Jump to content

Moto Zajednica

Servis u humanitarne svrhe

Recommended Posts

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Vidi se da si dobar covek, sa dobrim namerama, Ali... Ne radi se to tako. Ako si dobar majstor, ti onda imas jako puno posla, i nemas vremena za sve ove vratolomije. Ako nisi trudi se da postanes. Kao dobar majstor odvoj deo viska zarade i anonimno pomozi. Na zalost onaj gore ne postoji, niti neko tu nestogleda. Jer da gleda ne bi 2/3 ljudi na planeti bilo gladno,muceno, obespravljeno i sl...Zakljucak.Radite na sebi, da zivite u blagostaju svake vrste. A onda iz blagostanja pomozite gde mislite da treba.Prvo istinski volite sebe, ljubav ce se preliti.

  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ne znamo se lično ali čitajući po forumu razne komentare i gledajući slike tvoje radionice siguran sam da si odličan majstor i još bolji čovek. To što radiš, što daješ deo sebe i uz to animiraš još x ljudi je nemerljivo. A vratiće se sve. To što će ljudi doći da podrže akciju, pa dosta njih će se i vratiti, da urade servis, poprave motor. Biće više posla, više mogućnosti. Zavrteće se krug. Dobrim putem gaziš, a kad jednom ostaviš trag ljudi krenu za tobom a to onda postaje staza, pa put i stvari krenu ispravnim tokom. Nama kao društvu trebaju ljudi kao što si ti. Hvala ti. 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 12 sati, Bole37 je napisao:

ti onda imas jako puno posla, i nemas vremena za sve ove vratolomije. Ako nisi trudi se da postanes

Placam 3000 dnevnicu, put, klopu i piće za radni dan.

Kod mene to znaci 6 radnih sati. Da li ce da se odrade za 8 ili 11 sati, to zavisi od radnika. Moze da se sedi ali mora i da se odradi.

To ti govori koliko imam posla.

Kakav sam majstor, u to ne zalazim. 

 

Ako ispratis moje postove, videces da nema pravila kad pisem, u koje doba dana. Jer radim u proseku oko18h dnevno.

Pokusao sam samo da pomognem, a ako mislite da nije OK, nije problem. Preskocite moju temu i idemo dalje.

 

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 11.11.2022. at 8:47, Andrej_Hotstepper je napisao:

..ja sam zadnji put (budala) prokomentarisao "jao cimi što ti lepa torba" - kaže "ti se sviđa? Poklanjam." I tu kreće prepiranje...

Na kraju ja morao da idem kući s novom torbom ili bi se pobili.

Nisi imao mnogo izbora jer sam ti je samo bacio sa galerije. Bilo je il' da je 'vatas ili da ti razbije nos. :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 12 sati, Bole37 je napisao:

Vidi se da si dobar covek, sa dobrim namerama, Ali... Ne radi se to tako. Ako si dobar majstor, ti onda imas jako puno posla, i nemas vremena za sve ove vratolomije. Ako nisi trudi se da postanes. Kao dobar majstor odvoj deo viska zarade i anonimno pomozi. Na zalost onaj gore ne postoji, niti neko tu nestogleda. Jer da gleda ne bi 2/3 ljudi na planeti bilo gladno,muceno, obespravljeno i sl...Zakljucak.Radite na sebi, da zivite u blagostaju svake vrste. A onda iz blagostanja pomozite gde mislite da treba.Prvo istinski volite sebe, ljubav ce se preliti.

Moram da dopunim jer me boli ovaj tvoj post.

Jesi u pravu 100% za neke stvari.

Kidam se kao konj ali sam uvek spreman da pomognem. Anonimno sam imam mogucnost da krcnem koju desetinu evra i to i radim. Ali zajedno mozemo da dignemo pomoc na visi nivo.

Sam nemam tu mogucnost, nazalost.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
12 hours ago, Bole37 said:

Ako si dobar majstor, ti onda imas jako puno posla, i nemas vremena za sve ove vratolomije. Ako nisi trudi se da postanes. Kao dobar majstor odvoj deo viska zarade i anonimno pomozi.

Odmah da kazem da se sa ostalim delom posta slazem. U ovom citiranom apsolutno ne. Kakve veze ima ko je kakav majstor i koliko posla ima? I oni najbolji rade servise jer je to osnova svakog odrzavanja i nesto sto je najcesce. I oni najbolji ce u moru guzve naci vreme da ti odrade servis koji isto traje bez obzira da li se i kako placa. Razlika je samo da li ce majstor uzeti pare pa mozda nekada uplatiti ili cete ti i majstor zajedno direktno uplatiti kome treba. Majstor nisam, ali iz ugla musterije mnogo mi je lepsi i redji ovaj kolegin pristup.

 

Sto se anonimnosti tice, slazem se da je otmenije i prirodnije, ali ne i u nasem drustvu gde vecinom vladaju druge vrednosti. Gde je normalno da te majstor zajebe ili lose uradi posao, a dobrano naplati. Gde je normalno da majstor zaradjuje vise od hirurga. Gde je normalno da hirurg uzme ogromne pare za operaciju, koju si vec platio kroz odvajanje od plate, a znaci ti zdravlje. I jos mnogo primera...I onda od takvih ocekivati da ce nekome pomoci.

 

U toj ljubavi prema sebi otisli smo u drugu krajnost, postali sebicni, ostali bez empatije. Zato je jako bitno da se zna da ima humanih ljudi i da je nekada lepse pomoci, nego nahraniti svoje dupe i svoje porive. Kada dozivimo neku kolektivnu svest o tome, onda mozemo iz ilegale da pomazemo. Daleko smo od toga.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 3 minuta, max80 je napisao:

Odmah da kazem da se sa ostalim delom posta slazem. U ovom citiranom apsolutno ne. Kakve veze ima ko je kakav majstor i koliko posla ima? I oni najbolji rade servise jer je to osnova svakog odrzavanja i nesto sto je najcesce. I oni najbolji ce u moru guzve naci vreme da ti odrade servis koji isto traje bez obzira da li se i kako placa. Razlika je samo da li ce majstor uzeti pare pa mozda nekada uplatiti ili cete ti i majstor zajedno direktno uplatiti kome treba. Majstor nisam, ali iz ugla musterije mnogo mi je lepsi i redji ovaj kolegin pristup.

 

Sto se anonimnosti tice, slazem se da je otmenije i prirodnije, ali ne i u nasem drustvu gde vecinom vladaju druge vrednosti. Gde je normalno da te majstor zajebe ili lose uradi posao, a dobrano naplati. Gde je normalno da majstor zaradjuje vise od hirurga. Gde je normalno da hirurg uzme ogromne pare za operaciju, koju si vec platio kroz odvajanje od plate, a znaci ti zdravlje. I jos mnogo primera...I onda od takvih ocekivati da ce nekome pomoci.

 

U toj ljubavi prema sebi otisli smo u drugu krajnost, postali sebicni, ostali bez empatije. Zato je jako bitno da se zna da ima humanih ljudi i da je nekada lepse pomoci, nego nahraniti svoje dupe i svoje porive. Kada dozivimo neku kolektivnu svest o tome, onda mozemo iz ilegale da pomazemo. Daleko smo od toga.

 

Kolega frustriranost zbog sistema da pustimo, nije tema. Ljubav ako je ljubav ne ide nigde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Sistem je samo ogledalo svih nas. Zato treba da se trudimo da ga ucinimo boljim, barem zbog narednih generacija i da podrzimo ovakve ili slicne akcije, anonimno, direktno ili kako god. Pocevsi sami od sebe. Ovo je jedan primer koji mozemo da sledimo ili ne, ali moramo da postujemo.

 

Verujem da nisi imao losu nameru jer i tebe i kolegu poznajem sa foruma, prosto nekada nase reci izazovu suprotan efekat.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Motocikl: Dl 650/22

Džabe naša dobrota ako ne postane sistem ili vrednost, dok dobri i pametni cute, drugi prave našoj deci obrasce ponašanja kroz dreku i viku.

Svaka čast kolega,kapa dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 13 sati, Bole37 je napisao:

Nisi me razumeo, ali nije ni bitno. Samo cepaj kako mislis. :takoje:

Bole, svrati jedan dan do servisa na kafu, možda promeniš mišljenje :) 

Javi samo dan ranije da se i ja nacrtam tamo, nekako se uvek mimoilazimo, a imam želju da se upoznamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre sat vremena, Jovan Ristic je napisao:

Bole, svrati jedan dan do servisa na kafu, možda promeniš mišljenje :) 

Javi samo dan ranije da se i ja nacrtam tamo, nekako se uvek mimoilazimo, a imam želju da se upoznamo.

Ma upoznacemo se svakako.:cirka1:Ali ja nemam lose misljenje, naprotiv, tako da ne bih menjao nista.:neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Kad budem isao na tu stranu, pustam uplatu, donecu pice i od mene imas pauzu :cirka1:

Promenio član Drinkero
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 10 sati, Drinkero je napisao:

Kad budem isao na tu stranu, pustam uplatu, donecu pice i od mene imas pauzu :cirka1:

Upravo o ovom efektu i govorim kad pricam o ovome. Cin samopromocije sakriven iza humanitarizma(odaje se takav utisak).Kolega je mogao da uplati ako je osetio istinsku potrebu, i cao. Ali on to ne radi, i  jos obecava i pice i zezanje, i tu se gubi apsolutni smisao cele price. A uplatice ako bude isao na tu stranu. Nadam se da razumes da su ljudi skloni samokoristi(nevezano sad za kolegin post). Novac nece biti dat zato sto je humana zelja iza toga, vec koristoljublje tj. dobijanje usluge za malo novca, ili izazivanje efekta  humanosti zarad dizanja sopstvenog ega i statusa. Ti se cineci tu uslugu trosis,stetis samome sebi i svome poslu, bivas iskoristen, i plus odajes utisak samopromocije(iako nije tako najverovatnije).Cinjenje dobrih dela je super stvar, ali mora se biti izuzetno obazrivo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 323 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Onome ko previše analizira, svašta može biti upitno. Nije dobro ni da ljudi stalno ćute, i rade sve samostalno. Ima nešto dobro i u povezivanju, podeli par glupih rečenica i dobrih dela.

Ako je cilj jasan, uz par prepreka, uspeće se.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 19 minuta, maza1 je napisao:

Onome ko previše analizira, svašta može biti upitno. Nije dobro ni da ljudi stalno ćute, i rade sve samostalno. Ima nešto dobro i u povezivanju, podeli par glupih rečenica i dobrih dela.

Ako je cilj jasan, uz par prepreka, uspeće se.

Radim sa energijama(Reiki i kundalini ucitelj), pa mi je malo i profesionalna deformacija. Ali smatram da je dobro cuti i ovakvih misljenja da bi se nesto promenilo. Naravno povezivanje je kljucno, ali na koristan i ispravan nacin, i samo kao ispravna i korektna konstanta-matrica ponasanja.

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Ako neko hoće da da deo sebe, svog vremena i znanja, i time animira još ljudi da učine nešto dobro, ja u tome vidim samo želju za dobrim delom. Da li iz toga može da se izrodi još nešto? Da, može, i treba. Zašto ne bih otišao kod takvog čoveka i za neku intervenciju koju ću platiti punom cenom i tako mu vratiti deo onoga što je dao. Pomalo smo pasivni, ovakvi postupci nas pokrenu, u tome je snaga ovakvih akcija. Može on da jednostavno uplati nešto novca, što u suštini i radi, kao što reče, ali se tu priča završava. Ovako se krug širi i to je poenta. Hoćemo li kolegu @Drinkero da osudimo zato što hoće da pomogne, podrži akciju. Pa takva je zamisao. Uplati, dođi, uradimo nešto, upoznamo se, družimo i usput pomognemo nekom. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bole bilo bi zaista lepo da prestanes sa filozofiranjem, zatim... takodje bilo bi lepo da sjases sa Teme, kao sto bi na kraju balade bilo lepo da Admini obrisu nepotrebno gde uzbrajam i ovaj post napisan.

 

Pusti Ljude da budu dobri, humani jer su upravo ti ljudi prosli ko bosi po trnju sto se zivota tice.

Totalno je nebitno cime se bave, bitan je gest, volja, pozitiva.

U ostalom evo ti ziv primer malog coveka a velikog gospodina, pa se malo edukuj kako nije tesko biti fin i kako mali, sitan, "nebitan" ima veliki uticaj na pomoc kome je potrebna......

 

https://www.facebook.com/StolarMileRakovac

 

Hocemo li sad da odemo da merimo kakav je majstor, iz kojih pobuda pise i radi to sto radi, da merimo ko je taj kome nosi ...... 

Ako mozes, hoces..... pomozi, ako neces.... imas X gore desno i cao. :)

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
Pre 2 sati, Bole37 je napisao:

Upravo o ovom efektu i govorim kad pricam o ovome. Cin samopromocije sakriven iza humanitarizma(odaje se takav utisak).Kolega je mogao da uplati ako je osetio istinsku potrebu, i cao. Ali on to ne radi, i  jos obecava i pice i zezanje, i tu se gubi apsolutni smisao cele price. A uplatice ako bude isao na tu stranu. Nadam se da razumes da su ljudi skloni samokoristi(nevezano sad za kolegin post). Novac nece biti dat zato sto je humana zelja iza toga, vec koristoljublje tj. dobijanje usluge za malo novca, ili izazivanje efekta  humanosti zarad dizanja sopstvenog ega i statusa. Ti se cineci tu uslugu trosis,stetis samome sebi i svome poslu, bivas iskoristen, i plus odajes utisak samopromocije(iako nije tako najverovatnije).Cinjenje dobrih dela je super stvar, ali mora se biti izuzetno obazrivo.

Pusti vodu kolega, molim te, posto preterano .....! To da li i koliko uplacujem se tebe ni bilo koga drugog uopste ne tice, jer niti mi treba plaketa, tapsanje po ramenu niti da neko prica kako sam divan ili nisam.  A moj post za koji si se zalepio i jos pominjes koristoljublje nema veze sa zivotom. Ako sporijes kapiras procitaj vise puta, sedi malo razmisli pa tek onda pisi. Nemoj da pises samo da bi pisao. A da ti pojasnim, ako ces ti da uplatis neke xx novce da bi ti kolega uradio servis, ja cu da uplatim xx novce samo da bi kolega napravio pauzu.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 2 sati, Bole37 je napisao:

Radim sa energijama(Reiki i kundalini ucitelj), 

Kako bre kundalini, a citao sam da prodajes motor jer ne mozes bolove da izdrzis. Znaci i ti obmanjujes ljude i radis samopromociju? :neznam:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 7 minuta, MaxiS je napisao:

Kako bre kundalini, a citao sam da prodajes motor jer ne mozes bolove da izdrzis. Znaci i ti obmanjujes ljude i radis samopromociju? :neznam:

Objasni vezu izmedju kundalinija i protruzije diska?Pojasni samopromociju.

Promenio član Bole37

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Moj savet dobronameran, je da ne mesas humanizam sa sopstvenim biznisom. Tj. da ne vezujes direktno za usluge. Mile Stolar je primer coveka koji se iskreno posvetio humanitarnom radu uz mnogobrojne posledice po sopstveni zivot, pa se na kraju i tesko razboleo. Nije to potrebno, niti je dobro.Pametnije je da naznacis da deo novca od zarade ide u humanitarne svrhe, i toga da se drzis. Napravis neki stiker i to zalepis na svako zavrseno vozilo recimo(10%ide za bolesnu decu) itd itd. Ostali branioci(Moralne gromade) lika i dela kolege majstora neka iskuliraju malko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ovo sve ostavlja baš gorak ukus u ustima.

Pod pretpostavkom da Abarth Maniac zaista ovo radi iz najbolje namere, a ja svakako to ne bih dovodio u pitanje, zašto bi ikome smetao način na koji želi da pomogne drugima? Čak i ako kao posledica ostane povećan posao ili dobra reputacija servisa, neko kome je potrebno će dobiti pomoć po osnovu njegove inicijative, i zaista ne vidim ništa loše u tome.

 

Bole, meni kada neko kaže da se bavi energijama o kojima ti govoriš je prva asocijacija da prodaje maglu, pa mi opet ne bi palo na pamet da ti govorim da treba da prestaneš ili da nađeš pošten posao (ne kažem ni da nemaš drugi posao, ni da to čime se baviš nije pošten posao, nego samo kao kontrast napisanom) ili da treba da radiš šta radiš na neki drugi način.

 

Stvarno mi nije jasna ta potreba da iko uči druge kako da žive svoj život. Ako ti se sviđa - pohvali. Ako ti se ne sviđa - preskoči. Ako imaš savet kako može da se popravi - posavetuj ali nemoj da ubeđuješ.

 

Možda čovek bukvalno ne zna ništa drugo u životu da radi osim motora (svakako to nije slučaj, ali dajem kao banalan primer), pa je ovo jedini način da pomogne.

Možda radi u radno vreme banaka, a ne koristi elektronske usluge, pa nema kada da uplati za lečenje.

Možda je još neka od 1000 drugih potencijalnih situacija zbog koje je zaključio da je ovo najbolji način da pomogne - a što se te dece tiče, njima je najbitnija pomoć a ne da li je Abarth Maniac ili njegova mušterija popunila uplatnicu.

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja