Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Milanezi je napisao:

 

 

Šta znači M agregati nastavljaju, a V idu u istoriju? 

M je samo oznaka za dekadnu oznaku godine proizvodnje, tu oznaku nose modeli 2020-2029, kao što su prethodni nosili oznaku K, L, a naredni će nositi N.

Mislio sam na način izrade tj M oznaka je redni dvocilindraš koji je nov za Strom liniju dok je prošli bio V agregat. Ja sam se odlučio za SVT baš zbog takvog agregata nevezano ''čiji je''...već sam dosta pisao o tome da se ne ponavljam.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Videćemo kako su rešili zadnji cilindar, da li se pregreva i hoće li potrošiti karike brže nego prednji :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Motorcyclist je napisao:

Jel na kraju crko lezaj tocka ili nije? :D

Ma nije...

 

Nakon servisa je nastao određen dodatni zvuk pri kretanju koji sam povezao sa lagerom...tokom vožnje je zvuk prerastao u neko škripanje. Ja sam povezao sa lagerom jer je zvuk hukanja...baš kao kad lager ode. Motor je istog dana u 21h ostavljen u AP servis. Juče su me zvali i rekli da je bio lanac koji je izgleda bio pretegnut, očistili su lančanike, vratili lanac i za sad je sve ok. Nema više tog zvuka...mada nisam stigao da ga probam ljudski zbog nevremena juče. 

 

Zato nisam ništa pisao dok sve ne proverim...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, Alekre je napisao:

Videćemo kako su rešili zadnji cilindar, da li se pregreva i hoće li potrošiti karike brže nego prednji :P

Eee to mene sad kopka jer sam dobio neke određene informacije koje se tiču delimično i toga ali čekam još malo da vidim jer se takođe tiče te priče oko veće količine ulja koja je ubačena na prvom servisu.

 

Ne bih da tvrdim nešto jer nije do kraja provereno...ali svakako ću podeliti info jer je motor realno dobar i ne zaslužuje pljuvačine...makar za sad :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5860 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Pa šta i da jeste otišao lager? To se dešava i zato imaš garanciju. Ako se to reši za dan-dva, ne vidim nikakav problem :neznam:

 

Epson je sinonim za kvalitet i postojanost u svetu foto printera. Imao sam ih do sada 10-11 što onih malih, što srednjih, što veliku - plotera. Jedan mi je trenutno u radu a pre 4-5 godina je pao sa 120cm visine na pod, raspao se i radi dan - danas. Imao sam ploter star 18 godina, radio kod mene besprekorno godinu dana i prodao ga letos. Čovek i dalje radi na njemu bez problema. 

 

Aliiii.... Kupim pre 5-6 godina mali ploter, 1000 eura, donesem kući i displej ne radi. Vratim ga i za 10 dana dobijem novi. Kupim prošle godine veliki ploter, 2500 eura, ne raspoznaje 2 od 9 kertridža sa bojom, ne može da se stavi u pogon. Dodje servis, donesu nove kertridže, zbog čipova, učitaju na lap top svašta nešto i reše problem.

 

Poenta priče je, da sve što servis rešava brzo i lako u garantnom roku, nije problem osim ako se posete servisu baš ne učestale a to će vreme pokazati...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2872 postova

pošto sam skoro 190 cm tražio sam svojevremeno motor na kom se sedi uspravno i kupio versysa  još 2007.Mislim da je slično i sa ovim kineskim adv varijantama.

Meni a verujem i mnogim drugim ljudima se sviđa konkretno ovaj motor iz teme ali mi ne trebaju centralni zbog težine,bočni nosači  jednom godišnje ili u 3 godina  ,sam ih napravim za ispod hiljadu dinara, gadni su jer ništa ne savijam nego samo sečem.Grejači ručki ni neznam šta su,povišen vizir mi smeta zbog vibracija,malo grublje gume nikako,štitnicu ruku menjaju siluetu motora narošito ako su kabasti.Žbice ne hvala ,nemam živaca da ih ribam.

Znači mnoge prednosti za koje se hvataju korisnici ovog motora samo smetaju meni a takođe i mnogim drugim motociklistima koji su cafe rejseri i vikend vozači po bližem okruženju ali traže motor koji im se sviđa vizueno a da može da se i uspravno sedi

Meni bi lično sve odgovaralo kad bi tražio nov motor ali bez tih dodataka jer su mi čisto bacanje para.

Znači nekom je ista stvar prprednost a nekom mana a nekom je svejedno nek se nađe kad je veš jeftino

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1643 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Svako ima svoj ukus i svoje potrebe, isto tako treba poštovati tudj ukus i tudje potrebe.

Npr. pisao sam pre par meseci u nekoj temi kako su grejaci potpuno nepotrebna stvar na motoru, prvi put kad je zahladnelo na motoru i kad sam ih upalio pokajao sam se sto sam to napisao.

Sve te tehnoloske inovacije su tu da nam olaksaju voznju i da budemo bezbedniji, bar ja tako gledam na njih.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
22 hours ago, Sharky - Alex said:

Svako ima svoj ukus i svoje potrebe, isto tako treba poštovati tudj ukus i tudje potrebe.

Npr. pisao sam pre par meseci u nekoj temi kako su grejaci potpuno nepotrebna stvar na motoru, prvi put kad je zahladnelo na motoru i kad sam ih upalio pokajao sam se sto sam to napisao.

Sve te tehnoloske inovacije su tu da nam olaksaju voznju i da budemo bezbedniji, bar ja tako gledam na njih.

 

ista situacija, mislim se koji ce mi djavo, toliko sam godina vozio bez njih mogu i sad...kad ono...kako prija :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, ironhorse je napisao:

Pitanje za drugara:

Da li se uz kupovinu ovog motora dobija nekakav user manual?

imaš ga ovde na prvim stranicama ali ne vredi ič....diler se pita

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 292 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Oči mi ispadoše listajući al ne nađoh. Nema veze, ako je nekome pri ruci nek okači ponovo.

 

Relativno skoro sam vozio T7 a Trijumf Scrambler 900 za vikend, to je najbliže i najsvežije sa čim mogu da pravim poređenje. Da ne poredim sa svojim motokultivatorom.

 

Preksinoć probao ovu kinesku napravu i ostao u čudu. Prešao sam malo, "krug" što se kaže,5-6 kilometara i be verujem kako se ovaj motor lako vozi.

Ko igračka, a ide ko pravi motor.

I dalje se čudim.

Promenio član ironhorse
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Ja moj nikako da docekam. Kad sam platio, i napravili racun (ugovor) sta vec na njemu pise rok isporuke za motor april, za kofere maj ili jun, receno mi je da stize sledece nedelje jer je proverio po broju sasije u kompu, taj motor je na carini. Te nedelje i nazovem u sredu, kazu nije stigao, stize sledece nedelje (to je ova nedelja). Sa klincom isao nesto do grada i vidim da su stigli motori u kutijama, pa svratim da proverim, udjem pitam i naravno nije  stigao, zastoj na Malti, nije jos stigao u luku u Rijeku.

Sad su mi po novom obecali da ce biti pre praznika, znaci ponedeljak ili utorak.

Koliko ja vidim meni ce pre stici koferi nego motor...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Vidiš ima razlike u dobavljačima...AP ide preko Grčke a Milano preko Hrvatske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Kada sam pricao sa Milanom, vlasnikom, rekao mi je da su oni direktno dobijaju motore, ne idu preko posrednika, drugih auto kuca ili kako god, zato i jesu nesto jeftiniji od autoprometa.

Taj set kofera koji sam ja uzeo za nekih 500 je bila prica da ce imati u februaru, martu, pa uz sajam da idu po toj ceni, ali ocigledno kasne i to dobro, jer ce stici tek u maju ili junu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F, QJ Motor SVT 650 X

U AP kad sam kupio rekli su mi da je ovo vanredna isporuka iz Grčke jer su mnogo trazeni motori, a inace i njima stize iz Kine brodovima, meni danas stigao motor i kad radili papire videli da ovi na carini pogresili jedno slovo u broju sasije i morali da vracaju papir i sada cekam opet papir trebalo bi sutra da stigne pa da registrujem.

Da li neko moze da napise koliko ga izasla kompletna registaracija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: QJMOTOR SVT 650X
Pre 5 sati, Krpa31 je napisao:

U AP kad sam kupio rekli su mi da je ovo vanredna isporuka iz Grčke jer su mnogo trazeni motori, a inace i njima stize iz Kine brodovima, meni danas stigao motor i kad radili papire videli da ovi na carini pogresili jedno slovo u broju sasije i morali da vracaju papir i sada cekam opet papir trebalo bi sutra da stigne pa da registrujem.

Da li neko moze da napise koliko ga izasla kompletna registaracija?

Mene izasla 30 112din

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja