Jump to content

Moto Zajednica

Da li je Suzuki postao najisplativija kupovina?

Recommended Posts

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 25 minuta, Skyrunner je napisao:

Ja pričam o novom motoru. 

 

Znači polovni ne ulaze u jednačinu.

Cenu sam stavio hipotetički, a ne šta sam ja spremio za motor.

Recimo da nezavisno od toga, trenutno ne bih bio spreman da platim preko 10k za konfekciju pa makar to bilo i na kredit.

 

Maksi skuter koji možeš da kupiš za te pare ima ispod 40ks (možda ima i neki jači, nemam pojma).

Recimo da si prosečan vozač i da hoćeš nov motor jer te kod polovnog čeka potencijalna mačka u džaku i još gomila stvari.

 Jasno je da je pre korone bila potpuno drugačija situacija pa si mogao malte ne da biraš (bilo je dosta motora ispod 7000, a za 8-9 da ne pričamo).

I pre korone nije bilo nekog velikog izbora motora do 7000 eura, kao ni do 8-9000.

Slično je i sada, može da se probere nekoliko modela, u zavisnosti koji tip motora voliš.

Ako nisi sklon putovanjima i silascima sa asfalta, sv 650 je verovatno najbolja kupovina u tom segmentu naked motora, u ovom trenutku.

Košta tu negde, oko 7-7.5 hiljada, proveren agregat, poboljsane kočnice, klasičan izgled, na zalasku karijere, da tražim tako nešto bio bi prvi pik. Ima da te služi godinama bez problema.

Ako gledas enduro ili touring varijantu, za taj budžet Benelli ili Moto Morini. Za 1000-2000 više tu su i NC 750, Versys 650, Strom 650, Tracer 700. Evropljani u toj nekoj budget klasi 650-750 kubika su dosta skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 1 sat, Milanezi je napisao:

tu su i NC 750, Versys 650, Strom 650, Tracer 700. Evropljani u toj nekoj budget klasi 650-750 kubika su dosta skuplji.

Eto racionalne kupovine bez trolovanja :) Da se svidi zeni, deci, roditeljima, babi, strini pa i tastu da povezete (u moze il sa ili bez kacige, zavisi ko koliko voli svoju tastu) :lol3:Posle 6 procitanih strama, ubedili ste me da je Suzuki najbolji. Zato sam i kupio Bandita, s'k su pare skupe s'ge oskudacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa evo Milanezi, lepo si nabrojao.

Ja bih sad kupio SV650 za tih 7000€ (ili 7300 koliko je već)

Pre korone je on bio oko 6500, a Mt07 je isto bio ispod 7.

 

NC700 pa 750 je krenuo sa nešto preko 6,5 (verzija bez DCT) da bi sad nagurao ovoliko koliko sad košta.

Da ne pričamo o CB 500( bilo koja verzija)

Kavasaki Er6 ili njegova iteracija (Ninja 650) je isto bila ispod ove cifre koju sam spomenuo.

 

Sad je Beneli od 35kw 6000€ a Rojal Enfild od 400-500 kubika stiže za 100€ ispod.

 

Tako da što se mene tiče SV ima sve šta mi treba za špartanje po gradu i poneku vožnju do 500-600 km

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja vozim gsxs 1000 model 2020 već 3 godine, ni jedan motor nisam toliko dugo zadržao. Meni se mnogo svidja i neću ga nikada prodati.. Jeftin bio u nabavci, u to vreme 10000€ plaćen nov, ali naravno klot. Još 5000€ a možda i više sam uložio da ga skockam za moje potrebe, tako da nije ni jeftin na kraju..ali je stvarno dobar motor. Malo poružan do duše :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 59 minuta, Skyrunner je napisao:

Pa evo Milanezi, lepo si nabrojao.

Ja bih sad kupio SV650 za tih 7000€ (ili 7300 koliko je već)

Pre korone je on bio oko 6500, a Mt07 je isto bio ispod 7.

 

NC700 pa 750 je krenuo sa nešto preko 6,5 (verzija bez DCT) da bi sad nagurao ovoliko koliko sad košta.

Da ne pričamo o CB 500( bilo koja verzija)

Kavasaki Er6 ili njegova iteracija (Ninja 650) je isto bila ispod ove cifre koju sam spomenuo.

 

Sad je Beneli od 35kw 6000€ a Rojal Enfild od 400-500 kubika stiže za 100€ ispod.

 

Tako da što se mene tiče SV ima sve šta mi treba za špartanje po gradu i poneku vožnju do 500-600 km

 

Bio pre neki dan u Sumaru, imaju jedan na stanju, lep.

 

Screenshot-20230210-202503-Gallery.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 873 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Bio pre neki dan u Sumaru, imaju jedan na stanju, lep.
 
Screenshot-20230210-202503-Gallery.jpg
 
Drago mi je da smo se upoznali :)
Ako sam ja radio u tom momentu.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1553 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Nisi bio na radnom mestu, ni ti, a ni Andrija....bojkotujete rad vikendom :D

Subota je bila, došao kombijem po jednog Sym-a za drugara.

 

20230128-103059.jpg

 

Promenio član Milanezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 55 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zelena Kawa 636
Pre 5 sati, grafigo je napisao:

A ja sam samo hteo da mi Kawa bude zelene boje.  :)

To je to, skromno i iskreno iz srca!

 

Sve više počinjem da verujem u to da vrednost motora uopšte ne utiče na količinu sreće dok se vozi

 

PS. Nisam iskusan i nisam promenio 38 motora u svojoj karijeri, ali šta znam, poenta mi je da se vozim. Navučem kacigu i djiha. Briga me što nema displej na kojem će mi pisati "dobar dan", svaki dan mi je dobar samo da pogledam kroz prozor i vidim da je tu. To je jedino što sam želeo.

 

Mislim da smo svi mi postali previše zahtevni, i da nam mnogo toga "treba da bi bilo to to", a što nemam pojma. Kad čitam vaše starije putopise vidim da vam je bilo samo do vožnje, i da niste tada imali sve što vam danas treba. Možda je i do mladosti i godina, a ima i do toga kako se skuplja lova za motor, ili se samo iskešira, bar meni je drugačiji osećaj

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5905 postova
Pre 4 sati, Skyrunner je napisao:

Pa evo Milanezi, lepo si nabrojao.

Ja bih sad kupio SV650 za tih 7000€ (ili 7300 koliko je već)

Pre korone je on bio oko 6500, a Mt07 je isto bio ispod 7.

 

NC700 pa 750 je krenuo sa nešto preko 6,5 (verzija bez DCT) da bi sad nagurao ovoliko koliko sad košta.

Da ne pričamo o CB 500( bilo koja verzija)

Kavasaki Er6 ili njegova iteracija (Ninja 650) je isto bila ispod ove cifre koju sam spomenuo.

 

Sad je Beneli od 35kw 6000€ a Rojal Enfild od 400-500 kubika stiže za 100€ ispod.

 

Tako da što se mene tiče SV ima sve šta mi treba za špartanje po gradu i poneku vožnju do 500-600 km

 

Pa realno i da ne ispuni tvoja ocekivanja na tom motoru puknes 1000-2000 i menjas nije kraj sveta.

 

Iz mog ugla jedina mana je sto po mom ukusu takvim motorima ne stoji kofer a za grad bez kofera imas "problem". Opet to je jako subjektivna stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Prijatelj neki dan kupio sv 650 2020g. 18t km, 5800 E do registracije. Uzvoz Austria. Motor kao nov.

Jest hladno, ali morao sam probati. 

Odličan. Jedva čekam da zatopli.

Odmah naručen i auspuh LV onaj duplex.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Najbolja kupovina: imas 5000 evra, kupis motor za 7000, zeni kazes da si ga platio 3500, a komsiji 10000. I svi srecni i zadovoljni a ti vracas dug i uzivas s prolecem 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 9
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Mislim da Suzuki nije nikada mnogo odstupio u svojoj poslovnoj politici od kako postoji. Uvek je vazio za proizvodjaca koji je primerenije naplacivao svoj proizvod u bio dosledan takvom pristupu. Nije bilo nekih drasticnih odstupanja. Drugi proizvodjaci su imali takve momente ali nisu nastavili u tom maniru.

 

Danasnje hiper potrosacko drustvo namece pritisak da se svake godine uvode "inovacije" da bi se privukao novi kupac i digla cena. Ako toga nema, pa to je smak sveta, a zapravo samo marketinska izmisljotina.

 

Tako da ni Suzuki ni bilo koja druga kompanija ni za cim ne zaostaje osim u glavama megalomanskh vlasnika kojima nikada nije dosta. Ovde prisustvujemo bolesnoj jurnjavi za dodatnim prihodom, kao da im nije dovoljno.

 

Svaki motor koji se kupi za odgovarajucu cenu za ono sto nudu, je najbolja kupovina, bez obzira na marku.

Promenio član Deki Katana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 421 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Pa od velike cetvorke najdosadnije motore pravi Honda.

Ne pricam o trajnosti i kvalitetu, vec o vau efektu, osim XX, VTX 1800 i Gold Wing-a( specifican slucaj) ne postoji zanimljiva Honda.

Lider od njih je Kawa(Boki:takoje:) koji je svojim ludilom utirao put drugima(Zxr750, Zzr1100, boldorka, zx10 I i II serija,ma cela Z serija....) 

Suzuki je imao svoj trenutak kada su direktori posle rucka pod uticajem sake-a, gejsi i vutre resili da oprave B kinga koji ima upotrebnu vrednost 0, al zato..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod vecine Hondi ciklistika je vrhunska, raspored mase, neutralna na guvernalu (kada uhvatis nagib ne zahteva korekciju). Nikada nisam voleo eksploziju snage, linearno, sigurno i lepo je po mojoj meri :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja