Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Dobro,

 

pet 'iljada je i malo i mnogo ,neko ima pare neko nema ..neko kalkuliše ispituje pre kupovine(što je 60% postova na ovom forumu)a neko kupuje odmah iz srca.

 

To nećemo nikad pomiriti, jel hvala bogu svi smo različiti i lože nas različite stvari a pogotovu što jeftinije jel živimo u kasabi.

 

 

 

Da se vratimo na temu,ja sam hteo taj zontes da je bio tad na lageru,mislim da je dobar dil iz moje perspektive,prvenstveno sto je veliki i jak (37;ks)odnosno najjaci u toj klasi 350.

 

Prodavace se duze ali opet ta cena -popust ti daje prostora da ga malo spustis kad ti dosadi.I oticice jel za te pare vise nema nista (trenutno)što visok i krupan čovek moze da vozi brzo i dugo.

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 13 sati, suchpro je napisao:

a ima me u sirinu i u visinu

То су релативне мере, висина поготово, битна је дужина ногу у односу на тело, ја рецимо на том Зонтесу прсти на корману су ми чешали о  горњи део колена, SYM ниједан ми није долазио у обзир па ни највећи, код Кимка ми је задовољавајући био АК550 а одличан за мој габарит ми јe био DTX360, код HONDЕ, Форца 750 и 350 су ми габаритно у реду X-ADV750 ми је оно најбоље за мој распон ногу па и тај мањи ADV350 би могао да прође али ми код Хонде не одговара јер да бих сео морам да подижем ногу а то ми смета,  код Јамахе једини који ми је долазио од скутера у обзир ми је био TRICITY300, да нисам неким случајем налетео на BMW C400GT на којем сам  после X-ADV750 имао највише места за ноге и најудобније се сместио била би ми тешка борба измеђ Јамахе TRICITY300 и Кимка DTX360 (код кимка ми једино мало сметало што је командна табла сија ко ускршња јелка и што је баш мали визир ко за неког накед-а), могао сам да узмем и BMW C650GT и он ми је одлично легао али сам ипак хтео да узмем актуелни модел ... а иначе уз BMW C400GT добијаш тачно оно за тај новац и у то сам апсолутно сигуран.
Но свако добро ти желим у одабиру, упамти само једно у одабиру ... прво веруј свом дупету, коленима и положају ногу ... остало је само ствар дал ти се свиђа или не и финансија наравно.

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 10 minuta, ПИпезос je napisao:

што је баш мали визир ко за неког накед-а

Ima da se nađu veći viziri, nisu ni skupi, ali da je skuter kao jelka, jeste :)

Tall Windscreen Touring Windshield Kymco DT X360 2021-2023 Color Clear

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 952 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja da kupujem nov motor uopšte ne bi razmišljao o prodaji, to gledam kao neko mini venčanje, uz sve dobre i loše strane takvog ugovora :-) Kome je do minimizacije gubitka između kupovine i prodaje, treba da gleda polovne, i to što starije motore. Jedan od razloga zašto se za prvi motor preporučuje polovan. Ako se zajebeš, nećeš za mnogo :-)

Ja bi još par polovnih posedovao, a onda nešto novo, da se smirim :-D

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 5 sati, boza_kg je napisao:

Ima da se nađu veći viziri, nisu ni skupi, ali da je skuter kao jelka, jeste :)

Нудио мени човек у салону, да ми наруче и за 2-3 дана је у салону, рекоше ако се одлучим (тада су га имали на стању) таман за преузимање да буде са новим визиром

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 30 minuta, Gordak985 je napisao:

Ja da kupujem nov motor uopšte ne bi razmišljao o prodaji, to gledam kao neko mini venčanje, uz sve dobre i loše strane takvog ugovora :-) Kome je do minimizacije gubitka između kupovine i prodaje, treba da gleda polovne, i to što starije motore. Jedan od razloga zašto se za prvi motor preporučuje polovan. Ako se zajebeš, nećeš za mnogo :-)

Ja bi još par polovnih posedovao, a onda nešto novo, da se smirim :-D

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Bravo! Sa druge strane @ПИпезос takođe bije u centar vezan za gabarite...prosto svaka roba ima svog kupca a pogotovo mi koji smo fizički krupniji od prosečnog vozača na dva točka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Pa nema tu tačnog i netačnog odgovora, kao.. dobro je ako ne gledaš na post prodaju a nije dobro ako je  gledaš kod modela.

 

Prosto,neko je sklon razmišljanju u napred i o tom delu,odnosno i to mu je bitno a nekome ne da li će da se muči sa uslugom i delovima.

 

Sve to čini ukupni ugođaj posedovanja motora.

 

Evo ja ne gledam ali ako mogu i to da uklopim onda pobeđuje taj model koji se lakše posle prodaje i široko je pokriven servisima i delovima.

 

 

 

 

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa, bez obzira na pokušaj romantizacije priče, postprodaja jeste jedan validan argument. Kao na ček listi, Honda, Yamaha, BMW... - ček, kinezi i slični - prazno polje :) Samo je pitanje da li neki drugi argumenti (cena, gabariti, udobnost, ljubazna cica u prodaji, krasnoća :) ...) pretežu na drugu stranu ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Jasno,isto mislim.

 

Takođe postoje i ljudi koji u opšte to ne gledaju i to poštujem podjednako.

 

Ali,kažem, ni jedno ni drugo nije tačan odgovor.Prosto različiti ljudi.

 

 

Da bih uporedio različitosti u sentimentu ljudi,preneo bih to na širu priču,jebi ga moram tako daleko.

 

Države koje praktikuju"racionalnije"odluke(Germanske,Skandinavske,Nordiske zemlje)su i bogatije dok "južnjaci(Italijani,Grci,Španci) siromašniji.

 

Različite uslove su imali,vremenske,geografske i to je uslovilo da budu različiti(toplo,sve rađa,"ne moramo da razmisljamo sta cemo na zimu"  vs hladno,mokro,mora da se razmišlja na leto šta ćemo zimus).

 

Jedni drugima su različiti,neki i ne razumeju ove druge,kao i mi ovde dok komentarišemo nečiju strategiju kod odabira.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 11 sati, boza_kg je napisao:

11.000+- € za CFMoto :maloljut: Bolje dodaj (cena na upit) i kupi Yamahu Tracer trt mrt :P

Svidja mi se tracer 9gt (7. Mi mala), a i afriku sam gledao.

Nisam siguran koliko su i jedan i drugi bas za pocetnika.

Dok sam ja razmisljao firma birala radnika godine i izaberu mene, a poklon cf 800mt, rekoh kad je vec tako da ne izvoljevam previse.

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Za sada, ali sa tendencijom da nas bude vise u skorije vreme. To svakako ne umanjuje cinjenicu da sam bio radnik godine, jedva cekam da vidim sta je poklon za ovu godinu :)

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL
9 hours ago, ПИпезос said:

То су релативне мере, висина поготово, битна је дужина ногу у односу на тело, ја рецимо на том Зонтесу прсти на корману су ми чешали о  горњи део колена, SYM ниједан ми није долазио у обзир па ни највећи, код Кимка ми је задовољавајући био АК550 а одличан за мој габарит ми јe био DTX360, код HONDЕ, Форца 750 и 350 су ми габаритно у реду X-ADV750 ми је оно најбоље за мој распон ногу па и тај мањи ADV350 би могао да прође али ми код Хонде не одговара јер да бих сео морам да подижем ногу а то ми смета,  код Јамахе једини који ми је долазио од скутера у обзир ми је био TRICITY300, да нисам неким случајем налетео на BMW C400GT на којем сам  после X-ADV750 имао највише места за ноге и најудобније се сместио била би ми тешка борба измеђ Јамахе TRICITY300 и Кимка DTX360 (код кимка ми једино мало сметало што је командна табла сија ко ускршња јелка и што је баш мали визир ко за неког накед-а), могао сам да узмем и BMW C650GT и он ми је одлично легао али сам ипак хтео да узмем актуелни модел ... а иначе уз BMW C400GT добијаш тачно оно за тај новац и у то сам апсолутно сигуран.
Но свако добро ти желим у одабиру, упамти само једно у одабиру ... прво веруј свом дупету, коленима и положају ногу ... остало је само ствар дал ти се свиђа или не и финансија наравно.

Hvala na savetima, sutra cu dok mi je auto na servisu da napravim krug Autopromet, ATV Nautica, EuroSumar, pa da vidim sta mi je ciniti. Ne opterecujem se oko prodaje kasnije, jedina dva faktora su mi komfor i cena. Skuter kupujem kao sekundarno prevozno sredstvo posto sam se obezbedio sa finim cetvorotockasem. Ali svakako hocu da napravim dobru kupovinu. Pisem sutra utiske.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Изгледам шашаво на њему, није ми баш нека замена за омиљени Р1200РТ ал мени је Ц400ГТ у наредних годину-две-три екстра, нема где ме до сада није провео, волем ја овог бенгулића и ја се на њему стварно комотно осећам

image.thumb.jpeg.098f04e3ac7d63d7767d642d1e9787e5.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL

Zdravo svima!

 

Danas su na testu bili:
- BMW C 400GT

- Sym MaxSym TL508

- Honda ADV350

- Zontes 350E

 

Sto se performansi tice, Sym sam ocekivao da ce biti najbrzi, sto i jeste ali sam primetio da se gusi preko 130 sto me je malo iznenadilo. BMW C400GT me je bas razocarao, skoro sam stalno pun gas vozio sa njim, jednostavno nije skuter za mene. Honda ADV350, skroz okej. Medjutim! Tu dolazimo do Zontes 350E koji je po mojoj subjektivnoj proceni bio brzi od Honde i od BMW-a. Drugar i ja smo stali na crtu sa C400 GT i Zontes 350E, pri tom drugar ima 30kg manje od mene, i sa punim gasom nije uspeo da me stigne. Ja sam vozio Zontes, drugar je vozio C 400GT. Sa Zontesom sam dogurao do nekih 120, cinilo mi se da je mogao jos malo. Zontes ima odlican odizv na gas.

 

Sto se voznje tice, tu je Honda ADV pobednik, jednostavno pozicija sedenja i udobnost je fantazija, ali odmah iza nje je.... Zontes! Zontes je malo "tvrdji", zapravo mene je strasno podsecao na ADV350. Sym vozi okej, ima odlicnu dinamiku medjutim ipak je to polu-motor.

 

Sto se kvaliteta tice, Honda, pa Zontes, pa BMW pa Sym. Mislim da je Zontes poprilicno dobro odabrao mesta gde ce da ustedi i mesta gde ce malo vise potrositi, kao npr. korman, mesto za noge, itd. Honda iskreno po mom subjektivnom misljenju stvarno izgleda kao da je najkvalitetnije sklopljena i takav osecaj odaje. Sym je na glupim mestima ustedeo, poput mestu za noge, kormanu, itd. A BMW je okej, nekako ocekujes to od brenda, neke stvari mi se nisu svidele, sa zmigavcima na BMW nikako nisam uspeo da se dogovorim.

 

Sto se prostora tice, najvise prostora sam imao na Zontesu, zatim na Hondi, pa na BMW-u i na kraju na Sym-u. Ko god je pravio mesto za noge na Sym-u, nosi cipele 35.... Najudobniji su mi bili Zontes i Honda. BMW mi je bio previse mekan i nestabilan pri vecim brzinama, za mene ovako velikog, ko igracka. Sym je bio u glavnom okej, falio je prostor za noge.

 

Na kraju dana, Sym TL508 sam otpisao jer model koji sam testirao nema TCS a to mi je jedan od uslova, novi koji ima TCS mi je preskup i nije me dovoljno motivisao da pokusam da dobacim do te cifre. BMW sam isto otpisao jer se jednostavno nisam pronasao sa tim skuterom (najvise sam njega danas vozio, sigurno 50+ km).

 

Spisak sam suzio na Zontes 350E i Hondu ADV350. Honda mi se mnogo vise svidja kako izgleda i osetna je razlika u kvalitetu, ali ne toliko da opravda razliku od 2000+ EUR. Plus Zontes bolje "tera" :)

 

Jos jedan dobar fazon kod Zontesa je kljuc, koji moze da se nosi kao privezak ili kao narukvica (podseca na onu Xiaomi narukvicu) posto je keyless. Jedna stvar koja me nervira na Zontesu je displej, mnogo su ga glupo ogranizovali i informacije su na sve strane, tu se jasno vidi da je iz PRC.

 

Na kraju dana, Zontes ima sve fore i fazone koje ima BMW i koje ulepsavaju koriscnisko iskustvo, sedi se na njemu i vozi se kao ADV350 a kosta manje -- zasto? Zato sto mu pise Zontes na znacki.

 

Sto se mene tice moze da pise i Perica ali cu najverovatnije da ga pazarim kada se vratim sa puta. Osim ako mi se nesto ne desi pa odlucim da se isprsim za ADV350....

Promenio član suchpro
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 46 minuta, suchpro je napisao:

Sa Zontesom sam dogurao do nekih 120

I činilo ti se da je mogao još malo!?

 

Nešto nije uredu ovde.

 

Ja sam bmw c400gt vozio 160km/h a zontes je 3 ks jači..

 

120km/h mogu da razvijem na malom delu bilo kog bulevara za jako kratko vreme.

 

Da si bmw vozio punim gasom leteo bi..tako da mi je dosta stvari nejasno u ovom pisanju.

 

Na primer komfor o kome pričaš tu nema teorije da bmw nije prvi.

 

Da ne pomisliš da mi je krivo što nisi odabrao bmw u prva dva,ali prosto ovo su tehničke nelogičnosti.

 

Jasno je da si naklonjen zontesu,podržavam i meni je bio među prvima za razmatranje ali je uvoznik non stop produžavao rokove dostave i nisam mogao da ga čekam.

 

Buran i uzbudljiv  dan svakako,šteta što nisi ovekovečio slikom proces slatkog mučenja pa da se sa setom evociraš uspomene:)

Promenio član Džim Džarmuš
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@slobasuper9

Ček da pitamo Slobu.

 

Šta kažeš ti na utisak @suchproda se TL guši oko 130km/h

 

Ne bi sad čoveka da razapinjemo ovde(što bi rekao onaj vic razgoovaramoo:)) ali ja se ne sećam da mi se gušio TL na testu 2022 ,zapravo je bio jebeno brz.

 

 

 

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL

Ne bih puno da gusim temu sa ovom raspravom. Ali cu reci sledece, ja sa svojim gabaritima sam razvio tu brzinu u skladu sa mogucnostima u saobracaju, siguran sam da sam mogao i 160 sa ovim skuterima uz dovoljno strpljenja :) ali posto pricamo o realnim situacijama (valjda), ovo su iskustva koja sam ja imao. Ako ste vi imali drugacija iskustva, super! Podelite ih!

 

Ponavljam, ovo su moja subjektivna zapazanja kao nekog potencijalnog kupca koji gleda da nadje nesto za svoj dinar. Mozda nekom moja zapazanja i budu od koristi a mozda i ne, na kraju dana ovo je otvoren forum.

 

@Džim Džarmuš @alexanto Shodno tome, drustvo, razapinjanje ostavite za neku drugu temu ;)

 

A @slobasuper9 puno hvala na prilici da provozam TL-a.

Promenio član suchpro
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Po ovom pisanju sam zakljucio da bi moj tricity300 pojeo za dorucak gore pomenute skutere. Ima 250kg + mojih 100kg i ide 145km/h

@suchpro, iz tvog Pisanja je zakljucak da si se ti vec odlucio za Zontes i to nekih 90%, ali zelis i onih 10% koji nedostaju.

Kupuj to, vozi se i uzivaj, novo je, neces se zajebati. Ni sa jednim se ne bi zajebao ali ako je vec on zapao za oko kupuj njega, nemoj muciti sebe :)

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Kolega no hard filings ..ja sam o zontesu ovde pisao i kacio reportaže dok nije bio ni jedan u salonu u regionu.

 

Pogledaj,istraži  prvo po forumu na koji si dobrodošao,naćićeš mnogo toga o motorima koje si probao.

 

 

 

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa, ne može se reći da smo pročitali ovde samo suvu egzaktnu nauku :), ali mene je kolega zainteresovao da pogledam i probam ovaj Zontes užuvo.

Hvala @suchpro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL
2 minutes ago, boza_kg said:

Pa, ne može se reći da smo pročitali ovde samo suvu egzaktnu nauku :), ali mene je kolega zainteresovao da pogledam i probam ovaj Zontes užuvo.

Hvala @suchpro!

To je u sustini i bio cilj, mislim da skuter vredi pogledati. Ekipi iz Autoprometa je jako krivo sto nisu uspeli da stignu sa modelima na sajam, inace bi prodaja isla jace. Koliko sam ih razumeo, prvi kontigent su skoro prodali, u Julu stize sledeca tura.

 

@Sharky - Alex hvala :)

Promenio član suchpro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja sam taj Zontes gledao još u OtoMoto salonu prošle zime kad je kolega hteo da zameni Zontes ADV model za taj skuter. Nije to loše napravljeno, a poznavajući opremu koju ugrađuju nije to ni malo loše.

 

Ja imam neko skromno iskustvo sa skuterima pa ne mogu da uporedim preterano pošto je ovo sredina...imao sam stariji SYM 250GTS i Honda Integra 700 :D 

 

Kod skutera mi nekako nije u fokusu brzina već agilnost,lakoća manevrisanja, takozvano potezanje iz nižih RPM i naravno prostor za odlaganje.Recimo GTS je šio Integru duplo sa prostorom za odlaganje, takođe GTS je bio komforniji ali sve ostalo je bilo na strani Integre...udobnost u vožnji, agregat naravno, kvalitet izrade, potrošnja, cena servisa :D 

 

Svakako 350-ka bi trebalo da bude negde u sredini sa maaalim naginjanjem ka SYM-u po nekom mom iskustvu. 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja