Jump to content

Moto Zajednica

Novi Kymco 2023

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Da li neko ima info ili je nasao na netu nesto za ova dva modela? Prvi vidim da je Downtown 350gt a drugi bi trebalo da je Grand Dink R nepoznate kubikaze. Jedva cekam da prodje sajam u Milanu pa da vidimo slike, testove i naravno cene za nove modele da vidimo da li da se isplati menjati XTown za neki novi model... IMG_20221029_184243.thumb.jpg.291a0014d0f96442f06edbeab875223c.jpgIMG_20221029_184257.thumb.jpg.69dc9c882aa26640e93566b78deaa466.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kymco različito označava modele na različitim tržištima, pa čak i po Evropi. Negde se model zove Downtown, negde Grand Dink ili Super Dink, negde Nikita... Sve u svemu najave nisu toliko ni bitne, razne su izmene moguće, a obično prođe par godina dok se novi model ne ustali i prstigne kod nas da se prodaje. Tako je bilo i sa DT X360 na primer. Tako da, ako stiže nešto novo, videćeš u najavama lokalnog Kymco distributera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Evo slika novog modela Downtown 350GT. Motor ce imati 28konja, tft displej sa mnostvo opcija,smart povezivanje sa telefonom, cruise control u osnovnoj opremi. 14 prednja i 13 zadnja guma. Samo jos da sacekamo cenu :D_dsc1070.thumb.jpg.d9ec7e2568e1ec3d19a603e05e8ead61.jpg_dsc1073_b.thumb.jpg.cfe8d5787bbab1d3988b2d2b1fbbf741.jpg_dsc1070.thumb.jpg.d9ec7e2568e1ec3d19a603e05e8ead61.jpg_dsc1186.thumb.jpg.6f8c4ec5a300b0a7d1067750ae1d6fef.jpg

_dsc1074.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Znam da sam u  manjini, ali meni je mnogo interesantniji Agility 350, veći točkovi, a nosi isti agregat. Postoji varijanta sa Noodoe navigacijom, kao jeftinija varaijanta bez. Najavljen još 2021. godine, ali nema ga po cenovnicima još uvek.

Agility_350_EICMA_21_02.jpg

kymco_Agility_350_2022-1.jpg

Agility_350_EICMA_21_10.jpg

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bar Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha X max 300 Tech Max 2022

Koliko su ljepse uradili displej na 350, u odnosu na novu Xmax.Bruka koliko mi se svidja

Promenio član MiRk300
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 271 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Sve zavisi ko šta voli. Na tvom Xmax su verovatno klasični cajgeri kao na Forzi, što je meni avangardno i totalno old school u vreme šljaštećih ekrana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ponavljam se, ali opet da kažem, meni ta fama oko displeja uopšte nije jasna!?

 

Primera radi, display komandna tabla za Xciting 400i Euro4, košta kao rezervni deo oko 250 €, a za Xciting S Euro5 košta oko 1088 € sa TFT modulom. A za novo najavljene modele skutera, biće to još skuplje. To kupac plaća, ne dobija se džabe, da podsetim.

 

Display bre služi da ti pruži potrebne osnovne informacije, da bude pregledan i lako ćitljiv, a televizor ću da gledam u dnevnoj sobi, uz kokice. Ali, dok je ovaca, biće i vune, kažu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
On 11/9/2022 at 8:37 PM, boza_kg said:

Znam da sam u  manjini, ali meni je mnogo interesantniji Agility 350, veći točkovi, a nosi isti agregat. Postoji varijanta sa Noodoe navigacijom, kao jeftinija varaijanta bez. Najavljen još 2021. godine, ali nema ga po cenovnicima još uvek.

Agility_350_EICMA_21_02.jpg

kymco_Agility_350_2022-1.jpg

Agility_350_EICMA_21_10.jpg

Jedino mi se prednji deo ne svidja, podseca me na Beverly. Ovaj GT mi izgleda bas onako taman, samo je pitanje koja je cena ali mislim da ce biti 6500-7000e sigurno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pda, Agility 350 je direktan konkurent Beverly-ju. Za DT, nisam baš uveren da će sjajno da ide prodaja na našem tržištu. Ove godine ga nije ni bilo u ponudi, jer je stigao atraktivniji DT X360. DownTown jeste dobar, ali cenom se mnogo približio Xmaxu i Forzi, a ima i jeftiniju konkurenciju u vidu SYM CRUiSYM-a na pr. Gužva je u toj klasi, videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

U nedostatku novih domaćih cenovnika, najavljene cene u Austriji za 2023-ću:

https://kymco.at/pub/media/PDF/Kymco 2023 klein.pdf

 

Downtown iznosi 6.600 (i to vrv stariji 2022 model), a XCiting 400S košta 8.200 €! Ovo više nije ni smešno.

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ali kako ne razumeš, nisi imao TFT LCD OLED QLED i tako neki ekran, koji se povezuje sa Androidom i IOS-om, da odmak možeš da vidiš ko te smara i nervira, dok si jedva uhvatio malo dragocenog vremena za sebe da se provozaš. Sad je mnogo bolje.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350
20 hours ago, boza_kg said:

U nedostatku novih domaćih cenovnika, najavljene cene u Austriji za 2023-ću:

https://kymco.at/pub/media/PDF/Kymco 2023 klein.pdf

 

Downtown iznosi 6.600 (i to vrv stariji 2022 model), a XCiting 400S košta 8.200 €! Ovo više nije ni smešno.

Ovaj noviji Downtown nece biti ispod 7000e sigurno zbog opreme koju su ubacili....a za s400 nemam komentar da je otisao preko 8000e. Kod nas ce ove cene biti vece za nekih 500e sigurno. Otisle su cene mnogo nagore tako da ce mnogi odustajati od kupovine novog skutera koji kosta kao jedan dobar polovan automobil. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
8 hours ago, boza_kg said:

Ali kako ne razumeš, nisi imao TFT LCD OLED QLED i tako neki ekran, koji se povezuje sa Androidom i IOS-om, da odmak možeš da vidiš ko te smara i nervira, dok si jedva uhvatio malo dragocenog vremena za sebe da se provozaš. Sad je mnogo bolje.

Najjace od svega, posto su se omasovila proizvodnja tih displeja, verovatno su i jeftiniji za izradu od analognih ili kombinacije analogno-digitalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, Bolence91 je napisao:

Ovaj noviji Downtown nece biti ispod 7000e sigurno zbog opreme koju su ubacili....a za s400 nemam komentar da je otisao preko 8000e. Kod nas ce ove cene biti vece za nekih 500e sigurno. Otisle su cene mnogo nagore tako da ce mnogi odustajati od kupovine novog skutera koji kosta kao jedan dobar polovan automobil. 

Od Austrijskih neće. Verovatno će biti ili iste ili do 500€ manje. U Austriji su po pravilu motori među najskupljima u Evropi, i skuplji nego kod nas.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Dosta su podigli Novu pre dve godine na nova vozila i nesto manje na polovna. Tako da je verovatno da ce u Srbiji biti jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koliko sam pratio, Kymco je ranije koštao kod nas vrlo blizu AT cena. Tu će negde da bude. Interesantno, među najskupljima su u Hrvatskoj.

 

Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

Najjace od svega, posto su se omasovila proizvodnja tih displeja, verovatno su i jeftiniji za izradu od analognih ili kombinacije analogno-digitalno. 

A šta reći, ima SMART TV za 100€...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Veselo! Ne sviđa mi se šta se događa sa Kymcom. Umesto da prave skutere solidnog kvaliteta po pristupačnim cenama, kao što već znaju, sad glume neki premium brend. Nema više saradnje ni sa Kawom, ni BMW-om..., izliv para na mozak izgleda :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja