Jump to content

Moto Zajednica

Izbor motocikla

Recommended Posts

  • Drug član, 1904 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
1 hour ago, Alekre said:

Ne znam što se čudite za cenu polovnih... Zameni gume, lančanike, još par stvari je 600 eur. Ne može više za par hiljada da se kupi dobar polovnjak.

Poskupelo jeste ali ne zaboravi da su i na novom motoru sve te stvari stavljene nove pa je ipak primala razlika u ceni novog i polovnog. Pre 4-5 godina su gume isto koštale i na novom i na ponovnom pa su razlike u ceni novog motora i polovnog bile dosta veče.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kinezi su majstori podvale. Ili prevare. Takvi moraju biti, i dileri istih kod nas , a i u svetu.

Da ne bude zabune, vozim kineski auto i kineski kvad.

Sve ovo u kineskim novim vozilima, pogotovo kolima, sto vidite je nekvalitetnije i brze propada od evropske konkurencije. Dzaba izgled i oprema, kad se sedista pocnu guliti na 40.000km, lajsne nisu dobro zalepljene, stakla cim se spuste malo, vibriraju jako. A i tanja su nego ona u evropskim vozilima. Pa ti vidi ustedu i cenu konkretnog vozila u odnosu na svoje evropske konkurente.

Evo recimo, ja znam da radim sve oko mehanike, pa mogu da narucim deo preko alija. Ali recimo sta cu za sofersajbnu, koja je rizicna za transport i visoka je postarina. Original kod nas je 700e bez ugradnje. Za jedan jeftini kineski auto. Udari kamencic neki dan , srecom ne ciknu cela. Niko je nema osim uvoznika. I nece da je nabavlja.

 

Dalje za servise na 10.000km ili godinu dana i garanciju 7 godina. Prosta racunica kaze da ces za 7 godina preci 70.000km, i to svaki auto moze preci bez upotrebe garancije. Na ono sto se trosi, ionako neces pokriti garancijom. I tebe privuce garantni rok.

Ili ako prelazis vise od 10.000km godisne ide dupli servis godisnje , pa vidi jel jeftinije nego kod evropskih ili japanskih vozila.

Treba se prvo raspitati ima li konkretnih delova na lageru.Koliko kostaju potrosni a koliko neki vitalni. Ukoliko ne slazu, kad kazu. Jer to je ono , nabavim, prodam i nema vise. Ni servisa ni delova.

 

Ovde sam uglavnom pricao za automobile. Ove kineske motocikle Zontes, QJ sam gledao u salonu i stvarno sve izgleda kvalitetno. Ja kad bih kupio to, kao sto za kvad bih uradio. Sam odrzavam i nadam se da nece izbiti klipnjaca. Servisi su za jeftinija vozila u ovlascenom servisu bacanje novca.

Ovi sto se ne razumeju, nemaju alat ili nece da se bakcu odrzavanjem i/ili popravkama, po meni, bolje je da umu neki japansku marku motocikla.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 4 sati, Paljevina je napisao:

Smesno mi je to iskreno... da neko kupuje nov motor a brine se oko rezervnih delova... da se razumemo, rezervni i potrosni nisu ista kategorija, pa mi je time i smesno, pa nece valjda nesto ono toliko brzo da se pokvari da mora da mu se stavlja neki novi deo... ?

Pisao sam već o ovome, ali nije na odmet ponoviti zbog drugih kolega. Ovo sam lično doživeo zahvaljujući "profesionalzmu" ljudi u Trionu. Čekao sam zamensku ručicu kvačila 3 meseca, jer su mi rekli da"ne mogu da očekujem od njih da poruče deo samo za mene", a pritom imaju zakonsku obavezu od 30 dana da isporuče plaćenu robu osim ukoliko nije drukčije dogovoreno (a nije jer nisu imali predstavu o roku isporuke). Ponudio sam čak da sam kupim par kvalitetnijih, podesivih aftermarket ručica kvačila i kočnice i donesem kod njih u ovlašćeni servis da mi ugrade, ali nije moglo zbog "uslova garancije".

 

Ne smem ni da pomislim koliko bih čekao da je u pitanju bilo nešto ozbiljnije. I posle se ti usudi i kupi novi motor u Srbiji.

 

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

@Paljevina evo kolega već odgovorio - ima kategorija motora gde su padovi mnogo češći i uglavnom bezazleni, i sad ti polomiš polugu kvačila, što se vrlo lako dešava - i onda treba da čekaš 3 meseca da ti stigne zamenski deo - ili gubiš garanciju. Treba i to uzeti u obzir svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 2 sati, Paljevina je napisao:

A odacu vam jednu malu tajnu, nadjite nekog drugara koji saradjuje s nekom od veleprodaja poput Intercars ili Delmax, pa preko njega narucujte delove (i rezervne i potrosne - ako imaju plocice za stelovanje ventila za Dukatija, imace i lamele za vaseg Suzukija 😉) za vase ljubimce.

Ja imam drugara iz Indije koji živi ovde preko koga planiram da poručim neke dodatke za motor, a po isteku garancije, po potrebi i delove. Novo originalno sedište koje hoću da kupim kod nas i u Mađarskoj košta 300 EUR. U Indiji košta 40. Sa troškovima transporta, carinom i porezom može maksimalno da izađe 120 EUR.

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

To je jedan od razloga zašto ja naginjem ka ovom royal enfildu, jer bih bukvalno sam mogao i generalnu da odradim. Šta ću kad mi na zontesu crkne bravica za automatsko otvaranje rezervoara? 

Sve je to lepo kad se prodaje, takođe voge je već izbacio nov agregat umesto 500ac koji se pravio par godina...

Sve je to mačka u džaku. RE mi je nekako sigurnija varijanta (jednostavnija varijanta).

Da se razumemo, kupio bih nov motor jer planiram da ga vozim 10+ godina, održavam redovno. Tako da će mi se sigurno isplatiti. U mnogim recenzijama sam video da RE agregat gura 70000+ km bez problema. Ja tu kilometražu neću za 15 godina da napravim...

Promenio član darkoj89
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@darkoj89 Ja bih na tvom mestu u tom slučaju razmotrio i novi Himalayan, ako ti se sviđa naravno. Mada ako ti se sviđa Scram, verujem da će i Himalayan.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Meni ovde Himalayan pik broj 1. 
Inace odlican info vezano za delove i garante servise. Nisam znao da je takva horor situacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Motocikl: Himalajac

Himalajan-Scram 411 je vise za grad i livadu a 452 za drum i auto put. Sad moze i jedan i drugi gde hoces al...

Sto se delova tice, imam ''priliku'' da testiram Ebay i slicno za delove za Himalajca i sve moze da se nadje i poruci za stvarno normalne novce. Nov OEM rezervoar me je izasao oko 320 EUR i to preko FedEx-a koji naplacuju carinjenje 50 EUR, seme im krvavo.

 

Sto se Triona tice, ne ocekuj nista posebno i neces se razocarati. LJudi su kuturni i strpljivi al tu se zavrsava ono sto mozes da ocekujes od njih. 

Promenio član opsidiannight
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
17 hours ago, opsidiannight said:

Sto se Triona tice, ne ocekuj nista posebno i neces se razocarati. LJudi su kuturni i strpljivi al tu se zavrsava ono sto mozes da ocekujes od njih. 

Ja nažalost ne mogu da se složim sa tobom oko ovoga. U nekim situacijama se ponašaju kao prodavci na pijaci. Meni još uvek nisu poslali izveštaj sa servisa koji sam im tražio u septembru i nemaju nameru da ga pošalju jer bi isti bio osnov za tužbu. O odnosu prema kupcu prilikom najmanjeg problema nema svrhe govoriti ponovo jer sam već pisao o tome u nekoliko tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Motocikl: Himalajac

Pazi, mogu ja po njima da opletem. Nije to problem, imam i za sta. Ipak, ne volim da se izrazavam zavicajno osim ako ne dogori. Sto se tice resavanja problema u potpunosti se slazem. Lakse bi za zidom resio problem nego sa zaposlenima u Trionu. 
Sa druge strane, da se nisu odlucili da uvoze RE ja bih i dalje mogao samo da mastam o Himalajcu. Ovako sam imao priliku da kupim motor iz snova... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@opsidiannight Jasno. Ne volim ni ja, ali je ovo poslednje šibicarenje bila kap koja je prelila čašu. Uz to dosad, nisam upoznao vlasnika RE koji ima pozitivno iskustvo sa njima. Inače da se oni nisu odlučili da uvoze RE, uvezao bi ga neko drugi i možda bi ga kupio od nekog normalnog distributera koji te ne bi tretirao kao kupca samo do trenutaka dok mu ne ostaviš novac.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
Pre 2 sati, opsidiannight je napisao:

Pazi, mogu ja po njima da opletem. Nije to problem, imam i za sta. Ipak, ne volim da se izrazavam zavicajno osim ako ne dogori. Sto se tice resavanja problema u potpunosti se slazem. Lakse bi za zidom resio problem nego sa zaposlenima u Trionu. 
Sa druge strane, da se nisu odlucili da uvoze RE ja bih i dalje mogao samo da mastam o Himalajcu. Ovako sam imao priliku da kupim motor iz snova... 

Jedan info samo ako moze, interesuje me, da li je po performansama toliko bolji J motor od 350cc od 411cc (tipa kažu da 411 mnogo više vibrira i da mu je menjač lošiji), kao što pišu po internetu.

I da li je moguća neka kruz brzina na 90-100 km/h bez forsiranja ili bi to ipak moralo  malo sporije? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
8 minutes ago, darkoj89 said:

Jedan info samo ako moze, interesuje me, da li je po performansama toliko bolji J motor od 350cc od 411cc (tipa kažu da 411 mnogo više vibrira i da mu je menjač lošiji), kao što pišu po internetu.

I da li je moguća neka kruz brzina na 90-100 km/h bez forsiranja ili bi to ipak moralo  malo sporije? Hvala.

Sa 350cc modelima to je neka maksimalna brzina. 80km/h je idealna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Vozio RE 350 i oduševio se.

Tako fino i lagano se vozi, a bio sam vrlo skeptičan moram priznati.

Kočnice odlične. Abs funkcionira vrh. Mada ima 1 disk kada prednju stisnem do kraja ne mrda korman nikud. Mjenjač vrlo precizan i nečujan.

Potrošnja goriva pri normalnoj vožnji zanemarivaa kada ga se stisne bude malo više od 3L. Sjedalo za vozača udobno. Vibracije ja osobno osjetio nisam. Inače vozim dasku od motora, pa je to možda razlog.

Max brzina po satu nešto malo više od 122. To postiže u 4-oj brzini.

Najviše me se dojmilo, bez obzira na dimenziju kotača, kako se fino i lako vozi po oštrim krivinama. 

Svidio mi se i što ima duplu polugu mjenjača. Malo mi bilo čudno, ali odmah sam navikao šaltati u veću brzinu petom.

Putna brzina 100 bez brige. Doduše ja sam 80kg.

Malo me je jedino smetao položaj nogu i što su noge dosta raširene zbog rezervoara.

To je moje osobno iskustvo, ali najbolje kad bi se ipak moglo sjesti i provozati.

Sretno u odabiru i ugodna vožnja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Meni deluje od motora koje si naveo da Voge 500tka jedina ima zadovoljavajuce performanse. 2 cilindra i 50 konja je sasvim dovoljno za bezbedno preticanje, ponekad uzivanje u zustrijoj voznji, zajednicke lagane voznje sa drugim kolegama, i autoput koji je ponekad je neophodan. Ne znam kakav je Zontes, al ovi Enfildi po meni (vozio sam Himalayan mozda 200km) nemaju dovoljne performanse za ovo sto sam naveo, u modernom saobracaju.

Promenio član Djeronimo
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 5 minuta, Djeronimo je napisao:

Meni deluje od motora koje si naveo da Voge 500tka jedina ima zadovoljavajuce performanse. 2 cilindra i 50 konja je sasvim dovoljno za bezbedno preticanje, ponekad uzivanje u zustrijoj voznji, zajednicke lagane voznje sa drugim kolegama, i autoput koji je ponekad je neophodan. Ne znam kakav je Zontes, al ovi Enfildi po meni (vozio sam Himalayan mozda 200km) nemaju dovoljne performanse za ovo sto sam naveo, u modernom saobracaju.

Da. Baš to se nama desilo kada se vozimo u grupi pošto svi imamo jače motore.

RE nije mogao pratiti tempo i gospođa je prešla na Vulkan 650.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Slican problem ima i kolega sa kojim cesto vozim. Ako uvek vozis sam, apsolutno te ne zanimaju performanse, i ne planiras visednevna putovanja u inostranstvo gde je autoput nekad nuzno zlo, Scram/Himalayan/Meteor je ok opcija. Po meni je to dosta ogranicavajuce, a kupis nov i nije tako lako zameniti ga bez gubitka. Interceptor 650 mi deluje taman sto se snage tice (opet 2 cilindra 50tak konja)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Ne ulazim u to koliko ti se uklapa sa planovima, al ja da gledam Voge bih se pruzio jos 600 evra i uzeo Kawasaki: 

CULEAUTO.RS

Fantastičan Kawasaki Z500 iz kategorije Supernaked. Prodaja, servis i održavanje. Cule auto, ovlašćeni uvoznik i serviser.

 

Ove 500tke su nove u postavi al mislim da niko ne sumnja u njihov kvalitet, a kad bude doslo do prodaje bice sigurno mnogo lakse nego sa Voge.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Motocikl: Himalajac

Neka te ne brinu vibracije na RE 411. Menjac jeste karakteristican, treba se navici na njega, oce da ubaci u ''ler'' ako ne pritisnes dovoljno jako. Naviknes se posle koju stotinu kilometara. Pristojna brzina je do 115, preko toga je natezanje masine. Moze da dotera do 135 al mu treba vremena. Neces previse prestizati po auto putu. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Djeronimo ja sam upravo zbog nedostatka snage, i nešto, po mene, nepovoljnijeg položaja sedenja na kruzeru, i zamenio Meteor 350 za Interceptor.

 

Da sam tada znao da će Trion, koji je u to vreme bio uvoznik i za Triumph, izgubiti status uvoznika (a svakome ko je imao neprijatno iskustvo sa njima je savršeno jasno zbog čega se to desilo) i da sam znao da ću i sam imati isto takvo iskustvo, kupio bih Triumph Bonneville T100 od njih i sada bih ga održavao u Polarisu (Triumph Srbija).  Iskreno, ne bih se previše iznenadio da se isto desi i sa statusom distributera za RE.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
1 hour ago, Djeronimo said:

Ne ulazim u to koliko ti se uklapa sa planovima, al ja da gledam Voge bih se pruzio jos 600 evra i uzeo Kawasaki: 

CULEAUTO.RS

Fantastičan Kawasaki Z500 iz kategorije Supernaked. Prodaja, servis i održavanje. Cule auto, ovlašćeni uvoznik i serviser.

 

Ove 500tke su nove u postavi al mislim da niko ne sumnja u njihov kvalitet, a kad bude doslo do prodaje bice sigurno mnogo lakse nego sa Voge.

 

Ja bih, da sada kupujem nov motor, verovatno kupio Z650RS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ja bih, da sada kupujem nov motor, verovatno kupio Z650RS.
Lepotinja...

I dalje, kupi Voge, ako ništa da nama ovde pričaš kako se provodiš i sa njim i sa njima :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja