Jump to content

Moto Zajednica

Rudnik 19.03.2023

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 4 minuta, Blaza je napisao:

Danas se stiglo dvoje bajkera, frontalni udes. U komentarima crna kawa zxr750, teže povrede, ali svesni...

 

https://www.facebook.com/groups/363609603661786/permalink/6157713887584633/?app=fbl

Izgleda da će biti na kraju dobro.......Sezona je otvorena :neznam:

Servis Cule

Nas prijatelj je pao, vozio je crni kawasaki zxr750 svestan je ima tezih povreda, uglavnom stabilno, momak iz suprotog pravca je izgubio kontrolu sudar je motor o motor, uglavnom bice dobro oboje
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Naisao sam par minuta posto se udes desio, kolima, devojka je zvala hitnu, momak sa XR-om koliko se sećam obišao me nedaleko od Kote 555 ka Rudniku, lezao je u kanalu sa desne strane i on i motor, izgubio je svest na momenat, jos 2 auta su se zaustavila podigli su ga brzo se dozvao, drugi vozac sa kawasakijem je bio uzbrdo 50ak m, lezao uz stub bankine nije se pomerao, jedan momak je prisao da mu opipa puls na ruci cini mi se da se tu dozvao malo i poceo da pomera prste kako mu je ovaj govorio. Koliko sam shvatio na izlasku iz krivine je isao prebrzo i presao u suprotnu traku, sudecu po tragu klizanja i polozaju delova plastika motora, nije mi jasno kako je uspeo toliko uzbrdo da se isprevrće od mesta udara. :neznam: Pročitah na FBu da ima teže povrede ali je stabilno.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Samo da se tako završi.

 

Možda nisam bio jasan sa komentarom:

Da se završi na povredama, da opet stanu na noge.

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Rekao bih - neznanje, nepažnja i kurcobolja.

Neću da kačim snimke, ali baš danas na tom putu. Stižem kolonu motora, krećem pažljivo da obilazim jednog po jednog. Neko se skloni, pokaže da prođem a bar dvojica - trojica u krivinama stoje a kako izađu na pravac zategnu gas. Jedan od njih je ovako prolazio kroz krivinu

AMWts8BVz9CAHfVynWosaRuuV_7Hdf2PqpG6KGuCHtOrWhK7OUTUDUXx0BH0SXIdm7YJBdWlp_vt33nGEqtgalDh9JRYZs4_QDceE-w4HEMDNcJvkCfBAW5uqbrElwvjNiQTkUnkloIwPFRPHAu_TugxgUBkXQ=w1706-h960-no?authuser=0

 

Da pojasnim za svaki slučaj - idemo u istom smeru.

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
26 minutes ago, Mr_Wolf said:

Rekao bih - neznanje, nepažnja i kurcobolja.

Neću da kačim snimke, ali baš danas na tom putu. Stižem kolonu motora, krećem pažljivo da obilazim jednog po jednog. Neko se skloni, pokaže da prođem a bar dvojica - trojica u krivinama stoje a kako izađu na pravac zategnu gas. Jedan od njih je ovako prolazio kroz krivinu

AMWts8BVz9CAHfVynWosaRuuV_7Hdf2PqpG6KGuCHtOrWhK7OUTUDUXx0BH0SXIdm7YJBdWlp_vt33nGEqtgalDh9JRYZs4_QDceE-w4HEMDNcJvkCfBAW5uqbrElwvjNiQTkUnkloIwPFRPHAu_TugxgUBkXQ=w1706-h960-no?authuser=0

 

Da pojasnim za svaki slučaj - idemo u istom smeru.

Ovaj igra srpski rulet

26 minutes ago, Mr_Wolf said:

 

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ne, baš mislim da treba okačiti snimak, kao nauk svim klincima koji počinju da voze, da pročitaju, da vide primer kako NE treba. A i možda se neko od motociklista malo, bar malo, zamisli.
Vanbračni sin Rosija i Markeza na slici, glavom i motorom..

Kolegama povređenim u udesu želim da se brzo oporave!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Vidi ovo vikend trkači prešli sa Ralje na Rudnik, zato ja ne sretoh nikog juce, pričam o Vučkovoj slici...

 

A momcima želim brz i potpun oporavak, ko zna šta se tu desilo..

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 647 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Kaze meni zena, jel idemo do kote?Reko jok, sad ce svaki ludak da izleti i da divlja...standard. Iskulirah kuci...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 9 sati, Mr_Wolf je napisao:

Rekao bih - neznanje, nepažnja i kurcobolja.

AMWts8BVz9CAHfVynWosaRuuV_7Hdf2PqpG6KGuCHtOrWhK7OUTUDUXx0BH0SXIdm7YJBdWlp_vt33nGEqtgalDh9JRYZs4_QDceE-w4HEMDNcJvkCfBAW5uqbrElwvjNiQTkUnkloIwPFRPHAu_TugxgUBkXQ=w1706-h960-no?authuser=0

 

 

Idiotizam je reč koju tražiš, ovo je čist idiotizam, vrlo loša navika koja kad tad rezultira saobraćajkom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Upravo zbog ovakvih,postavio pitanje.Čemu ovako?Ovo je ulica,ne staza.Ako ipak postoji želja za dokazivanjem,eno Navak.Potpuno se slažem sa Mr Wolfom,čista kurcobolja.Glavni problem što drugi stradaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

 Pre par nedelja cim sam kupio motor i jos se privikavao na njega na hladnom asfaltu sam se zamalo pobio sa jednim  na putu prema  Arandjelovcu na kratkim krivinama. Ide mi covek u tocak i hoce da se trka samnom. Otvorim kacigu i kazem mu, ako bolje obaras i siguran si po ovom hladnom asfaltu u svoj motor - prestizi me, sta mi ides koji k u tocak? On hoce da me prestigne al ne moze, tako da cim me stigne, prilepi mi se u tocak.  

Morao sam da zavrnem gas i da ga prestignem 3,4 krivine iako je bilo vrlo nebezbedno, jer me je dijabolik toliko iritirao da sam bukvalno hteo da sidjem sa motora i polupam i njega i motor. 

 

Imbecili najobicniji iskompleksirani. Svest o bezbednosti jedna velika NULA. Samo zelja za nekim dokazivanjem. 

Ma...sve je postalo agresija i bahatost. 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja samo dam desni migavac i pomerim se brzem, neka pici, cist mu put zelim....

Nerviranje  voznju unisti a to ne zelimo :moto3:

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 7 minuta, gebee&co je napisao:

Upravo zbog ovakvih,postavio pitanje.Čemu ovako?Ovo je ulica,ne staza.Ako ipak postoji želja za dokazivanjem,eno Navak.Potpuno se slažem sa Mr Wolfom,čista kurcobolja.Glavni problem što drugi stradaju.

Zato sam počeo da izbegavam Kotu. Bilo nekad simpatično pogotovo preko Topole kad se ide. Sad skup Rosista i Markezista.....a ni klopa nije za seču vena 

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 6
  • Haha 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Ja samo dam desni migavac i pomerim se brzem, neka pici, cist mu put zelim....
Nerviranje  voznju unisti a to ne zelimo :moto3:
Tako je,brate....

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 24 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Zato sam počeo da izbegavam Kotu. Bilo nekad simpatično pogotovo preko Topole kad se ide. Sad skup Rosista i Markezista.....a ni klopa nije za seču vena 

GM-Kostunici,nov put,a klopa odlicna

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 hour ago, N.F.S. said:

Ja samo dam desni migavac i pomerim se brzem, neka pici, cist mu put zelim....

Nerviranje  voznju unisti a to ne zelimo :moto3:

Brzi prestignu sami nista te i ne pitaju. Ovi sto voze u tocak i nabijaju mi nervozu i ugrozavaju i sebe i mene, su posebna prica. A eto, ima i takvih...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 7 minuta, Pingvin37 je napisao:

Ovi sto voze u tocak i nabijaju mi nervozu

Bas se takvima i pomerim, obicno budu u automobilima, poseban je osecaj izgleda da motorasa preteknes... Zmigavac, pomerim se... Ako je bas uporan i usporim dodatno, neka ide!

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

A taj ne kapira da mu upravo uslugu cinim! Posto mi stari "Ja" uvek govori 

" ickice mala, stani i demoliraj sve ove u autu, bez diskriminacije, svih dvaes"sest polova (ili koliko je sada moderno da ih bude) :aha:

 

... onda se u realnost vratim, na taj nacin bih trebao non stop da se sibam, rizikujem da na slicnog naletim, nekog ko bi do kraja isao... Dete me ceka, porodica... Da ih grlim, ljubim i stitim.

Nije vredno, zmigavac, sklonim se.....

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 2
  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
21 minutes ago, N.F.S. said:

Bas se takvima i pomerim, obicno budu u automobilima, poseban je osecaj izgleda da motorasa preteknes... Zmigavac, pomerim se... Ako je bas uporan i usporim dodatno, neka ide!

 

 

 

E tu je verovatno i nastao problem. Nisam hteo da usporim, tj samo sam vozio svoju voznju kako mislim da treba. Da sam usporio i sklonio se, verovatno bih ja onda njemu bio pod tockom za par krivina, i tako u krug :jee:

 

Da, neko mora da uspori...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Kolegama želim brz oporavak i bez posledica. Obično se više razloga spoje u istoj sekundi, ali jedan od sigurno prisutnih je i brzina kolege koji je prešao u suprotan smer i verujem da će izvući pouke, kao i mi sami.

 

Nema mnogo veze sa temom, ali trenutno sam u fazi razgledanja i kupovine motora. Čega sam se nagledao to je za psihijatriju. Od 10 motora 6 je bilo sa gumama 10+ godina starim, koje nisu ni za saksiju. Ulje u kočnicama nikad zamenjeno. Lanci dogurali do kraja. I što je najgore svi su registrovani i svi se voze.

 

U pitanju nisu balavci, a motori od 3.000 evra, pa i preko i od oko 100ks. Znači morao si da imaš ne malo para da ih kupiš i nisu socijalni slučajevi. Kada skrenem pažnju gledaju me belo misleći da hoću da ubijem cenu. Ne majstore neću ni da kupim tvoj motor ni za 1.000 evra manje, hoću samo da pomognem da shvatiš koja si budala. Budi za sebe, ali nemoj za druge, nemoj sa tim na ulicu. 

 

Ljudi su postali bahati, sebični, bezobrazni i što je najgore većinu takvih krasi strašno samopouzdanje. A takvih ima dosta i na dva točka i ja takve ne mogu nazvati kolegama, niti želim da me neko izjednačava sa njima.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja