Jump to content

Moto Zajednica

Novi Kymco 2023

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@BaneNS

 

Dobro si pazario. Uz malo rezonovanja u saobracaju ovaj moped ce da te odvede i vrati gde god zamislis. Mani ti Dareta i ostale, dokopalo se to jacih masina pa sad propovedaju kako je 300 malo a njemu nisi mogao uteci ni kad je gonao 250-ticu sve do Poljske i Alpa :P

 

Sale i Vesna prosli Evropu uzduz i popreko sa 250 i 300 ccm a na forumu ispadne da ne mozes Tamica obici sa njime ::)

 

Odlican je to motorin, veliki tockovi, mesta na pretek... Novo je novo. Ti takodje "silazis" na njega sa 650 ccm tako da nisi tikva bez korena sto se tice iskustva na 2 tocka. Neka te sluzi kako si zamislio :cirka1:

Promenio član alexanto
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Hvala... Pa čudno mi bilo, vozio sam svašta, od MZ-a 1996. pa preko skutera raznih kubikaža i motora, ER6N i Versys, vozio sam drugov x-max 250 i ide dobro... Nekako mi čudno da 300-tka ne ubrzava dobro sa 80 do 100.
Služiće za šta je namenjena, plus malo van grada dok su deca na selu... Gledao sam i neke polovne, ali je jako mala razlika, trenutno, u ceni između novog skutera i starog 3-5 godina.
Tako da za 500 eura razlike nisam hteo da se razmišljam.


Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A videćeš i sam, sve to zavisi od percepcije i očekivanja :) . A ima 300-tki i "300-tki". Pomenuti Sale tera 300cc skuter sa 30 konja, a Agility je 23KS. Nije ni mala razlika, 30%. Ali za tvoje potrebe, a pogotovo po Vojvodini gde je većinom ravnica, biće super!

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Razlika u ceni polovnog i novog je bila takva da sam odustao od polovnog x-max-a, dok sam gledao x-max. Ja sam probao moj skuter od 80 da ga nagazim, za moj ukus sasvim solidno stigne na 100/110kmh, preko toga vec krece da se muci. 

Promenio član djpesic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 31.12.2022. at 16:46, boza_kg je napisao:

Novi XCiting. Ako mi deda Mraz donese jedan ovaki, ne bih se žalio :jee:

kymco-xciting-v400.jpg?_x_tr_sl=el&_x_tr

Koje je cena novog modela i ima li ga kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@djpesic Pda, a pogotovo što su Euro5 skuteri slabiji nego raniji. Sad je 350 kao nekad 300. Tako i ovaj moj. Može brže, ali preko 110 km/h i 7.000 obrtaja počinje već da neprijatno vibrira pod d*petom i daje do znanja da mu više ne prija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 10 minuta, MaxiS je napisao:

Koje je cena novog modela i ima li ga kod nas?

Nije još stigao kod nas, koliko znam. Najavljuju iz Kymco.rs da stiže AK550 Premium u martu, možda će tad i novi XCiting.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 50 minuta, boza_kg je napisao:

A videćeš i sam, sve to zavisi od percepcije i očekivanja :) . A ima 300-tki i "300-tki". Pomenuti Sale tera 300cc skuter sa 30 konja, a Agility je 23KS. Nije ni mala razlika, 30%. Ali za tvoje potrebe, a pogotovo po Vojvodini gde je većinom ravnica, biće super!

Pomenuti Sale je takodje "porobio" Jevropu uzduz i popreko sa Xcitingom od 20ks :neznam: Sa sve Vesnom pozadi... :moto1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ja svakako ne vozim brzo... Imam dvoje male dece i nigde ne žurim.
80-100 maksimalno, zavisno od uslova... Tako da meni preko toga ne treba. Samo da do tih 100 ide kako treba, to je suština.
Skarabeo je do 80 išao super, ali od 80 do 100 cela večnost...
Nadam se da ovde nije tako. Samo to.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Iskreno, ja to više volim da se igram nego što je čačkanje potrebno. Jeste živahniji primetno, a koliko je to realno, ne bih umeo sad da obrazložim, nisam egzaktno merio. Svakako nije neophodno da se nešto menja, OK je i fabrički, ali ja volim kad da ima dobro ubrzanje.

Ne mora da te to brine, sutra možda možeš da mu metneš malo jaču centralnu oprugu i za broj lakše rolnice, ako budeš hteo. To je jeftina intervencija, a ima primetnog efekta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Kymko je prvi napravio mašinu od 300cc sa 30 KS dok su se ostali proizvođači zadovoljavali sa 23-25 KS. Moj KYMKOSAKI (spolja Kawa a unutra Kymko) su Japanci malo oslabili pa ima "samo" 28 KS. To je taman dovoljno da se sa dvoje pretekne šleper i ne krši ograničenje na autoputu (130 km/h max).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Tako je drug imao Pedu 250, išao kao lud dok je bio u garanciji... Posle ga je rashodovao.
Kimko je na tržištu Srbije od 2003 godine, tj. u Novom Sadu. Ipak je to dosta dug period.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I ja gajim simpatije ka Kimku, ali ovi naši moraju malo da se prodrmaju, inače će ih EuroSumar sa SYM-om pregaziti kao plitak potok ;) Udarili su marketing samo tako, kao da su izmislili skutere... Ali tako i treba!

Mada, i koliko čitam, SYM je preuzeo veći deo globalnog tržišta i sad je bolji po prodaji od Kymca. Očigledno da nešto rade kako valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Daleko je to od Kimka, da ne pominjem Japance. Prva varijanta mi je bila SIM HD300. Otišao sam u Trio Motors u Novom Sadu da ga pogledam. Godište 2021. cena 4.700 eura sa koferom, bez vizira i zaštite za ruke. Plastika obična siva mat, ne uliva mi neko poverenje, a i ružno izgleda, bar meni. Ima ABS i kontrolu proklizavanja.
Kod nase je već tri puta menjao dilera, kao i Benelli. Sat mu užas božiji, ko neka novogodišnja jelka. Ne znam, baš mi deluje "Kineski". Ceuisym mi je lep, ali je 5.650 eura sa niskim vizirom, ostalo nema. Znači, kofer, štitnici za ruke i visoki vizir 6.200. Toliko i Beverli izađe, a ja baš ne bih poredio Beverli i SYM. Tako da uzevši sve u obzir, odnos cene i kvaliteta, izbor je pao na Šaomi...

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, moj prvi skuterić je bio Pežo Tweet, odnosno SYM Symphony sa lavić etiketom. Siva mat boja isto. Joj što je to nezahvalno za održavanje. Mnogo se lako izgrebe\izrisuje, a svaka ogrebotinica se primeti kao krater. Tad sam rekao sebi nikad više mat boja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
Pre 14 sati, BaneNS je napisao:

Daleko je to od Kimka, da ne pominjem Japance. Prva varijanta mi je bila SIM HD300. Otišao sam u Trio Motors u Novom Sadu da ga pogledam. Godište 2021. cena 4.700 eura sa koferom, bez vizira i zaštite za ruke. Plastika obična siva mat, ne uliva mi neko poverenje, a i ružno izgleda, bar meni. Ima ABS i kontrolu proklizavanja.
Kod nase je već tri puta menjao dilera, kao i Benelli. Sat mu užas božiji, ko neka novogodišnja jelka. Ne znam, baš mi deluje "Kineski". Ceuisym mi je lep, ali je 5.650 eura sa niskim vizirom, ostalo nema. Znači, kofer, štitnici za ruke i visoki vizir 6.200. Toliko i Beverli izađe, a ja baš ne bih poredio Beverli i SYM. Tako da uzevši sve u obzir, odnos cene i kvaliteta, izbor je pao na Šaomi... emoji23.png

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
 

Ja iskreno nisam bio ljubitelj Ovih marki bilo Kymco,sym,Piaggio mi je bio zakon Ali kad Sam provozao sym I uporedio sa beverly nema razlike,sad sto se tice kymca ovaj mi je bio prvi u planu Ali distributeri:stabre:duga prica,iskreno Mislim daje sym mnogo bolji same voznje I cak sta vise medju boljima iskreno sa ubrzanjem nemogu da pridju...Sad svako Ima svoj utisak I misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Izašao novi cenovnik i za Kymco. Dobro je, nisu skakale cene od prošle godine. @BaneNS, nisi loše prošao :takoje:, puna cena za Agility je preko 5.300€, bez kofera.

2023-01-Cenovnik-KYMCO-WEB.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Zanimljivo jos u cenovniku nema GT350, bas me zanima cena za ovaj model i da li se uopste isplati da menjam moj CT300 za njega ili ce ipak pasti izbor na forzu 350 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nema nigde novo najavljenih modela, ni u IT ni Gr, gde su najveća tržišta. Pojave se na EICMA sajmu, pa onda ništa:stabre:

A ne zanima te DT X360? Sličan je model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja