Jump to content

Moto Zajednica

Novi Kymco 2023

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ima u salonu jedan DT 360  narandžast sa mat crnom. Lep motor, ali je širok u pm. Nikako mi nije za grad, sa njim se teško provlačiti između kola. Ja sam na Agility dobio popust 400 eura i 50 eura na kofer. Bio je i 400-tka i 550 u salonu, jedan mat crni, drugi plavo crni naravno mat... Kažu u modi je ta mat... Ja je ne volim... Ali stvar ukusa. Evo 360 pored mog... 6.600 eura.

IMG-5e59b615b421134b7d9fbaf2a58082d7-V.jpg

Promenio član BaneNS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Za grad nisi pogresio ni Malo:stabre:koliko se secam pre je kofer isao sa njim ili mozda gresim,mada sve poskupelo,gledam ove cene 400cm ubice ih konkurencija;)mnogo su se zaneli sa cenama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Slucajno Sam kupio posto me drug napao Damu dam Beverly u nekoj kompezaciji,nisam bio ljubitelj Ovih marki Ali provozao sve zivo I stvarno zaprepastio se,inace Beverly realno precenjen sa svake tacke gledista,ovaj Agility Sam prvo gledao Ali Ovi distributeri neozbiljni I posle sym,sad videcemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Sym sto se tice snage I ponasanja u voznji stvarno nemam reci,pogotovo sto Sam vozio I sad mi izbor Sym maxym400 sa tim modelom su potukli konkurenciju,zato mi cudno 7500$za xciting

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Maxsym 400 je super, jer platiš (odličan) skuter, a ne i televizor, sintisajzer, što reče kolega... i ostale kućne aparate koji bespotrebno pumpaju cenu.

Mada, aj da vidimo koliko će da košta u novoj turi, tj. ove godine. Prošle je Sym TL508 bio 8.300, a sad već 9.400€.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Bice sigurno 500eur skuplji sto je logicno na celu situaciju Ali opet primer maxsyma koji dobija kofer fabrcki  za 2023 Tako da Nije strasno,opet Mislim da Kymco Malo se zaneo sa cenama,umesto televizora sto ugradjuju bolje da porade na drugim stvarima,recimo kvalitet voznje xciting I maxsym nemoze se porediti a skuplji poprilicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znam šta ti znači "kvalitet vožnje", ali ta dva skutera u vrlo uporediva, ima i mnogo uporednih testova po netu. Većinom Kymco dobija malo bolje ocene, što naravno ne znači da je Maxsym lošilji izbor...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Sym Ima bolje ubrzanje I to mozda I najbolje u svim klasama,ko proba vise modela vidi drasticnu razliku,nekazem da je Kymco los Ali razlikom u ceni su dosta otisli I to moze da ih Kosta u globalnoj prodaji,konkretno priblizili se yamahi a Nije realno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ti si u pravu, samo Agility i HD300 su dupe i oko u završnoj obradi. Bar po meni, gledao sam svaki 5 puta.

Od kvaliteta plastika, sedišta, pa na dalje... Mašina je verovatno jača, nisam ih vozio pa ne znam.

Ja sam za 5.100 dobio ozbiljan kofer 44 i nosač, vizir, štitnike ruku i bezkontaktno paljenje i lepo ofarban motor.

Na HD300 za iste pare dobijem njihov kofer, dosta lošijeg kvaliteta i vizir.

Cena je identična, sad ko šta voli. Ja mat ne bih uzeo da mi plate. A kažem i to, SIM je promenio tri dilera u Novom Sadu za ovo kratko vreme, motori su im 2021. godište koje prodaju. Znači u startu kupujem 2 godine star motor. Ovaj Agility je 2022.

I to mi je isto bio neki minus kod SIM-a.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Pazi:stabre:kvalitet plastike I tu nebi rekao daje tolika razlika,u kvalitetu plastike svi su unazadovali konkretno znam stari bevi I ovaj Novi,opet kymko za sym je sto ja kazem ustrojen a opet I kofer mu Nije Fabricki original,Jos Velika mana kod kymca krajna brzina mu ne lezi tu se na symia mnogo mucu,kazem opet ko sta voli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@nesa841 Postavljao je kolega već ovu tabelu, pa ponavljam. Test ubrzanja:

50-100.jpg

Maxsym vs XCiting, minimalna razlika. Bez štoperice, teško da to može iko da primeti.

 

Al zato Xciting ima bolje kočnice, atraktivnije izgleda na kraju krajeva, itd. Ali i naravno, nije sve u brojkama, pa kome se šta sviđa.

Zaustavni put pri kočenju:

100-0.jpg

 

A što se cena tiče, i sam sam to više puta već rekao. Ne sviđa mi se šta radi Kymco u poslednje vreme. Ne treba nam još jedan Premium brend, treba nam nešto dobro, za razumne novce :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 14 minuta, BaneNS je napisao:

motori su im 2021. godište koje prodaju

To može da bude problem. Naši zakoni su blesavi, pa se prilikom registracije računa datum proizvodnje, a ne kupovine. I onda izgubiš prednost kod novog motora, da ne radiš tehnički pregled prve dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Ok da verujemo testovima Po testovima bevi ne bezi Po nicemu I na kraju je bolji od svih,opet kazem ko provoza vidi,a sto kazu maxim I xciting to se nebi slozio,recimo neka voze krajnom brzinom I onda neka prave razliku tojst samo ponasanje skutera,opet Mislim sama cena:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
pre 11 minuta, boza_kg je napisao:

To može da bude problem. Naši zakoni su blesavi, pa se prilikom registracije računa datum proizvodnje, a ne kupovine. I onda izgubiš prednost kod novog motora, da ne radiš tehnički pregled prve dve godine.

Neradi se tehnicki makar ja nisam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Iskreno gledao sam i Dtx ali mi oko vise vuce na Forzu.Maltene su istih specifikacija  i cene su iste tako da videcemo.Ove sezone sigurno ne menjam posto imam u planu jos jednu malo vecu turu od 3000km :D a za sledecu godinu zdravlje Boze mora da se ponovi sa nekom novom masinom :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 660 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Pre 2-3 nedelje sam dao kaparu za Piaggio Madley-a 150, skocile su cene za 100evra sto se tice piaggia. Za dodatnu opremu kad mi je rekao da je nosac i kofer za njega 50k din. reko dal je realno ... kao moze i jeftinije reko ajde ako moze, kaze kofer bez sundjera da porucimo ... ja se nasmejem reko ako cu da porucujem nov skuter i sad da se ciganisem da mi daju bez sundjera kofer da bih ustedeo 10-20 evra...

Vizir za madlez-a kaze ima od 16-30k din.  reko ajde videcu kad stigne pa da vidim sta cu za dodatnu opremu. 

Obecao mi je februar -mart stize skuter, tako da jedva cekam da stigne.

Promenio član Biker Boy
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 23 minuta, Biker Boy je napisao:

Vizir za madlez-a kaze ima od 16-30k din

Imaš zamenski Givi, dosta jeftiniji

WWW.MOTOLAND.RS

Tipski vizir, proziran, dimenzija 49 x 66 cm, kombinovati sa A7057A setom za montažu.

Ovde gore piše da je za SYM, ali paše na Medley

WWW.GIVI.IT

Discover the GIVI accessories that best suit your taste and your needs!

Takođe, pogledaj alternative i za držač i kofer. Ja sam platio Shad 37l sa držačem na akciji za 100€. Glupo mi je bacati pare na brendirane dodatke za skutere, nije to ferari...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ja sam za Versys vizir platio GIVI oko 8.000, a kod njih je bio 23.000. Sve iz originala je dosta skuplje, ali ne mora značiti da je kvalitetnije. Ja Beverli nisam kupio pošto je go ko pištolj. Trebalo bi mi 1.000 više da ga kompletiram, od ovog što sam sada dao. 

Bio sam u jamahi danas, kažu da imaju potraživanje za 200 komada x-max, a teško da će dobiti 50... Za n-max ne veruje da će dobiti više od 2-3 komada... Nema motora u proizvodnji zbog sirovina.

Tako da će cene da divljaju u nedogled.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 660 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
3 hours ago, BaneNS said:

Ja sam za Versys vizir platio GIVI oko 8.000, a kod njih je bio 23.000. Sve iz originala je dosta skuplje, ali ne mora značiti da je kvalitetnije. Ja Beverli nisam kupio pošto je go ko pištolj. Trebalo bi mi 1.000 više da ga kompletiram, od ovog što sam sada dao. 

Bio sam u jamahi danas, kažu da imaju potraživanje za 200 komada x-max, a teško da će dobiti 50... Za n-max ne veruje da će dobiti više od 2-3 komada... Nema motora u proizvodnji zbog sirovina.

Tako da će cene da divljaju u nedogled.

To sam i ja licno cuo prosle god kad sam bio u Yamahi da uzmem neki deo za fazera.

Kaze lista cekanja od 6 meseci pa nadalje, ja se zgranuo... 

Nema narod love...  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300
On 3.2.2023. at 22:53, Biker Boy je napisao:

To sam i ja licno cuo prosle god kad sam bio u Yamahi da uzmem neki deo za fazera.

Kaze lista cekanja od 6 meseci pa nadalje, ja se zgranuo... 

Nema narod love...  :lol3:

Izgleda I za Tmax  ista situacija,otiso preko 15000$

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja