Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Bio sam danas u Autoprometu, provozah SVT-a pa da prenesem utiske. Pre svega da pohvalim Miroslava, covek je kao i svaki put bio profesionalan i preljubazan. SVT-a poredim sa mojom Ninjom, jer drugo nemam, pa krenem sa utiscima.

 

Pravio sam krug od Autoprometa preko Tosinog bunara, most na Adi, krug po Kosutnjaku i nazad, tako da sam osetio i krivine i voznju na otvorenom konstantnom brzinom.

Kada sam prvi put seo na motor uplasili su me njegovi gabariti, jer je 70kg tezi od mog motora, i sa svojih 180cm ne mogu da stanem celim stopalima na pod, vec sam na pola stopala. Druga opcija je dupe u stranu pa se stoji normalno na jednoj nozi. Cim sam krenuo sa motorom, tezina je nestala. Nisam osetio nikakvu razliku tokom voznje sto se tezine tice u odnosu na Ninju, sto me je fasciniralo. Motor se bukvalno ne oseca. Osim toga, savrseno je izbalansiran. Motor moze da ide 2km/h i nece se ljulati, niti cete morati da se trudite da ga balansirate. Posle mosta standardna guzva do semafora pre Drajzerove, gde sam se povukao bez problema. Bukvalno ide stabilno od prvog pokreta sto dodatno smanjuje uticaj njegove tezine. Po krivinama odlican, bez problema se naginje i drzi liniju. Da napomenem da nisam profesionalac, niti blizu toga ali sam se osecao potpuno sigurno u svakoj krivini iako sam ga prvi put vozio. Nisam divljao, ali sam nakon svake krivine mislio da mogu brze kroz sledecu. Jednostavno sam se u svakom trenutku osecao sigurno i stabilno na motoru. Nazalost imao sam vremena samo za jedan krug po Kosutnjaku i vec sam morao nazad, a imao sam jaku zelju da provozam bar jos jednu krivinu (ovo nije do njihovog ogranicenja, nego do mene koji sam otisao tamo u 10 do 1 a oni rade do 2). Ubrzanje je isto odlicno, sumnjam da ce faliti snage i sa dvoje natovaren. Par puta sam testirao kocenje, i to je stvar koja mi je ostavila najveci utisak. Sama cinjenica da motor drzi rekord na Jovanovom testu je dovoljna. Zadnja kocnica je solidna, ali na Ninji mi bolje reaguje nego ovde. Moguce je da je to zbog ugla polugice, da jednostavno nisam navikao ali kada kocim zadnjom na Ninji, bolje kocim. Meni je motor jako udoban, polozaj sedenja prirodan, sediste mekano. Opet da naglasim to poredim sa daskom na Ninji. Takodje, da nema vetra, ne bih znao koliko brzo idem. Kada sam krenuo krug na kosutnjaku, na prvom usponu sam dosao do 100km/h a da nisam ni primetio. Na trenutak je bila prpa ali sa ovakvim kocnicama nema briga. I da su klasu losije, mislim da bi bile dobre.

Da krenem sa manama. Najveca mana je zastita od vetra. Preko 90km/h vetar pocinje da samara po usima i moze da ljuljne kacigu. U poredjenu sa Ninjom koja nema nikakvu zastitu od vetra, izlazi kao gubitnik. Vizir je bio u visoj poziciji, tako da mislim da bi mi vise odgovarala niza pozicija. Sekao bih vetar kacigom kao i sad na Ninji, ovako vizir baca dodatan vetar u kacigu, bucnije je i to pomera kacigu. Noge su odlicno zasticene ali ceo gornji deo prima udarce vetra. Grudi, struk, bubrezi - sve je na promaji. Na Ninji mi bije u gornji deo samo, malo ispod ramena pa na gore. SVT bez pojasa po ovakvom vremenu ne bih vozio. Ruke isto, zbog polozaja sedenja vetar ulazi u jaknu. Meni je to ogroman minus jer se manje osecam pogodjeno vetrom na sportaku. Grejaci rucica nisu nesto. Upalio sam oba grejaca na ulasku u tunel pred krug na kosutnjaku. Vec pred ski stazu je dupe bilo ugrejano, dok sam kroz rukavice jedva osetio promenu, ali su mi ruke na kraju voznje bile tople. Do 10-12 stepeni ruke mogu da se zagreju, ispod toga iskreno sumnjam. Smatram da je veliki propust sto motor nema centralni stender, to da bi dosta olaksao mnoge stvari.

 

Pitao sam za servise, prvi na 1000km, svaki sledeci na 5000km. Sto se delova tice, imaju sve za lakse havarije, u sta spadaju migavci, retrovizori, kres bar, polugice itd. Za teze havarije tipa nove viljuske, porucuje se i ceka se oko mesec dana, ali nadam se da to nece nikome trebati. 

 

Iskreno me je odusevio motor, ostali modeli koje gledam ce morati dobro da se potrude da bi nadmasili ovo.

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Nisam ja bio, nisam izlazio na autoput. Kazu da im sledeca isporuka stize jun pa avgust, da je do tad sve rasprodato, tako da ima dosta kolega na SVT-ovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: QJ SVT 650 X 2023
Pre 3 sati, Mali Ika je napisao:

Bio sam danas u Autoprometu, provozah SVT-a pa da prenesem utiske. Pre svega da pohvalim Miroslava, covek je kao i svaki put bio profesionalan i preljubazan. SVT-a poredim sa mojom Ninjom, jer drugo nemam, pa krenem sa utiscima.

 

Pravio sam krug od Autoprometa preko Tosinog bunara, most na Adi, krug po Kosutnjaku i nazad, tako da sam osetio i krivine i voznju na otvorenom konstantnom brzinom.

Kada sam prvi put seo na motor uplasili su me njegovi gabariti, jer je 70kg tezi od mog motora, i sa svojih 180cm ne mogu da stanem celim stopalima na pod, vec sam na pola stopala. Druga opcija je dupe u stranu pa se stoji normalno na jednoj nozi. Cim sam krenuo sa motorom, tezina je nestala. Nisam osetio nikakvu razliku tokom voznje sto se tezine tice u odnosu na Ninju, sto me je fasciniralo. Motor se bukvalno ne oseca. Osim toga, savrseno je izbalansiran. Motor moze da ide 2km/h i nece se ljulati, niti cete morati da se trudite da ga balansirate. Posle mosta standardna guzva do semafora pre Drajzerove, gde sam se povukao bez problema. Bukvalno ide stabilno od prvog pokreta sto dodatno smanjuje uticaj njegove tezine. Po krivinama odlican, bez problema se naginje i drzi liniju. Da napomenem da nisam profesionalac, niti blizu toga ali sam se osecao potpuno sigurno u svakoj krivini iako sam ga prvi put vozio. Nisam divljao, ali sam nakon svake krivine mislio da mogu brze kroz sledecu. Jednostavno sam se u svakom trenutku osecao sigurno i stabilno na motoru. Nazalost imao sam vremena samo za jedan krug po Kosutnjaku i vec sam morao nazad, a imao sam jaku zelju da provozam bar jos jednu krivinu (ovo nije do njihovog ogranicenja, nego do mene koji sam otisao tamo u 10 do 1 a oni rade do 2). Ubrzanje je isto odlicno, sumnjam da ce faliti snage i sa dvoje natovaren. Par puta sam testirao kocenje, i to je stvar koja mi je ostavila najveci utisak. Sama cinjenica da motor drzi rekord na Jovanovom testu je dovoljna. Zadnja kocnica je solidna, ali na Ninji mi bolje reaguje nego ovde. Moguce je da je to zbog ugla polugice, da jednostavno nisam navikao ali kada kocim zadnjom na Ninji, bolje kocim. Meni je motor jako udoban, polozaj sedenja prirodan, sediste mekano. Opet da naglasim to poredim sa daskom na Ninji. Takodje, da nema vetra, ne bih znao koliko brzo idem. Kada sam krenuo krug na kosutnjaku, na prvom usponu sam dosao do 100km/h a da nisam ni primetio. Na trenutak je bila prpa ali sa ovakvim kocnicama nema briga. I da su klasu losije, mislim da bi bile dobre.

Da krenem sa manama. Najveca mana je zastita od vetra. Preko 90km/h vetar pocinje da samara po usima i moze da ljuljne kacigu. U poredjenu sa Ninjom koja nema nikakvu zastitu od vetra, izlazi kao gubitnik. Vizir je bio u visoj poziciji, tako da mislim da bi mi vise odgovarala niza pozicija. Sekao bih vetar kacigom kao i sad na Ninji, ovako vizir baca dodatan vetar u kacigu, bucnije je i to pomera kacigu. Noge su odlicno zasticene ali ceo gornji deo prima udarce vetra. Grudi, struk, bubrezi - sve je na promaji. Na Ninji mi bije u gornji deo samo, malo ispod ramena pa na gore. SVT bez pojasa po ovakvom vremenu ne bih vozio. Ruke isto, zbog polozaja sedenja vetar ulazi u jaknu. Meni je to ogroman minus jer se manje osecam pogodjeno vetrom na sportaku. Grejaci rucica nisu nesto. Upalio sam oba grejaca na ulasku u tunel pred krug na kosutnjaku. Vec pred ski stazu je dupe bilo ugrejano, dok sam kroz rukavice jedva osetio promenu, ali su mi ruke na kraju voznje bile tople. Do 10-12 stepeni ruke mogu da se zagreju, ispod toga iskreno sumnjam. Smatram da je veliki propust sto motor nema centralni stender, to da bi dosta olaksao mnoge stvari.

 

Pitao sam za servise, prvi na 1000km, svaki sledeci na 5000km. Sto se delova tice, imaju sve za lakse havarije, u sta spadaju migavci, retrovizori, kres bar, polugice itd. Za teze havarije tipa nove viljuske, porucuje se i ceka se oko mesec dana, ali nadam se da to nece nikome trebati. 

 

Iskreno me je odusevio motor, ostali modeli koje gledam ce morati dobro da se potrude da bi nadmasili ovo.

 

Nisu bas sjajni sa delovima.

Prosli vikend mi je ukraden desni retrovizor, kad sam zvao Autopromet da kupim drugi mora da se ceka navodno 10 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: QJ SVT 650X
Pre 9 sati, Jovan Ristic je napisao:

OVe specifikacije nešto ne valjaju. Curb mass je masa sa svim tečnostima, što sigurno nije 179 kg. Možda su mislili na dry weight (suva masa, bez tečnosti)

Bio danas u Autoprometu U NS. Rekoše da je pun  236kg.

Promenio član cika miloje
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
Pre 6 sati, Mali Ika je napisao:

SVT bez pojasa po ovakvom vremenu ne bih vozio. Ruke isto, zbog polozaja sedenja vetar ulazi u jaknu. Meni je to ogroman minus jer se manje osecam pogodjeno vetrom na sportaku.

Ja koliko se razumem u motore,oni se ne voze bez opreme!!!Motor se ne vozi sa kratkom jaknom i širokim rukavima bez rukavica.Ja nisam ništa od ovog duvanja osetio ,osim u kacigu i ramena a to ću rešiti kod Ivana čim stigne motor.Do duše ,još uvek nemam komplet opremu za ADV motore pošto sam do sada vozio kruzere.

Juče sam uplatio motor i 15.aprila stiže,treba izdržati do tada!Mene na SVT-u brine samo sedište,to jest dal ja sa 191cm i 105kg mogu da izgura 400-500km u danu bez posledica za zadnjicu.Dvoumio sam se između SVT i srk700 ali me je Mick u dve reči ubedio da uzmem SVT.Motor je fenomenalan,i misli da ću baš uživati u vožnji sa njim.

IMG_20240308_133224.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2477 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
34 minutes ago, Road Kings said:

Ja koliko se razumem u motore,oni se ne voze bez opreme!!!Motor se ne vozi sa kratkom jaknom i širokim rukavima bez rukavica.

Onda se ne razumes :P motor se vozi i u sorcu i majici, dole u papucama i sa šerpa kacigom :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
pre 33 minuta, drmilan_ je napisao:

Onda se ne razumes :P motor se vozi i u sorcu i majici, dole u papucama i sa šerpa kacigom :) 

Pa kad malo bolje razmislim,potpuno si u pravu!Pun grad kamikaza bez opreme.

Kad smo već kod toga,krenem u Milano moto centar da uzmem predračun za SVT,obučen Wintex odelo sa sve štitnicima ,al pošto je relacija kratka(oko 2 km),obujem patike i sednem na 125-icu.....Kakav danak nemaru i mojoj lenjosti!!!!U povratku mi iza ćoška kamikaza od 70 godina u Opel astri napravila sačekušu i taman kad sam naišao izašao u rikverc na put......kako sam se lepo opružio po asfaltu nakon što sam ga ošino u branik.Na svu sreću,samo malo zveknuo nogu,ništa više ,a pad ni malo naivan.Znači nigde više bez ful opreme!!!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X

Nakon toga dođem kući,skinem kacigu i kažem ženi da sam imao saobraćajku sa njenim QJ 125.O kakav danak neiskustvu........Dva dana ništa,treći sam uspeo malo desno oko da otvorim.

Ali QJ motorić se super pokazao,ogrebotinice na tegiću,vrhu kVačila,plastikici kod kolena i malo na koferu,poluga menjača blago savijena.Motor mi je zaštitio nogu ispod njega i to me je oduševilo,kao i kvalitet ugrađene plastike koja je izdržala 130kg plus mene i nije pukla.Nakon toga bez problema uplatio za SVT.

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Road Kings je napisao:

Ja koliko se razumem u motore,oni se ne voze bez opreme!!!Motor se ne vozi sa kratkom jaknom i širokim rukavima bez rukavica.Ja nisam ništa od ovog duvanja osetio ,osim u kacigu i ramena a to ću rešiti kod Ivana čim stigne motor.Do duše ,još uvek nemam komplet opremu za ADV motore pošto sam do sada vozio kruzere.

Juče sam uplatio motor i 15.aprila stiže,treba izdržati do tada!Mene na SVT-u brine samo sedište,to jest dal ja sa 191cm i 105kg mogu da izgura 400-500km u danu bez posledica za zadnjicu.Dvoumio sam se između SVT i srk700 ali me je Mick u dve reči ubedio da uzmem SVT.Motor je fenomenalan,i misli da ću baš uživati u vožnji sa njim.

 

Ja u utorak teram do Ivana na konsultaciju što se tiče vizira, reče mi da je većuradio jednog...a sedište (memorijska pena je u pitanju) tj.zadnjica je sasvim dobro izdržala mojih 115kg do Golupca i nazad! Tvrđi jeste na ogibljenju ali se tako lepo vrti taj agregat da nemam reči. Inače potrošnja je okoo 5l/100km sa servisnim uljem na 330km pređenih.

 

 

motto - frame at 0m0s.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
Pre 3 sati, Road Kings je napisao:

Ja koliko se razumem u motore,oni se ne voze bez opreme!!!Motor se ne vozi sa kratkom jaknom i širokim rukavima bez rukavica.Ja nisam ništa od ovog duvanja osetio ,osim u kacigu i ramena a to ću rešiti kod Ivana čim stigne motor.Do duše ,još uvek nemam komplet opremu za ADV motore pošto sam do sada vozio kruzere.

Juče sam uplatio motor i 15.aprila stiže,treba izdržati do tada!Mene na SVT-u brine samo sedište,to jest dal ja sa 191cm i 105kg mogu da izgura 400-500km u danu bez posledica za zadnjicu.Dvoumio sam se između SVT i srk700 ali me je Mick u dve reči ubedio da uzmem SVT.Motor je fenomenalan,i misli da ću baš uživati u vožnji sa njim.

IMG_20240308_133224.jpg

Ne znam kako ste zakljucili da sam vozio bez opreme. Po hladnijem vremenu nosim pojas za bubrege ispod jakne, i uvek ukoliko je vetrovito, sluzi samo da greje. Cuvam se koliko mogu jer ce posledica svakako biti. Doduse priznajem, nemam dugacke rukavice da mogu preko jakne da navucem.

Da pohvalim izbor boja, svi se zaleteli na onog belo zutog a meni je iskreno lepsi crni kao sto Vi imate.

Promenio član Mali Ika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X

Mali iko,htedoh reći da ja svaki motor vozim sa pojasom (ako je jakna kraća jer duva po bubrezima) i obavezno sa rukavicama(na svakom motoru duva kroz rukave).Duge rukavice obavezno kupi jer su stvarno dobra stvar i vrede svaku paru koji daš za njih(mada su stvarno cene naduvane).

Bilo bi lepo da mi ne persiraš,godina imam dosta ,al sam u duši tinejdžer!

I meni je lepši ovaj crno-sivi-zeleni,al na žalost nije moj,već test motor iz Milano moto centra u NS-u.Al pošto crni stiže tek krajem juna,a žuto-beli 15.aprila i ja sam odabrao žuto-beli.Jbg ,motor je toliko dobar i lep da boje nisu važne.Važno je samo da što pre stigne u moj posed.

Promenio član Road Kings
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
Pre 10 sati, mick je napisao:

Ja u utorak teram do Ivana na konsultaciju što se tiče vizira, reče mi da je većuradio jednog..

Javi šta kaže Ivan i koliko bi koštalo to zadovoljstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X

Malopre sam video da je Shone san objavio recenziju za SVT650X i između ostalog,za kočenje je dao ocenu 3,5?!?!?!Ja lično mislim da je kočenje na njemu čista petica i mislim da momak baš i nema dobar osećaj koji je merodavan za testiranje motora,ili ipak više vuče na CF moto(kojeg inače i vozi) jer tamo su kočnice (kako on ume da opiše)-fe-no-me-nal-ne ili pre,pre,pre brutalne.Nikad mi nije bilo jasno koja je to ocena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Malo je pomešao…prvo je nahvalio kočnice dok je sam vozio a posle je popljuvao kočenje kad je nabacio suvozača. Malo nelogično ali ajde…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7120 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Teška glupost. Ova "recenzija" više odmaže nego što pomaže.

 

Prvo, da se batale Stroma. To je motor koji je izašao 2004. pre ravno 20 godina. Sad ga koriste kao reper da pokažu kako je SVT bolji a sa druge strane koriste "agregat iz Stroma" kao nešto što bi trebalo da da kredibilitet SVT-u po pitanju pouzdanosti. 

 

Ovaj motor koliko sam razumeo ne nosi originalni Suzukijev agregat. QJ ga pravi po licenci a kakve su komponente korišćene je drugi par opanaka. Ne kažem da je dobro ili loše, to će vreme pokazati. Dakle ovde se gledaoci obmanjuju "Suzukijevim" agregatom. Ko se dobro seća, takva je ista priča sa kineskim skuterima sa "italijanskim" i "hondinim" motorima. Da, kopirali su Minarelli ali to nije bilo ni približno originalu ni u kom aspektu.

 

Drugo, kakav crni offroad sa motorom od skoro 240kg? Ovo je putni motor za asfalt našminkan u ADV. Ovo je offroad ravan odlasku kod babe za vikend u sokače koje nije asfaltirano. Bolje će Suzuki GS500 da prođe nego SVT. 

 

Onda ogibljenje, USD viljuška? Pa i slepac bi je napipao. USD ne znači da ima bolji sistem hidraulike od klasične. Šta je unutra, ketridži, SSF, damping rod? Nigde se pominje hod ogibljenja.

 

Kakva zaštita vetra na visokom motoru sa onolicnim vizirom? Nije ni vredno pomena na motoru od 650cc koji će uglavnom da se vozi lokalnim i magistralnim putevima gde se voze i nejkedi bez problema. Kome treba zaštita od vetra na autoputu promašio je klasu motora.


Ima osvetljenje prekidača... Ajde leba ti. Oseti se težina na 650cc, ajde? 

 

Naravno da me na naskoče fanovi, nemam ništa protiv motora nego velim kolika je budalaština ova recenzija iz koje čovek ništa ne može da zaključi za koga je ovaj motor i čemu je zapravo namenjen. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4858 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, mick je napisao:

Malo je pomešao…prvo je nahvalio kočnice dok je sam vozio a posle je popljuvao kočenje kad je nabacio suvozača. Malo nelogično ali ajde…

Dozivljavam ih ozbiljno k'o cerine Zagu i Filipa :D

Bez licence i 100k u crvenom nema sta javno da ocenjuju. :)

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 58 minuta, Alekre je napisao:

Teška glupost. Ova "recenzija" više odmaže nego što pomaže.

 

Prvo, da se batale Stroma. To je motor koji je izašao 2004. pre ravno 20 godina. Sad ga koriste kao reper da pokažu kako je SVT bolji a sa druge strane koriste "agregat iz Stroma" kao nešto što bi trebalo da da kredibilitet SVT-u po pitanju pouzdanosti. 

 

Ovaj motor koliko sam razumeo ne nosi originalni Suzukijev agregat. QJ ga pravi po licenci a kakve su komponente korišćene je drugi par opanaka. Ne kažem da je dobro ili loše, to će vreme pokazati. Dakle ovde se gledaoci obmanjuju "Suzukijevim" agregatom. Ko se dobro seća, takva je ista priča sa kineskim skuterima sa "italijanskim" i "hondinim" motorima. Da, kopirali su Minarelli ali to nije bilo ni približno originalu ni u kom aspektu.

 

Drugo, kakav crni offroad sa motorom od skoro 240kg? Ovo je putni motor za asfalt našminkan u ADV. Ovo je offroad ravan odlasku kod babe za vikend u sokače koje nije asfaltirano. Bolje će Suzuki GS500 da prođe nego SVT. 

 

Onda ogibljenje, USD viljuška? Pa i slepac bi je napipao. USD ne znači da ima bolji sistem hidraulike od klasične. Šta je unutra, ketridži, SSF, damping rod? Nigde se pominje hod ogibljenja.

 

Kakva zaštita vetra na visokom motoru sa onolicnim vizirom? Nije ni vredno pomena na motoru od 650cc koji će uglavnom da se vozi lokalnim i magistralnim putevima gde se voze i nejkedi bez problema. Kome treba zaštita od vetra na autoputu promašio je klasu motora.


Ima osvetljenje prekidača... Ajde leba ti. Oseti se težina na 650cc, ajde? 

 

Naravno da me na naskoče fanovi, nemam ništa protiv motora nego velim kolika je budalaština ova recenzija iz koje čovek ništa ne može da zaključi za koga je ovaj motor i čemu je zapravo namenjen. 

 

Slažem se sa tobom da ovog momka ne treba ozbiljno baš shvatati...ali i ti ga pretera.

 

Činjenica je da je SVT dooosta tvrđi i da nije za offroad kao što je recimo TRK (makar za sad...baš ću probati da se poigram sa ogibljenjem). Ja recimo uzimam uvek za primer offroad TRK onog italijana Zero Highways...tu se završava svaka priča oko tog motora što se tiče njegove sposobnosti.

SVT je više asfaltu namenjen...eveeentualno laki, laki off i to sa drugim setom guma...ovako nema šta da traži izvan asfalta.

Što se tiče kilaže...pa koliko je težak jedan GS1250 ??? 268kg, Afrika? 240kg, Strom? 233kg, Honda NC...224kg, Super Tenere...265kg...SVT jeste 20ak kg teži od ostalih u klasi to je činjenica. Realno samo na zaštiti auspuha i u ralici ima cirka 5kg pošto je sve od metala.

Vetar....koji u današnje vreme adv ili turing motor ima pravi turing vizir? Realno? Skoro pa niti jedan...

Welcome to PowerPoint.jpg

4.jpg

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Naravno da me na naskoče fanovi, nemam ništa protiv motora nego velim kolika je budalaština ova recenzija iz koje čovek ništa ne može da zaključi za koga je ovaj motor i čemu je zapravo namenjen. 

 

Nije stvar dal sam kineski fan,već ne želim da dam 7000e za lešinu od 15 godina kojoj je duša izvađena,vraćena kilometraža,nabačena kila silikona da drži vodu dok majstori odu i vlasnik mi kaže ekstra mašina?

Inače slažem se sa tobom da su recenzije ovog momka totalno nestručne i pogotovo neadekvatan i siromašan vokabular.

Takođe se slažem i sa @mick o kilaži motora koji je za offroad.Ako ćemo iskreno,samo kroserice sa 150kg su za off,ovo ostalo je samo da se lakše pređe preko neasfaltiranih puteva.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 8 sati, Alekre je napisao:

 Ova "recenzija" više odmaže nego što pomaže.

 

 

Po meni jedina recenzija motora koja je meni legla i po mom mišljenju valja je Kokkina fegaria i ST moto. Al bih ST motu dao prednost jer je sa našeg govornog područja.

A to sa suzukijevim agregatom, nigde nisam našao zvanični stav QJ fabrike da koristi suzukijev motor. Možda nisam pronašao tako da se ogradjujem ako je tačno da su njihovi agregati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja