Jump to content

Moto Zajednica

Razlika u ceni kaciga Louis-Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Treba da kupim novu kacigu pa gledam cene i uporedjujem. Na louis sajtu shark spartan rs(BLANK SP BLACK/BRONZE) kaciga na popustu  je 259evra sa pdv-om a kod nas, u barellu,  Shark kaciga Spartan RS crna mat na popustu kosta 42900dinara(363evra).To je razlika od 104evra! Otkud tolika razlika u ceni i zasto i kod nas nije priblizno ista cena??? Razumeo bih da je razlika 10-20evra ali 104evra... Da li se nasi prodavci ugradjuju puno ili...? Ovo sam naveo samo kao primer, kod nekih kaciga je razlika mnogo veca a kod nekih manja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Louis za godinu dana proda 50 puta više moto opreme nego sve moto firme u Srbiji zajedno. Kao veliki kupac vjerovatno postigne i 50 puta povoljnije uslove pri nabavci robe od proizvođača. Ta igra velikih brojeva u trgovini velike igrače dovodi u mnogo povoljniji položaj od onih sitnijih. Odatle te razlike. Mogu naše moto firme popraviti neke nijanse u svom poslovanju ali naše tržište je malo i ne možemo se porediti sa velikima.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nameti, obrt robe, svašta ima...

 

Ko može, nije loša varijanta da sedne na bus, motor, auto i da ode do Beča na kafu i u pazar moto opreme. Obučeš se od glave do pete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Ne znam onda kako uopste opstaju ove nase prodavnice sa tom politikom cena. Ne valja im to.

 

Kakva bi bila situacija sa carinom? Recimo da odem kolima do Beca i da kupim kacigu i jos ponesto od odece, da li se trazi povracaj pdv-a u austriji ili madjarskoj? Ako neko ima iskustva neka napise.

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Mene više buni,da ne kažem malko brine,ovi što prodaju kacige po 200-250€,nove,nenošene,a po radnjama su 400 pa naviše?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imaš temu koja je zamrla. 

Meni pre nekoliko godina doneo 

Ime:Bera
Mobilni:062 8240866
 

Ne znam odakle link sa yt

Promenio član mrle
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@viktor1986  To što je kaciga trenutno na popustu u Louis-u ne možde da bude merodavno za poređenje sa našim cenama, jer danas je na akciji a već sutra možda više neće biti, prvobitna cena im se verovatno nije drastično razlikovala od one kod nas, doduše bila je manja sigurno ali ne mnogo, e sad druga stvar je što su kod nas akcije nikakve, daju 10% popusta i diže se dževa ko da su dali 50%, a na zapadu je to normalna stvar, kad je akcija onda je akcija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Kad god mogu kupujem u lokalnoj butizi jer smatram da tako podrzavam lokalnu zajednicu. Spreman sam platiti vise odredjeni proizvod kojeg mogu provjeriti, probati na licu mista, ostvariti lakse prava iz garancije itd

 

A i po mom iskustvu, webshopovi cesto uvaljuju na neki nacin ostecenu robu.

Promenio član overtone
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
13 hours ago, viktor1986 said:

Treba da kupim novu kacigu pa gledam cene i uporedjujem. Na louis sajtu shark spartan rs(BLANK SP BLACK/BRONZE) kaciga na popustu  je 259evra sa pdv-om a kod nas, u barellu,  Shark kaciga Spartan RS crna mat na popustu kosta 42900dinara(363evra).To je razlika od 104evra! Otkud tolika razlika u ceni i zasto i kod nas nije priblizno ista cena??? Razumeo bih da je razlika 10-20evra ali 104evra... Da li se nasi prodavci ugradjuju puno ili...? Ovo sam naveo samo kao primer, kod nekih kaciga je razlika mnogo veca a kod nekih manja.

Zato sto deru a popust nikada neces imati kao preko.

Gledao sam na zimu gejming laptopove, ovde se ugradjuju preko 1500 evra!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 12 sati, mrle je napisao:

Odabereš, probaš ovde i onda naručiš od ovih što donose iz Louisa 

Upravo tako i uradio pre dve god! Odem kod njih probam kacigu vidim velicinu i zahvalim se lepo pozelil lep dan. Pozovem drugara u Becu ode covek uzme mi i resim da mi ostane novac u dzepu.. o samom kvalitetu istog prouzvoda je vec druga tema

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Za velike cene i veće razlike u cenama su mahom krivi nameti koje legalne prodavnice moraju da plaćaju državi. Ne smem da iznosim tačne podatke koliko se na primer čisto ostane uvoznicima motocikala ili opreme, ali bili bi iznenađeni koliko je to nekad malo. Iskreno, skidam kapu svakom ko se bavi prodajom opreme ili motocikala. 

 

Treba se puno polomiti da se proda neka količina da bi se moglo biti u plusu na kraju godine. Da smo u EU i da nema poreza i da su drugačiji zakoni i kad bi država  malo sklonila ove što nelegalno rade, sve bi bilo lakše.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Sale-VFR said:

Upravo tako i uradio pre dve god! Odem kod njih probam kacigu vidim velicinu i zahvalim se lepo pozelil lep dan. Pozovem drugara u Becu ode covek uzme mi i resim da mi ostane novac u dzepu.. o samom kvalitetu istog prouzvoda je vec druga tema

Zato i imamo te cene. Zato što se kod nas ne proda ništa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

A tek sto xmoto iz Subotice ima jos nize cene od Louisa, i to solidno. Tipa Shoi GT-Air 2 kod nas Motoland 580e, Kod Louisa 430E, kod xmoto 400e.

Verovatno kupovina na akcijama, povrat poreza, necarinjeno. 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pre neki dan sam bio u maloj moto radnjici u Senti i kaže mi čovek da su ove godine prodali preko 100 komada kaciga, a prošle godine i više, znači ide poso, a cene su im ok, češće tamo kupujem nego u Subotici koja mi je bliža.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
3 hours ago, Sale-VFR said:

Upravo tako i uradio pre dve god! Odem kod njih probam kacigu vidim velicinu i zahvalim se lepo pozelil lep dan. Pozovem drugara u Becu ode covek uzme mi i resim da mi ostane novac u dzepu.. o samom kvalitetu istog prouzvoda je vec druga tema

Upravo. Najbolji metod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 44 minuta, Blackened je napisao:

A tek sto xmoto iz Subotice ima jos nize cene od Louisa, i to solidno. Tipa Shoi GT-Air 2 kod nas Motoland 580e, Kod Louisa 430E, kod xmoto 400e.

Verovatno kupovina na akcijama, povrat poreza, necarinjeno. 

Naravno, radiš bez plaćanja poreza državi, uvezeš, dobiješ povrat poreza, ovde ga prošvercuješ i ne platiš. Prodavnicu nemaš, radnike takođe. Zato je tolika razlika u ceni.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Pa da, malo mi bezveve na taj nacin uzimati robu, ali sta da radimo, i sam izbor je losiji. Ako je bas mala razlika, radije cu ovde uzeti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Država treba da reši problem šverca i utaje poreza. A pričati kako je neko alav a plaća sve legalno (plate, doprinose, lokal, telefone, opremu, elaborate, sve što svakome padne na pamet) i onda na kraju da bude u plusu (ako je kaciga 250-300 šta mislite koliko radnja može da zaradi nakon odbijanja svih ovih troškova?). I onda tu dodati konkurenciju koja je na crno...

Mi svi krenemo od toga "meni je jeftinije" ali treba gledati širuku sliku i da ćemo živeti u takvom društvu da će onda vaša firma ma kojim se vi poslom bavite jednog dana dobiti isto takvu konkurenciju, jer nismo krenuli da menjamo i popravljamo sistem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 49 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Država treba da reši problem šverca i utaje poreza. A pričati kako je neko alav a plaća sve legalno (plate, doprinose, lokal, telefone, opremu, elaborate, sve što svakome padne na pamet) i onda na kraju da bude u plusu (ako je kaciga 250-300 šta mislite koliko radnja može da zaradi nakon odbijanja svih ovih troškova?). I onda tu dodati konkurenciju koja je na crno...

Mi svi krenemo od toga "meni je jeftinije" ali treba gledati širuku sliku i da ćemo živeti u takvom društvu da će onda vaša firma ma kojim se vi poslom bavite jednog dana dobiti isto takvu konkurenciju, jer nismo krenuli da menjamo i popravljamo sistem.

Ja ću evo da popravljam sistem... 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Država treba da reši problem šverca i utaje poreza. A pričati kako je neko alav a plaća sve legalno (plate, doprinose, lokal, telefone, opremu, elaborate, sve što svakome padne na pamet) i onda na kraju da bude u plusu (ako je kaciga 250-300 šta mislite koliko radnja može da zaradi nakon odbijanja svih ovih troškova?). I onda tu dodati konkurenciju koja je na crno...

Mi svi krenemo od toga "meni je jeftinije" ali treba gledati širuku sliku i da ćemo živeti u takvom društvu da će onda vaša firma ma kojim se vi poslom bavite jednog dana dobiti isto takvu konkurenciju, jer nismo krenuli da menjamo i popravljamo sistem.

Svaba ne placa porez, radnika, doprinose?

ovaj nas proda 3 kacige i zaradio za platu radnika na razlici...

 

nije ovo samo za moto opremu...ko god je izasao iz Srbije mogao je da vidi da kod nas cene nisu normalne...

Adidas Terrex  sam u shvici platio na popustu 45 franaka, isti aktuelni model je ovde bio 150e (pa na popustu tipa 100)...isa situacija sa nekim Nike patikama koje sam kupio u Belgiji za 35e, u Nike shopu bile 14500din! eeeeeej!

 

a da ne pricamo sto npr deo (konkretno u mom slucaju filter goriva) niko u srbiji nema na stanju, pa mi trazi da mu unapred platim filter 32e, i stici ce za mesec dana...znaci kapital mu ne treba, magacin mu ne treba...uzme moje pare, sa mojim parama kupi robu. i ugradi se 100%i odmah dobije zaradu, a ja da cekam deo..onda ti drugar ode u jamahu u ljubljani i kupi ga tamo za 17e....

 

inace, juce narucio Aprilia winter rukavice...sa 77% popusta...

https://www.wsc-shop.de/product_info.php?info=p1176x1999_aprilia-motorcycle-winter-gloves.html&no_boost=1

 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja