Jump to content

Moto Zajednica

Kupijem auto

Recommended Posts

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Aha, e pa to nisam znao. Mora da je do toga.
Evo povlačim sve što sam rekao, izgleda da pucaju ti benzinci od snage, nego ja ne znam da ih vozim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Šta se odmah ljutiš.

To itekako utiče na osećaj u vožnji (merenja mogu da pokažu slična ubrzanja, ali mnogima je bitan i subjektivni osećaj)

 

Evo, 1.9 jtd ima 100 ks na oko 2200 obrtaja dok taj 1.6 gdi na istim obrtajima nema ni 50 ks (tj. Ima tih 50 na 2500).

 

Atmosferski benzinci su stvarno stvar 20. Veka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ma taman posla da se ljutim.
Nego je komunikacija na forumu nekad frustrirajuća . Recimo ti ne možeš da znaš da ja vozim preko 20 godina, da sam prešao puno km i da sam promenio dosta vozila - i da sigurno znam da se benzinci voze u višim obrtajima.
Ali ja kao računam da se na osnovu prethodnih par postova može naslutiti da sam se dobro informisao pre kupovine ovog auta, a  i da sam mu dušu vadio ne verujući da je to sve što može da pruži :) Ali to je što je. I da ne bude zabune, auto je 7 godina star, u odličnom stanju - sa relativno malom kilometražom. Kod mene je vec godinu i nešto i prešao sam nekih 13 - 14k km za to vreme, tako da nije baš da sam juče seo u njega.

Promenio član antir3ality
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sam već par puta napisao da auto da bi se iole komforno vozio mora imati bar 100 ks/tona. Sad postoji i problem prelaska sa td vozila na benzinac pogotovo atmosferski. Navika da imaš obrtni moment u nižim obrtajima se ipak ne oslobađa tek tako a i u realnom životu podaci na papiru ne znače mnogo. Najbitniji je subjektivni osećaj vozača jer ako ti ne osećaš da je to "to" onda džabe sve.Mnogi će reći da i sa slabijim motorima se može lepo navozati (ja ne ) i sve je u glavnom individualno i navika.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ja udarih like, a onda se setim da i Kia i Alfa  o kojima pišem imaju ~100ks/tona :D
Tako da ništa konji, samo torque :D
Naravno da se može lepo navozati i sa slabijim motorima - sve je stvar subjektivnog osećaja i navike, kao što reče Interceptor

edit: Oterasmo temu čoveku u off. Ja se isključujem.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Markone88 da, ići će na prodaju, ali tek kad nađem auto koji tražim u inostranstvu. A to je Škoda Octavia Scout mk3. Tako da zamene otpadaju. A inače je kraj 2014, odlično stanje, ima kožna sedišta, zimski set guma sa senzorima na alu felnama, kuku i tako. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Atmosferac benzin sam kupio sad i nikad vise. To za održavanje i jednostavnost verovatno stoji, ali koliko to slabo ide to je neverovatno. Vozio 1.9 jtdm od 150ks u Alfi, i ispadne mi Kia Sportage 1.6 GDI 136ks . Unapred sam znao da snaga može da mi bude problem, pa sam gledao da se informišem što bolje. I na papiru ispada da to i nisu neke velike razlike (ubrzanja u realnim uslovima itd). I deklarisanu snagu kad pogledaš - nije to neka velika razlika.
Ali u vožnji - nebo i zemlja. Pogotovo se to oseti na magistralnim putevima. Još uvek ne mogu da se naviknem. Tako da što se mene tiče - takvi motori mogu da prodju u malim i srednjim automobilima koji se 95% vremena voze po gradu. Naravno, ne pričam sad za neke jake atmosferce, takve nisam vozio, nego u rangu tog 1.6 GDI .
Za Novu godinu sam poželeo jedan 2.0 TDI 184ks uparen sa DSG menjačem Pa ćemo videti .
Sviđa mi se izbor novogodišnje želje :)
Nadam se da ćeš uspeti da nađeš dobar primerak po normalnoj cemi.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja vozim Oktaviju 115ks atmosverac i nikada se nisam pokajao sto sam je uzeo, znaci sve samo u superlativu, a nosim se i sa ozbiljnijim autima i markama i po gradu i po autoputu. Jedino sto sam osjetio da pocne jos bolje vuci kada promijenim bobinu, a dvije sam promjenio na 150kkm, doduse ovu zadnju sam skoro stavio. E sad sto je dosadan, pa nema se sta budziti ni cipovati, da nisam kupio motor da ga cackam nji bih sigurno prodao da nadjem nesto na sto bih trosio slobodno vrijeme i zivce lijecio

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 11 sati, Interceptor BP je napisao:

Da lakša je ali i bar 100 nm ima manje. Turbo benzinci su tu malo bolji ali kod nas je takvo stanje da se ljudi najviše plaše "plivajućeg zamajca" pa onda turbo benzinaca.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk
 

moja lancia je turbo benzinac i ima plivajući zamajac. :zdravo:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa za turbo benzince to i nije čudno.
Zato i Srbi beže od takvog vozila...dupli zlo a još Italijanskog porekla.



Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako da ne beže, potrošnja :D Uvek je ovde benzin bio stavka.

 

SAAB i VOLVO, VW-ov 1.8T, Opel C20LET... Da ne pominjemo sad egzotiku, RB26DETT, 2JZ, 4G63.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Имам ја А6 2.0 тди 05.

Купио сам га у Словенији директно од власника.

316.000км орг км.

Дотерао сам га на точковима ако то нешто значи...

Сервисна.

Дупле гуме.

Ксенон фарови, навигација, сензори итд ...

Ево једне слике, за два три дана урадићу комплетно прање ако време дозволи па ће бити још која слика.

Цена би била мин 5500е

IMG20221115124700.jpg

IMG20230123133552.jpg

IMG20230123133545.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Malo sam se ispalio, pa je morao edit da radi. 

Ta KIA 1.6 gdi, sa tih 136ks je čista laž, vozio sam svašta i mogu reći da ako taj motor ima 136ks da su se nesto u menjaču/prenosu gadno zajebali. Drugar je kupio novog pre nekih 7-8 godina, vozio sam auto sa nekih 10.000km na satu, jednostavno lenj, kao da ima 90ks, ni jednu ks više od toga. 

Lep auto za male pare, po papiru zanimljiv motor, u realnosti možda je najbolja reč "lenj".

Sličan osećaj sam imao kad sam vozio Subari imprezu 1.5 boxer benzin sa mislim 105ks, jako slično razočarenje po pitanju performansi, jedino što mogu da odbranim subaru je sto ima AWD pa da se snaga tu ode, a šta je sa kijom desilo, ne znam. 

Inače auto dizel ne mogu da svarim, jedino automatic moze donekle da mi napravi ugođaj u vožnji, ali bih uvek pre odabrao benzinca, kad sam kupovao prethodni auto imao sam opciju opel astra h 1.9dizel 2009god. 210.000km ili vectra 2.2 benzin 2006god. 190.000km, uzeo benzin iako sam znao da ce vise da me kosta, drugaru se svideo taj dizel pa je on uzeo dizela. Ja sam za 4.5 godine 50.000km ulozio sledece 5x mali servis 500€ , servo pumpa 200€, sva 4 amortizera 350€ i to je to(trap, gume, plocice ne racunam jer je potrosna stvar), moja prosecna potrosnja 10.5l/100km

On je za sličnu kilometrazu, 5x mali servis 400€, dizne 600€ (repariranje), dpf 300€, egr 250€, plivajuci zamajac 600€, alternator 150€, njegova prosecna potrosnja 7.5l/100km, uz sve to auto mu je stao vise puta upalio sejfti mod jer ima neki bag sa regeneracijom, meni auto nikad i nigde stao nije.

Obojica odrzavamo uglavnom u ovlascenom opel servisu, on u ac brajic, ja u autoprometu. Jesam ja godisnje plaćao veću registraciju nekih 250€, ali to je vec do drzave.

Uglavnom poenta je kad se sve sabere i oduzme benzin ili dizel, dođe ti na isto, samo sto je benzin pouzdaniji agregat, dizel ima previse stvari koje hoce da se pokvare i kostaju i što dizel u garazi hoce da me ugusi koliko smrdi.

Nov dizel sa 0km je dobra kupovina, a ovo sto mi kupujemo polovno ovde je cista glupost. 

Ja sam licno malo dileja ja trenutno gledam da uzmem rx-8 sa wankel motorom, poenta je osmeh na licu i uzivanje u voznii a ne koliko trosi, koliko kosta odrzavanje i slicno, bar mi koji vozimo 2 tocka to znamo... 

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Volim i ja benzince ali nebi se složio da su pouzdaniji od dizela. Jedino što kod nas polovni dizeli obično imaju duplo više pređenih km. pa deluje tako.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
9 hours ago, matke92 said:

poenta je osmeh na licu i uzivanje u voznii a ne koliko trosi, koliko kosta odrzavanje i slicno, bar mi koji vozimo 2 tocka to znamo

Pa znaš kako, 100 ljudi 100 ćudi :)

 

Meni je bitno da je auto udoban, ekonomičan i pouzdan. To mi je sredstvo da prevezem sebe i porodicu od tačke A do tačke B.

 

Moj kum ima Sportage 1.6 benzinac atmosferac 2014g, već 2 godine vozi i nekih 22000km prešao. Nikad nikakav problem nije imao, a potrosnja u Beogradu mu je oko 8, kad ide u vršac i nazad oko 6.5. Za moj ukus jedino marerijal enterijera je mogao biti bolji, ostalo sve je top

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
9 hours ago, matke92 said:

 

Uglavnom poenta je kad se sve sabere i oduzme benzin ili dizel, dođe ti na isto, samo sto je benzin pouzdaniji agregat, dizel ima previse stvari koje hoce da se pokvare i kostaju i što dizel u garazi hoce da me ugusi koliko smrdi.

 

Nov dizel sa 0km je dobra kupovina, a ovo sto mi kupujemo polovno ovde je cista glupost. 

 

 

Teško da je isto, jedino ako ti se nešto zalomi loše, ili malo km prelaziš, bar u nekom pređašnjem periodu, sada je benzin dosta jeftiniji od dizela, pa tvoja priča malo dobija smisla, ali je daleko od realnosti da je isti ili sl trošak.

Porediti turbo dizel i atmo benzinca, može samo u slučaju da je taj benzinac ozbiljne kubikaze, 2.000+cm, sve ispod je smešno. Ali onda u tom slučaju benzinac troši dosta više. Turbo  benzinac je mao drugačija priča, ali ima dosta sličnih problema kao i dizel.

 

Evo moj primer, kupio sam Bravo 1.9mjtd, star 11 godina. Bio je malo zapušten, ali sam ga dobio jeftinije, tako da sam odmah uložio oko 1.200 eur, i izašao me oko 4.500 eur ( na placevima su tada bili  u proseku 4.200). Tada je stavljeno novo kvačilo  i zamajac, sređen egr, protokomer, kocnice... U toku eksloatacije od 4 godine, gde sam prešao oko 100.000 km, osim delova trapa , kočnica, akumulatora i nekih sitnica nisam ništa menjao i prodao sam ga u dosta dobrom stanju .

Prosečna potrošnja nije bila veća od 6l. Da sam kupio benzinca, sličnih performansi (120ks) potrošnja ne bi bila manja od 9l ( vozio sam punta sportinga pre njega, 95ks, prosečna potrošnja bila 8.5l, ali je 200kg lakši).

 

Na ovu km samo sam na gorivo manje potrošio oko 4.000 eur (cena dizela i benzina je bila slična u tom periodu) što je vrednost tog auta (prodat za 2.500 na kraju). Čak i da se sve pokvarilo što može ( dizne, turbo) to je manje od 1.000 eur.

 

Ok mi je benzinac za mali auto po gradu, tu ne može da se nabije neka km, brze se ugreje zimi i sl, ali za veći auto, i dosta km, dizel je i dalje isplativiji i to dosta.

 

Sada vozim dizela, automatic, 4x4, 1.700 kg, preko 200 ks, i 400 Nm, 7.6s do 100,  i potrošnja je oko 8l u proseku, bez neke štednje. Ne smem ni da pomislim koliko bi trošio neki benzinac tih performansi. Jeste da brunda, nije uglađen, ali nisam ni ja Rokfeler, auto mi treba pre svega zbog prevoza, ali vollim da bude udobno.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne bih da ulazim u raspravu, dizelaši istina manje troše, ne sporim, al' nije ti baš tačna računica. 

1.4t od 120ks u proseku troši oko 8, a ne 9l na sto, tako da ti je i ušteda ipak dosta manja. Ne uzimajući u obzir ovaj period koliko je dizel bio skuplji od benzina. Ali svakako nije mala. :takoje:

A što se argumenta da benzinac mirnije radi i proizvodi manje vibracija, ni to baš ne stoji uvek, bar ne kod 1.4t-jet, koji u leru radi ko traktor dok je 'ladan, i jede nosače motora za doručak. :jee:

20230109_153435.thumb.jpg.35c7f76c3825d7c90e95dd4f1aff3c9a.jpg

Po meni je glavna prednost dizela veći obrtni moment, mada ni t-benz nije baš toliko lošiji. I manja buka, tj. niži obrtaji pri većim brzinama. Posebno kod onih sa 6 stepenim menjačem.

 

Promenio član RaS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ja sam se vodio time da je lakše naći (matori pogotovo) t-benz nego td koji je manje prešao, pa je samim tim obično i manje izraubovan.

Dalje, lično najviše mrzim dizele jer su im obično povađeni svi filteri i čure ko parnjače, naročito kad se potopi gas do poda.

A potapaju ih vlasnici prvenstveno zbog većeg momenta i manje potrošnje, pa opuštenije uživaju u sporckom osjećaju.

Znam da neće neku razliku da napravi to što ja teram benzinca, ali eto, makar ne davim ljude koji voze iza mene. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Da prelazim puno, verovatno bih mu metnuo plin, ali sa trenutnih ~10 hiljada što prelazim nema računice. 

A prelazim od dva do tri puta više nego puntom što sam prelazio. :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja