Jump to content

Moto Zajednica

Kove 800X Super Adventure

Recommended Posts

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Na onom snimku na 3 primerka za 3 dana voznje prijavili curenje ulja, curenje goriva, bag instrument table, nemogucnost paljenja posle prevrtanja motora na stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4028 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Polako se ovdje gubi preglednost, tko o čemu govori, tko šta pita.
Postoji li zasebna tema za KOVE 450. Rally?

Ovdi bi tribalo biti sve o KOVE 800.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre sat vremena, Milanezi je napisao:

Na onom snimku na 3 primerka za 3 dana voznje prijavili curenje ulja, curenje goriva, bag instrument table, nemogucnost paljenja posle prevrtanja motora na stranu.

Da. Jer su ih oni sami sklopili, stigli u sanducima. To su i rekli za curenje. A paljenje je fabricki namesteno tako, da prodje neko vreme dok se ulje ponovo ne vrati u karter.

 

Nista ruzno nisam cuo u videu sto bi me odbilo od motora.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre sat vremena, Milanezi je napisao:

Na onom snimku na 3 primerka za 3 dana voznje prijavili curenje ulja, curenje goriva, bag instrument table, nemogucnost paljenja posle prevrtanja motora na stranu.

Nisi pogledao i slusao o cemu se radi i cija je greska bila.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE

I u tome je i problem.

Ljudi,koji imaju tradicionalne predrasude prema Kinezima,koje poznaju od prije,u slucaju Kove motocikla propustaju mnogo.

 

Ako pogledate revjuje,primjetit cete,da skoro pa i nema zamjerki na motor,a vjerujte da su se trudili naci, mozda i vise nego kod ostalih motora.

 

Meni recino puno znaci,da ima jedno od najboljih ogibljenja na serijskim motorima,da skoro ama nista ne treba mijenjati, da bi motor postao odlican.

 

U nedelju je na britanskom prvenstvu hard endura valleys extreme u klasi lite u overallu pobedio bas kove450 rally, u konkurenciji 248 motora! Prvi u svim klasama, od lakih 2t endura, do dvocilindricnih adv bajkova.

Kove je bio potpuno serijski, bas kakav dolazi u boxu.

Screenshot_20240130_072555_Facebook.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
pre 34 minuta, Touchthedream je napisao:

 

Predlažem da otvorimo novu temu, baš za ovaj motor, obzirom da je podigao puno prašine

i velik je interes .

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2876 postova
Pre 17 sati, Touchthedream je napisao:

Ako tvoje ubjedjenje potice od iskustva kineskog motor od pre 10 godina, bices iznenadjen dokle je dosla njihova kvaliteta.

Prodao sam vise od 20 motora njemcima i austrijancima i svaki od njih odusevljen bas kvalitetom i komponentama. There is nothing chinese about it, je fraza,koju sam cuo najvise od njih.

 

Svaki mora sam da vidi i proba pa da povjeruje.

sve je ok,ali je veoma bitno i da se kvalitet tokom godina i decenija održi.Mogu da pominjem razne proizvožače svega i svačega od kreme za lice,guma,automobila,lekova i bog te pita čega gde se kvalitet podrazumevao pa je onda opao,srozao se pa opet odskočio.....

Sad se mnogo stvari sveo na to da je kako ubodeš to ti je i onda su konzumenti opterećeni nepotrebno i boli nas glava.

To je generalni stav većine kupaca a onda se oni sa velikom platežnom moći hvataju za skupe proizvode iako i oni često ne garantuju ništa osim što nema nerviranja dok se ne pokvare

Iskreno meni je čudno ali ova teme kao i ona pre koju godinu za benelija ali samo TRK  su najaktivnije teme o motorima.

neuporedivo je manje opservacija o većini modela svih proizvođača osim adventure segmenta.

 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova
On 31. 1. 2024. at 8:02, Touchthedream je napisao:

Kod kove 450 imas osjecaj, da je blizi ktm500exc nego 690

Ovo što kažeš mi, uz 31l goriva i tvrđu suspenziju (navikao, volim), deluje vrlo zanimljivo za ozbiljno probati. Prosto sa papira ne mogu da zamislim da deluje toliko lakše. Takođe, prvenstveno taj agregat me zanima kako mi deluje, navikao sam na 701. Ako si ga uporedio sa 500exc, to je još zanimljivije onda za ozbiljnu probu. 500exc sa 31l goriva, koji deluje lakše od 701? Ozbiljno si me zamislio, mada ne verujem u čuda :)

 

Imamo jednu planiranu veliku dual vožnju ove sezone, možda to bude proba za Kove 450... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova
On 31. 1. 2024. at 20:13, Touchthedream je napisao:

U nedelju je na britanskom prvenstvu hard endura

Ne znam detalje, ali nema trika da ovaj motor (kove 450) može da pobedi u HARD enduro trci. Ili je problem u trci, ili je PR stavio profi vozača među amatere. Prosto sa ovom težinom da je bog otac unicorn motor nema šta da traži na hard enduro trci. Ili englezi nešto drugo zovu hard enduro :D

 

Ovo je dual motor i kao takav je super zanimljiv. Kakav hard enduro 60kg teži od hard enduro motora :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Ne znam detalje, ali nema trika da ovaj motor (kove 450) može da pobedi u HARD enduro trci. Ili je problem u trci, ili je PR stavio profi vozača među amatere. Prosto sa ovom težinom da je bog otac unicorn motor nema šta da traži na hard enduro trci. Ili englezi nešto drugo zovu hard enduro
 
Ovo je dual motor i kao takav je super zanimljiv. Kakav hard enduro 60kg teži od hard enduro motora
Bice da englezi imaju drugaciji standard :)

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
On 5. 2. 2024. at 1:12, severian je napisao:

Ne znam detalje, ali nema trika da ovaj motor (kove 450) može da pobedi u HARD enduro trci. Ili je problem u trci, ili je PR stavio profi vozača među amatere. Prosto sa ovom težinom da je bog otac unicorn motor nema šta da traži na hard enduro trci. Ili englezi nešto drugo zovu hard enduro :D

 

Ovo je dual motor i kao takav je super zanimljiv. Kakav hard enduro 60kg teži od hard enduro motora :)

Nije to bila extreme utrka, nego duži krugovi sa puno zavoja, skokova i puno blata. Napisao sam pored da je bio takozvani LITE event.

Idealan teren za suspenziju i agregat kove 450 rally. I vozac nije neki xy,zna da vozi brzo. Ali pazi,kove je bio potpuno serijski.

Prvi kod nas se več voze i vozači so oduševljeni ogibljenjem i distribucijom težine i povjerenjem koji motor daje vozaču. Sto brze vozis,bolje se ponasa. Bas kontra onom,sto smo naviknuti.

 

I da, tezinom vec na mestu i guranjem.na ruke prije podseca na 500exc nego na 701,690,pr7...u voznji,to jos vise dolazi do odrazaja. Ne znam,kako je sa 30l goriva, ja alsam sipao u prednhe rezervoare 10l, sto mi se cini dosta fer usporedba. Rezervoari su sasvim dole u podrucju stopala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Valjda ce stici do pocetka sajma i kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
On 5. 2. 2024. at 1:08, severian je napisao:

Ovo što kažeš mi, uz 31l goriva i tvrđu suspenziju (navikao, volim), deluje vrlo zanimljivo za ozbiljno probati. Prosto sa papira ne mogu da zamislim da deluje toliko lakše. Takođe, prvenstveno taj agregat me zanima kako mi deluje, navikao sam na 701. Ako si ga uporedio sa 500exc, to je još zanimljivije onda za ozbiljnu probu. 500exc sa 31l goriva, koji deluje lakše od 701? Ozbiljno si me zamislio, mada ne verujem u čuda :)

 

Imamo jednu planiranu veliku dual vožnju ove sezone, možda to bude proba za Kove 450... 

Ovde je kratka recenzija i utisci jednog slovenskog poznatog adv i rally vozaca,jos iz prosle godine,kada nas je posjetio englejlz john bell,koji je sa kove450 stigao po tetu iz engleske i nastavio dalje po balkanu,okrenuo i prezimio u rumunjskoj

 

I spent a great time with John in the last day. He has a lot of past motorcycle experience and provides a clear and objective explanation of motorcycle engeenering aspect. Today, I really wanted to clean the motorcycle, blow it dry, lubricate the chain, and tinker around the bike... which is great for getting to know the motorcycle, how it's made, and how it is working on it. John also made oil and filter change. It took him about 45 min of everithing in no rush at all. I think with some practice can be done in less than half an hour. Than I went for a test ride. This bike is adventure-ready and well-built, with no shortcuts apparent. You don't need any modifications like the 690/701 to make it adventure-ready. The engine has been tested by other companies for years, like Fantic Caballero. It works well, with low fuel consumption, around 4 to 4.5 liters per 100 km. I believe the tank holds around 31 liters, giving it a range of about 750 km. It weighs 135 kg dry. I rode it with a full tank, and it's still more agile off-road than my  rally built 701, with tower and fairing. Feels like a toy, with a lower center of gravity. It's not more powerful, but it pulls well slow speeds at low revs in first and second gear with good low-end response on slow technical terrain. For transfers? It cruises nicely at 120 km/h, with the sweet spot between 6,000 and 7,000 RPM. There are no vibrations, and the red area starts at 9,000 and above. Geometry and ergonomy feels better than on 690/701 too. More relaxed position when standing with good distance and height of the handlebar. Overall, it runs smoothly and doesn't vibrate. Parts are readily available in the UK as I hear and dealers have a significant stock, with prices for parts and consumables often more than 50% cheaper than Mattighofen. In many construction details and in terms of riding, it's often slightly better than 690/701. Its built for the purpose from scratch. The only important downside for me is lower power, but after some riding, you don't miss it as much; you get used to it, and it's sufficient. It's not weak, but I'm used to the power of my modified 701 with around 78 horsepower. Very few adventure riders really want or can use more power or want to ride even faster than Kove offers. I would say it's a well-made and reliable motorcycle, and the parts are apparently readily available. Right now, I have a good bike in the garage, but if I were looking for a capable adventure enduro motorcycle, I would rather buy Kove 450 Rally for likely less than €10,000, which is already adventure-ready out of the box instead of buying a new 701 for around €11,000 and then spending another €4,000-€5,000 on modifications to make it similarly adventure-ready as Kove.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail

Zdravo svima, 

Pratim temu i imam jedno pitanje u vezi Kove 800x, da li ga je neko vide negde uzivo? 

Svaki video koji sam pogledao da li to bio 800x ili pro nekako mi se cini da je motor napravljen za nize vozace(shodno trzistu)...

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Uzivo jedino u Kini ili na EICMA sajmu , tako da kod nas ništa o tome. Po video klipovima bih rekao da je niži motor zato ga i ja čekam, valjda će doći do sajma 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
3 hours ago, Gliga said:

Nema ga još nigde u prodaji.

To znam, nego reko kao sto je kolega @lemy napisao, mozda ga je neko video na sajmu pa reko da podeli utiske.

Skoro svaki video je 800x pro(mozda gresim). Ali 800x cak su i slike „renderi"(bar se meni cini).

A kad god bi neko readio neku recenziju o 800x pro sve mi se cini da su nizi vozaci, mozda gresim... I njima motocikl pase, ali meni koji sam skoro 190, cini mi se da ce biti mali...

Zasto spominjem obican i pro verziju, koliko sam shvatio pro ima vise sedenje za 3cm, a opet su odredjenim vozacima(da se ne uvredi neko😁) noge na podu. Ima tu naravno i uskog sedista ali nekako mi se cini da je manji od onoga sto pise na internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 499 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
Pre 3 sati, Vampa je napisao:

Will teilen: 

 

WWW.WILLHABEN.AT

Jawa RVM 500 Adventure A2! Enduro. 199.193 Anzeigen auf willhaben, die große Fahrzeugbörse Österreichs...

 

 

Jel je ovo Kove?

Postavio sam negde screenshot, rebrandiraju ga kinezi pa je i Kove i Jawa i Zongshen i Chengleng itd... 😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1581 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Dobar video od poznatih kreatora, par zanimljivih informacija, ali u suštini ništa novo.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 1/30/2024 at 11:18 AM, Rider000 said:

Naidjoh na ovo za Kove 500X, on je sustini jos i:
image.thumb.png.75ea48ba3ed35a321cd904bdf4f06192.png

I na repu ima kineske kodne oznake kao sto su nekad GY6 skuteri koji su se prodavali pod 100 razl. imena imali. 🇨🇳

Pa to je ovo sto uslikah neki dan u Banjaluci. Vidi cak je i znacka sa boka uklonjena.

 

 

20240207_144048.jpg

 

20240207_144043.jpg

 

20240207_144004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

500x je isto što i Daytona 500, imaju Grci. A ovo ako se ja razumem u Marke košta novo 10000e?? Hahah, mora da je neka greška. Čak i ovaj 'izložbeni' za 7000e je dosta, ali ajde, idu i koferi tako da oduzmi 500e. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja