Jump to content

Moto Zajednica

Razlika u ceni kaciga Louis-Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 7. 8. 2023. at 20:12, zlig0r je napisao:

ugradi se 100%i odmah dobije zaradu, a ja da cekam deo..onda ti drugar ode u jamahu u ljubljani i kupi ga tamo za 17e....

100% se ugradi? :D 

 

Kad bi ti znao kolike marže imaju uvoznici na delove, počeškao bi se po glavi. Da neko ima 100% marže na nešto, što ne bi spustio cene da bude ispod konkurencije i da proda robu? 

 

Inače, ne znam da li znate, ali cene motocikala, delova i ostalih OEM stvari ne određuje uvoznik, nego mu određuje regionalni distributer ili filijala fabrike. 

 

100% marže, bilo bi lepo. Sve  je skuplje zbog nas iz jedne proste stvari: carine, porezi i ostalo koji u EU drugačije funkcionišu i zato je jeftinije. Drugo, njima je mnogo veći obrt robe i zato dobijaju i bolje uslove od fabrike. Ne možemo porediti jednu Srbiju koja godište proda novih max 4.000 motocikala i skutera i npr. neku drugu državu u kojoj se proda 10 puta više.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 47 minuta, Jovan Ristic je napisao:

 

100% marže, bilo bi lepo. Sve  je skuplje zbog nas iz jedne proste stvari: carine, porezi i ostalo koji u EU drugačije funkcionišu i zato je jeftinije. Drugo, njima je mnogo veći obrt robe i zato dobijaju i bolje uslove od fabrike. Ne možemo porediti jednu Srbiju koja godište proda novih max 4.000 motocikala i skutera i npr. neku drugu državu u kojoj se proda 10 puta više.

Mislim da nije baš tako i da je baš onako kako je kolega napisao...prevelika pohlepa sa minimum truda. Imaš recimo Rumuniju...porez 27% i opet jeftinije nego kod nas.

Naš proizvod je jeftiniji u inostranstvu nego kod nas...

 

Prosto naše tržište je jedna velika septička jama u koju svako ubacuje šta želi i određuje cene kako želi a to je u 90% ista roba kao i na drugim tržištima ali lošijeg kvaliteta sa cenom kao redovni proizvod. 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

Cene preko su sa njihovim porezom, znaci naši kad uvoze imaju taj odbitak i neku maržu moraju da dobiju, ali se dodaje naš , tako da to dodje na isto otpr + transport. E sad, kako je moguce da su stvari po 100% skuplje nego preko? Sve ja razumem, i sam radim i uvoz i izvoz, ali te troskove imaju i radnje preko, jos su tamo veće plate radnicima i otkidaju glave sa nametima... Skoro sam devojci uzeo pantalone u italiji za 160€, a ovde kostaju 33000.. Jeste manje trziste, ali motori nisu vise egzotika, svi nešto voze. Zbog tih cena ljudi nose jaknu, kacigu i pantalone po 5-6 godina. Sami sebi pucaju u nogu.

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Naj odgovorniji u ovoj priči su zakonske regulative i generalni predstavnik određene marke.
I jednog i drugog boli neka stvar za malog trgovca ili servisera.

Serviser Aprilie iz Slavonske Požege je nakon dugogodišnjeg iskustva, ulaganja i edukacije zbog qrcobolje regionalnog predstavnika-uvoznika zatvorio servis i otišao u Sydney radit Aprilie.

A bio je nešto kao mali ćaća kad je u pitanju Aprilia.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova

Ja pre neki dan kupih u Luisu Caberg Horus za 99,99e na sniženju....kod nas na KP ih prodaju za 170e a u Garage moto shopu 30 i neka hiljada din

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 58 minuta, ivandeka je napisao:

Ja pre neki dan kupih u Luisu Caberg Horus za 99,99e na sniženju....kod nas na KP ih prodaju za 170e a u Garage moto shopu 30 i neka hiljada din

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 

Garage moto shop je ubedljivo najskuplja moto prodavnica u kojoj sam bio u bg-u. Valjda zato sto je mala pa ne moze da ima neke rabate ili pak pohlepa... :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

I jos jedna stvar mi nije jasna kod prodaje u Srbiji. Stara roba bilo koje vrste ne gubi na ceni. Kaciga proizvedena recimo 2019 prodata 2023 ne moze da kosta kao nov proizvod,to se preko kupuje za znatno manje pare onda se uveze i ovde prodaje kao novo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Људи , ја се још не разумем у мото опрему, јер сам гуштер, и треба да купим свашта нешто, не знам ни где ни шта, но рећићу вам само једно.

 

Како је могуће да ајвар домаће производње ( бакина тајна мислим да се зове, коцкаста теглица) у Максију кошта 700-800 динара. А иста та тегла у Америци у некој малој радњи кошта 6 $.

ја лично видео, све исто, маде ин Сербиа.

 

Ту пада свака даља прича о порезима, царинама, тржишту итд..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Koju vezu ima ajvar sa moto opremom :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre sat vremena, bobangsxr je napisao:

Koju vezu ima ajvar sa moto opremom :stabre:

Са мото опремом нема, али са земљом Србијом има. А ако прочиташ предходне постове где људи коментаришу увоз, царине, марже, и зараде домаћих увозника, добављача итд. Онда ћеш да схватиш шта сам хтео да кажем са ајваром.

Ако извлачиш ајвар из контекста,  онда желиш да кажеш да сам ја блесав и луд...

Хтео сам рећи. У неким стварима тј. ценама нема логике. Нешто је до државе, нешто је до тржишта, нешто до похлепе, а нешто је и нелогично.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@Gija to je trebalo da ispadne saljivo ali izgleda da sam promasio:) 

Ne mislim da si blesav niti lud, kako bih to uopste znao kad te ne poznajem a da donosim neke zakljucke iz toga ko je sta napisao je malo  bezveze… 

E sad sto se tice cene ajvara u Srbiji I USA to ne bih znao ali sam primetio da neke stvari koje se proizvode ovde u CH su jeftinije u Nemackoj, tako da to mu dodje skoro ista situacija kao i u slucaju koji si opisao 

Promenio član bobangsxr
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3127 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 14 sati, Gija je napisao:

Људи , ја се још не разумем у мото опрему, јер сам гуштер, и треба да купим свашта нешто, не знам ни где ни шта, но рећићу вам само једно.

 

Како је могуће да ајвар домаће производње ( бакина тајна мислим да се зове, коцкаста теглица) у Максију кошта 700-800 динара. А иста та тегла у Америци у некој малој радњи кошта 6 $.

ја лично видео, све исто, маде ин Сербиа.

 

Ту пада свака даља прича о порезима, царинама, тржишту итд..

Grand kafa 500g u Čikagu 7$

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Поента приче је, кад би се којим случајем нека кацига производила у Србији, и она би била јефтинија у Лоуис-у него у Београду или Србији..

 

А како  и зашто, то не би знао, мени никакве логике. Као и за кафу, и ајвар и слично

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ja bih skrenuo paznju da kod nas na trzistu možete naići na mnogo "fake" kaciga (i opreme). Konkretno sam gledao Shoei kacige i istraživajući na KupujemProdajem sam naišao na mnogo "novih" fake modela (naravno nije mesto gde treba gledati kupovinu kaciga). Na ovom linku možete da pogledate razlike, kopije su verne originalima ali čisto da ukažem da postoje i ove stvari kod nas. 

 

 

Promenio član ViperVagabond
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Људи , јел ово могуће?!

Цена преко лаптоп-а

и цена преко телефона

У истом дану , сат, управо сад?

 

20240213_204402.jpg

 

Screenshot_20240213_204031_Firefox.jpg

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zavisi koju zemlju si izabrao na laptopu koju na telefonu. Ako izaberes neku iz EU uracuna ti PDV (to je verovatno na laptopu)

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Doživeo sam ''mind-blown'' momenat gledajući ovaj snimak sa fejk SHOEI kacigama 🤯  stvarno čovek treba da ima 3 para očiju u ovo ludo vreme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 3 sati, Sharky - Alex je napisao:

Zavisi koju zemlju si izabrao na laptopu koju na telefonu. Ako izaberes neku iz EU uracuna ti PDV (to je verovatno na laptopu)

Значи ако ја из Србије наручим добијам по јефтинијој цени, ако сам разумео?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ali na tu cenu za Srbiju dodaj troškove prevoza i oko 33% dodatnih troškova carine i pdv-a.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

A јел постоји опција да као грађанин Србије наручим и платим без пдв, а да ми пошаљу робу код тетке у Мађарску .. ?

 

И како се рачуна ако лично одем у њихову продавницу. Коју цену добијам.

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Koliko ja znam, da bi dobio cenu bez pdv-a (kod online trgovine), mesto isporuke mora biti van EU.

Fizicki, u radnji,  platis punu cenu i dobijes tax free formular za povrat pdv-a, koji ti overi carinik zemlje iz koje izlazis iz EU, pa u nekom roku overeni formular vratis u radnji ili preko neke firme koja radi povrat (verujem da ima neka u Beogradu), naplatis / dobijes natrag iznos pdv-a umanjen za neku proviziju.

Promenio član Petre
dopuna
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Ali kad stigne van EU naplate carinu i PDV?

Promenio član godovic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja