Jump to content

Moto Zajednica

Tracer 7 2021+

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Pre par dana bacim se u razmisljanje, sta sledece uzimati? Sve su to sanjarenja sa obzirom na to da za A mogu da polazem tek za godinu dana, a na mojoj Ninji nisam ni blizu granica motora. I tako, razgledam ja motore i prvi na meti R7 jer sam ljubitelj sportaka. Razgledajuci naidjem i na novog Tracera, i zaljubih se u motor. Mnogo mi se svidja u zelenoj varijanti tako da sada razmisljam koliko ce da padne cena Tracera za 2-3 godine i pravim racunicu preko moje Ninje :D 

Zanima me vase misljenje o motoru, posto vidim da teme na novije modele nema. Kako vam se svidja redizajn i specifikacije motora? Kakav je u odnosu na prethodne generacije? Vidim da je 2021 sa manjim diskovima napred, tako da je 2022+ bolji izbor. Takodje mislim da se isplati doplatiti za GT verziju, jer mislim da dosta skuplje izadje kada bi uzimali dodatnu opremu sami kasnije.

 

Evo i par slika motora:

 

GT

2022-Yamaha-MT07TRGT-EU-Tech_Kamo-Static

 

Stock

yamaha-tracer-7-2021-tech-kamo_316650.jp

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Prvo vidi jel ti odgovara gabaritno, pošto je solidno mali motor (mada ako je Ninja ok biće i ovo).

 

Što se cene tiče - neće pasti, novi će gore, polovni da prate i tako u krug. Računaj slično kao i danas, samo što će biti stariji malo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Imao sam susret sa Tracerom 700 iz 2022. i Tracerom 900 iz 2023. nekoliko puta. Oba su bili GT modeli, a svaki sam vozio između 100 i 200 km.

 

Tracer 700 mi je bio jako neudoban; ceo sam se ukočio na njemu – dupe, kičma, ruke. Visok sam 191 cm i težim 90 kg, a vozeći razne motore, mogu reći da to nije stvar navike. Što se tiče snage motora, ona je prisutna samo u srednjem režimu rada i veoma kratko – ostavio mi je utisak početničkog motora. S druge strane, lagan je kao perce i upravlja se kao bicikl – idealan za grad. Sveukupan osećaj – barem iz moje lične perspektive – je bio kao da vozim električni skuter na kojem sedim. U trenutku kupovine, koliko se sećam, za dodatnu GT opremu (koferi, sedište, roll bar i maglenke) plaćeno je oko 2000 eura. Po mom mišljenju, 2000 eura je previše za te, da kažem, nebitne stvari.

 

Tracer 900 se razlikuje po mnogo stvari, ali i dalje ima taj osećaj lakoće upravljanja. Iako se radi o "teškom" motoru, vrlo je lagan za rukovanje. Udobniji je od modela 700 – mogao bih da ga vozim ceo dan. Ima snage, ali je trom na startu (moguće je da je to zbog režima vožnje), kasnije ima odgovarajući ubrzanje, ali i vibracije. Opremljen je i Quickshifterom i Autoblipperom. Quickshifter radi solidno, ali ništa spektakularno, dok je Autoblipper loš i prati ga karakteristično lupanje menjača Yamahinih motora. Što se tiče menjača, nimalo mi se ne dopada – s obzirom da je motor nov, ne bi trebalo da toliko lupka i čučka tokom menjanja brzina – i da, to je normalno.

 

U globalu, moj utisak o ovim motorima nije ništa posebno. Za cenu po kojoj se prodaju – što i nije toliko mnogo u poređenju sa drugim proizvođačima – tačno se dobija ono što se plati. Lično, osetio sam tu razliku u ceni kroz slabiji kvalitet – sve deluje jeftino.

 

U poređenju sa Super Tenerom, koju ne znam zašto su prestali da proizvode, Tenera je kao Boeing 747, dok su ova dva Tracera poput Cessni.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

@Mali Ika

Zdravo komišija.

 

Imam Tracer 7 GT 2021. god, baš ovakav kakav ti je na slici.

S obzirom da sam početnik (u ovoj klasi) i vozim ga tek nešto više od mesec dana (prešao 600-700km poslednih nekoliko nedelja), možda moja iskustva nisu previše relevantna... ali ću ih eto podeliti. Možda ti pomogne. 

 

Tracer 7 je baš ono što sam tražio: lagani touring motor, sa uspravnim sedenjem, udoban i za suvozača (često idem sa suprugom). 

 

Za razliku od @Paljevina, meni je GT sedište udobno i nemam nikakav problem u vožnjama do 2 sata. To se apsolutno ne može reći za obično sedište (verzija bez Confrot GT sedišta), gde mi je neudobno nakon 45min-1 sat.

Biće da je do gabarita. Ja imam 178cm/70kg pa mi ovakav motor pasuje. Mislim da za niže od mene noge mogu biti "kratke", a za one više od 185-190cm je ovaj motor mali (pre će im pasovati Tracer 9). Dakle, rekao bih da za ljude u opsegu visine 178-188 (ili ne mnogo van toga), je ovaj motor sasvim OK. 

 

Uz GT se dobijaju: udobnije sedište (mislim da je apsolutno neophodno), veći vizir, crash bar, bočni nosači i koferi. Ovaj dodatak jeste skup (Yamaha standardno dere na originalnim delovima), ali je još skuplje sve ovo kupovati posebno. 

 

Menjač - da, nekada je glasan kad se šalta... ja sam prvo mislio da nešto nije u redu. Ipak, kad se navikneš na njega, shvatiš da je pouzdan, lepo šalta i jednostavno je pravljen da tako zvuči. 

 

Ovo nije R klasa motora i ne lepi iz mesta kao R klasa. Ipak, nakon 1-1.5 sekunde postaje prilično agilan (čak i sa suvozačem, uz naopmenu da suvozač i ja imamo zajedno 70+60=130kg). Čim pređe 4000 obrtaja, ima sasvim dovoljno snage. Treba imati u vidu da je ovo najlakši motor u klasi i da ima dovoljno snage njegovu težinu, koja je ispod 200kg. Sa kvik šifterom ide 0-100 za 3.5 sekunde, pa se svakako ne bi moglo reći da je trom. Naprotiv, spada u najagilnije u klasi 600-700cc. Ako ti treba nešto živahnije, traži klasu iznad ili R. 

 

Što se tiče upravljivosti, odlično se ponaša na srednjim brzinama, fino sluša na otvorenom i u krivinama. Ja imam utisak da radi tačno ono što želim i da imam kontrol. Moja jedina primedba je na veoma malim brzinama (ispod 15kmč), na kojima su neki drugi koje sam vozio mnogo bolji. OK je za grad, ali ako hoćeš da ideš kroz gradske gužve stalno, bolje uzmi nešto drugo (skuter, pa i MT07). 

 

Primedba - brzinama preko 90-110 mi se ne dopada vizir (čak ni ovaj GT). On odlično štiti telo, ali ne i glavu. Usvari, imam utisak (za moju visinu), baš usmerava vetar na kacigu. Ovo ću morati da sredim (zamenom vizira, ili dodavanjem ekstenzije). 

 

Da li ti odgovara - to prvenstveno zavisi od tvoje konstitucije i željene upotrebe motora. 

 

Eto, nadam se da sam pomogao. 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
10 hours ago, MrD said:

Moja jedina primedba je na veoma malim brzinama (ispod 15kmč), na kojima su neki drugi koje sam vozio mnogo bolji.

Kolega, da li možeš da obrazložiš ovo malo detaljnije?

 

Ja bih takođe to naveo kao primedbu na stariji model koji ja vozim. Prosto je pomalo nezgodan za doziranje gasa na malim brzinama i mašina samo poskakuje. Ili prosto ja ne umem da to radim kako treba… Kako god, voleo bih da čujem više o tome.

 

Što se tiče stock sedišta, šta znam, sigurno da kvalitetnije sedište vredi, ali ja sam na stock sedištu prelazio i po 650km u danu sa suprugom, bez ikakvih poteškoća za zadnjicu. Kontam sve je navika…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Primer:

Obuku za A-kategoriju sam imao na potpuno novom MT-07 (upravo kupljen i stigao u auto školu), koji je uz to imao i spušteno sedište.

Moj utisak je bio da se na malim brzinama bolje ponaša od Tracera - naročito prilikom skretanja sa malim radijusom (možda zbog nižeg sedišta). Takođe, MT je bilo lakše kontrolisati i precizno dozirati prilikom kretanja (drugačije se ponaša kvačilo, kao da ima dosta duži hod u kome počinje da hvata). Tracer mi je dosta živahniji, a korisni deo ručice kvačila je svega par mm. Vremenom sam se na ovo navikao, pa mi nije problem.

 

S druge strane, Tracer mi je bolji na otvorenom putu. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Za ovog mog kineza ima da se kupi polugica kvacila koja je malo duza, samim tim je rucica kvacila meksa a ima i duzi put pa je lakse kontrolisati. Mozda dobra stvar za nas pocetnike, nisam pametan da li uzimati ili se navikavati na ovo.

 

ovo je original polugica:

IMG_2016.thumb.jpeg.75e2d2b4a213d6e2f5fc6256b7f149b1.jpeg

 

a ova je ta duza sa aliexpressa:

IMG_2017.thumb.jpeg.f8ef1457379812e19cc8e082631f5d17.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, Sharky - Alex je napisao:

Za ovog mog kineza ima da se kupi polugica kvacila koja je malo duza, samim tim je rucica kvacila meksa a ima i duzi put pa je lakse kontrolisati. Mozda dobra stvar za nas pocetnike, nisam pametan da li uzimati ili se navikavati na ovo.

Tvoj motor ima sleeper clutch...nema potrebe da čačkaš bilo šta, samo polako i vežba!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 9 sati, vasa.93 je napisao:

 

Ja bih takođe to naveo kao primedbu na stariji model koji ja vozim. Prosto je pomalo nezgodan za doziranje gasa na malim brzinama i mašina samo poskakuje. Ili prosto ja ne umem da to radim kako treba… Kako god, voleo bih da čujem više o tome.

 

Slično je bilo kod mene na prošlom motoru...dosta nezgodno na manjim brzinama da se dozira gas. Pokušavao sam sa podmazivanjem sajle gasa i dotezanjem lanca, donekle je pomagalo ali opet nakon par stotina km se vraćalo.

 

Onda mi je jedan od servisera pojasnio da je to najviše do radne zapremine agregata i smeše goriva tj mape. Verovatno osetiš kad si na gasu i kad pustiš skroz gas da motor jače usporava kroz motorno kočenje? E to je problem kod otvaranja gasa na manjim brtinama...dotok goriva je praktično komplet ukinut/ili ga ima premalo i momenat kad gorivo dođe u cilindar/ili veća količina, tad se dešava trzaj. 

 

Rešenje je ili nova mapa ili Power Commander ili sličan uređaj koji će ranije puštati gorivo i neće prekidati tako brzo dotok goriva. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08
On 14. 6. 2023. at 8:19, JunioR. je napisao:

Prvo vidi jel ti odgovara gabaritno, pošto je solidno mali motor (mada ako je Ninja ok biće i ovo).

Mislim da to nece biti problem, visok sam 180cm  sa 75kg tako da je veca sansa da mi motor bude veliki nego mali :D

 

On 14. 6. 2023. at 8:19, JunioR. je napisao:

to se cene tiče - neće pasti, novi će gore, polovni da prate i tako u krug. Računaj slično kao i danas, samo što će biti stariji malo :D

Verovatno ce i biti tako ali nada posledja umire.. 

 

On 14. 6. 2023. at 8:52, Paljevina je napisao:

Tracer 700 mi je bio jako neudoban; ceo sam se ukočio na njemu – dupe, kičma, ruke.

Mislim da je za ovo najveci razlog gabarit, sa obzirom na to da sam pogledao par reviewa i svi su rekli da im je motor udoban, ali svi vlasnici su bili izmedju 170-180cm. 

 

 

On 14. 6. 2023. at 8:52, Paljevina je napisao:

Što se tiče snage motora, ona je prisutna samo u srednjem režimu rada i veoma kratko – ostavio mi je utisak početničkog motora. S druge strane, lagan je kao perce i upravlja se kao bicikl – idealan za grad.

Ja sam pocetnik tako da ce taj manjak snage vise pomoci nego odmoci. To sto je idealan za grad je odlicna stvar jer najveci deo voznje i provodim u gradskim uslovima. 

 

 

On 14. 6. 2023. at 8:52, Paljevina je napisao:

U trenutku kupovine, koliko se sećam, za dodatnu GT opremu (koferi, sedište, roll bar i maglenke) plaćeno je oko 2000 eura. Po mom mišljenju, 2000 eura je previše za te, da kažem, nebitne stvari.

Slazem se da nisu jeftini ali opet je do potreba i mogucnosti vlasnika da li ce dati te 2000e ili ne.

 

On 14. 6. 2023. at 8:52, Paljevina je napisao:

Što se tiče menjača, nimalo mi se ne dopada – s obzirom da je motor nov, ne bi trebalo da toliko lupka i čučka tokom menjanja brzina – i da, to je normalno.

Sto se tice menjaca, u auto skoli sam vozio MT07 i koliko se secam ponasao se bas kao navedeno. Secam se da se motor ceo zaljulja kada se ubaci u prvu brzinu na semaforu. Ali koliko vidim, to je kod dosta modela Yamaha motora tako i stvar je navike. 

 

On 14. 6. 2023. at 8:56, Paljevina je napisao:

Da sumiramo moj savet; kupi sinko R-a, pusti ove penzionerske karakondžule. :D

Svakako su mi R motori na prvom mestu, ali devojci nikako nisu :( Kada god se vozimo kuka kao joj ne neudobno, kako je auspuh glasan, da se ukoci nakon 15 minuta voznje... Jos moj motor nije pravi R motor tako da ce na nekom ostrijem sedenju biti vise zaljenja a samim tim manje uzivanja u zajednickim voznjama. Voleo bih da zajedno putujemo tako da ce biti prelamanja izmedju R i touring motora.

 

On 14. 6. 2023. at 9:57, MrD je napisao:

Tracer 7 je baš ono što sam tražio: lagani touring motor, sa uspravnim sedenjem, udoban i za suvozača (često idem sa suprugom). 

Bas ovako nesto i ja planiram za sledeci motor.

 

On 14. 6. 2023. at 9:57, MrD je napisao:

Ako ti treba nešto živahnije, traži klasu iznad ili R. 

Verujem da ce mi sve sa preko 400cc biti zivahno u poredjenju sa sadasnjom ninjom :)

 

On 14. 6. 2023. at 9:57, MrD je napisao:

Primedba - brzinama preko 90-110 mi se ne dopada vizir (čak ni ovaj GT).

Video sam da se dosta njih zali na vizir, tako da su malo omasili sa tim vizirima.

 

 

Ja se jos vise zaljubih u motor.. Sva sreca pa nemam para trenutno jer da ih imam znam gde bi zavrsile.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 7 sati, Mali Ika je napisao:

Svakako su mi R motori na prvom mestu, ali devojci nikako nisu

Pre 7 sati, Mali Ika je napisao:

Voleo bih da zajedno putujemo tako da ce biti prelamanja izmedju R i touring motora.

Ne bih ti mnogo pametovao, ali dobro razmisli o tome šta radiš i šta kupuješ. Svaki put kada sam kupovao motor, kako bih se vozio sa svojom boljom polovinom, pojeo sam govna. :D

 

Divim se ljudima koji forsiraju vožnju u dvoje, svaka čast onima koji to mogu. Ali u meni odjekuju reči jednog starog bajkera. Još dok sam bio neiskusan i vodao devojke na motorima, rekao mi je: "Sinko, shvatićeš i ti i tvoji drugari jednog dana da je motor stvar za jednog čoveka, samo je problem kada voziš nekog iza sebe." Naravno, tada sam mislio da priča gluposti, ali posle mnogo vremena, devojaka i motora, u pravu je bio sto posto. ;)

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

@Paljevina Nisi mene citirao, ali kao da jesi.

Samo ako moram vozim nekoga.

Na motoru uživam samo kad se vozim sam.

Čak ni one džidža-bidže u vidu raznih medija i komunikacija ne koristim.

Volim da čujem motor kako radi i zvuk gume na asvaltu...

Nisam neko ko vozi brzo, onako, srednje, slušam motor, gledam okolinu, uživam , meditiram, koristim jedinstvenu priliku kad ostanem  sam sa sobom....

Kad vozim nekoga onda sam prevoznik.:)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 5 sati, jasminko VIR je napisao:

Nisi mene citirao, ali kao da jesi.

E baš jesam! Od tebe kupismo 2017-te plavog DR-a, sećaš se sigurno, eto, tad si to nama rekao i od tad se uvek setim toga kad se radi o vožnji u dvoje! :D

 

A evo ga i motorinjo koga uzesmo od tebe. ;)

 

image.thumb.jpeg.9836aa234506117556dcc6eca05774b3.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Daj ljudi, ne ubijajte mi romantiku...

 

... dva su tela - a jedna sena... :ljubav:

 

 

jednog dana da imas koga da pitas - da'l pamtis jos...?! :popovanje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ovako...

2017. Sam uzeo Tracer- a 700 sa traveler paketom opreme. Pr3sao sam sa njim 43k za 4 sezone. Bio mi je to prvi motor. Nisam imao problema i zadovoljio je sve moje potrebe. Od 2021. vozim Tiger 800. Neki dan mi se pruzila prilika da napravim krug sa novim Tracerom 7 i mogu reci da sam razocaran.

Ne znam da li sam se osvikao ili zaboravio ali stari tracer je bio daleko kvalitetniji i udobniji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
On 6/14/2023 at 9:57 AM, MrD said:

Biće da je do gabarita. Ja imam 178cm/70kg pa mi ovakav motor pasuje. Mislim da za niže od mene noge mogu biti "kratke", a za one više od 185-190cm je ovaj motor mali (pre će im pasovati Tracer 9). Dakle, rekao bih da za ljude u opsegu visine 178-188 (ili ne mnogo van toga), je ovaj motor sasvim OK. 

 

 

 

Često se pitam, a gledam ista je situacija i po forumima i kod ovih kanala koje pratim. Da li je stvarno toliko značajna i primetna razlika u visini osobe i gabarita motora da bukvalno nekoliko centimetara vizuelno a i kod probe, pravi razliku da jednostavno odbaciš motor pri kupovini, zbog sopstvenih gabarita. Ja sam tu na granici, mislio sam da imam 187, sad kao da molim boga da imam neki cent manje, ali rekao bih da sam tu na oko 185, 84kg.

Tracer 7 sam viđao retko, u prolazu i iz daljine, deluje nisko i kratko, a realno mi se na slikama i klipovima jako dopada motor, valjda što su vozači u istim, uglavnom 175-180. Pitao sam komšiju, rekao mi isto, kaže, za tebe samo gs800, 850, čak i versysa 650 "odbacio" kao mali zbog moje visine. Znam da će presuditi proba, ali opet, neka mukica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

@englis Moraš da probaš, svakako.  

 

Meni je prijatnije da sednem na motor koji je manji (koji odgovara nižima od mene), nego na se penjem na prste kad stanem. I u vožnji je lakše navići se na niže mašine. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Na jednom videu na predstavljanju tracer 7gt kaze da su na modelu 2023 u odnosu na 2022 zamenili suspenziju. Da li su? I koja je razlika, jer mi kaze drugar da najverovatnije ako uzmem novog gt-a ta 2022 model, da bi morao opruge na suspenziji da zamenim za jace jer je opterecenje vozac i suvozac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja