Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 24 minuta, mick je napisao:

Wooowww ovde se skuteri voze kao R mašine :D 

Kad te budem odrao na semaforu ko zontes bmw shvatićeš evoluciju skutera.

 

Šalu na stranu,treba praviti razliku izmedju većih i manjih skutera (Burgman,forza,veliki zontes,gt bmw..)

 

To manje više i nisu mašine za grad (neki su na prelazu pa se "provlače"na oba polja).

 

Izvinjavam se kolegi ako je bilo nešto suvišno ali obzirom na količinu nelogičnih i paušalnih ocena mislio sam da je lik iz Autoprometa koji prikriveno radi reklamu.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL

Bravo @mick skroz sam zaboravio na segment odlaganja. Tu sam bio iznenadjen razlicitim resenjima. BMW i Sym su imali dve kasete ispod kormana koje su skroz okej. ADV350 ima samo sa leve strane, ok velicina, Zontes 350E ima dve kasete koje su poprilicno duboke. Jedino sto mi se nije svidelo je sto se na Zontes-u zakljucava samo leva kaseta..

 

Sto se tice prostora ispod sedista, tu je Sym imao najmanje, logicno jer je na ramu motora, na zalost kaciga moja (Scorpion EXO 1400 AIR, 2XL) nije mogla da stane. U BMW nisam uspeo da je uglavim, jer nisam uspeo da prosirim "gepek" izgleda da je bilo zaglavljeno, premda nisam uspeo ni cep od rezervoara da otvorim tako da je mozda do mene...

 

U ADV350 je za divno cudo kaciga stala, bilo je fino prostora. Zontes isto ima dosta prostora i kaciga moja je jedva stala. U sustini kontam da vecina ljudi nece imati problema sa kacigom.

 

Na Hondi je mnogo dobar fazon sto se fabricki kofer otvara na dugme, tj. zakljucava preko daljinca skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Honda je naučila na teži način to oko prostora. Integra je bila isporučivana ''klot'' tj sa malo mesta ispod sedišta a mislim da je 2011 ili 2012 godine doneta neka EU direktiva o tom prostoru gde su naveli da svaki skuter mora da ima dovoljno prostora za smeštanje minimum jedne FF kacige. Rešenje Honde je bilo dodavanje kofera na repu u vidu standardne opreme...za iste novce :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SYM MAXSYM 508 TL
3 minutes ago, Džim Džarmuš said:

Kad te budem odrao na semaforu ko zontes bmw shvatićeš evoluciju skutera.

 

Šalu na stranu,treba praviti razliku izmedju većih i manjih skutera (Burgman,forza,veliki zontes,gt bmw..)

 

To manje više i nisu mašine za grad (neki su na prelazu pa se "provlače"na oba polja).

 

Izvinjavam se kolegi ako je bilo nešto suvišno ali obzirom na količinu nelogičnih i paušalnih ocena mislio sam da je lik iz Autoprometa koji prikriveno radi reklamu.

Ej, pa sta ti mislis, da se popusti dobijaju tek tako?! Salu na stranu, svestan sam ja da su moje ocene dr-mr ali eto to su moja zapazanja. I nemam nikakve veze sa Autoprometom niti imam nesto od toga sto pisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja uvek kupcima kažem da moraju da dođu da vide,sednu,probaju motor-skuter. Uvek bilo i biće, 100 ljudi 100 ćudi. 

 

Subjektivni osećaj nečega nije kod svakog isti,otuda i različita iskustva ljudi sa istim stvarima.

 

Ja neću iznositi svoj lični doživljaj TL-a ovde da ne bi bilo posle "ti si pristrasan itd".  Koga zanima, zna gde je Euro Sumar ;)

 

Što se tiče ostalih iz Nikoline liste koje je testira, nemam iskustva,nisam provozao pa da ne komentarišem. BMW-om sam obrnuo krug oko salona. Moji prvi utisci su da je jako mekan skuter i da se voziš kao na oblaku,ali to je ono prvo, na keca, nisam napravio krug ni 500m. Drugi utisak je koliko sam letimično mogao da vidim da je stvarno Kymco ispod, na oko mi prednja viljuška identična kao na Xcitingu 250/300 ( možda grešim, ne držite me 100% za reč,ovo je samo prvi utisak,bacio sam oko na skuter manje od 5minuta). 

 

Na kraju krajeva i nisu svi iz iste klase skutera, Jesu približni ali svaki ima svoju namenu i vozne karakteristike, posebno jedan od njih sa 2 cilindra i potpuno drugačijim voznim karakteristikama.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 3 minuta, slobasuper9 je napisao:

koliko sam letimično mogao da vidim da je stvarno Kymco ispod,

Kymco je pravio BMW C600, C650.., C400 je kineski Loncin, ali nema veze, svi oni prepisuju zadatke jedni od drugih.

Za ostalo sve stoji što si napisao. Najjači su mi testovi skutera koji pišu bajkeri, a koji ih inače ne voze, niti su im interesantni u životu. I naravno, najbolje su ocene onih modela koji najviše liče na motocike :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 11 sati, mick je napisao:

Honda je naučila na teži način to oko prostora. Integra je bila isporučivana ''klot'' tj sa malo mesta ispod sedišta a mislim da je 2011 ili 2012 godine doneta neka EU direktiva o tom prostoru gde su naveli da svaki skuter mora da ima dovoljno prostora za smeštanje minimum jedne FF kacige. Rešenje Honde je bilo dodavanje kofera na repu u vidu standardne opreme...za iste novce :) 

Teško da je sa 17" zadnjim točkom moglo više mesta pod sedištem :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 20 minuta, JunioR. je napisao:

Teško da je sa 17" zadnjim točkom moglo više mesta pod sedištem :) 

Istina...al to EU ič ne zanima :D 

 

U svakom slučaju nama je ok leglo sa dodatnim koferom

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 57 minuta, boza_kg je napisao:

Kymco je pravio BMW C600, C650.., C400 je kineski Loncin, ali nema veze, svi oni prepisuju zadatke jedni od drugih.

 

Hehehhh paaaa mooolim te pojasni ljudima! :) Da se ne uvrede kad se kaže da se BMW proizvodi u kini...

 

https://www.bmwgroup-werke.com/berlin/en/unser-werk/internationale-produktion.html

 

A evo i slavlja na proslavi desetogodišnjice!!!

 

https://www.loncinindustries.com/en/RV/NewsDetail.aspx?catid=772&id=2146789734

 

:D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da većina već to zna. Malo još brkaju da li još Kymco radi BMW ili ne, ali više manje su ljudi upoznati.

Pa ni japanski skuteri se odavno ne prave u Japanu, nego po raznim malezijama i bangladešima, italijanski takođe...

 

A nije više stvarno ni bitno. Tehnologija i znanje postoji globalno, pa se sad gledaju druge stvari.

BMW C400 recimo koristi bolje materijale, ima veliki brend iza sebe, dužu garanciju, (teoretski bar) bolju servisnu podršku itd.

Loncin Voge recimo je zato jeftiniji skoro 50% za sličan model, na Aliju ima da mu se nabavi sve od delova, i tako to.

 

Pa birajte. Za svakoga po nešto, za nekoga sve :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Razliku(dilemu pre kupovine)između bmw c400gt a i brata blizanca voge sr4 max(loncin) sam  opisao u temi  koju sam otvorio ovde.

 

Predlažem kolegi da pogleda i taj model koji zamalo da kupim...Zašto nisam? Tehničke razlike i detalji su opisani u datoj temi a ima ih i u temi o c400gt bmw.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Dobar drugar kupio Zontes E350, za sad je na stanju razrada po uputstvu, pa se vozi na vr' gasa, no uzeli smo bili test modele na preko sat vremena jedan E350 i jedan D350(onaj malo manji). Uzeli smo ih da ih uporedimo kakvi su na autoputu malo, otisli do centra da vidimo kakvi su sa manevrisanje, uglavnom provozali u raznim uslovima, i iskreno obojica smo bili prijatno iznenadjeni svim sto nude ova dva skutera, te je drugar na kraju i kupio beli. 

IMG-20230613-WA0003.thumb.jpg.2603ec1dbd0efb5263c3dc10036329a8.jpgIMG-20230613-WA0002.thumb.jpg.d8a9fa7aa6bbf18bb590553d169d77e8.jpg

Ova dva modela su na istom ogibljenju, moguće i na istom ramu, te se uvidi razlika da je manji i laksi model D350 malo tvrdji i nije mi bas dao najsjajniji osecaj za voznju u centru grada po neravninama, pored toga sam D350 model ima i za nijansu tvrdje i sediste. 

E350 model je taman toliko teži da je ogibljenje koje ima savršeno za njega, testirali smo E350 model i sa suvozačem i malte ne, neosetna razlika. 

Testirali smo ubrzanje oba modela, bukvalno do 70 na sat idu identicno, posle toga manji model jer je laksi pocinje da bezi polako. 

Testirali smo abs, radi bez greske. 

 

Pozitivne stavke: 

-Kvalitet plastika po meni na zavidnom nivou, sto me je apsolutno iznenadilo od jednog kineskog proizvodjača. 

-Nivo opreme koje poseduje za svoj cenovni rang(el. Vizir, grejanje rucica, ambijentalno osvetljenje dugmića, kolor ekran sa raznim prikazima, senzori za pritisak i temperaturu u gumama, bluetooth sa konekcijom na telefon, deljenje mape na glavnom ekranu, keyless) 

-Prostor i ispod sedista kao i ispod volana ogromna pregrada mislim da moze 2l flasa da stane. 

-Zivahan agregat 

-Kocenje mi se bas svidelo, ja sam zahtevan bas po potanju kočenja, volim mekanu progresivnu kocnicu, tako da ovo je subjektivna stvar. 

-Komplet led osvetljenje, lep lightshow prilikom paljenja, dinamicki migavci pozadi. 

Negativne stavke: 

-Subjektivno drugara koji vozi, tvrđi mu je pozadi, a amortizeri su na predposlednjem najrastetecenijem nivou. 

-Aplikacija za konekciju sa telefonom ume da zeza prilikom povezivanja

-Keyless sistem ga je zezao malo kad ga je uzeo, treba da ode da zameni baterije istim pa javim da li je problem resen. 

 

Celokupni utisak je jako pozitivan. 

 

Toliko od mene, ako nekog interesuje još nešto slobodno neka piše, svaki drugi dan sam pored ovog skutera pa vam mogu proveriti šta god treba. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Super, hvala na utiscima. Amortizeri znaju da budu tvrtkasti dok je sasvim nov motorin, pa da omeknu naknadno. Nadam se da će biti tako, ne volem tvrde skutere :)

 

Lepo su uradili uputstvo. Meni to govori da su se potrudili i oko tih detalja, ostavlja dobar utisak. Onda su valjda i oko ostalih stvari...

WiFi brava ima 2 senzora, kako pišu, jedan rezervni ako se prvi pokvari, ako sam dobro razumeo. To je super, znam kakva je muka kad ne radi keyless. Mada, pisale su već kolege sa iskustvima na Zontes motorima, svetili ko jelka, svićka i upozorava ako je baterija u ključu slaba, a i traži zamenu baterija svakih 6 meseci.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Videcemo, ne znam da li je presao sveukupno 80km do sad, uzet prosle nedelje u sredu, on se bas trudi da ga uputstvu razradi, ako sam dobro razumeo do 4.500obrt prvih 1000km, posle do 5.500obrt do 1.600km i posle vec moze da se tera, da se ogradim nisam citao uputstvo već ono sto mi je preneo sa mogućnošću da nisam baš tačne informacije preneo jer mi nisu bitne pa je pitanje koliko sam ih precizno upamtio. 

Uputstvo na srpskom, neko se potrudio, ono sto je jos jedan plus prilikom kupovine dobijes user-manual na usb-u od 16gb, sa ugraviranim zontes natpisom, sitnica, ne kosta mnogo a lepo je. 

Uskoro bi trebalo da stignu shad nosač kofera za njega pa javim i tu kakvi su utisci, pored toga trebalo bi stići i jos nekih aftermarket sitnica, alu patosnice i moguće još nešto. 

Što se tiče keyless, koliko sam razumeo resava se zamenom baterije, uglavnom i nije veliki problem kad neće, prisloni se privezak blizu imobilajzera u pregradi kod volana i tu uvek otkljuca, ali opet nije poenta da guraš keyless negde već da stoji u džepu ili torbici. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije dosad pomenuto, a pročitah u ovom članku -  Zontes E350 ima mogućnost postavljanja kormana u dva položaja, napred nazad, kako bi vozač bolje naštelovao upravljač kako mu odgovara.

E350-35.gif

 

Interesantno, nisam to do sada video da ima na skuterima :)

I da, spremaju još jači ZT500 model, 491cc i 46 ks, vozi se sa A2 dozvolom, pa će i on uskoro da naiđe u Jevropu, kažu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Uuu to ce da bude zanimljivo, što se tiče položaja volana mogu da ti potvrdim da su tvrdnje tačne, to sam zaboravio da napišem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Mislim da osim cene neće imati šta da traži uz konkurenciju koja ima po 2 cilindra, Tmax 560, AK550, Sym 508. 

Svi znamo prednosti dvocilindraša, mirniji rad, bolja raspodela obrtnog momenta, manja potrošnja ulja, veći krajnji broj obrtaja. 

Jedan cilindar, sa 500 cc i 46 ks...hm, ne znam kako su Kinezi to rešili tehnički, biće zanimljivo, zvuk, odziv na gas, a na kraju i potrošnja. Očekujem da cena bude u rangu ostalih maxija srednje klase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja