Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 1050, V-Strom 1050DE, V-Strom 800DE i GSX-8S po sniženim cenama u Euro Sumaru!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 277 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 32 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Da obilazim svet izabrao bih adv do 150kg. Ne bih sigurno vozio krmaču od 220kg pa kad je oboriš u pesak ili u blato zaglibiš, da moraš da čekaš Bušmane da te vade... Vecina što obilazi svet sa ovog foruma vidim da ga obilaze po asfaltu 90% .. Za to su ok, loš asfalt, rupe ... razumem. Ali za of ? Hm.. ja nisam jos video gs van asfalta. A ni vstrom, po neku tenere sam sreo i po nekad ktm.. Većinom vidim lakšu kategoriju do 150-160kg.. 

Ajde ajde,nemoj biti na kraj srca zemljače.

 

Poslaću ti ja slike juneta van asfalta čim grane proleće. Ako sam ja reper umeća off road vožnje, da se kolektivno samozapalimo svi.

Jašio sam TA600 po neasfaltiranim putevima skoro deceniju, tvrdim da gde ide TA ide i GS. 

 

Moje poređenje je:

Gde prođe Golf 2, proći će i teški ADV.(malo li je?)

Gde ide Lada Niva,treba nešto lakše .

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Da li neko ima informaciju pre svega @Jovan Ristic i @slobasuper9 do kada će se prodavati Vstrom 650. Da li je sa izlaskom novih modela planirano da se polako povlači iz prodaje ili će ostati kao opcija i alternativa? Konkretno me interesuje za narednih godinu, dve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2866 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

To sam jednom poverovao liku u Ladi Nivi da može da se prodje i nikad više 😬🙄

FJR mislim da se još nije oporavio od šoka 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 1 sat, ironhorse je napisao:

Ajde ajde,nemoj biti na kraj srca zemljače.

 

Poslaću ti ja slike juneta van asfalta čim grane proleće. Ako sam ja reper umeća off road vožnje, da se kolektivno samozapalimo svi.

Jašio sam TA600 po neasfaltiranim putevima skoro deceniju, tvrdim da gde ide TA ide i GS. 

 

Moje poređenje je:

Gde prođe Golf 2, proći će i teški ADV.(malo li je?)

Gde ide Lada Niva,treba nešto lakše .

 

 

 

Sve ok, razumem. Univerzalna stvar. Ja lično nisam ljubitelj univerzalnih stvari. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2732 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, max80 je napisao:

Da li neko ima informaciju pre svega @Jovan Ristic i @slobasuper9 do kada će se prodavati Vstrom 650. Da li je sa izlaskom novih modela planirano da se polako povlači iz prodaje ili će ostati kao opcija i alternativa? Konkretno me interesuje za narednih godinu, dve?

Odgovorice ti preciznije kad vide, ali mislim da je kraj. Jos koji komad, ako ih uopste ima.

Mislim da je proizvodnja okoncana. 

Ovo je poluinfo, nezvanicno... 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Da li neko ima informaciju pre svega @Jovan Ristic i @slobasuper9 do kada će se prodavati Vstrom 650. Da li je sa izlaskom novih modela planirano da se polako povlači iz prodaje ili će ostati kao opcija i alternativa? Konkretno me interesuje za narednih godinu, dve?
Zvanične informacije o prestanku proizvodnje ja još nemam. Svakako, ako posmatramo Strom 800, postaje jasno da nasleđuje 650. Ove godine je 650 tu, obzirom da je M4 model u prodaji već neko vreme, tako da ovu sezonu je tu. Za dalje ćemo videti, ali definitivno ide ka tome da 8s zauzme mesto SV-a i 800 i 800DE zauzmu mesta 650/650XT.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

 @abarth_maniac i @slobasuper9 hvala na odgovorima. Tako sam i mislio, ali znači kao potvrda. Ako zanemarimo Kineze, kada odu Strom 650 i recimo Versys 650 više neće imati šta da se uzme za ispod 5 cifara u evrima u toj klasi. 

 

Jasno je da je 800 zamenik 650, ali je jasno i da je u osnovi skuplji za oko 3000 evra ili nekih 35%, što je ozbiljna razlika, kako god da se gleda.

 

Ložim se da na tamo pojurim nešto novo ili par godina staro, ali kako su motori rekao bih sa svakom isporukom skuplji, moram da rešavam to u narednih godinu, dve ili će mi toliko pobeći, da neću moći više da ih stignem, a da ima nekog smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ne može biti unapređen specifikacijski a jeftiniji. Prosto tako mora. Plus infoacija, sve je svakim danom sve skuplje (pare manje vrede), tako da to je nešto što je neminovno. Što se mene tiče, ko u naredne 2 godine dohvati nov ispod 10k dohvatio je. Vrlo brzo će i kinezi dobaciti do te cifre. Sad su samo jeftiniji jer je to stari oprobani recept kako zauzeti deo tržišta. Ništa novo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Skuplji je oko 2000 eura, nešto malo više.

Mislim i da vredi više za toliko koliko je poboljšan u odnosu na 650, još da je taj estetski momenat malo povoljniji bio bi već u garaži. Moram da ga vidim uživo, možda me i osvoji šarmom :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ma ne kažem da ne vredi, naročito ako pogledamo konkurenciju, a sigurno će imati ne mali broj kupaca. Ali gledam iz svog ličnog ugla, meni je Strom 650 sasvim dovoljno za moje potrebe i možda dobacim, ako se poklope neke stvari i naravno bude u prodaji. A do 800 sigurno neću. Činjenica da je inflacija, ali je većini sa tim i manja kupovna moć. Nekome više, nekome manje i samim tim će biti teže kupiti nov motor. Ali to je nešto što nije problem proizvođača, nego većine nas na forumu.

 

Svakako u skladu sa time ovaj popust nije mali i nije nešto što se često dešava kod konkurencije, naročito u današnje vreme. Tako da za to svaka čast, sigurno ima ljudi koji su gledali ovako nešto, a sada će i fino uštedeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Skuplji je oko 2000 eura, nešto malo više.
Mislim i da vredi više za toliko koliko je poboljšan u odnosu na 650, još da je taj estetski momenat malo povoljniji bio bi već u garaži. Moram da ga vidim uživo, možda me i osvoji šarmom 
Upravo to i kažem svakom ko uđe u salon i ima dilemu 650 vs 800/800DE.

800/800DE su motocikli koji stvarno vrede svaki dinar i dobar su izbor u toj klasi.

Svakako, svi smo individue za sebe i za svakog od nas je nešto najbolje, tako da o ukusima nema poente previše raspravljati.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Po meni pravi naslednik stroma 650 je strom800 ali RE ( road edition). 

Nov košta 10400. Dvoumio sam se izmedju njega i 650 ali je ipak razum prevladao ( citaj finansije) da uzmem 650.

Taj 800RE je po meni za klasu pa i dve bolji motor od 650 a razlika u ceni je samo 1700 evra.

Inače Atila mi je rekao da će 650 da se prodaje ove i sledeće godine i posle toga nema više.

Ko ima 1500e više mislim da itekako vredi tu razliku.

Podesite viljuška, kvik shifter, ride by wire i 3 moda vožnje, jači agregat, fabrički vizir veliki, lcd displej.

Jedino sto je na strani 650 je malo manja cena, VEC dokazan i pouzdan agregat ( ne znači bolji već samo da se godinama dokazivao) i verovatno malo jeftinije odrzavanje.

Oba imaju 19-icu prednji točak. Gledao sam 50 video recenzija i ne postoji vozač koji ga je probao a da nije oduševljen. Nek su i pola plaćene recenzije ostalih 50% su oduševljeni motorom.

Ko ima 10400e ne postoji bolja kupovina.

Promenio član bopk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 22 minuta, max80 je napisao:

Ma ne kažem da ne vredi, naročito ako pogledamo konkurenciju, a sigurno će imati ne mali broj kupaca. Ali gledam iz svog ličnog ugla, meni je Strom 650 sasvim dovoljno za moje potrebe i možda dobacim, ako se poklope neke stvari i naravno bude u prodaji. A do 800 sigurno neću. Činjenica da je inflacija, ali je većini sa tim i manja kupovna moć. Nekome više, nekome manje i samim tim će biti teže kupiti nov motor. Ali to je nešto što nije problem proizvođača, nego većine nas na forumu.

 

Svakako u skladu sa time ovaj popust nije mali i nije nešto što se često dešava kod konkurencije, naročito u današnje vreme. Tako da za to svaka čast, sigurno ima ljudi koji su gledali ovako nešto, a sada će i fino uštedeti.

Mudra odluka, 650 je za nezahtevnog vozača odličan izbor, kao i NC, mali Versys, mali Tracer, Katica za sve!

Ako uzmeš nov, nema razloga da ga menjaš godinama, bićeš zadovoljan!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

30 godina na dva točka, svega je tu bilo...Naked, R, Custom... pre 4 godine kontaktiram Atilu i pazarim 650 XT po ceni od 7500 EUR. Dodatna oprema me je izašla oko 1100 EUR. Ja sam sitnije građe, 175cm 74kg i meni je legao savršeno. Nije poslednja reč tehnike ali za dosadašnjih 22k km nisam mu našao manu zbog kojeg bi ga menjao za nešto bolje, novije, naprednije ...kako cene novih motora i opreme divljaju Žuća i ja ćemo se još dugo, dugo družiti. 

IMG_20230611_080823407~2.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 2/20/2024 at 8:13 PM, slobasuper9 said:

Upravo to i kažem svakom ko uđe u salon i ima dilemu 650 vs 800/800DE.

800/800DE su motocikli koji stvarno vrede svaki dinar i dobar su izbor u toj klasi.

Svakako, svi smo individue za sebe i za svakog od nas je nešto najbolje, tako da o ukusima nema poente previše raspravljati.

Mogu da potvrdim da to kaze :D

 

Jedan dan bio u bg, pa turisticki skoknuo do salona da vidim 800ku. Upoznao Slobu i lepo se ispricali. Sve u svemu, osecaj na prvo sedanje na 800ku je bio kao da smo stari drugari (a upravo sam sisao sa svoje 650ce). Jedina razlika koju sam primetio jeste da je napred uzi i da je instrument tabla dalje. Za ogibljenje se vidi da je ozbiljnije nego na 650. Sve u svemu mogao bih da vidim sebe lagano na 800ki nekada u buducnosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1609 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Suzuki, to ne valja ništa, najteži, najružniji, najdugotrajniji...

 

Danas sam bio u Eurosumaru i prisustvovao kupovini gsxs 1000 gt-a u crnoj boji. Upoznao sam i kolegu @slobasuper9 i malo zagledao stromiće, na moju žalost, gsxs 1000 gx nije bio u salonu, jer je i on prodat. Brat se raspitivao za SYM cruisim 300.

 

P.S. Nisam se predstavio kolegi da sam milomir22 sa foruma, bila je jako velika gužva u salonu i čovek nije znao gde će pre, verovatno jer je suzuki najgori u klasi, tj. u svim klasama 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4441 postova

Nemojte odmah sve primati k srcu ;) . Nije vam marka motora clan porodice bokte da se odmah uvredite. 

 

Mene generalno nervira taj trend skracivanja i sakacenja i to mi je ruzno. Za Suzuki nisam promenio misljenje generalno iako nije da ne bih kupio model koji mi se dopada. I nisu oni jedini, poruznili su se generalno svi japanci.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1609 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Niko se ne vredja pobogu, samo mi nije jasan poriv da se konstantno kenja po brendu koji je "najgori u klasi" i koji te ne zanima. Ja nigde ne pljujem druge brendove, osim možda ktm-a😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4441 postova
5 minutes ago, milomir22 said:

Niko se ne vredja pobogu, samo mi nije jasan poriv da se konstantno kenja po brendu koji je "najgori u klasi" i koji te ne zanima. Ja nigde ne pljujem druge brendove, osim možda ktm-a😀

Eto :). Ja i ne posedujem isti, voleo bih al jbg.

 

Konstantno kenjanje to sto sam par puta zamerio na tezini i lepoti istih... I malo lenjosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4616 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

To jeste, Suzuki bilo koji redni 4 u litri ili CP2/CP3 agregati su verovatno nešto najkvalitetnije i najizdržljivije što postoji, naročito CP2.
Doduše, možemo lako dodati i Suzuki V2 (650 i 1000).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja