Jump to content

Moto Zajednica

Izbor motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav drugari,

Eto u 35-oj godini dobih šansu da kupim motor, pa s obzirom da nemam iskustva, sem pročitanog i odgledanog, molim za pomoć.

Opcije bi bile:

Voge 500ac

RE scram 411

RE hunter 350

Zontes gk350

Uzima se na kredit, za uzivanje, manje više neku laganu vožnju, do posla (10km) i nazad, neku turu vikendom i tako.

Molio bih za vaše mišljenje o funkcionalnosti, udobnosti, pouzdanosti...

Royal enfild mi je onako najblize srcu trenutno, iako je najslabiji i tehnicki na dnu liste, nekako mi se to i svidja. Racunam da ce manje da se kvari :)

HVala unapred.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Na svaki od njih sedneš,vidiš šta ti paše,šta ne. Sabereš pluseve i minuse i samo će ti se reći. Sve je to novo,u garanciji,sa strane održavanja ne vidim problem. Tako da moj savet,onaj sa koga sidješ pa se još jednom okreneš da ga pogledaš. E taj

Srećna kupovina

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Uzmeš tefter u ruke, napraviš listu i kolone sa prednostima i manama za svaki pa lepo telefon i zakažeš svaki na test. Nakon toga odlučiš šta ti najviše paše.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Jos si mlad, za te pare sto hoces da kupis kinesko/indijsko sranje, kupi japanskog R-a, po mogucstvu od 600cc i vozi se k'o covek na relaciji kuca - srednja skola - kafic. 

 

😂

 

Sprdnju na stranu, kupi ono sto ti se najvise svidja, novo je novo i ne verujem da ces da pogresis sta god izabrao. 🤷‍♂️

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 960 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Broj jedan Voge, 2 cilinda, udobnija vožnja ako odlučaš da odeš dalje od tih 10 km. Za po gradu, jedan cilindar je dovoljno dobar, u neku ruku i bolji. U tom slučaju preporuka Zontes.

U svakom slučaju raspitaj se oko garancije i servisne mreže, bitni da ima više od jednog dilera/servisa u Srbiji, jedan ako ima i ugasi se, džaba ti 4 hodine garancije.

Ali naravno, sedi i prostudiraj sam svaki.

Ako ti se dopada baš RE, onda nešto sa 350 motorom, taj 411 je baš rudimentalan.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Od modela koje razmatraš, ja bih izabrao Voge 500ac iz istog razloga koje je kolega iznad naveo. Ako si u mogućnosti da izdvojiš malo više novca, pogledaj i Moto Morini Seiemmezzo. Imaš lep tekst kolege Jovana Ristića o njemu pa baci pogled.

 

BJBIKERS.COM

U Moto Moriniju se ne zaustavljaju samo na jednom modelu i na bazi X Cape modela...

 

Upravo sam pogledao cene motora sa tvog spiska i Seiemmezzo je ipak dosta skuplji, tako sa se ne radi o malo više novca, nažalost. Ali prelep motor svakako.

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

To je ipak previse skupo za mene, a i previse jako. 500ac je oko 5500 sa snizenjem jer je izasao novi model 525. Malo me to sad buni, jer ako je proizvodnja trajala samo 2-3 godine, koliko ce delova imati i koji vremenski period.

A po karakteristikama je svakako najbolji.

Evo jos malo nekog istrazivanja, kazem najvise bih voleo kad bi se javio neko ko vec ima neki od pomenutih agregata, s obzirom da nisam iz Beograda, spremio bih papire, obisao radnje i uzeo motor.

Zontes mi je trenutno na dnu liste,

Hunter , pa scram, imam inace 185 i 90 kg, pa me interesuje da li hunter nije premali za moju konstituciju, a neko spomenu da je agregat od 411cc losijeg kvaliteta.

Promenio član darkoj89

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 960 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Nije toliko problem u kvalitetu agregata koliko u snazi, doduše, to je problem i kod 350, jedino je 350 nov model, aktuelan pa ne bi trebalo biti problema s delovima. Mada je taj 411 agregat prodat u zilion primeraka. Da li ti je motor mali ili ne nemaš druge nego sedni, obiđi, provozaj se. Juče je kolega sa Zontesovim skuterom, stariji model 310 neki, opeglao s nama preko 250 km, koliko je put dozvoljavao, dozvoljavao je i Zontes, ni u jednom momentu nije bilo pitanje da li može da se drži s ostatkom grupe, najslabija mašina je bila 500ccm i 50ks. Ne bih ja Zontes stavljao na dno liste dok ga ne probam. Ja za sebe gledam ZT350X ali se sve nadam da će izbaciti nešto bliže 500ccm uskoro.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Nemoj da te snaga ograničava, ti si taj koji vozi tako da ti dirigujes. 

Mozes uzmes neki R motor od 300ccm koji je zajebaniji od onog od 800 ccm. 

Moj prvi motor je Honda NC750x, na pocetka sam smanjivao snagu posto ima modove, kad smo se upoznali drzim sve na max, sve je u rukama i glavi. 

Druzimo se evo jos 20 dana pa god dana i 7000 km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Himalajac

RE 411 Scram i ne beri brigu.

Ipak, baci oko na Benelli TRK 251. Uzivo je bas lep a drugar mi kaze da nije za potcenjivanje sto se brzine tice.

Promenio član opsidiannight
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 4 sati, darkoj89 je napisao:

 

Zontes mi je trenutno na dnu liste,

 

Ono što ti mogu reći jeste da sam imao prilike da koristim mislim isti agregat 350cc u modelu 350T a naša @Tamy je imala taj motor, sasvim fin agregat. Vrlo ozbiljna servisna podrška, delovi dolaze iz Grčke. Fin agregat,lepo se vrti i lepo radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 3 sati, Gordak985 je napisao:

Juče je kolega sa Zontesovim skuterom, stariji model 310 neki, opeglao s nama preko 250 km,

@atanas

Ide skuter bez problema !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Drina...
  • Motocikl: uskoro

Na tvom mestu bih izabrao Voga, bio sam pre par dana u salonu na autoputu, pitao za garanciju, servise, sve je ok. Pogledao motore, izgledaju bolje i kvalitetnije nego na slikama. 

U stvari, šta god da odlučiš nećeš pogrešiti, jer je kod nas kupoviha polovnog motockla postala rizičan poduhvat.

Promenio član Nemkke
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Početkom marta ću put Beograda, pa ćemo videti. Jedan od ova 4 će da se vrati sa mnom. Koji, nemam pojma i dalje dok ih ne budem video uživo :) Hvala svakako na odgovorima, nadam se da će se javiti još neki vlasnik ovih motora sa preporukama. Hvala još jednom na savetima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 46 minuta, Nemkke je napisao:

pitao za garanciju, servise, sve je ok.

Ne nasedaj na to. Kod svih je sve ok dok ti ne prodaju motor, a da li je stvarno sve ok, videćeš tek kad naiđeš na prvi problem.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 960 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ne nasedaj na to. Kod svih je sve ok dok ti ne prodaju motor, a da li je stvarno sve ok, videćeš tek kad naiđeš na prvi problem.
Pa dobro, to važi za sve :-) Mene recimo kod svih novih motora "plaše" led svetla, po mom iskustvu sa led svetlima (kamionu u americi) tu nema zamene sijalice, menja se ceo far maltene i skupa je igranka. Opet, niko koga znam se na to za sad ne žali.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, darkoj89 je napisao:

Servisna mreza je takođe loša, izgleda da samo Zontes ima servis van Beograda, odnosno u Nišu, koji je meni bliži.

Zontes, Beneli i QJ imaju možda i najveću mrežu u Srbiji. Od NS do Niša. Što se cene servisa tiče...shodno ceni radnog sata je i cena servisa kad uporediš sa Italijanskim i Japanskim brendovima cena servisa je pristojna :).

 

Kvalitet servisera uvek je pitanje i pričanje, definitivno ima kukolja kod svih. Što se tiče delova...nisam primetio neke kardinalne kvarove koji nisu mogli da se reše...makar je to moje iskustvo sa Beneli i Zontes brendovima realno nije bilo nekih velikih da sam upoznat sa tim.

 

Što se garancije tiče...realno ''dobra reč i zlatna vrata otvara''.

 

Mi smo pogana nacija...hoćemo sve sad i odmah, znamo naša prava ali nekako nikad ne znamo koje su nam obaveze koje proizilaze iz tih prava. Shodno tome i garancija se tako ''ponaša''. Ako si ok ljudi izađu u susret i ako zakonski (dakle čitaj...država je dozvolila tako) ne moraju...ako si stoka psihopatska tako ćete i tretirati.

 

Sa druge strane kompletna mi je nepoznanica Voge, Kove i td. 

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 53 minuta, Gordak985 je napisao:

Pa dobro, to važi za sve 🙂

Zato i na napisah:

 

Pre sat vremena, Urban Rider je napisao:

Kod svih je sve ok dok ti ne prodaju motor,

Nisam imao na umu nekog određenog proizvođača ili distributera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Drina...
  • Motocikl: uskoro
Pre 8 sati, Urban Rider je napisao:

Ne nasedaj na to. Kod svih je sve ok dok ti ne prodaju motor, a da li je stvarno sve ok, videćeš tek kad naiđeš na prvi problem.

znam da nije uvek kao što kažu, ali bar je bar novo. Recimo, konkretno sam pitao za Voge 300 rally, zadnji lančanik deluje slabašno, a i zadnji ležaj se baš vidi. Pitam, jel to podleže garanciji, kažu ne, jer je potrošna roba i da se garancija odnosi na motor, recimo ležajeve radilice, itd. Ima 4 ovlašćena servisa za Voge u Srbiji. Motor mi se veoma dopao, ako budem uzimao malolitražnog kineza on je prvi izbor. 

Druga stvar je što nema šanse da posle 4 -5 godina eksplatacije i košta manje od 2000 eur, znači spašće sa 4300 eur na recimo 3000,  što je ok..

 

Inače sa oglasima polovnih  je stanje katastrofa za taj novac. znam da je to sve voženo i staro, ali ti treba još 1000 eur ulaganja minimum na " redovno održavan, odlično stanje" oglas. O majstorima/servisima da ne pričam , ne javljaju se, zatrpavaju se, grabe,  dva meseca zovem ranije i čekam celu zimu, da bi mi posle dva meseca rekao da ne može da primi motor da je u gužvi.  A motor bukvar, osnovni model, servis vila, ležaj volana, štelovanje ventila, mali servis.  ..

Ko se malo razume u mehaniku a i nema garažu,  treba samo novo da kupuje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Uzmi bilo sta samo da nije kinez, makar morao i stariji model/polovan, dobices bolji motor svakako i vise ces ga zavoleti :).

Sto se tipa motora tice, vidim vuces na naked stranu, pa bih dao ideju da jos to malo razmotris, da mozda bude nesto univerzalnije (tipa suziki vstrom/kawasaki versys/honda cb500x/nc, BMW GS stariji). Tu je nekako najbolji balans udobnosti i univerzalnosti, da mozes sve sto pomislis - i van puta i duza putovanja (solidna zastita od vetra/udobnost) i brza voznja po krivinama, itd... Posebno mi Kawasaki versys 300 i cb500x deluju kao odlican izbor za prvi motor (kawasaki bolji van puta, cbx po putu)

Promenio član Blackened
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Sa ovim cenama polovnih sasvim je logično da se kupi nov motor. Gledao sam polovne i prelomio da za malo više para kupim nov. 

Norveska je puna novih kineskih automobila. Kupovna moć je u odnosu na nas nebo i zemlja a ipak se odlučuju za kineze. Ne vidim sto bi kineska kola bila odlična a motori ne. Da nisam imao za novog japanca kupio bih novog kineza. 

Drugar došao letos sa kineskim SUV-om na odmor. Svemirski brod. Unutra koža, ide kao raketa. Dodatna oprema je kao u premijum trojci. Sve je na nivou duplo skupljih evropljani.

Ovde gde sam ja (Prokuplje) zadnjih godina ima više novih kineza ( većina benelli) nego novih japanaca u poslednjih 20 godina.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ne kazem da su jako losi, ali ostali su bolji za iste pare. I kola i motor. "Novo je novo" ne znaci puno, cesto je starije bolje iz vise klase. A Norveska i generalno prodaja kineza, to je masovno potrosacko drustvo. Tako da to nije pokazatelj. Motor je ipak malo vise uzivanje nego puka potreba. U aziji ih je manje, pogotovo kod skutera, dominiraju japanci i u siromasnim drzavama.
Ali jesu cene polovnih nezgodne kod nas.  Najbolje probati ako je moguce, pa videti sta ti odgovara.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6827 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam što se čudite za cenu polovnih... Zameni gume, lančanike, još par stvari je 600 eur. Ne može više za par hiljada da se kupi dobar polovnjak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja