Jump to content

Moto Zajednica

Nikad lakše do novog motocikla - Euro Sumar

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Društvo, iz Euro Sumara su napravili kreditne ponude i uslove za kupovinu novih motocikala, bilo da se radi o Suzuki, Motor Morini ili SYM-u. Imaju fiksne kamatne stope i odabir između dinarskog i deviznog kredita.

 

Da ne tupim puno, u tekstu ima konkretni primeri koliko treba učešće za koji motocikl ili skuter i koja je rata na duži period otplate:

 

BJBIKERS.COM

Euro Sumar, zvanični uvoznik za Suzuki, Moto Morini i SYM napravila je ponudu za kupovinu motocikla koja omogućuava da se nikad lakše dođe do novog motocikla

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Mali strom na 6 godina izađe 9k. Što je ok po sadašnjim cenama.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam računao 72. To mi je bilo realnije s'obzirom da se reklamiraju povoljni uslovi

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kao i svaki kredit zvuči primamljivo kada se kupuje, a vrlo opterećujuće kada se vraća. I ako rata nije prevelika, sama činjenica da 7 godina nešto plaćaš stvara određeni pritisak.

 

Po meni svaki kredit zahteva ozbiljnu računicu i pravljenje balansa. Ima i mnogo za i mnogo protiv. Što je duži kredit manja rata, ali se mnogo više na kraju plati. Računica da sam banku častio 1.700 evra, što je skoro 30% više od uzetog mene lično odbija. Ima smisla ako neko ima para, a treba za nešto drugo da potroši ili investira. Takođe cene polovnih motora su bezobrazne, pa ima smisla i kredit jer će isti taj novi motor za 2 godine biti skuplji za tih 1.700e.

 

Po meni je neki dobar balans za to pola motora da se plati, a pola na kredu. Recimo na učešće da se da još 1600-1700e i od banke uzme 4.200e i skrati period otplate, po sličnoj rati. U tom slučaju bi rata bila 100e, na 48 meseci, a banci bi dali ukupno 600e više, što je OK.

 

Ovo je neka moja procena i viđenje. Po meni ful kredit ima smisla samo kada se rešava krov nad glavom. Ovi drugi moraju dobro da se vagaju, jer i male razlike u cifri, prave velike razlike u dužini otplate i konačnog zbira.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Izadje 10 080 eura, obican model.
I dok ga opremiš za put još jedno 1000-1500e (nosači, koferi, torbe, štitnici i barovi, vizir itd.)
Uh zaboravio i registraciju +200e

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
5 hours ago, Jovan Ristic said:

Društvo, iz Euro Sumara su napravili kreditne ponude i uslove za kupovinu novih motocikala, bilo da se radi o Suzuki, Motor Morini ili SYM-u.

Prestani da me nagovaras na 800 DE :lol3:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Što se tiče opreme, to je posebna priča. Pogotovo za nove motore.
Meni su pričali, ali ja sam tvrda tikva. Čudio se što su motori sa opemom po oglasima stari 3 god iste cene kao i nov motor.

Lagaaano se ulupa u opremu 2 soma, kao dobar dan.
I to ono što se kaže, da se spremi za put. Ništa luksuz navigacije od 3 glave i to...

Prvo što uradiš kada ga isteraš je rega, naravno.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Prestanite 3:
 
A jel ima V-Strom 1050, plavi? I jedan crveni za nafetS-a
Kupljeno!
Crveno na rados'

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

To crveno mu daje 10% na brzinu i 5% na vreme otplate kredita...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 4 sati, maxx je napisao:

Prestani da me nagovaras na 800 DE :lol3:

Rođen za tebe. Ostavili smo ti jedan komad....

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
Pre 14 sati, max80 je napisao:

Kao i svaki kredit zvuči primamljivo kada se kupuje, a vrlo opterećujuće kada se vraća. I ako rata nije prevelika, sama činjenica da 7 godina nešto plaćaš stvara određeni pritisak.

 

Po meni svaki kredit zahteva ozbiljnu računicu i pravljenje balansa. Ima i mnogo za i mnogo protiv. Što je duži kredit manja rata, ali se mnogo više na kraju plati. Računica da sam banku častio 1.700 evra, što je skoro 30% više od uzetog mene lično odbija. Ima smisla ako neko ima para, a treba za nešto drugo da potroši ili investira. Takođe cene polovnih motora su bezobrazne, pa ima smisla i kredit jer će isti taj novi motor za 2 godine biti skuplji za tih 1.700e.

 

Po meni je neki dobar balans za to pola motora da se plati, a pola na kredu. Recimo na učešće da se da još 1600-1700e i od banke uzme 4.200e i skrati period otplate, po sličnoj rati. U tom slučaju bi rata bila 100e, na 48 meseci, a banci bi dali ukupno 600e više, što je OK.

 

Ovo je neka moja procena i viđenje. Po meni ful kredit ima smisla samo kada se rešava krov nad glavom. Ovi drugi moraju dobro da se vagaju, jer i male razlike u cifri, prave velike razlike u dužini otplate i konačnog zbira.

Ja kad sam uzimao kredit za novi auto, imao sam sledecu kalkulaciju u glavi: auto kosta 24700 (uzet je 2020te, cisto da se ne cudite kako je jeftin :D ), imao sam na steku 14700e, falilo mi 10000. Ili cu da skupljam dok ne skupim ili kredit. Skapirao sam da mi je isto da li cu mesecno da odvajam na stednju ili da dajem banci. Kredit je bio bas povoljan, na uzeti 10000 vracalo bi se banci 10700, sto je smesno. I resih da ne cekam minimum godinu dana da sakupim pare i da rizikujem rast cena auta, imao sam osecaj da ce zbog tadasnje situacije da podivljaju cene kao sto jesu podivljale. Jos posle ulete tadasnja firma sa bonusom i vratih kredit ranije, tako da sam maltene bez kamate prosao. 
Posle kad sam video kako su skocile cene auta, rekoh sebi, au brate. Kad sam obnavljako kasko za trecu godinu, rekli mi da auto vredi isto toliko koliko sam ga platio pre 3g, sto me je bas iznenadilo. Takav nov sad je 10k evra skuplji... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To je jako jednostavno. Da bi uštedeo 10, moraš da zaradiš bar 20....jer ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti...;)

  • Haha 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 17 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Što bi ja voleo da uštedim 10k za godinu dana :jee:

ako budeš vredno i marljivo radio, tvoj gazda hoće :D

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Credit Agricole banka je ranije imala ugovore sa auto/moto salonima i bili su bas povoljni za kredite za fizicka lica. Steta sto ih je kupio rajfajzen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Trenutno su uslovi 6.8% fiksna godišnja kamata (krediti su indeksirani u EUR), 2% obrada kredita, period otplate 18-84 meseca. Ne mora da se prebacuje zarada. U pitanju je Intesa Banka.

RBA je isto imala sličnu ponudu do momenta spajanja sa Rajfajzenom. Mada i ostali imaju slične kamate na moto kredite, tako da je za sad Intesa najpovoljnija po tom pitanju.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
On 22. 9. 2023. at 19:17, Master Z-ed je napisao:

Stvar je vrlo prosta ko god misli da su kamate velike neka izvadi keš.

Ti   si  100% bankar ili zelenas, sto mu dodje na isto:lol2:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja