Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Kupiš Suzuki Burgmana i ne razmišljaš o bilo kakvom komforu.Da li od 400 ili 650 kubika,sad to je stvar izbora.
Koliko sam video da ljudi ovde ga nisu pominjali ni uzeli u obzir.
Mislim da u segmentu udobnosti retko koji maxi skuter može da mu priđe,a sa obzirom na kilažu,sasvim dobre performanse ima.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ovde se radi o drugom mozganju, ne dovodi se u pitanje polovan skuter. Drugo koliko znam Burgman je za održavanje dosta skup, ne ulazim u kvalitet izrade i komfor koji verovatno novi skuteri ne mogu da pruže.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Koliko sam upućen u Srbije nema u ponudi novog Burgmana, a i da ga ima cena bi bila iznad 8000€ a što kolega reče polovni nisu pominjani. Tako da nije za poređenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Ima novi burgman 400 meni su hteli da poruče,kolege sa foruma su mi pomogle (ovaj momak sto je ovde na forumu iz Sumara, zaboravh kako se zove).Baš sam se ložio na taj model.Pisano je na forumu..

 

Probao sam isti takav,polovan sa oglasa i nije to to,na kraju mi je c400gt bio udobniji (ja sam visok i relativno težak).

 

Tako da jesmo razmatrali ,i ne nije najudobniji(težak je i glomazan,malo ks na to sve) ali generalno udoban jeste.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Iskustva nas oblikuju... Moj zet ima matorog Burgmana, i meni ga je ogadio. Svako malo mu nešto fali, više ne radi nego što radi. I plus mi se ne sviđa - preglomazan, pretežak, mali točkovi... Može novi model, sa većim točkom eventualno.

Da siguran sam, loš je primerak u pitanju, al to matoro ja ne bih vozio pa kako god. Svako je lud na svoj način :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Slažem se apsolutno da su mišljenja različita,a i viđenja.Tako da mislim da je kod polovnog svakog motora ili skutera najbitnije održavanje.
Nisam mislio na polovnog
Suzuki Burgmana,pošto se priča o novom motoru.
Ako je Burgman nov 8000e,a Zontes bliže 6000e,predpodstavljam ovaj Bmw što se provlači da je on preko 10.000e.
Ja bih lično odabrao Burgmana.
Kada pominjemo neka poređenja onda se uvek gleda po meni odnos cena/kvalitet.
Bmw se meni lično ogadio naročito u moto svetu, zbog prenaduvanih cena za koje smatram da ne prate kvalitetom.
Jeste Burgman trom i malo konja za težinu,ali zato ima dobar prostor prtljaga,ostave,udobnosti,a koji god da uzmeš za poređenje nije savršen.Yamaha Tmax živahan,povozan,ali malo ostave i jako neudoban.
Da ne nabrajam dalje,za svaki ima ono ali...



Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Istina da ne postoji savršeno. Svako traži šta mu odgovara. Ali mislim da se mnogo vežemo za marke. Može da se zove i Milisav, ako odgovara potrebama onda će biti savršen. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
pre 29 minuta, Uroš Stevke Stević je napisao:

Slažem se apsolutno da su mišljenja različita,a i viđenja.Tako da mislim da je kod polovnog svakog motora ili skutera najbitnije održavanje.
Nisam mislio na polovnog
Suzuki Burgmana,pošto se priča o novom motoru.
Ako je Burgman nov 8000e,a Zontes bliže 6000e,predpodstavljam ovaj Bmw što se provlači da je on preko 10.000e.
Ja bih lično odabrao Burgmana.
Kada pominjemo neka poređenja onda se uvek gleda po meni odnos cena/kvalitet.
Bmw se meni lično ogadio naročito u moto svetu, zbog prenaduvanih cena za koje smatram da ne prate kvalitetom.
Jeste Burgman trom i malo konja za težinu,ali zato ima dobar prostor prtljaga,ostave,udobnosti,a koji god da uzmeš za poređenje nije savršen.Yamaha Tmax živahan,povozan,ali malo ostave i jako neudoban.
Da ne nabrajam dalje,za svaki ima ono ali...



Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 

Bmw ti je nov ,skoro ista cena kao Burgman 400 ,a oprema tehnologija povoznost,+ 5 god garancije,jednostavno noviji model ..bajo moj.:)

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@alexanto molim te brisi ove besmislene prepiske oko burgmana, truju temu, sutra ce neko uzeti da cita ovo pa stvarno nema smisla da ovakve gluposti stoje ovde...

Promenio član Vujke1
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@CuleBG Treba li ti sraf za postavljanje nosaca telefona na kormanu?
20231215_235835.thumb.jpg.b2b6c2131d7a05864b2214d6d50e9752.jpg
Imam viska pa ako zelis da ti dam...

Promenio član Vujke1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2528 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 12/8/2023 at 10:14 AM, Uroš Stevke Stević said:

Kupiš Suzuki Burgmana i ne razmišljaš o bilo kakvom komforu.Da li od 400 ili 650 kubika,sad to je stvar izbora.
Koliko sam video da ljudi ovde ga nisu pominjali ni uzeli u obzir.
Mislim da u segmentu udobnosti retko koji maxi skuter može da mu priđe,a sa obzirom na kilažu,sasvim dobre performanse ima.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 

 

Prvo uopšte pa ću se vratiti na citat gore. Ne treba brisati ove postove pošto je realno upravo ova dilema ono što čeka svakog potencijalnog kupca zontesa... 

 

Uroše, prvo, bugi 400 u svetu motora baš i nema reputaciju pouzdanosti..

Od svih burgman modela on je najslabija karika. 

 

A drugo, naš narod kaže ne kudi konja kojeg nisi jahao. I u ovom slučaju ti tvrdim da je Bugi lošiji od Zontesa. Nemoj imati predrasude. Taj bugi agregat suzuki je konstruisao pre tačno četvrt veka. 1998 svet je poprilično drugačije izgledao. Da ti je neka tada pričao o ovom telefonu koji držiš u rukama, ti bi vadio glogov kolac da mu prekratiš muke. Istina, imao je taj agregat evolucije, ali osnova je ista... 

 

Nemoj da te mrzi, sporta radi, idi u salon, daj ličnu kartu, uzmi motor i provozaj se sat vremena, pa mi reci dal i dalje misliš da je bugi "kupiš i ne razmišljaš".. 😉 Ne košta te ništa, a to iskustvo i te kako može da ti oplemeni buduća iskustva, ne samo u moto svetu, uvek treba preispitavati šta je "istina"... 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ljudi, bez svakog zezanja. Ovaj skuter je takav hit, da je to i nepojmljivo :)  Realno, za maxi polovnjak koji iole valja treba 3.000€ (plus dodatni troškovi kosi su neminovni), a ovaj nov, sa garancijom, moderan, i sa full opremom košta 5.390! A ovi manji D modeli su još povoljniji!

Jedini, i apsolutno jedini potencijalni rizik je podrška i logistika zastupnika. Auto kuće su navikle na veće pare sa automobilima u odnosu na motore i skutere, bojim se da u nekom trenutku mogu da odustanu od baktanja, ali nadajmo se da će i to biti sve kako treba.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Pozdrav..Nikola ovdi 🙂 . Gledam i citam iz prikrajka Trenutno vozim Apriliju Atlantic 125..vozao Beverly 200..Free 49cc..Hondu CBX 750..a sada porucio E350 🙂     Provozao ga dva puta ( test model svetlo plavi ), jednom sam i jednom sa devojkom. Jedva da se oseti razlika. Probao i Sym 300 i Xmax 300...Forza 350 nema da se proba nigde..kazu u Hondi ( Delta ) vidi ovaj adv..to ti je slicno. U Stojanovu nemaju, u Nisu su mi rekli da mogu da probam u dvoristu 🙂 Pogledao i Vog dok je bio 6800e..najveci, najvise mesta za noge..sad je na nekoj akciji 1400 manje..ali vec sam porucio Zontesa. Sym uzak, duva vetar, test model trese kad krece a presao je samo 1500km...kazu u EuroSumaru da su ih ranije vozili razni neiskusni vozaci pa unistili zvono, lamelu, sta li vec( ''cinculirali na uzbrdicama'' ), Xmax je ok..malo skakuce iza, plastika nista posebno. . nema razlike skoro u odnosu na E350. Tako da je pala odluka na ovaj model zbog cene..snage, i prostora za noge i ispod sedista.

Ono sto sam primetio na test modelu je sledece..odlicno ubrzava..prelep zvuk fabrickog izduva..vizir radi odlicno posao u gornjem polozaju. Mane koje sam primetio za tih 50-tak kilometara i dve voznjice do Ikee i nazad po Avali do Autoprometa su : volan mi je malo vukao na jednu stranu kada sam kocio ..i Atlantic koji vozim sada je tezak i ima jedan disk pa nema taj problem. ABS radi ranije nego na Xmaxu ..i jos jedna stvar koju niko nije ovde pomenu je ta : da mi je grejalo desno stopalo 🙂 Mislio sam da sam lud, i da tripujem ali sam stao da vidim sta se tu nalazi i vidim da tuda prolazi crevo od antifriza, znaci kada je stopalo u onom gornjem polozaju pri vrhu. Sediste prvi put nisam znao kako lepo da zatvorim..pa su cak i oni iz Autoprometa lupali da bi se zatvorilo, onako iz visine, posle sam video na onom kanalu plivaca Michela 🙂 da se sediste spusti i samo pritisne rukom na kraju i zatvara se bez lupanja. Svidja mi se za zimske dane npr. da se samo otvori desna ladica u kojoj je jos jedna pregradica koja se skine i ispod je mali dzek za akumulator, tu se stavi punjac koji se dobija uz Zontes, mislim da je tu i mozda obd plikljucak. Uglavnom, mislim da ce ovaj kontigent sledeci sto dolazi u februaru imati ona led svetla poziciona koja su bila sada samo plava, biti rgb i da ce se moci menjati kroz Zontes app. ( Takodje video kod Michela na YT ) 

Toliko od mene za ovaj put...e da, svideo mi se beli ali su mi rekli da dolazi i nova plava boja.. videcemo kakva je uzivo. Poslali su mi slike iz AP ali mislim da vuce na onu xmax plavkasto zelenu. Ne znam ko je od vas rekao da ima visak onaj sraf i da mu ne treba, to nisam narucio sa Alija..shipping je nesto 60$ a sam sraf fazon 9$ pa me zanima cena po kojoj bi pradoli to. Narucio sam foliju za rezervar, kontam to ce se brzo izgrebati..i za prednje vile one kao stitnike sa obe strane, male plasticne, dobijaju se uz dugacki sraf koji ide kroooz sredinu prednje felne. Nadam se da vas nisam smorio, pisao sam ovako mnogo jer me odusevio gore neki post, sve detaljno, pa je meni znacilo, mozda ce nekom i ovo moje iskustvo znaciti. Pozz

 

IMG_1570.jpeg

IMG_1571.jpeg

IMG_1572.jpeg

Promenio član nikmih
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Kao što napisah u temi o 501G ADV, bio u Autoprometu i video ovo čudo, seo na njega... Mesta ima za moje gabarite, 191cm i 90+ kg. Motor deluje vrlo kvalitetno uradjen, bogata oprema...

 

image.thumb.png.faa5420ebd92a7fa806855ab4b945116.png

 

image.thumb.png.8b5f8b34b8fb665e5f174a1fe966026e.png

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Stiže novi kontigent, odmah po 1 ide na registraciju da može da se proba. Ozbiljna kuća, nema šta...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
16 hours ago, nikmih said:

Forza 350 nema da se proba nigde..kazu u Hondi ( Delta ) vidi ovaj adv..to ti je slicno. U Stojanovu nemaju, u Nisu su mi rekli da mogu da probam u dvoristu 🙂 - JEZIVO, SRAM IH BILO

 

volan mi je malo vukao na jednu stranu kada sam kocio .. -Ne brini se, mora da je nesto do tog konkretno primerka...

 

i jos jedna stvar koju niko nije ovde pomenu je ta : da mi je grejalo desno stopalo 🙂 -E OVO JE NESTO INTERESANTNO NA STA MORAM DA TE PITAM: STA SI TI DRUZE IMAO NA STOPALIMA KAD SI VOZIO I OSETIO TO STO SI OSETIO? 

 

mislim da je tu i mozda obd plikljucak. - Nije, u levoj, onoj sto ze zakljucava se nalazi obd, ispod punjaca.

 

Uglavnom, mislim da ce ovaj kontigent sledeci sto dolazi u februaru imati ona led svetla poziciona koja su bila sada samo plava, biti rgb i da ce se moci menjati kroz Zontes app. -Ne postoji sansa, zbog Evropskih regulativa je iz price izbaceno i plavo ambijentalno svetlo a ne jos rgb... Iskreno bih voleo da to moze ali trenutno ni Zontes aplikacija ne funkcionise na nasem podneblju. Tako da ti racunaj da ces ga dobiti bez ambijentalnog ikakvog, pa ako dobijes onda se pozitivno iznenadi.

 

Ne znam ko je od vas rekao da ima visak onaj sraf i da mu ne treba, to nisam narucio sa Alija..shipping je nesto 60$ a sam sraf fazon 9$ pa me zanima cena po kojoj bi pradoli to. -Ja sam taj, sraf poklanjam, ukoliko @CuleBG ne zeli?, poklonicu tebi @nikmih naravno.

 

Narucio sam foliju za rezervar, kontam to ce se brzo izgrebati.. -Pamento!

 

i za prednje vile one kao stitnike sa obe strane, male plasticne, dobijaju se uz dugacki sraf koji ide kroooz sredinu prednje felne. -Ovo nisam siguran da ti treba... ni da je bezbedno da umesto fabrike stavljas to... 

Promenio član Vujke1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Patike ..bilo je toplo 😂 a za one śtitnike, fabrika nije ni zatvorila tu cevku, ima da ulazi voda i prljavstina, vise mi bilo

zbog toga da stavim nesto. Nije da menjam nesto mnogo, to nema 300grama taj šrafić. Videcu kad stigne da li mora i kako je to uradjeno :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Ne znam sta da ti kazem za to grejanje... ne znam ni kako si mogao da osetis toplotu preko patike na stopalu... A obzirom da sam vozio najtoplije dane u ovoj godini a nisam primetio grejanje niti se moped mucio sa hladjenjem ne znam sta bi moglo biti to sto si ti osetio sem mozda da ti je trnulo stopalo od uzbudjenja i iscekivanja da stigne tvoja masina! 🙃


E izvini za sraf, tek sam sad provalio da je to tanko i da prolazi kroz osovinu... u tom slucaju super, sto da ne! 


Jesi li odabrao boju ili cekas da stignu pa da vidis uzivo? 

Izgleda poprilicno interesantno u ovoj boji sto si rekao: 
z.thumb.jpg.43fe358d587e05301f3daf6d6b2a2a4f.jpg

Promenio član Vujke1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Pa kao sam

kaparisao tu plavu, jer ce ih stici manje u toj boji, pa ako mi uzivo ne bude to to, onda cu beli da uzmem kao sto sam i mislio. A za ono grejanje, ne znam, i ja sam pratio bas temp. na display-u i nije se mrdala sa sredine kako god da sam vozio. Mozda je bas na tom primerku tj. test modelu to crevo naslonjeno na tu plastiku .. ili ja imam neki tanak djon.. ili osetljivije tabane od

drugih. Majstor za kola me zeza da sam kao onaj Steva Žigon u onoj seriji Majstori. U papucama u kola ulazim, sve cujem, tacno znam kad su gumice balans štangle za zamenu na 156-ici 🙂

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

@Vujke1 majstore, hvala ti na poklonu, ja bih preskocio da budem iskren, bas se tripujem od gledanja na telefon dok vozim

pa makar on bio i fiksiran :)

ponudjen kao pocascen, mnogo ti hvala, ziv bio 👋

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja