Jump to content

Moto Zajednica

Teška odluka a još teži motori!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Pozdrav drugari! Ove zime sam odlučio da se malo ponovim, i izbor je pao na dva teškaša! U pitanju su honda pan european st1300 i kawasaki gtr 1400 pa me interesuje vaše mišljenje o ova dva motocikla? Godišta su od 2010 pa na niže. Od pregledanja video klipova me boli glava, 🤕 pa reko da čujem od vas neku pametnu! Do sad sam vozio ss klasu ali bih da pređem na nešto udobnije. Hvala unapred, a pošto je blizu da vam ovom prilikom poželim sretnu i uspešnu Novu godinu i puno pređenih km u istoj! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6827 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moraćeš da sednes na oba motora. Nema ti druge. GTR je nešto noviji model, više je sportski orijentisan od ST... Na ST sam sedeo, sa mojih 190cm, nisam baš bio oduševljen. Daleko od toga da je loše ali nije mi leglo. Možda bih promenio mišljenje posle par hiljada kilometara. Primetna je toplota koju izbija, ne bih voleo da je vozim bilo gde sem van grada.

 

To je sve što mogu da ti kažem, za detalje će se verovatno javiti vlasnici istih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pre bi postavio pitanje koliko si ti za te motore. Ja npr. vozim Yamahu FJR 1300 i lično mislim da bih isto vozio da je GTR ili ST. Akcenat bih bacio na stanje primerka, ličnu preferencu i cenu. Djaba ti neke karakteristike kad voziš kao prosečan vozač jer u tom slučaju oba ispunjavaju tvoj kriterijum. Srećna kupovina 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2842 postova
pre 55 minuta, Саша je napisao:

Pozdrav drugari! Ove zime sam odlučio da se malo ponovim, i izbor je pao na dva teškaša! U pitanju su honda pan european st1300 i kawasaki gtr 1400 pa me interesuje vaše mišljenje o ova dva motocikla? Godišta su od 2010 pa na niže. Od pregledanja video klipova me boli glava, 🤕 pa reko da čujem od vas neku pametnu! Do sad sam vozio ss klasu ali bih da pređem na nešto udobnije. Hvala unapred, a pošto je blizu da vam ovom prilikom poželim sretnu i uspešnu Novu godinu i puno pređenih km u istoj! Pozdrav

imaš kod drugara u ns gtr koji je bio na oglasimaa možda je još uvek,,mislim da je 2008ko čaša mala kilometraža.urađeni svi servisi.Motor za 10 a cena dobra,mislim da je 2o'8

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 370 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Za teške motore moraš imati i mišiće.U vožnji odlični ali moraš nekada i da staneš,stojiš u mestu da malo guraš,parkiraš manevrišeš e na o sam mislio kada sam spomenuo mišiće.Ja kada se odlučujem za neki motor prvi utisak stičem kada sednem i pokušam da ga uspravim sa "ćopave".Kada ti težak motor padne,mislim u mestu,računaj da da će biti povuci-potegni.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Posle SS klase ti motori bice ti preteski, a ST 1300 i slab. Cak i ako je ta ss klasa bila od 600 kubika. Ima ona obrtni moment zbog kubikaze, sve to stoji. Al 125 konja na 330+ kg i 120 konja na oko 200kg. Ne mogu da se porede. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Hvala na odgovorima! Snage i visinu imam tako da to nije problem. E sad, znam da posle sport motora ovo će biti promena pa zato malo više naginjem ka gtr-u, ali tvrdnje su da je honda kvalitetni agregat? Iskreno na ovaj korak se odlučujem zbog lepše polovine koja je našla snage i volje da se vozi samnom. 

Promenio član Саша

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Da li je izbor pao samo na ta dva modela strogo, ili pak kolege sa foruma mogu da predlazu nesto slicno? PE je ooogroman, pa jos i saputnik, to bi bio bas poduhvat dok se ne izadje iz grada npr. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Eh tu je i problem, a možda i nije. Zavisi od ljepše.

Nemoj me, molim te, krivo shvatiti.

Pišem iz iskustva mojih prijatelja.

Vozili su svakakve motore i odjednom im bolja polovina dobije želju za vožnjom.

Prodaju motore i kupe takvo nešto za vožnju u dvoje.

Naravno prvo potraga za opremom za suprugu. Prvi problem.

Nakon par vožnji odjednom 100 problema. Sad ju žulja kaciga, tiska ju jakna, pokvari se frizura, bole leđa, itd.

3 puta se provozale i odustale jer kažu nije to za njih.

Dalje je sve jasno.

Nadam se da ti nećeš proći tako i želim ti svu sreću i ugodnu vožnju šta god da kupiš

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Što se tiče motora otvoren sam za predloge, a što se supruge tiče tu sam išao step by step polako i sad je sigurno da će putovati samnom. Već smo se navozali na suzi ali to definitivno nije motor za put u dvoje. Oprema naravno ne manjka jer bez nje ni u radnju😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 42 minuta, Саша je napisao:

Što se tiče motora otvoren sam za predloge, a što se supruge tiče tu sam išao step by step polako i sad je sigurno da će putovati samnom. Već smo se navozali na suzi ali to definitivno nije motor za put u dvoje. Oprema naravno ne manjka jer bez nje ni u radnju😀

Odlično. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Samo je dovoljno ispatiš na Ru i onda svaki drugi dođe kao osveženje :D Ne znam za taj kvalitet, ali što se tiče pozicije i filozofije, ako si vozio R-a moj izbor bi bio GTR..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, sale600 je napisao:

Eh tu je i problem, a možda i nije. Zavisi od ljepše.

Nemoj me, molim te, krivo shvatiti.

Pišem iz iskustva mojih prijatelja.

Vozili su svakakve motore i odjednom im bolja polovina dobije želju za vožnjom.

Prodaju motore i kupe takvo nešto za vožnju u dvoje.

Naravno prvo potraga za opremom za suprugu. Prvi problem.

Nakon par vožnji odjednom 100 problema. Sad ju žulja kaciga, tiska ju jakna, pokvari se frizura, bole leđa, itd.

3 puta se provozale i odustale jer kažu nije to za njih.

Dalje je sve jasno.

Nadam se da ti nećeš proći tako i želim ti svu sreću i ugodnu vožnju šta god da kupiš

Svi uslovi ispunjeni da se zameni žena....😉

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Sta mislis o Yamahi FJR1300?

Najlaksa je u poredjenju sa ST i GTR i po meni najlepse izgleda. Visina sedista je oko 800mm i mislim da je niza od druga dva modela sto je po meni bolje ako cete voziti udvoje.

Mozda bi FJR mogla biti kompromis, a opet ne bi izasao van okvira klase velikih sport turing motora.

P.S.

Jasio sam sva tri modela ali ih nisam vozio na duge staze pa govorim samo o estetici sa mog stanovista...o FJR-u mnogo bolje znaju @BaneVuk58 i @Влајко i drugi koji ih voze...eto sad mi pade napamet da bi na forumu mogla da se uvede i pretraga po MODELU MOTICKLA U POTPISU...pa kad neko zeli da pita nesto o nekom modelu , da ima mogucnost da nadje sve clanove sa tim modelom :)

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Fjr sam imao prilike da probam i baš to mi se nije svidelo što je tako niska. Ja sam 188cm a i u vožnji vizir baca vetar tačno u kacigu iako je bio dignut na max, verovatno opet zbog moih gabarita. U svemu ostalom odličan motor ali mislim da nije za mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Zato je veoma teško i nezahvalno preporučivali neki motor pogotovo NN osobi. Ja sam koji cm ispod dva metra, izgledam možda smešan na FJR jer ga progutam ali zato mi leži kao dupe na noši i veoma ugodan za vožnju. Iako volimo da ih gledamo i slikamo ali ipak služe za vožnju 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Dugo sam bio u toj Turing kategoriji motora, sad manje prelazim i odem na jednu do dve duze Ture pa sam se opet vratio na neke univerzalnije motore.

Gabariti : visina 190cm, kilaza 120kg trenutno

GTR nisam probao.

Posedovao sam FJR 1300 ,  ST1100 i ST1300 i probao BMW R1150RT

Moj glas ide za ST1300.

FJR odličan motor , lepo se vozi po krivinama, zaštita od vetra solidna, kočnice dobre, ogibljenje solidno, agregat neuništiv ali i pored 140ks nije mi ubedljiv na malim obrtajima, traži da se vrti, ide on 240-250 i kad se zavrti vuče kao lokomotiva ali na 160 već bruji i u većim je obrtajima , ako se potera nije mali potrošač.

BMW udoban, dobro ogibljenje, kočnice, menjač dobar ,lepo se vozi agregat u odnosu na Japance radi kao traktor, kad das gas i pustis gas kardan samo radi Klak Klak, to kod Japanaca nema (a da vozio sam motor sa dobrim kardanom, to sam primetio i na GS ovima), skuplji za održavanje kad nešto crkne....

ST 1300 Najudobniji od ovih modela (tj deli prvo mesto sa RT om).

Agregat neuništiv, snage u svim obrtajima, bolje vuče sa malih obrtaja od FJRa zbog V koncepcije.

Nisko težište pa se težina u vožnji ne oseca i jeftin za održavanje, ogibljenje preudobno a opet dovoljno kruto za brzu vožnju po krivinama, zaštita od vetra vrhunska. Bez obzira što ima 5 brzina agregat je rasterecen.

Na 160kmh agregat šapuće dok na toj brzini .

Kočnice odlične, po krivinama ide kao po šinama.

Drugari se redovno čudili kako ja taj autobus teram po krivinama dok im nisam dao da probaju motor, posle su bili komentari : "tek sad vidimo da to nije do tebe nego do motora koliko se lepo vozi".

Još jedna anegdota, drugar mesec dana pred odlazak na more rasturio XJ900 Diversion da radi neke silne servise i zeznuli ga za delove nisu mu stigli a ne može da sklopi motor i nema kako da ide i ja mu dam moju Pan Eroticu 1300 (tako sam je ja zvao) da sa ženom ide.

Natovarili se i drugar je terao do tamo , preko Durmitora , kad su stigli pita on ženu kako ti se čini ovaj motor u odnosu na njihovu Diverziju ?

Žena mu kaže : "tek sad vidim na kakvom magaretu smo se mi do sada vozili".

Hahahhaha

Pan Europa im je bila em udobnija , em bolja zaštita od vetra, bolje ide a menje trošila od Diverzije

 

Ako te interesuje još nešto slobodno pitaj

Poznajem ih u dušu jer sam ih sam cackao i odrzavao

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
pre 24 minuta, NIKOLA 1 je napisao:

 

 

Slušaj šta kažu za Hondu i ako se ovde bori protiv 10godina mlađih konkurenata, tj novijih modela

 

Hvala, pisaću večeras, trenutno vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
Pre 8 sati, NIKOLA 1 je napisao:

Dugo sam bio u toj Turing kategoriji motora, sad manje prelazim i odem na jednu do dve duze Ture pa sam se opet vratio na neke univerzalnije motore.

Gabariti : visina 190cm, kilaza 120kg trenutno

GTR nisam probao.

Posedovao sam FJR 1300 ,  ST1100 i ST1300 i probao BMW R1150RT

Moj glas ide za ST1300.

FJR odličan motor , lepo se vozi po krivinama, zaštita od vetra solidna, kočnice dobre, ogibljenje solidno, agregat neuništiv ali i pored 140ks nije mi ubedljiv na malim obrtajima, traži da se vrti, ide on 240-250 i kad se zavrti vuče kao lokomotiva ali na 160 već bruji i u većim je obrtajima , ako se potera nije mali potrošač.

BMW udoban, dobro ogibljenje, kočnice, menjač dobar ,lepo se vozi agregat u odnosu na Japance radi kao traktor, kad das gas i pustis gas kardan samo radi Klak Klak, to kod Japanaca nema (a da vozio sam motor sa dobrim kardanom, to sam primetio i na GS ovima), skuplji za održavanje kad nešto crkne....

ST 1300 Najudobniji od ovih modela (tj deli prvo mesto sa RT om).

Agregat neuništiv, snage u svim obrtajima, bolje vuče sa malih obrtaja od FJRa zbog V koncepcije.

Nisko težište pa se težina u vožnji ne oseca i jeftin za održavanje, ogibljenje preudobno a opet dovoljno kruto za brzu vožnju po krivinama, zaštita od vetra vrhunska. Bez obzira što ima 5 brzina agregat je rasterecen.

Na 160kmh agregat šapuće dok na toj brzini .

Kočnice odlične, po krivinama ide kao po šinama.

Drugari se redovno čudili kako ja taj autobus teram po krivinama dok im nisam dao da probaju motor, posle su bili komentari : "tek sad vidimo da to nije do tebe nego do motora koliko se lepo vozi".

Još jedna anegdota, drugar mesec dana pred odlazak na more rasturio XJ900 Diversion da radi neke silne servise i zeznuli ga za delove nisu mu stigli a ne može da sklopi motor i nema kako da ide i ja mu dam moju Pan Eroticu 1300 (tako sam je ja zvao) da sa ženom ide.

Natovarili se i drugar je terao do tamo , preko Durmitora , kad su stigli pita on ženu kako ti se čini ovaj motor u odnosu na njihovu Diverziju ?

Žena mu kaže : "tek sad vidim na kakvom magaretu smo se mi do sada vozili".

Hahahhaha

Pan Europa im je bila em udobnija , em bolja zaštita od vetra, bolje ide a menje trošila od Diverzije

 

Ako te interesuje još nešto slobodno pitaj

Poznajem ih u dušu jer sam ih sam cackao i odrzavao

Još jednom da se zahvalim na kometaru! A sad joj ne znam ni sam... Honda mi se sviđa, a dobio sam ponudu da menjam moj motor za RT1200. 2007god. pa me sad i to kopka. Tim bi oduvao dve muve jednim udarcem! E sad, nisam fan bavaraca ali... Ima jedna jako lepa Honda u Šabcu moram otići da je vidim! Na šta generalno da obratim pažnju? Znam one standardne stvari koje se gledaju ali ako si je imao možda znaš neku boljku koju treba preispitati! 

Promenio član Саша

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Ima i kolega na forumu prodaje jako lepog Bandita 1250 pa da kažemo da je i to donekle ta kategorija. Tako da se ne dvoumim nego troumim... Možda da ostanem veran Suzukiju?! Slobodno me osudite ali prosto ne znam šta da uzmem, svi su mi lepi i dobri a opet se bojim da ću izgubiti onaj osmeh na licu koji mi daje sportak. Uh, teške muke... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Bandita 1200 '06 ABS uljari sam posedovao 6 god. Savršen motor u odnosu kvalitet cena. Lagan,udoban,upravljiv, svesvrstan. 5-5.5 lit/100km. Jedina mana što nema šta da se čačka preko zime....osim ako želiš nešto da pokvariš...mada ga bije glas kao za golf 2.....pre će da crkne gazda nego auto . Srećna kupovina 

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Vozio sam gtr nekih 40.000km, model 2015. Tezak motor ali se u vožnji ne oseća, može da se jurca, lepo se vozi po krivinama.  Udobnost onako, vozio sam i 1200rt i mnogo je udobniji. 

Najveća mana gtr po meni su kočnice, pregrevaju se pri oštroj vožnji, ako ga dobro gazis znaju pločice za 5.000km da se potroše a zadnja guma za 2.000km... Po meni ako hoćeš motor koji je relativno zabavan i udoban za ženu mislim da je gtr ok izbor... 

P.S ipak ubedi ženu da su motori opasni i ostavi sebi taj suzuki.. 😇

Promenio član Gajo Sevojno
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja