Jump to content

Moto Zajednica

Skladištenje motora preko zime

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2833 postova

Ima u versisovom, koje sam dao kad sam prodao motor, moram videti i da li ima u ovom što imam od novog motora. Što se tiče vlage moguće je jer beton propušta vlagu čak i odole ka gore. To se u garažama vidi posle jakih kiša  da se ovlaži beton a nije bilo vode odgore ako je neka tanja ploča

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Sav taj odnos,postupak spremanja motocikla za "spavanje" zavisi od jedne najbitnije stvari,po meni,a to je gde vam zimuje...baš napolju ili unutra,na 'ladnom ili toplom,relativno toplom?!Ako je baš napolju...brrrr...ja vrata od garaže,drvo-Aluminijum,leti teže zatvaram,zimi sama idu...toliko o širenju/skupljanju!Kako je motociklu...?Da l' ga paliti povremeno,kažu hoće se pojaviti rđa u cilindrima(pitanje je posle koliko vremena),kondez neminovan,bla,bla...Ja moj palim na 15-20 dana,ne po mrazu,čekam plus,mada je u toplom ali tako praktikujem,još nisam otkačio kleme,vožen zadnji put 12.Novembra ka Ostrvici,vreme je da se kresne ovih dana 15-ak min. pa da se otkače kleme...rezervoar još nije pun,napunim ga vremenom...ulje je novo,to obavezno praktikujem,voženo ispusta neke kiseline(kažu,nemam dokaze:)),namazan,čist lanac se podrazumeva,antifriz nov,da ne "grize" stari...plastike namazane,jedino nisam WD-om agregat napskao i to ću...hm...šta još...?

Da...pomazim je diskretno,ne bezobrazno:),pokrijem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Мотор натанкован и од пре недељу дана је у гараге, гаража је ушушкана, у заветрини па иако нема грејања сасвим је лепо унутра и на добром минусу, напоље само ако се треба нешто радити у гаражи, повремено се нешто направи од дрвета, нека полица или слично за радњу или пријатељима или ако време допусти за неки круг око Новог Сада и наравно за Мото Деда Мраз вожњу крајем децембра.

image.thumb.jpeg.71126a169111b23fc9a0373d42ada9d7.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 9 sati, stegula je napisao:

Na autoputu na 0C promrzline za 10 minuta, nisam imao takav utisak, par stepeni da ali 13…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Najbitnija je oprema

 

U dobroj opremi na -10 možeš da prokuvaš

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre sat vremena, Tošbo je napisao:

Najbitnija je oprema

 

U dobroj opremi na -10 možeš da prokuvaš

Ne bih se složio sa tobom jer u kvalitetnoj termo opremi ne sme da ti bude vrućina. Poređenja radi uzeću kao primer jeftini termo veš od sintetike koji sam kupio u Intersportu i termo veš od merino vune koji sam kupio kasnije. Zapravo, se i ne mogu porediti jer ovaj drugi možeš da nosiš i na mnogo višim temperatura, a da se ne oznojiš, dok se u sintetičkom dešava da upravo ovo što si napisao, da prokuvaš. Isto je i sa bilo kojim drugim delom opreme.

 

 

Promenio član Lone rider
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Vožnja motora na -10 je traženje đavola, grip nikakav, klizavo u pm, i jebeno hladno, kako to nekom može biti uživanje to mi nikad neće biti jasno... :stabre:

Razumem da nas ima svakakvih, ali ono je žešći mazohizam :staa: 

  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ovde kod mene najavljuju u subotu -1, mislim se dal da ovaj vikend preskočim vožnju endurom. Posle razmišljam pa po blatu je klizavo i na 20c :), jedino sto možda umesto kros kacige da uzmem uličnu.. A na asfalt ispod 18c ne izlazim... :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 2 sati, Lone rider je napisao:

Ne bih se složio sa tobom jer u kvalitetnoj termo opremi ne sme da ti bude vrućina. Poređenja radi uzeću kao primer jeftini termo veš od sintetike koji sam kupio u Intersportu i termo veš od merino vune koji sam kupio kasnije. Zapravo, se i ne mogu porediti jer ovaj drugi možeš da nosiš i na mnogo višim temperatura, a da se ne oznojiš, dok se u sintetičkom dešava da upravo ovo što si napisao, da prokuvaš. Isto je i sa bilo kojim drugim delom opreme.

 

 

Mislio sam na zimsku opremu, koja služi isključivo za vožnju zimi

 

Kao za duge gaće, niko neće leti da nosi duge gaće koliko god da dobro ventiliraju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 49 minuta, Disko Nindža je napisao:

Vožnja motora na -10 je traženje đavola, grip nikakav, klizavo u pm, i jebeno hladno, kako to nekom može biti uživanje to mi nikad neće biti jasno... :stabre:

Razumem da nas ima svakakvih, ali ono je žešći mazohizam :staa: 

Ni da moram ne bih vozio, skratiš sebi život za 15 minuta "uživanja"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 14 minuta, Tošbo je napisao:

Mislio sam na zimsku opremu, koja služi isključivo za vožnju zimi

 

Kao za duge gaće, niko neće leti da nosi duge gaće koliko god da dobro ventiliraju

Znam na šta si mislio, ali svejedno u kvalitetnoj zimskoj opremi nećeš da prokuvaš, pod pretpostavkom da je nosiš zimi naravno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 1 sat, Disko Nindža je napisao:

Vožnja motora na -10 je traženje đavola, grip nikakav, klizavo u pm, i jebeno hladno, kako to nekom može biti uživanje to mi nikad neće biti jasno... :stabre:

Razumem da nas ima svakakvih, ali ono je žešći mazohizam :staa: 

Ali nema komaraca :D

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 2 sati, Lone rider je napisao:

Znam na šta si mislio, ali svejedno u kvalitetnoj zimskoj opremi nećeš da prokuvaš, pod pretpostavkom da je nosiš zimi naravno

Ovo je skroz tacno. Najbolje se vidi na skijanju kvalitet opreme kad su niske temperature i razlika izmedju losije. Tad treba izvesti da ti bude toplo, da se ne znojis kao prase pa hladis na minusu i da para koju otpustas ne natopi jaknu iznutra. 

 

U toku obuke vozio sam skuter na 12 stepeni, noc a ja u letnjim mesh pantalonama. Ispod trenerica koju je ne propusta vetar i bez problema terao otvorenim putem 60-70km/h. Kad nemam pantalone ili pod jaknu koja stiti od vetra, hladno mi i na 20 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Kada je ispod 15 stepeni vozim samo krace relacije zbog ruku. Na duzim relacijama mi nije problem sa ostalom opremom vec samo sa rukavicama. Planiram da ugradim grejace rucki pa cu videti. Voleo bih da malo pomerim sezonu do +5 stepeni. Ako nista drugo bar do posla i nazad. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
BJBIKERS.COM

Da bi motocikl na početku sledeće sezone bio odmah spreman za upotrebu veoma je važna pravilna priprema motocikla za zimu.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 19 minuta, Drelens je napisao:

Kada je ispod 15 stepeni vozim samo krace relacije zbog ruku. Na duzim relacijama mi nije problem sa ostalom opremom vec samo sa rukavicama. Planiram da ugradim grejace rucki pa cu videti. Voleo bih da malo pomerim sezonu do +5 stepeni. Ako nista drugo bar do posla i nazad. 

Ja sam nedavno kupio zimske rukavice ali nemam baš najbolji osećaj u njima zbog debljine pa sam se u subotu izvezao u letnjim, i bilo je na granici da dobijem promrzline na prstima.  Mislim da mi treba samo par sati vožnje u zimskim rukavicama na poligonu ili po kraju i da će biti ok. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja