Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Googlam malo potrošni materijal, cene... ima svašta po Aliexpressu za Zontes skutere, OEM, ali poprilično poskupo bogumi :(

Prenosni kaiš tipa 150-170€, filteri po 30€... plus poštarina, carina... a rezervni delovi - gulp...

 

https://www.aliexpress.com/item/1005006127823173.html

https://www.aliexpress.com/item/1005006243623720.html

 

Aj kad bude neko išao na servis, nek priupita pošto je zamena kaiša, rolnica, CVT filtera i filtera vazduha, i tako to, kod nas.

 

Edit: I samo da dodam, nije ovo ništa novo, ne kritikujem, samo pitam :)  Kad god izađe neki nov model, skupi mu budu potrošni delovi, dok se ne omasovi proizvodnja, third party proizvođači ne ponude zamenske komponente i tako to.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ne znam baš. Kineski je proizvođač, kineski su OEM delovi, iz kineske robne kuće :). Uopšte nije loša fora da može da se naruči sa Alia, samo ako je original. Ali čisto sam gledao radi cene, nemam gde drugo da proverim. Pa zato i pitam, baš me zanima koliko će to da cene kod nas.

 

A, bar trenutno, ništa nema od zamenskih delova, ni Malossi, ni Polini, Bando, HifloFiltro... a uvek je dobro imati alternativu.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Orijentacione cene delova:

Kais 145 evra

Prednje plocice 44 evra

Zadnje plocice 25 evra

Filter vazduha 12 evra

Filter ulja 9 evra

8 rolnica 21 evro

 

 

Promenio član sgolub
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da ne duva promaja kroz felnu ;) Ne znam da li ovo nešto realno može da pomogne, ali teoretski, ka neki vid zaštite, da ne grebeš auspuh pri provlačenju, parkiranju pored neke prepreke i sl. Mada iskreno, više mi se čini da može samo da smeta i zakačinje.

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Кад отпадне ауспуф да не оде далеко ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

E, ne mogu da dočekam Februar da stigne E350, pa visim na Aliexpressu i klikćem samo 😂 Brod je negde na 1/3 puta 😂😂😂 Steta sto nema pracenje pa da vidim kad ce stici u luku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma ćuti i pevaj, zamisli tek kako je ovima što čekaju 2025-tu ;)

 

PS, mislim da je u crvenom kontejneru, stiže :)

shipping-kinsey-611970-unsplash-resized-

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Na aliexpresu postoji i crash bar da se kupi, jako lepo izgleda sa njim, mada verujem da Seba to moze jos bolje da napravi

Promenio član sgolub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Au @nikmih kako su dobre fotke... svaka cast, greota da ih ne postavis kako treba ovde da se vide... sad sam probao da preuzem jednu i da je ubacim, sve prolazi ok, tako da samo u okviru poruke idi dole na choose files, odaberi slike i na svaku idi insert...

Promenio član Vujke1
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@nikmih trebaće ti i za ubuduće. Uploaduj slike na https://postimages.org/ pa ubaci linkove. Slike ostaju trajno na webu, a ne trošiš svoju disk kvotu, niti opterećuješ bjb sajt.

 

Evo jedan primer

IMG-0998.jpg

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Temerin

Moram priznati da sam se napalio na taj skuter citajuci komentare i gledajuci slike. Pre nekih mesec dana sam otisao u NS salon da ga i uzivo vidim, ali ga nisu imali. Momak je rekao da ga imaju u BG, gde se moze i isprobati. I da tirkiznoplava stize u februaru. Skoro sam se odlucio za kupovinu, ali bih prethodno trebao prodati sadasnji motor, jer kako Kinez kaze "nema pala". Danas sam nesto poslom bio u BG, pa rekoh da obavim i posetu Autoprometu. Kad ono, corak!

Poslednji komad je juce (!) odnesen, tako da ga cak ni videti nisam uspeo. Rekli su da nova isporuka stize u februaru, ali ce ih biti samo u dosadasnjim bojama (bela, crna i bebiplava). Za tirkiznoplave primaju avans, ali ce stici tek u junu-julu... Pa sada imam problem, ne znam da li da prodajem svog Deauville-a. Na leto planiram put u balticke drzave, pa cak i da dotle stigne ova zujalica, ne mogu krenuti sa glanc novim motorom.

Sada bih imao pitanje za one koji vec voze 350E: po vasem misljenju da li se usuditi njime na put od nekih 5000 km pod dve osobe i punom ratnom opremom? Naravno ne auto-putem i ne novim motorom, nego recimo sledece godine kada vec bude razradjen. Jer sam u godinama i Deauville mi postaje sve tezi (sto je ujedno i jedini razlog zasto bih ga menjao). I dobro, ima tu jos nesto: citav zivot sam bezao od skutera, nikada ih nisam smatrao "pravim" motorom. Sada bih, pred spustanje zavese, da osetim i taj skuteraski osecaj... Ili je bolje da ipak sacekam model od 500 kubika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Druže, sa Honde na Zontesa od 300 cc, prvo jedan cilindar, CVT, drugo dimenzije, točkovi, ne kažem da Zontes neće to podneti, ali uključi živce, nema obilaženja, prtljaga, komfora.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2851 postova
On 21. 12. 2023. at 15:09, nikmih je napisao:

E, ne mogu da dočekam Februar da stigne E350, pa visim na Aliexpressu i klikćem samo 😂 Brod je negde na 1/3 puta 😂😂😂 Steta sto nema pracenje pa da vidim kad ce stici u luku.

koko znam brodovi više ne idu kroz crveno more i suec zbog Huta.Idu okolo afrike,znači cene idu gore i manje robe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja