Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora - predlozi

Recommended Posts

  • Drug član, 859 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 11 sati, Underwud je napisao:


Prva opcija (500cc): 
- Suzuki GS 500 (moj favorit)
- Honda CBF 500
*Kawasaki ER 5 - bio bi na spisku da je malo niži i lakši, ali verujem da bi većina na mom mestu mogla da ga uzme u obzir.

 

Definitivno od ova tri izabrao bih Hondu. Pitom motor, ima dovoljno snage, prašta greške a nije dosadan. Shvatio sam da baš nisi zelen tako da ne se puno dvoumio. Hladna glava i polako. Moj prvi motor je bio skuter, pa Honda vt 500 i eto sad Bandit. Tek na Banditu sam shvatio sta je voznja i osećaj u krivinama i šta je brzina. Hornet je fantastičan motor, lagan, povozan kao bicikl, a veoma brz i startan. Sv 650 isto. Kao što su i ostali rekli to je da bude drugi, treći motor. Za Bandita bih rekao da može da bude i prvi. Nisko sedište, tebi će odgovarati. Malo je teži al se čovek i na to navikne. Pitom je, može da ide ok al nije da sad nešto ispucava, ima liniarno dosadno ubrzanje baš to što tebi treba. A neće ti brzo dosaditi, držaće te bar dve tri godine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Odmah da ti bude jasno da 600cc nije za početnika. Ima ovde betmena što su odmah naučili da voze, samo pametno i ostale gluposti. U prakti to tako ne ide.

 

Ako si izbor sveo na ER5, GS500 i CB500, to je dobro. Ja sam ER5 vozio dugo i prešo dosta sa njim pa ti mogu reći sledeće:

 

Sva ta tri motora su veoma kako fizički, po ergonomiji, potrošnji i kvalitetu. Problem kod njih je što su već zašli u ozbiljne godine a retko ih ljudi održavaju kako treba. Tako da, nemoj da se vezuješ specifično za brend nego uzmi onaj koji je iz domaćinske kuće, tj. održavan.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Belgrade

S obzirom na to da sam nov u ovome, iznenadio sam se kad sam video koliko je slab izbor na oglasima, pogotovo za ove modele koje sam naveo. Al jbg, Srbija je ovo, nema nas mnogo, slabo ljudi i voze, tako da nije ni toliko čudno. Pretpostavljam da će malo bolja ponuda biti na proleće/leto, al kako god, svakako će glavni faktor morati da bude i stanje motora, tako da na kraju možda i uzmem nešto što nije na spisku.
Bandit mi se možda i najviše sviđa od svih koje sam video, ali sam ga otpisao zbog kubikaže i težine. Al ko zna, ako ne budem imao neki izbor i ako procenim da bih možda mogao da se nosim s tim motorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1601 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
19 minutes ago, Alekre said:

Odmah da ti bude jasno da 600cc nije za početnika. Ima ovde betmena što su odmah naučili da voze, samo pametno i ostale gluposti. U prakti to tako ne ide.

 

 

Mnogo je bitno o kakvom početniku pričamo? Ako je u pitanju napaljeni klinac onda je i 500cc previše. Ok, ima i starijih ljudi za koje ovo važi.

Ali za normalne, starije, iskusnije ljude hladne glave mislim da ne pravi neku veliku razliku.

Najdrastičniji primer koji znam, čovek je godinama vozio skuter 50cc i sa 35 odluči da kupi prvi motor. Suzuki Intruder 1800 R. Možete zamisliti reakcije kolega i drugara? A evo prodjoše godine, čovek sa ženom obišao ceo Balkan, solidnu km pravi svake godine, i nikad ni jedan jedini pad ili neka opasna situacija.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma početnik je prazna glava i tu nema diskusije. Ta tehnika vožnje motocikla je unikatna i jedini način da se stasa u dobrog motociklistu su sati i sati treninga i znanje. Hladna glava je okej, dokle god je sve pod kontrolom te hladne glave. Međutim, vi znate da na motoru često budemo dovedeni u situacije a tada je potrebna veština da se čovek odatle iščupa. Što kažu ni kriv ni dužan.

 

Da ne otvaramo sad priču o predikciji i čitanju saobraćaj da bi se prepoznali standardni elementi koji su pretnja po motor. 

 

Sve se to lakše savlada na manjem motoru. Naravno, neki su sposobniji pa mogu da savladaju tenike na većem motoru. Da budemo realni, većina je prosečna ili ispod proseka. Treba biti realan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3246 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 27 minuta, antir3ality je napisao:

A evo prodjoše godine, čovek sa ženom obišao ceo Balkan, solidnu km pravi svake godine, i nikad ni jedan jedini pad ili neka opasna situacija.

Uvek ima ovakvih i onakvih primera, tipa - moj deda pušio ko turčin i pio ko smuk, a živeo 100 god, ali za većinu, bolje je ići postepeno i korak po korak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova

Jel su to klinci postali pametniji/sposobniji kad im se preporucuju motori od 600ccm i preko 80ks?

Nadji nesto u rangu 250-500ccm,nauci. da vozis i uzivaj par godina.

Ne razmisljaj u fazonu- joj koliko cu da izgubim kad ga budem prodavao za godinu, dve... Ima vremena za ozbiljne masine.

 

Pozdrav. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 915 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 4 minuta, Motorcyclist je napisao:

Jel su to klinci postali pametniji/sposobniji kad im se preporucuju motori od 600ccm i preko 80ks?

Nadji nesto u rangu 250-500ccm,nauci. da vozis i uzivaj par godina.

Ne razmisljaj u fazonu- joj koliko cu da izgubim kad ga budem prodavao za godinu, dve... Ima vremena za ozbiljne masine.

 

Pozdrav. 

 

Управо то. Вожња мотора није игра, и боље је ићи корак по корак. 

 

Млад си, биће времена и за веће кубикаже и за путовања. Не треба срљати, треба упознати и мотор, и друм, и саобраћајну културу и много тога још.

 

Вјеруј ми, са свима нама можеш да се возиш безобзира на кубикажу.  Ја сам возио скоро 5 година Хонду Ребел од 125 кубика па сам стиза свуда :)  Још ме многи памте по том мотору :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Belgrade

Tako je. Nisam razmišljao nijednog trenutka o velikim kubikažama, osim eto tog Bandita kojeg je neko spomenuo, u slučaju da izbor ovih koje želim bude loš. Ali ovo je moj limit, cilindar/2, 40-50 konja, 250-500ccm... zaista ne zvuči kao da tražim nešto prejako :). Vozim kola, nije mi saobraćaj stran, ne glupiram se, ne vozim brzo... Biće to sve ok. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
5 minutes ago, draki said:

Управо то. Вожња мотора није игра, и боље је ићи корак по корак. 

 

Млад си, биће времена и за веће кубикаже и за путовања. Не треба срљати, треба упознати и мотор, и друм, и саобраћајну културу и много тога још.

 

Вјеруј ми, са свима нама можеш да се возиш безобзира на кубикажу.  Ја сам возио скоро 5 година Хонду Ребел од 125 кубика па сам стиза свуда :)  Још ме многи памте по том мотору :) 

Pre ce nauciti da vozi laksi i slabiji motor gde mu nece klecati kolena svaki put kada ga upali ili sidje sa njega.

I ono "pamet u glavu" je najveca glupost koja postoji. Koliko smo mi to bili pametni kao klinci i pocetnici... A drugo, pamet nema nikakve veze sa sposobnoscu voznje motocikla i kad tad ce ga poterati da zavrne gas, ovaj od 250 ce da mu oprosti gresku a ovaj od 600 dosta teze.

 

Ne treba gledati na to koliko ce da izgubi prilikom prodaje, nije vredno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
4 minutes ago, Underwud said:

Tako je. Nisam razmišljao nijednog trenutka o velikim kubikažama, osim eto tog Bandita kojeg je neko spomenuo, u slučaju da izbor ovih koje želim bude loš. Ali ovo je moj limit, cilindar/2, 40-50 konja, 250-500ccm... zaista ne zvuči kao da tražim nešto prejako :). Vozim kola, nije mi saobraćaj stran, ne glupiram se, ne vozim brzo... Biće to sve ok. 

Sada imas dosta motora manje kubikaze tipa 250-300ccm. U moje vreme nije bilo, za nas je bila zlatna cetvorka:

Kawasaki Er5

Kawasaki gpz500s

Honda cb500

Suzuki gs500

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Belgrade
pre 1 minut, Motorcyclist je napisao:

Sada imas dosta motora manje kubikaze tipa 250-300ccm. U moje vreme nije bilo, za nas je bila zlatna cetvorka:

 

 

Ima, naveo sam ih kao opciju. Ponuda nije neka, cena im je veca u odnosu na modele koje si naveo (i koji se meni vise svidjaju)

 

Kawasaki Z250

- Suzuki GW250
- Yamaha YBR250

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
5 minutes ago, Underwud said:

Ima, naveo sam ih kao opciju. Ponuda nije neka, cena im je veca u odnosu na modele koje si naveo (i koji se meni vise svidjaju)

 

Kawasaki Z250

- Suzuki GW250
- Yamaha YBR250

Pogledaj jos ninju250 i 300 kao i cbr 250-300 ako ima u ponudi i to ti je to. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Hayabusa je odlicna za pocetak, ako neces mnogo para da dajes onda imas GSXR 750 ili jos bolje 1000, Yamaha R1 je best buy.

  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 20 sati, Underwud je napisao:

ovaj BMW F650GS mi se baš svidja

Kao što si i sam rekao.

A i moj glas ide za BMW F650GS.

Imam ga još uvek. To je moj prvi motor. Sve što ti treba od jednog motora. I kubikažu, i odgovarajuću konjažu, i lakoću vožnje,...

Sve preporuke za BMW F650GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1369 postova
  • Lokacija: BGD

Tako su mog komsiju naplasili sa 600ccm, on polozio za full A, kupio nekog kineza od 250 prosle sezone, vozio 2 nedelje i smorio se ko zec, vrlo brzo prodao. 

 

Kaze fali mi Suzuki SV 650 iz autoskole,ovo je za mene slabo. Ne mogu na posten izlet da odem. 

 

Ja mu kazem jebiga, logicno. Ti si vozao casove i odvozao na 650 ccm. Na takvoj masini si i polagao pred saobracajnom policijom i uspesno si polozio. 

 

Zasto si isao na 250 ja ne znam, trebao si onda za A1 i A2 da polazes. Poslusao je moj savet i uzeo sebi Hondu NC jer je dobra i za grad i sad tek uziva u voznji. Samo se iscimao bezveze. 

 

Slazem se za omladince da trebaju da idu postepeno. Za ljude koji imaju bar 10 godina staza u saobracaju i bar 27+ godina, mogu slobodno na 500/600 kubika. 

 

Budalama, mnogo je jak i trotinet. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 859 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Predlozio sam Bandita 600, jer motor nije zahtevan. Ja sam ga prve godine vozio itekako umereno i pazljivo. Da sam uzeo 300 cc ili 500 cc isto bih vozio umereno i pazljivo i ne bih ga sigurno terao u crveno kao sto vecina normalnih to i ne radi. Uredu Hornet, Fazer koji su jaci ali nisu bozije slovo, pogotovo ne Fazer na kom sam i polagao i legao mi fantasticno. Drugar je kupio kao prvi motor Hornet 600, navozao se dve godine bez ijedne greske, ali je zreo u glavi, prati saobracaj i zna gde su mu granice. Naravno da ima svojih prednosti i mana, al bolji, pogotovo noviji motor ima bolju suspenziju, ciklistiku i kocenje. Niko mu nije predlozio zzr ili cbr, r6 itd... To se ne bih usudio da bude prvi motor. Po meni, treba da uzme onaj motor prema kome ima respekt a ne boji ga se, da ne preceni sebe i da zna gde su mu limiti. Situacije u saobracaju mora proci, samo da se ima srece da neke situacije dodju kasnije sa vecim iskustvom. Prosto neko je spretniji, nekom treba vise da nauci kao i kod automobila. Prema tome samoprocena je najbitnija. 

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ja sam probao Fejzera i procenio sam da nije pametno da mi tako nešto bude prvi motor. Nisam se plašio i znam da bih se snašao čak i na njemu, ali takođe znam da mi ne bi bilo lako i da nema potrebe da idem za tako nečim. Da ga već imam kući, kao što ga je moj drug nasledio od svog oca, pa i ajde, što da kupuješ nešto drugo onda, skroz ima smisla u takvoj situaciji da se učiš na njemu.

Tako da sam odlučio da poslušam sebe i da se usmerim ka motorima kao što su Suzuki gs500 ili Honda cbf500. Niži su, lakši, manje konja, a opet dovoljno jaki da zadovolje moje potrebe. Osećam da su savršeni da mi budu prvi motor, a i mnogo mi se sviđa kako izgledaju. Posle toga, kad steknem iskustvo i kad procenim da sam spreman za nešto zahtevnije, mogu da se usmerim ka nečemu kao što je Hornet. Ali ne bih ni sad da razmišljam toliko daleko, otom potom... Uglavnom, mislim da je to najbolja putanja za nekog poput mene. 28 godina imam, nisam nikad imao motor, ali mislim da sam dovoljno zreo da tako krenem i znam da nisam budala koja će da se zanosi. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Realno ako je neko zreo može da preskoči jedan stepenik, ali ne i celo stepenište. Mislim da ni kubikaža nije presudna koliko konjaža, jer postoje različite vrste motora i tu mislim da je 50ks gornja granica i neki maksimum za početnika i to zrelog. Da li će to biti neki mali sport, slabiji naked ili neki enduro zavisi šta ti treba i šta ti leži. Ono što još mogu da predložim i preporučim, a što sam imao i lepo se vozio je Suzuki GS500F. Prednost je, ako planiraš i neka putovanja, što nije goli naked i ima oklope, kao i uljno hlađenje. Ponuda je slaba i precenjena, ali zna povremeno da se pojavi neki sa normalnom cenom, ali oni i brzo odu. Pa ako nešto tako istrči, barem razmisli.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 374 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Zdravo , vecita dilema sta uzeti za prvi motor ... Po meni je stvarno vazno kako sve ovo shvatas ,kolika je ljubav prema svemu , generalno kakav si kao osoba .. Sve za sta mislis da ti je veliki zalogaj nemoj, narocito ako u ovu pricu ulazis kao neko ko je samo eto tako odlucio da vozi motor. Sa koje strane gledas tako ce ti i biti, jer oni nose sa sobom zilion stvari...

 

Verujem ti kad ovo kazes ,citiram te: "znam da nisam budala koja će da se zanosi" i samo da ti kazem motor je u sustini djavo

( najlepši na svetu hahahaha) on će da te ponese kad se najmanje nadaš a ne ti  .. 

Licno sam kasno krenula da vozim , kupila FZ6 N ali to sam ja ,nisi ti , zato mislim da sam sve znas bolje nego bilo ko drugi ...

Sama sam vozila prvih godinu dana po svom osecaju (mozda pogresno ali za mene je to bila prava stvar )  onda polako malo po malo , od 20km/h u krivini sad to ide i mnogo vise i sigurnije.. 

Jacina motora ti je vazna za neka putovanja ali ako ces za grad onda je bitnije da ti bude lagan za voznju i da ti nije problem za manevrisanje pri malim brzinama i parkiranju .. 

Saslusaj svakog ali na kraju ipak sebe jer motor treba da bude nesto cemu se radujes kad prilazis a ne samo prevozno sredstvo Ako je samo to onda nije ni vazno sta vozis zar ne ??

Univerzalni savet ili recept ne postoji.

Pozdrav i srecno :)

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Шта год да ти кажем о избору првог мотора, неко ће имати другачије мишљење.
У суштини то мораш сам да одлучиш и пресечеш.
Ако си паметан, навикнућеш се брзо, шта год да узмеш, ако не много је и бицикл.
Мотор купи према својим потребама, условима и којима ћеш возити... град, ливада, шума, дуже/краће туре... сам/са сувозачем... 
Мотор и вожњу прилагоди себи не другима.
Ја сам после пар месеци вожње Бургмана 400 сео одмах на Бандита 600 и за месец дана прво отишао сам у ЦГ на море, а који месец касније и у Будимпешту на трку Ф1. Пре тога нисам возио моторе.
Не кажем да тако треба, можда је погрешно, али код мене је било исправно.
Али опет то мораш сам да осетиш.
Ако ти буде интересантно, пошто си поменуо да си пробао Фазера, мој је на продају.
Без икакве обавезе, чисто ако те наведе мозак на ту страну.
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Fz6 Fazer, 2004. godište, Touring, vozilo prešlo 50700 km, Užice. Cena 3.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Срећне ти "муке".:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja