Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 2486 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
12 hours ago, nikmih said:

Koga zanima 🙂

Užas. Ne postoji motor sa 1 cilindrom koji ima lep zvuk. Ja bi za menjanje auspuha na skuterima ljude slao na robiju. Kad mi prođe xmax i metne na njega "akrap" sa AliExpressa i onda ga gasira pa pusti pa gas pa pusti pa tako jedno 5x u 100m... Vidi... Mlatio bi ga lopatom! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1051 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Da...da..pogotovo sa tim fake Akrapima...

Muka mi je tih par sekundi dok ne prodje kraj mene....

Lep je zvuk sa nekim krstenim auspuhom, ali bez skidanja db killera...bez njega se cuju kao cekic koji udara u serpu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8996 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije što je moj bio nekad ali za ove godine nisam čuo lepši zvuk.

Velika šteta što niko nije nasledi Roberta.

 

DSC-0791-2.jpg

 

Maxi sa 2cil čuju se lepo, umereno, duboko.

1cil blagi užas za uši.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Zahvaljujem svima na odgovorima! Na zalost ni dalje nisam mnogo pametniji jer ima i pro i kontra misljenja.

 

 

Možda je bolje da sačekaš 500cm.Na njemu je  otklonjeno sve što su uočili na 350cm.I automatski ima bolje vešanje,duple diskove napred i mnogo bolji motor za vikend izlete.Registracija ostaje ista kao za 350cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To su nas naučili softveraši, a moto i auto industrija sve više liči na to - svaka nova verzija ispravlja stare bagove, a donosi nove. Koje opet, jelte, rešava novo sledeće izdanje (i pravi nove bagove)... Kad model dođe do nivoa da je skroz skockan, bez mana, onda je već zastareo :) I tako u krug. Važno je da se okreće.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To jeste tačno. Sve u zavisnosti od rešenja, modela, težine, veličine točka... Tako imamo i velike razlike u kočenju i između single disk modela.

Ali generalno, dva diska jesu u prednosti, i bolje koče nego jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Naravno izgleda da na motorima većinom od 35 KS i više i veće težine prave duple troškove na prednjim kočnicama radi izgleda i marketinga.Bolja je simetrija,lakši pritisci po disku,trenje raspoređeno na veću površinu kao i manja temperatura i sl.Dupli diskovi ,duple pločice ,dupli nosači , veći pritisak u potisnom cilindru,zatim nosači svega toga,pa klizači sve radi izgleda ,marketinga i sl.Pa samo uštedom na jednom modelu od 100 e u proizvodnji oni imaju  ogromnu dobit na 100.000 komada.Pa kad sipaju gorivo u nove automobile proračunavaju kao da je trka F1.

Brena je Brena,ali dvaput je dvaput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne bih se skroz složio da je sve marketing. I sam si rekao, lakši su pritisci po disku, manje trenja po jednom disku i pločicama, pa kočioni sistem onda duže i traje. Jeste, platiš duplo jednom kad menjaš, ali zato menjaš diskove i pločice ređe. Pa mu u zbiru dođe na slično.

 

Ima po temama, mrzi me sad da butam, rezultati testova skutera, između ostalog i kolika je zaustavna dužina sa jednim vozačem, kao i kad je tu i suvozač. Najbolje rezultate ipak postižu modeli sa dva diska napred, a pogotovo u dvoje. Obrni, okreni, tako mu je.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

I seti se za cenu QJ fort 350 da li sam bio veoma blizu,pa sam dao primer cene honde  .Suvišno je razmatrati i porediti hondu i bilo koji kinez u vezi kvaliteta i cene kao polovnog i sl. ako su cenovno blizu.Ali za razliku od oko 2000 evra prednost honde se drastično topi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zavisi i ko kako vozi/odrzava...

Imao sam pre par godina no name skuter (150ccm, kineski), da mi uz motor sluzi za po gradu... Nije proslo puno, 90% sam njega vozio :D 

Tri godine bez problema, i leti i zimi!

Prodam ga drugaru, crkao je kod njega u prvom mesecu upotrebe.

Sa moje tacke gledista on je super i kvalitetan, sa njegove i nije bas tako :D 

 

Ja sam ga vozio do 60kmh, menjao 0.7l ulja bar jednom mesecno, podmazivao i proveravao, on je seo i gaaaas, tamo negde ka Kraljevu mu je zakucao, bukvalno u drugoj voznji.

 E tu je razlika izmedju ovih kinescica i jedne Honde, ona ce (honda) trpeti i mene i njega, ovi prvi samo mene :D 

 

To sto oni cenom prate jednog giganta nije garant kvaliteta, ne kazem da su krs ali tek se trebaju dokazati a bez da ih titramo i prevremeno servisiramo...

Tu je Bozo preko puta tvoje zgrade salon Orionov bio, dva sam skutera kupio nova, u celofanu, "cupidon 125" i "oziris 250", tako pre jedno 20god... Slatko sam se navozio ali oni posle mene ne.

 

Zontes, qj, pede, trte mrte... Ne staju u istu recenicu sa jednom Hondom, Yamahom, Suzukijem....(Moje misljenje dok se ne pokaze drugacije, nov zontes u klasi SW400 mora da bude jeftiniji od 10god stare honde da bih ga uopste u razmatranje uzeo)

 

P.S. Moje misljenje, nikako pravilo!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Niti je ovaj Zontes isto što i nekadašnji noname kineski skuter, niti je tajlandska Forza isto što i japanski SilverWing, koji je kao nov koštao kao nekretnina. Stvari su se promenile, ali predrasude ostaju izgleda.

  • Haha 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2486 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne možeš da porediš te kineze od pre 20 godina i Zontes, QJ...

Davno je to bilo... Isto kao što ni Honda nije više što je nekad bila.

Panta rei

 

EDIT Ahahahhaa isti odgovor u isto vreme 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Delim mišljenje. Svet se menja. Kinezi menjaju budućnost. Jedini na svetu prave baterije za električne automobile, jedna Toyota ne može bez Kineza. A skuteri su im sve bolji.

Promenio član Zinda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Toyota je priča za sebe.Oni komplet elektroniku proizvode u Japanu.I ubedljivo su najpouzdaniji japanski i koreanski automobili i pored nemačke industrije a kamoli u poređenju sa kinezima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ipak sam upotrebljavao i kineza i japanca (i italijana i nemca, o kakvim predrasudama pricamo?).

Ovo je kao sto moj drugar drzi predavanje o iphone-u a koristio samo samsung. default_0a-smiley.gif

Napisah da je to moje misljenje, vasa takodje postujem i uvazavam ( bila ona pretpostavka ili fakat)




Sent from my M2003J15SC using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

QJ,zontes i sl.proizvođači dižu kvalitet ,a ostali stagniraju ili opadaju sa istim.Ali kinezi se probijaju sa cenom i opremom.Ipak pojedinci su tvrdili da  će fort 350 imati cenu blizu 7000 evra.Logičko sam odgovorio koja će biti cena istog i promašio sam za 100 evra. Samo sam napravio poređenje u vezi cene sa hondom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3137 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 8 minuta, N.F.S. je napisao:

Ipak sam upotrebljavao i kineza i japanca (i italijana i nemca, o kakvim predrasudama pricamo?).

Pa nisi recimo poredio Zontes E350 i Forzu 350. To bih voleo od tebe da čujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Nemam ništa protiv kineza.Sam vozim od 2011 godine japanski skuter koji mislim da menjam za nov kineski.Ipak na kratkoročnom plani dobijam više za mnogo manje para.Najprodavaniji automobili u evropi za 2023. godinu su sandero i tesla y. Pored japanaca ,nemaca,francuza i sl.Pogledi kupaca se menjaju.

Promenio član zokss
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8509 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ni ja nista nemam protiv, naprotiv!

Nego od kako su se pojavili ide poredjenje sa Hondom, od onih no name "to je kopija Hondine masine gy6".
I ja pisem napamet i pretpostavke kao i vecina, takodje i ja bih voleo jeftiniji kvalitet!

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja