakve logike sa tom cenom. Doduse, ne pise da je fiksna cena tako da mozda moze i veca razlika u cifri da se napravi.

 

Licno, ne bih bezao od demo vozila, ako bi cena opravdala tu kupovinu. Ali za samo 7% u razlici cena, ne bih gledao demo koji je skoro stigao po kilometrazi na drugi servis.

Ne bih da ti oponiram jer stvar od čoveka do čoveka i šta je čovek iskusio a šta tek želi da plati da bi iskusio.

 

Ja sam kupovao nove motore i kola pa mi taj osećaj "otpakivanja novog"nije strana stvar.

 

7% nije malo,možda apsolutni iznos kad preračunaš nije  WOW ali..stavi na štednju ili uloži negde,dobićeš oko 3.5%..

 

7% je ipak skoro pa letovanje..jos ako su platili taj prvi servis posle razrade..top ,to mi je i onako zamarajuca procedura(nemoj,preko 100km,obrtaji trt mrt) i bespotreban trosak u prvih 1000km.

 

Naravno da nisam imao iskustva novog,platio bih 7% više i uzeo nov, bez razmišljanja.

 

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ramenjujemo mišljenja, ništa loše nema u tome.

 

Moj rezon je da je konkretno taj Tracer 9GT sad 1 godinu star, ima 9.000km na satu i "sumnjivu" prošlost, sa dosta različitih vozača. Zato mi 1000e (7% u ovom slučaju) u odnosu na nov ne zvuči primamljivo.

 

Postavljac teme je postavio primer istog vozila u inostranstvu, čija je cena spuštena na 12k eur, sa 15k.

 

Nisam kupio novo vozilo do sada, al sam par puta kupio staro 1 do 2 godine. Tu mi je rezon bio da ne žudim da mi motor bude nov po svaku cenu, dok je sa druge strane taj motor taman izašao iz perioda razrade, uradjen mu je servis i tek registrovan. Servis i rega su bili oko 500e, tako da mi je i to bila znacajna stavka kada sam gledao cenu motora koji kupujem. Mislim da sam tada prosao sa cenom nižom za preko 20% u odnosu na novo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

@grafigo Hvala za info za cenu u Platner-u,

Barel sam kontaktirao za ovaj Demo čim su ga stavili na oglas i ... "to je ta cena" a može i na kredu ako nemaš kintu :)

Inače...INO prodavci i dalje ne reaguju ... čak ni na podsetnik :( 

Nastavio da gledam i polovno (a da nije Demo) i čini se da je najbolji odnos cena/kilometraža/oprema/godište Tracer 900GT '20. ili eventualno '21. (ako se naleti na 9GT ali baš retko) a '22. je i dalje preskupo bez obzira na kilometražu (dođe previše blizu novog ako ne i skuplje sa troškovima) "običan" T900 ili T9 mi nešto nije interesantan a toga već ima i ovde za slične novce...

 

Lično ne patim od novog, imao sam (i imam još uvek) nov auto i iako je star 7 godina za mene je i dalje je "nov", i stalno neka briga "da ga sačuvaš i očuvaš" nema onog "rasterećenja" koje dolazi sa polovnim makar bilo i "kao novo", i ako sam nešto naučio od matorog to je da je za sve ključna tehnička ispravnost a estetika... može i ne mora... ako može bez ulaganja živaca super ali ako ćeš da trošiš živce i energiju da bi i drugome bio lep kao i tebi... nema tu ni radosti ni sreće (osim lične emocije dok ga sređuješ i ulepšavaš;)

 

Drugo... definistivno sam odustao od XR-a a što se više zagledavam u onaj CF 800MT (Touring ili Explore) nekako se sveukupno čini bolja kupovina od Tracer-a... emocija kaže :yamaha: a razum kaže CF Moto :) drugar ga ima i zgazio je više od 40k za 2 godine i prezadovoljan je a realno je zahtevniji od mene što se tiče motora :neznam: 

Na kraju krajeva 5 godina garancije je ako se ne varam i dalje 60 meseci... ili ako je verovati kineskom kalendaru, ako se sada kupi u godini Zmaja garancija izlazi u godini Majmuna (a između te snađe Zmija, Konj i Koza:) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Evo ga i S Cross automatik u srednjem paketu opreme. Neću više spamovati ovde sa oglasima, svakako koga zanima lako će preko ova dva doći do svih oglasa koje imamo pa eto, ako je nekom nešto zanimljivo...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23485118/suzuki-sx4-s-cross-premium-2wd-at

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

U vrlo slicnoj smo poziciji. Planovi za ovu godinu kazu da je Versys 1000 mera (za putovanja u dvoje), srce bi na 9GT, a racio na CFMoto. Kola pune 10 godina uskoro  i prilicno kilometara pa paralelno gledam i drugi auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2032 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako prodaju novo vozilo,koje nije demo,0 km,ali stojalo u magacinu 1-1,5 godina?Normalno uz popust.Koliko je to losije od tek uvezenog,novog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Osim što je potencijalno stariji model, ne bi smelo ništa da bude problem. Po meni su to odlične prilike.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ako prodaju novo vozilo,koje nije demo,0 km,ali stojalo u magacinu 1-1,5 godina?Normalno uz popust.Koliko je to losije od tek uvezenog,novog?
Nije parizer da mu istekne rok trajanja.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja