Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
On 13.6.2023. at 12:08, matke92 je napisao:

Dobar drugar kupio Zontes E350

E video sam ga pre neki dan u gradu i baš kontam kako ne znam koji je skuter uopšte, i vidim negde natpis Zontes. Pretpostavljam da sam video tvog drugara, teško da ima dva bela u Bg :D mislim već sada.

Zanimljivo izgleda, ali ima taj neki kineski šmek..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Iskreno ako sam dobro razumeo ovog iz autoprometa uvezli su ih 10-ak, ostao je jedan beli njima kao test vozilo, i dva bela su vec prodali, mi smo uzeli ovaj poslednji, i on je bio reservisan, ali je neko otkazao rezervaciju pa smo ga uzeli, inace sledeca tura stiže jul/avgust tad je trebalo da ga uzme drugar, al su nas zvali kad je ovaj skinut sa rezervacije, taman sezona da se iskoristi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Zna li neko razliku izmedju E350 i D350 sto se tice zastite od vetra?

Ima li kakve nade da ima zastite bar neke pa da se dodaju nastavci na vizire. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da je ovaj dečko sa videa rekao da može da se bira pri nabavci, hoćeš li manji ili veći vizir:

https://youtu.be/rgrJdahm6Mc

A ima i na Zontes shopping sajtu neke varjante, mrzi me sad da brljam konkretno, pa probunari

https://www.zontes.com/SP/Products/Part9Bom.aspx?Cid=662786FA2848D336&Pid=F0DB8030D36BC88E

A i po Aliexpressu ima svašta, falabogu.

 

Sve u svemu, može da se nađe. Nogekako, kinezi su to, nema zahebancije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Isao sam da ih vidim uzvio, u sustini sa dodatkom na povisenom viziru mislim da bi bilo prihvatljivo za nas visoke.

 

Za 350D konkretno dobija se mali vziir kao na sivom, i veliki kao na tamno sivom, pa biras koji ces da stavis.

 

350E ima jedan vizir, za nijansu visi i dosta siri.

IMG_20230720_171853.jpg

IMG_20230720_171509.jpg

IMG_20230720_171855.jpg

IMG_20230720_171901.jpg

IMG_20230720_171826.jpg

IMG_20230720_171927.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Jesam, u sustini ima, ja sam 190 ne vidim neki problem. 

Na D mi npr ne odgovara visa pozicija za noge, kratko je, dok je na E to skroz ok. 

Realno, ne znam ni da li bih je koristio.

 

Oba skutera mogu da se probaju, imaju registrovane.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Super je to. Atraktivni su modeli, verujem da i je kvalitet skroz solidan, cene su pristojne u odnosu na konkurenciju, šire prodajno\servisnu mrežu (ima sad i u Nišu)...

Samo, kao i kod ostalih novotarija, brine me podrška sutra. Šta ako (kad) nešto gecrkne, a pogotovo od elektronike. Koliko se čeka na delove, imaju li dobrih servisera...? Šta ako sutra predomisle, pa neće više da se igraju sa prodajom i servisom... Moraće vreme da prođe, pa da se vidi koliko je sati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Padalo mi je to na pamet.

Kapiram da je trazena roba, dobra zarada, realno svasta nude za super pare, tako da mislim da bi uvek neki drugi diler to preuzeo ako se prvi povuce iz nekog razloga.

 

Vidim sad i par oglasa Car box iz Nisa, izgleda poceli i oni.

 

Edit: sad tek videh da si pomenuo Nis vec

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma najlakše je prodati robu, ali kupcu treba cela usluga, podrška, servis, garancija... i sutra, kao što često zna da kaže naš koleza @Andrej_Hotstepper

Ja sam se opekao sa skupim kvarom na novom Kymco skuteru. Nije rešavanje išlo baš idealno, ali su mi stvar ipak završili kako treba. A servis danas mora da ima pored stručnih ljudi, i nove dijagnostičke uređaje, plaćenu licencu, podršku od proizvođača, brze kanale nabavke delova itd.  Podrška je najbitnija pri kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

@matke92 zamolio bih te ako mozes sa nama da podelis iskustva drugara koji je kupio e350. Manevrisanje, pouzdanost, potrosnja...Hvala!

Promenio član sgolub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, sasa_f1 je napisao:

Meni su pomenuli tamo isporuku DHL-om ako je hića za deo.

To sam doživeo. To stvarno tako funkcioniše, u garanciji, ako fabrika prizna falinku. Ali, teško da neko nabavlja potrošni materijal ili neki deo van garancije DHL-om. Preskupo je tako.

U mom slučaju, da bi fabrika odobrila zamenu, servis je morao da ima dijagnostiku za konkretan model, što podrazumeva i neku licencu itd, da bude zvanični distributer. Ako se ide preko neke treće ruke, sve je daleko komplikovanije i sporije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

@boza_kg Priča iz autoprometa je sledeća: 

Na stanju imaju svih potrosnih delova(ovo je prica oz otomoto-a koji je do skoro bio jedini uvoznik za Zontes, nekih 4 godine unazad, to su mi i tamo rekli kad sam bio u prolazu i svratio bas da vidim kvalitet zavrsne obrade), kao is sve potrebno za veliki i mali servis. Zontes se u Grčkoj dobro primio godinama unazad i tamo je glavni veliki magacin rezervnih delova za balkan. 

Tako da kažu da ako je u pitanju neki specifican deo, npr. Pad neki i slicno, puknuta dekla, korman, točak, porucuje se iz Grcke i stize u roku od 3 do 5 radna dana, ako je neki ultra poseban deo koji nema na stanju stiže iz kine, mada kažu da grci drže dobar lager delova. 

@sgolub  @sasa_f1

ja bih voleo da se više ljudi oglasi, pogotovo neki ako su presli veci broj kilometara da podele iskustvo, za sad imam samo ovog drugara sa kojim sam skoro svaki drugi dan.

 

Ide na prvi mali servis taman je prebacio 1.000km

 

Zamerke:

Više je vezano za prethodnu klasu,presao je sa Tmax-a na ovo, hteo je novijeg Tmax-a i kad staviš finansije na papir vidiš da je finansijska razlika prevelika za razliku u onome što dobiješ pa se odlučio na taj potez.

Tako da zamerka mu je udobnost zadnjih amortizera(Tmax ima centralni zadnji, ovde ima dva na osovini točka i zaštita od vetra za noge je slaba na ono što je navikao.

Konkretne zamerke: 

-Čuje neke čudne vibracije iz predela table do nekih 4.000rpm, preko toga se stišava ali nije isao preko 4.500rpm zbog perioda razrade. 

-Hoće povremeno da čuje pločice da klepeću, ne često, ali ih čuje. 

 

Za sve ostalo stvarno ima reči hvala, non stop nas spopadaju ljudi pitaju šta je, ima interesovanja za ovaj cenovni rang dosta. 

 

Potrošnja je po bordu 3.6l/100km, ali 4 puta je sipano u njega pun, tako da na 300/600/900km je svaki put stalo 11.5l, tako da ispadne da je po digitronu ličnom 3.5l/100km, što se poklapa sa ovim što bord pokazuje. 

 

Što se tiče upravljivosti/manevrisanja je zadovoljan, prevazišao je očekivanja koje imao sto se tiče udobnosti generalno, manevrisanje odlično, povoznost dobra, kaze da bi mu dao ocenu 9/10, da nije imao Tmax-a dao bi mu i veću ocenu, i da je zaključak da mu je za grad lakši Zontes od Tmax-a. 

 

Uzeću ga ja sledeće nedelje na par dana pošto moram raditi ležajeve viljuške na Derbiju, tako da imaću i lično moje iskustvo da vam prenesem.

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Jedna bitna info da ne zaboravim, jer necu stici zbog posla da uzmem zontesa da vozam malo ove nedelje. 

Ima kompjutersku blokadu kaze drug 100% zbog razrade, na 998km je uradio prvi servis i probao ga na jaci gas, i kao ok, ali kako je dosao na 1.000km, kao drugu mapu da je ucitao, mnogo je zivahniji, osetno jace povlači. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sam se setovao posle 1000 km, bez da su ga kačili na neku spravicu? Super ako je tako. U trendu je sve češće da ne možeš ni poruku "Oil service" sam da obrišeš, bez dijagnostike, a sve edabise plaćali skupi servisni sati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Tesko da je to automatizovano a da ne pise u uputstvu takodje nisam cuo da to igde postoji kod bilo kog proizvodjaca.Pre ce biti da je subjektivni osecaj jel sad sme da ga čepi..

 

To povlači mnogo pravnih zavrzlama kod koriscenja proizvoda koji si kupio..A sumnjam i da mu ne bi izaslo neko obavestenje na ekranu poput safe mode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 15 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Tesko da je to automatizovano a da ne pise u uputstvu

Zapravo, i piše u uputstvu:

 

image.png.e46f141284fdc6b8dc2c490f0a47542a.png

 

Nema šta, kineska medicina najbolja na svetu :)

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja