Jump to content

Moto Zajednica

Servis u humanitarne svrhe

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Bole, spusti loptu i ti, molim te. Obrisao sam 80% onog što sam nakucao, stvarno nemam nameru da se prepucavam ovde. I pre neki dan sam nakucao, al rekoh sebi nemoj da advokatišeš. Sad moram, nemoj pljuvati, svako radi kako misli, pokušava da pomogne, on može to sa svojih 10 prstiju.

Motiviše ljude da se sete da imaju i više nego što im treba, da je ljudski pomoći. Namerno ne navodim primere, što moj lično, što bliskih ljudi. Da ne bih bio etiketiran da se promovišem! Ako ti to vidiš kao moralisanje i slično, super. Gledaj. Neko to vidi kao poziv da kao zajednica nešto uradimo.
Što dolaziš na novogodišnju vožnju, da te uslikaju i da budeš viđen ili da se sa drugarima dobro provedeš i da vidiš nasmejane klince kojima je taj dan dugo očekivan? Čim krene jesen samo o tome pričaju. Prihvati da tako neko oće da ode da popije sa Rankom kafu i da te parice uplate kome su potrebne, šta je tu loše? Evo i ja ću to da uradim, a znaš što? Zato što ga volim i zato što mi je prijatelj, jer je ovo iskren poziv, jer znam kad je okačio u subotu skrinšot da je zapravo bio presrećan.

Poslednji put sam popio piće sa njim znaš kad? Kad je došao u Novi Sad po moj motor da tera na servis, jer ja nisam imao vremena. I to piće je on platio. Žao mi je što ne razumeš.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 3 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Ovo sve ostavlja baš gorak ukus u ustima.

Pod pretpostavkom da Abarth Maniac zaista ovo radi iz najbolje namere, a ja svakako to ne bih dovodio u pitanje, zašto bi ikome smetao način na koji želi da pomogne drugima? Čak i ako kao posledica ostane povećan posao ili dobra reputacija servisa, neko kome je potrebno će dobiti pomoć po osnovu njegove inicijative, i zaista ne vidim ništa loše u tome.

 

Bole, meni kada neko kaže da se bavi energijama o kojima ti govoriš je prva asocijacija da prodaje maglu, pa mi opet ne bi palo na pamet da ti govorim da treba da prestaneš ili da nađeš pošten posao (ne kažem ni da nemaš drugi posao, ni da to čime se baviš nije pošten posao, nego samo kao kontrast napisanom) ili da treba da radiš šta radiš na neki drugi način.

 

Stvarno mi nije jasna ta potreba da iko uči druge kako da žive svoj život. Ako ti se sviđa - pohvali. Ako ti se ne sviđa - preskoči. Ako imaš savet kako može da se popravi - posavetuj ali nemoj da ubeđuješ.

 

Možda čovek bukvalno ne zna ništa drugo u životu da radi osim motora (svakako to nije slučaj, ali dajem kao banalan primer), pa je ovo jedini način da pomogne.

Možda radi u radno vreme banaka, a ne koristi elektronske usluge, pa nema kada da uplati za lečenje.

Možda je još neka od 1000 drugih potencijalnih situacija zbog koje je zaključio da je ovo najbolji način da pomogne - a što se te dece tiče, njima je najbitnija pomoć a ne da li je Abarth Maniac ili njegova mušterija popunila uplatnicu.

Ovo samo govori o tvom stanju svesti

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ljudi savetujem Abartha da taj vid pomoci nije dobar za njega i njegov posao, kao i njegovo zdravlje. Energije su zivo cudo.Sad sto vama to nije jasno, to je druga prica. Nije nista lose za vas koji cete da pijete kaficu sa Rankom. Ali svima vama se i nisam obratio.

Promenio član Bole37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ne vredi, ti ne znas da se zaustavis covece, mi u klin ti u plocu. Lose si izgleda smiksao te energije pa si postao energetski vampir.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Da bi neko nekoga branio onda treba da taj bude napadnut. Ne radi se ovde o branjenju već o podršci. Ne potcenjujem čoveka da mislim da nije u stanju da se odbrani sve i ako je napadnut niti mislim da nije u stanju da proceni svoje mogućnosti i da ne zna da upravlja svojim poslom i životom. Još jednom, ovo je podrška za inicijativi i pokretanje ljudi. 

I da, ne radi se o majstoru, kao što kolega reče, već o čoveku. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 15 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Nevjerovatno oko čega ovde sve čovjek može na nož da bude dočekan ..

Neverovatno je da mi vise nabacujete da sam Ranka nesto docekao na noz. Ja gledam i sugerisem da ne bude iskoriscen, i nista vise, i za dobrobit njegovog posla. Ali vi ste neverovatni u tome da nabedite nekoga u nesto. Vama je skroz ok da vas decko vozi 140 km recimo dzabe a da vi date samo 1000 din za akciju...Razumljivo skroz.

Promenio član Bole37
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Nemam nameru da branim Saleta, ali ono što je napisao kao svoj stav je skroz ok. Ne moram da se slažem sa svime što je napisao i nema ni veze, nije nikoga uvredio, već izneo svoje mišljenje. 

Za ovo godina na forumu o Ranku imam utisak da je vredan i dobar momak i da to radi iz najiskrenijih pobuda, pa ću se u narednom periodu potruditi da dam svoj doprinos i podržim njegovu akciju.

Promenio član shlem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

----

 

Verujem da je doticni procitao sta je trebao, brisem da ne bih zatrpavao dobru temu glupostima.

Promenio član dalipopovski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pustio sam da se piskara... Nisam imao vremena ni volje da se mesam.

Kupio sam neki dan nosac opreme od kolege i platio u humanitarne svrhe. 

I rekao sam da cu da podrzim na svoj nacin.

Ovo je moj nacin i smatam ga prikladnim za ovo mesto.

Dok s bio muzicar aktivno, svirao sam sa bemdom cesto u dobrotvorne svrhe. To sad ne mogu da ponudim, a nije bas ni mesto bas za to.

 

A kao sto je vecina shvatila i tako bi postupila:

Nije cilj da se neko okoristi o mene, niti da se ja reklamiram. Nego da se ljudi pokrenu.

 

Raklame mi ne treba ni najmanje, niti sam se ikad igde reklamirao drugacije sem svojim radom.

 

 

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre sat vremena, dalipopovski je napisao:

Moram da se ubacim, ne mogu da izdrzim a da ne zastupim pravdu. 

 

Upravo i bas zbog ovakvih komentara i ljudi, covek gubi poverenje u ljude, pocinju da mu se gade isti i sutra ce da razmisli kad mu opet padne na pamet da ispadne dobronameran.

 

Jeste, bas si to lepo srocio i zamislio energijo i reikiju, nisi ti gospodar univerzuma pa da se sve okrece onako kako ti planiras i zamisljas. Decko je zamislio nacin da u isto vreme i pomogne u humanitarne svrhe i zavrsi posao nekom i ideja je FENOMENALNA, apsolutno podrzavam, sta bre tebe zabole na koji to on nacin radi. Bolje usmeri te svoje energije u neku pozitivu i dobrotu, a ne u sumnjicavost, cinicnost i gordost, jer ne reklamiras ni ti sebe bas najbolje. 

 

Pronasao sam se, i smeta mi tvoj glupi komentar, jer sam X puta u zivotu pokusao da ispadnem ljudsko bice i pomognem nekome na X nacin, samo da bi se eventualno nasao neki genijalac kome to smeta, a koji zapravo nije zadovoljan sopstvenim zivotom pa samo projektuje to svoje nezadovoljstvo svuda oko sebe. 

 

Na kraju krajeva, spusti loptu, jer nisi u pravu, bolje iskoristi svu tu tvoju pamet, logiku i energiju da popravis svoj zivot umesto sto blatis tudje pokusaje da ulepsaju svoj.

Prvo molim te citiraj mi gde sam naveo da mi Rankov potez iliti akcija smeta... Cime si stekao uvid da sam gospodar univerzuma? Decko je zamislio nesto, i ja sam mu dao sugestiju kako mislim da bi mu manje stetilo u celoj prici. Ni jednom ga nisam opisao kao loseg coveka i majstora.  Ti si dobar pa izjavljujes da ti se  neko koga ne poznajes "gadi",da je moj komentar "glup"da nisam zadovoljan sopstvenim zivotom??? Da li si realan ti uopste? Ti si primer dobrote neke?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Gosn Ranko, nešto si zamislio, veliki si dečko, sebe odlično poznaješ i svoje motive, oblik kako ispoljavas svoju dobrotu, koju mi se od ono malo druženja čini da u sebi nosiš, je samo tvoj izbor... 

 

Ni prema Saletu ne treba da budete strogi, on ima svoj senzibilitet i nije mu zapisano da odcuti:P, kad iskustvo prepozna situaciju... 

 

Život je kratak za glupe svađe. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

@Bole37 ti koji si, kad je ljudima bilo najteze, promovisao zatvaranje penzionera na sva zvona(u zatvorima su ljudi imali vise prava na svez vazduh, 3 sata nedeljno i to tako rano ejj), promovisao bockanje neispitanim vakcinama, promovisao sav sljam koji stize preko zapadom rukovodjenog vrha pricas o nekim POZITIVNIM ENERGIJAMA(dok dajes podrsku cistim sadistima koji su sebe nazivali doktorima) i solis pamet liku koji je samo zeleo da pomogne pa koliko god to bilo, i na bilo koji nacin. Eto vec je pokrenuo par ljudi i bice ih jos(nadam se), sto se mene tice uspeo je. Da je anonimno uplatio tako da niko za to ne zna ne bi bilo to to(koja uplata gore- dole a ovako je pokrenuo mnogo vise ljudi) a covek nije milioner. "daj coveku ribu- nahranices ga za jedan dan. Nauci ga da peca, nahranices ga za ceo zivot".

Covek "promovise" da nije bas sve tako crno i da jos uvek ima takvih ljudi, pa pokrene i peru, ziku miku i lazu koji ce uplatiti jer su iz tog moto sveta, a zele da upoznaju kvalitetnog lika sve i da im servis nije potreban(inace se NESVESNO ne bi jednostavno setili, kao ni ja sam).

Ako te apsolutno svi do jednog u temi gledaju ispod oka moj ti je predlog da se zapitas da li je sa tobom sve u redu.

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 5 sati, MarkoMoto je napisao:

@Bole37 ti koji si, kad je ljudima bilo najteze, promovisao zatvaranje penzionera na sva zvona(u zatvorima su ljudi imali vise prava na svez vazduh, 3 sata nedeljno i to tako rano ejj), promovisao bockanje neispitanim vakcinama, promovisao sav sljam koji stize preko zapadom rukovodjenog vrha pricas o nekim POZITIVNIM ENERGIJAMA(dok dajes podrsku cistim sadistima koji su sebe nazivali doktorima) i solis pamet liku koji je samo zeleo da pomogne pa koliko god to bilo, i na bilo koji nacin. Eto vec je pokrenuo par ljudi i bice ih jos(nadam se), sto se mene tice uspeo je. Da je anonimno uplatio tako da niko za to ne zna ne bi bilo to to(koja uplata gore- dole a ovako je pokrenuo mnogo vise ljudi) a covek nije milioner. "daj coveku ribu- nahranices ga za jedan dan. Nauci ga da peca, nahranices ga za ceo zivot".

Covek "promovise" da nije bas sve tako crno i da jos uvek ima takvih ljudi, pa pokrene i peru, ziku miku i lazu koji ce uplatiti jer su iz tog moto sveta, a zele da upoznaju kvalitetnog lika sve i da im servis nije potreban(inace se NESVESNO ne bi jednostavno setili, kao ni ja sam).

Ako te apsolutno svi do jednog u temi gledaju ispod oka moj ti je predlog da se zapitas da li je sa tobom sve u redu.

Ti mu dodjes kao moja zena... kad izvuce ono od pre 100 godina pa jos izokrene sve cinjenice...:lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Sta ces, nemam bas tako kratko pamcenje. Zlopamtilo reklo bi se, ali kad si vec pokrenuo temu energije...

Lepo kolega drinkero kaze, pogreso ti to muckas. Nespojivo mi je u glavi da neko ko je do juce pravdao cisto i otvoreno maltretiranje naroda pod vodjstvom raznih dr.mengela, prazne ulice i duge cevi ispred bolnica(opusteno i pozitivno u picku materinu), ostavljanje brdo ljudi bez posla i samim tim krovom nad glavom, sad humanitarcu prebacuje o negativnim energijama. Pametnije je bilo da cutim, ali na licemere sam slabiji nego otvorene krimose za koje znam ko su i sta su.

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... imao sam u komsiluku coveka koji je lecio bio-energijom. Kakvi su likovi kod njega dolazili to je za cirkus i Kusturicu :D 

Zvali smo ga Čeda vrač :D 

U kuci je imao neke aluminijumske amajlije po podu, na mestima koje visak pokaze, ispomeramo sve to njegov unuk (moj prijatelj) i ja. Poludeo covek, stvarno je bio ubedjen u svoje moci!

Nasuprot tome je suva inteligencija Milan tarot, direktno/svesno vredja proste i podlozne... Zajednicko sa ovim iznad je to sto dooobro naplati.

 

Pricao je meni taj Čeda vrač o auri koja me okruzuje, o karmi i proslim zivotima... Slusao sam kao klinac, zanima me okultno i misticno, Skorpija sam u horoskopu. 

Ne te reci koje izgovara vec njegovo stanje, da ga procenim, veruje li u to ili je naucio da ovcu pozna i osisa je. U mom se prisustvu ti vracevi obicno unezvere, osete da ih skeniram na "visem nivou" , ima tu necega, tacno vide mentalnu sliku koju im emitujem, onu gde vise nisu medju nama... Zivima... :jee:

 

P.S. I sada poznajem prevaranta (ponovo komsiluk, nacuo sam tako, prenosim aber :D ) koji u kreme i ulja kojima masira ubacuje  izmrvljene tablete brufena, paracetamola, raznih relaksanata... Ljudi od njega stvarno odlazili bez bolova posto preko koze apsorbuju brdo hemije.

Sve to bilo ok dok nije naisao na coveka alergicnog na neki od sastojaka :D 

 

 

p.p.s. Ne aludiram ni na jednog aktera teme, ovo offovanje je reakcija na procitano i moj flesbek! 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 6
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

... imao sam u komsiluku coveka koji je lecio bio-energijom. Kakvi su likovi kod njega dolazili to je za cirkus i Kusturicu :D 

Zvali smo ga Čeda vrač :D 

U kuci je imao neke aluminijumske amajlije po podu, na mestima koje visak pokaze, ispomeramo sve to njegov unuk (moj prijatelj) i ja. Poludeo covek, stvarno je bio ubedjen u svoje moci!

Nasuprot tome je suva inteligencija Milan tarot, direktno/svesno vredja proste i podlozne... Zajednicko sa ovim iznad je to sto dooobro naplati.

 

Pricao je meni taj Čeda vrač o auri koja me okruzuje, o karmi i proslim zivotima... Slusao sam kao klinac, zanima me okultno i misticno, Skorpija sam u horoskopu. 

Ne te reci koje izgovara vec njegovo stanje, da ga procenim, veruje li u to ili je naucio da ovcu pozna i osisa je. U mom se prisustvu ti vracevi obicno unezvere, osete da ih skeniram na "visem nivou" , ima tu necega, tacno vide mentalnu sliku koju im emitujem, onu gde vise nisu medju nama... Zivima... :jee:

 

P.S. I sada poznajem prevaranta (ponovo komsiluk, nacuo sam tako, prenosim aber :D ) koji u kreme i ulja kojima masira ubacuje  izmrvljene tablete brufena, paracetamola, raznih relaksanata... Ljudi od njega stvarno odlazili bez bolova posto preko koze apsorbuju brdo hemije.

Sve to bilo ok dok nije naisao na coveka alergicnog na neki od sastojaka :D 

 

 

p.p.s. Ne aludiram ni na jednog aktera teme, ovo offovanje je reakcija na procitano i moj flesbek! 

 

 

Realno tesko je coveku da se izbori sa kvazi maserima, kvazi energajzerima, kvazi majstorima i sl... Tu se u potpunosti slazem. Ipak samo verujem u diplome koje pokazuju i dokazuju znanje...Tako da nije tesko toliko naci sa kim ces zavrsiti posao... A ako si budala i glup covek takve ces i da nadjes ...Vazda bilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Pobogu, ljudi, kuda ode ova tema?! Od jednog zaista plemenitog i inspirativnog početka doguraste do prepucavanja i podj.bavanja... E, kakvi smo, sve bacimo u blato... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Hajd' momci i devojke. 

Zimsko vreme, motori stoje. Ajd da radimo nesto. Vrckamo NS cesto, BG malo redje. Deca cekaju.

Necemo propasti za litru dve dinara.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Srecna Slava svima koji slave i onima koji idu kod nekoga. Nazdravlje vam bilo.

 

Vreme je praznika i "mirovanja" generalno.

Takodje, ovo je vreme darivanja. Bezuslovnog.

 

U utorak najverovatnije idem za NS da isporucim jedan motor i drugi pokupim. Na prikolici ima mesta za 2 komada. Ako je neko raspolozen, mozemo da sklopimo lepo i korisno. 

Prevoz resavam tamo-nazad, vi uplatite gde zelite. Prevoz free, ruke free.

 

Moze i uplata za dedamrazijadu (apsolutno nije bitno koji grad).

Bitno je da pomognemo bar mrvicu.

 

:jee1::hack:

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja