Jump to content

Moto Zajednica

Skladištenje motora preko zime

Recommended Posts

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve lepo objasnjeno, ko zeli dodatno da zastiti sve moze (sem diskova i koc. kljesta!!!) da naprska silikonom iz spreja.

Nista vise ne bih dodao/oduzeo (ja volim i da pred zimu proverim zategnutost srafova).

 

P.S. Ovo sam se nadovezao na Risticev post :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja prvo perem lanac, lančanik, zadnju felnu i isperem vodom. Kad operem plastike, prebrišem jelenskom kožom i kompresorom izduvam sve prekidače, brave, rupe kod šrafova, odnosno svuda gde se voda zadržava. Kad se osuši lanac podmažem i ne vozim do narednog dana.

Prošle zime mi je motor stajao 2-3 nedelje zbog snega. U tom periodu je akumulator 1-2x bio na pametnom punjaču. Ove jeseni sam skoro mesec i po sprečena da vozim, nadam se da ga sledeće nedelje sklapamo i da ću da bacim još neki krug do nove godine.

Ulje i filtere menjam na proleće. 

Bez motora se tresem k'o otrovan miš. :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 41 minuta, Drelens je napisao:

Kada je ispod 15 stepeni vozim samo krace relacije zbog ruku. Na duzim relacijama mi nije problem sa ostalom opremom vec samo sa rukavicama. Planiram da ugradim grejace rucki pa cu videti. Voleo bih da malo pomerim sezonu do +5 stepeni. Ako nista drugo bar do posla i nazad. 

Kakve god rukavice da imaš, u nekom momentu pri dužoj vožnji počeće vrhovi prstiju da se smrzavaju, bar je to neko moje iskustvo. Zato grejači ručica, zaista, ali zaista rade posao. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2009 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

Kakve god rukavice da imaš, u nekom momentu pri dužoj vožnji počeće vrhovi prstiju da se smrzavaju, bar je to neko moje iskustvo. 

Bas tako. Evo bas juce, pre nego što sam def. uspavao mašinu, napravih krug do Kosmaja,

6-7 C, ful koža na meni, čizme, štitnik za vrat, rukavice, ma sve. Posle pola sata samo vrhovi prstiju smrznuti ali nista strasno, nisu mi čak ni bili potrebni grejači rucica.

A terao sam ga muški pa me najverovatnije grejao najbolji grejač... adrenalin. :motopad:

Laku noć deco od juče zvanično. 

Spavanjac u dobrom društvu.

Ušuškan u garaži,

pun do cepa i na stenderima,

temperatura ne pada ispod 5C pa nisam skinuo aku,

stavicu ga na punjač za jedno mesec dana, ako izdržim dotle da ga ne vozim. 

 

IMG-20221204-183137.jpg

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 8 minuta, BokyBoy je napisao:

6-7 C, ful koža na meni, čizme, štitnik za vrat, rukavice, ma sve. Posle pola sata samo vrhovi prstiju smrznuti ali nista strasno, nisu mi čak ni bili potrebni grejači rucica.

Isto sam prošao neko veče. Full obučen po PS-u, nigde hladno, samo vrhovi prstiju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 44 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Kakve god rukavice da imaš, u nekom momentu pri dužoj vožnji počeće vrhovi prstiju da se smrzavaju, bar je to neko moje iskustvo. Zato grejači ručica, zaista, ali zaista rade posao. 

Ja sve modifikacije na motoru moram da radim u ovlašćenom servisu zbog garancije, pa grejači ručica otpadaju. Zato sam kupio Oxfordove rukavice sa 3M izolacijom. Kakve god da su, moraju da budu bolje nego letnje u kojima sam do sada vozio preko cele godine, a javiću iskustva kada budem imao prilike da ih isprobam na otvorenom putu.     

IMG_20221205_130241.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 14 minuta, Lone rider je napisao:

Ja sve modifikacije na motoru moram da radim u ovlašćenom servisu zbog garancije, pa grejači ručica otpadaju.     

 

Vidim da voziš Royal Enfield. Ako imaš u ponudi OEM grejače ručica, ovlašećni servis ti ih može ugraditi i time zadržavaš pravo na garanciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 24 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Vidim da voziš Royal Enfield. Ako imaš u ponudi OEM grejače ručica, ovlašećni servis ti ih može ugraditi i time zadržavaš pravo na garanciju.

Znam, ai nažalost nema OEM grejača ručica, kao ni ručica sa grejačima. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, Lone rider je napisao:

Znam, ai nažalost nema OEM grejača ručica, kao ni ručica sa grejačima. :(

Šteta. Možda će se u nekom momentu setiti da naprave. Koliko je garancija na Royal Enfield? Nisam imao (još) dodira sa njima, pa nisam upućen iz prve ruke, a interesuje me jer se baš dobro kotiraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 4 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Šteta. Možda će se u nekom momentu setiti da naprave. Koliko je garancija na Royal Enfield? Nisam imao (još) dodira sa njima, pa nisam upućen iz prve ruke, a interesuje me jer se baš dobro kotiraju.

Garancija na sve modele je 3 godine bez ograničenja na kilometražu, što je mislim, zaista sjajno, kad se uzme u obzir da je osnovna garancija koju sam dobio na Peugeot 208 iznosila 2 godine ili pređenih 100.000km. :) Da li si možda razmišljao da testiraš neki od njihovih motora i napišeš recenziju u nekoj budućnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 34 minuta, Lone rider je napisao:

Garancija na sve modele je 3 godine bez ograničenja na kilometražu, što je mislim, zaista sjajno, kad se uzme u obzir da je osnovna garancija koju sam dobio na Peugeot 208 iznosila 2 godine ili pređenih 100.000km. :) Da li si možda razmišljao da testiraš neki od njihovih motora i napišeš recenziju u nekoj budućnosti?

Jesam, ali nikad nismo uspostavili saradnju. Imali smo telefonski poziv i dobili su mail sa ponudom. Nažalost na e-mail nikad nisu odgovorili tako da se sva komunikacija sa njima tu i završila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Video sam da su im likovi sa Mudroilija o motorima uradili recenziju na svom YouTube kanalu, pa je možda to razlog, što naravno nije opravdanje za to što ti nisu odgovorili na email. Btw, uz svo poštovanje prema liku i delu dotičnih, meni se ta recenzija nije svidela. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne pratim mudrolije, ali poštujem ih jer deluju korektno i kulturno. Nadamo se da ćemo uskoro naše recenzije proširiti i na YT scenu :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 3 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Ne pratim mudrolije, ali poštujem ih jer deluju korektno i kulturno. Nadamo se da ćemo uskoro naše recenzije proširiti i na YT scenu :) 

Ne pratim ih ni ja, jer imam drukčije shvatanje o tome kako recenzija treba da izgleda i naišao sam na ovu sasvim slučano. Ja video recenzije inače gledam najviše zbog toga da bih video kako motor izgleda i više volim da pročitam recenziju, ali je svakako ideja za pokretanje YT kanala sjajna jer nisu svi kao ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, Lone rider je napisao:

Ne pratim ih ni ja, jer imam drukčije shvatanje o tome kako recenzija treba da izgleda i naišao sam na ovu sasvim slučano. Ja video recenzije inače gledam najviše zbog toga da bih video kako motor izgleda i više volim da pročitam recenziju, ali je svakako ideja za pokretanje YT kanala sjajna jer nisu svi kao ja :)

Problem je što pisani mediji izumiru i treba i video da se zaokruži cela priča. Nego odosmo u off, pobiće nas momci i devojke koji čekaju savete oko ušuškavanja motocikala :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Valjda neće, ako već ja nisam nikoga ubio što su mi temu o knjigama i kursevima o održavanju motora pretvorili u recenziju alata :D

  • Haha 6
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Znam, ai nažalost nema OEM grejača ručica, kao ni ručica sa grejačima.
Ali zato postoje rukavice sa grejačima!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 38 minuta, vidakn je napisao:

Ali zato postoje rukavice sa grejačima!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

E kolega mudro zbori!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni na ovih jesenje zimskim temperatura bude hladno kako god da se obucem, valjda je do mene problem: prepone, vrhivi prstiju noge i ruke i brada tik ispod kacige i uvek mi se nos ohladi. Oprema je zimska, plus termo ves, duge gace, zimske duboke carape, ispod jos jedne, duks, bodi majica i majica na kratak rukav, potkapa i dve bandane za vrat i opet se posle pola sata ukocim, a 00 nisu moja :jee:tako da, ebem ti zimu, dok ne bude iznad 10 stepeni ne idem nigde van naseljenog mesta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Imam tri kompleta za motor.Kožni, nije za zimu (+ 30 C pa nagore).Goretex od +16 C do +30 C.

Koristim i Spyder komplet za skijanje (perjani), kad poludim na sunce oko i ispod nule.Za kratko vreme na motoru veoma udobno i toplo.Sigurnost koju pruža je nula.Grip je nula.Ja sam nula, pa me prođe, i batalim.

Verovatno zato neprave moto opremu sa perjem.Taj drži dobro toplotu ali beli se sve oko pin locka...Nije zima za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 4 minuta, icecool je napisao:

Imam tri kompleta za motor.Kožni, nije za zimu (+ 30 C pa nagore).Goretex od +16 C do +30 C.

Koristim i Spyder komplet za skijanje (perjani), kad poludim na sunce oko i ispod nule.Za kratko vreme na motoru veoma udobno i toplo.Sigurnost koju pruža je nula.Grip je nula.Ja sam nula, pa me prođe, i batalim.

Verovatno zato neprave moto opremu sa perjem.Taj drži dobro toplotu ali beli se sve oko pin locka...Nije zima za motor.

Izvini, kako to misliš kožni komplet za temperature preko 30 stepeni? :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Lone rider je napisao:

Izvini, kako to misliš kožni komplet za temperature preko 30 stepeni? :/

Verovatno mu je perforirani. Generalno koža nije za hladnije vreme, osim ako ima postavu. Bar meni nikad nije bilo prijatno u koži čim temperatura padne ispod 21 - 22 stepena. Doduše, kombinezon je perforiran.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 21 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Verovatno mu je perforirani. Generalno koža nije za hladnije vreme, osim ako ima postavu. Bar meni nikad nije bilo prijatno u koži čim temperatura padne ispod 21 - 22 stepena. Doduše, kombinezon je perforiran.

I pomislio sam da je perforiarna koža u pitanju. Ja na 30+ mogu da vozim jedino u tekstilnoj mash jakni. Znam da je osećaj toplote subjektivan, ali mislim da koža nije baš najbolji izbor za visoke temperature. Govorimo o vožnji na putu, ne na stazi, da se razumemo:) A pretpostavljam i da je tebi bilo hladno u koži upravo zbog perforacije. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, Lone rider je napisao:

I pomislio sam da je perforiarna koža u pitanju. Ja na 30+ mogu da vozim jedino u tekstilnoj mash jakni. Znam da je osećaj toplote subjektivan, ali mislim da koža nije baš najbolji izbor za visoke temperature. Govorimo o vožnji na putu, ne na stazi, da se razumemo:) A pretpostavljam i da je tebi bilo hladno u koži upravo zbog perforacije. :)

Da, kombinezon je za stazu, a zadesilo me par puta da se vraćam sa staze i da me uhvati noć i hladnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja