Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
13 hours ago, boza_kg said:

Pa dobro, to mu dođe neka regularna cena za Bg. Po unutrašnjosti bude jeftinije.

Ali interesantno da se na Zontesu ulje menja na 4.000 umesto na uobičajenih 5.000 :stabre:

image.png.23890b053ca76780ff9d56055aafe6ee.png

 

@Vujke1

Nemoj da zaboraviš da je taj agregaz 37-38ks a da su drugi oko 28-29.. Jeste to "samo" 8,9, konja ali je to skoro 1/3 više... Taj agregat je značajno opterećeniji a ista kubikaža... S tim što mislim da je Hondi nešto veći interval zar ne?? Znam da je na Crf300l bio po knjizi 12.000 (ludost). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Andrej_Hotstepper, da sigurno jeste tako. Malo sam pogledao manuale, i CVT na Zontesu je poprilično složen... A sve u cilju da se izvuku performanse i smanje vibracije iz te kubikaže. Ebiga, povećavaš performanse, dobijaš glatkoću vožnje, a komplikuješ sklop i smanjuješ robusnost. Ne može i ono i ono. Svakako preporuka da se svi servisi rade redovno, zarad zdravlja motorina.

 

@QmBGD, pričali smo već x puta. 12.000 je izmišljena brojka. Koliko čitam, i Delta i Stojanov sad insistiraju da se servisi rade na 6.000, pa se narod nešto buni, kao varaju ga i ostale gluposti. Radite ljudi zamenu ulja na 6.000 i na Hondi, i mirna glava. Ne može Honda da bude jača od zakona fizike.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Može 12.000, osim po hladnom, toplom, vlažnom, prašnjavom, slanom, bez naglih ubrzavanja i opterećenja....

 

To me uvek podseti na scenu iz Tesne kože, kad otpuštaju Pantića iz bolnice:

Sve je u redu, samo ne smete kiselo, ljuto, slano i slatko... :)

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
Pre 16 sati, boza_kg je napisao:

Pa dobro, to mu dođe neka regularna cena za Bg. Po unutrašnjosti bude jeftinije

Cena je blago receno suluda... :lud:

A sto se tice BG i unutrasnjosti...cena servisa u PGS-u je za oko 1500 din. niza nego u Stojanovu NS..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, QmBGD said:

Ma sve je jasno - kao na kolima što je interval 30.000km. Mislim može, ako se vozi otvoren put 98%...

Može servisni interval 30.000.. 

Dok istekne lizing 4 godine. 

Posle toga je raus.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
Just now, Loshmi82 said:

Cena je blago receno suluda... :lud:

A sto se tice BG i unutrasnjosti...cena servisa u PGS-u je za oko 1500 din. niza nego u Stojanovu NS..

Pa dobro... Sve košta. Nije to samo "servis". Jedan servis dok poplaća sve gluposti jedva bude u plusu. Moraš dijagnostike, priključke, updajte, specijalne alate, obuke.. Pričam samo o tome kad se pojavi novi model, platforma... Kolko tih servisa da bi bio na nuli. Gde su plate, troškovi ostali.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve košta, i prostor, i struja, grejanje, radnici, porezi i doprinosi, obuke, gazdina švalerka...

Motor se proda jednom, a od servisa se živi i zarađuje. I to je skroz u redu, samo ako znaju da ga rade, i to rade kako treba.

 

A slobodno možeš da kupiš polovnjak, pa radiš sam. Ili se oprostiš od garancije.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1582 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 4 sati, QmBGD je napisao:

Ma sve je jasno - kao na kolima što je interval 30.000km. Mislim može, ako se vozi otvoren put 98%...

Oni se ograde,bar tako je u mom slucaju. 30 000km ili godinu dana. Meni svake godine stigle pismo da je vreme za servis kroz mesec dana i da zakazem termin. 

Ja vrtim 20 000km,tako sam i pisao prilikom kupovine osiguranja. Ulazim u tih 30 000km,ali me pre sustigne godina. :takoje:

 

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Mali update... Nakon cirka 6 meseci zveknula mi je baterija na jednom od "kljuceva", u pitanju je cr1225 i samo u bas bolje snabdevenim namenskim prodavnicama se moze pronaci, dakle varijanta idem u maxi ili do coska po bateriju, ne postoji.
Minijaturna je i zaista bas mali kapacitet ima ali je zato i "kljuc" minijaturan, slim, realno lep i praktican...

Ono sto sam saznao je da se bas dosta ljudi zali na ovaj problem i da su iz Zontesa izasli u susret i napravili upgrade na postojeci kljuc kako bi smestili opstepoznatu i nadaleko koriscenu cr2032! Malo izgleda nakaradno ali radi posao: 
Kljuc2.thumb.jpg.bef82e8080462b8bd59cb61353677c58.jpgKljuc1.jpg.26815b63d16db5c0f77c1558ec90c5fb.jpg

Cenim da ce svi koji pazare mopede u turi od sledece godine dobiti ovakve varijante "kljuceva" i postedece sebe muke sa baterijama ali i nece bas moci da nose ovaj kljuc na narukvici kao sto je slucaj sa starim... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Obrisa mi alexanto šegu:)

Može da se skine, evo video kako to izgleda:

A ima čak da se nabave narukvice posebno u različitim dezenima

1ede402bf8bf7455ab62bbf846713945.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Realno, jesu ga malo zakomplikovali sa ovim malim baterijama. A i sa tom narukvicom. Osim ako ne voziš u speedo kupaćim gaćama, imaš valjda neki džep...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

A imam dve brate,šaomi i ovu narukvicu.Gaće nemam

 

Šaomi mi meri dužine i swolf treninga

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moja žena recimo okači neki buljuk privezak na karticu-ključ za auto, da bi lakše mogla da ga nađe kad brlja po torbi... Ženska posla. A ovakvu narukvicu siguran sam ne bi ni nosila. Sve u svemu - narukvica je poprilično tupava ideja, i nadam se da će to Zontes ispraviti u budućim izdanjima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Temerin
9 hours ago, boza_kg said:

"Malo sam pogledao manuale, i CVT na Zontesu je poprilično složen..."

U kom smislu je slozen, po cemu se razlikuje od ostalih klasicnih CVT-a?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3108 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam imao prilike da vidim uživo, ne mogu znati sa sigurnošću, tako mi se učinilo sa slika. Pa ne zameraj(te) i ne držite me za reč, ako i nije tako. Elem, sa slika se vidi da ima dodatni filtera za hlađenje, koji se periodično menja, o-ringove koje treba menjati i podmazivati...

Sve u svemu, treba održavati CVT u top stanju, što znači i redovne servise.

 

 

image.png.625f71abb063f2a02f28b2ec6e5cf8be.png

image.png.18ea4305f18e7b1a94523e2a401fb3e2.png

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 152 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
12 hours ago, boza_kg said:

Realno, jesu ga malo zakomplikovali sa ovim malim baterijama. A i sa tom narukvicom. Osim ako ne voziš u speedo kupaćim gaćama, imaš valjda neki džep...

Joj bre Bozo al me trigerujes... 

Pa kako bre zakomplikovali a ljudi ti dali opcije? Ako hoces nosi kao narukvicu ako neces mozes kao privezak ako neces ni to stavi ga samog za sebe u dzep i to je to... suprotno je od komplikovanog! 
Ako crke bakterija u nevreme samo prisloni kljuc na predvidjeno mesto i NFC odradi svoje... sto se tice zamene baterije-traje celih 22 sekunde, samo treba mala pljosnata alatka i baterija naravno... kupis(ako te mrzi da trazis porucis online) 3 komada za 500 dinara i imas za 2 godine...

Eto ljudi se zalili na to i ovi ispravili u novom izdanju e sad nije mi poznato da li su oba kljuca "fat boy" ili je jedan "slim" da bude kompaktniji a drugi deblji da bude dugotrajniji... to cemo da vidimo od sledece sezone kad stignu masine. 

@kabac Nije slozen, nego to Boza hejtuje Kineze, drazi su mu drugi kosooki sa ostrva... 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja