Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Svratih danas do salona u prolazu da ga vidim dok je još uvek tamo i oduševih se. Kvalitet izrade je definitivno na višem nivou u odnosu na Interceptor 650 i Continental GT. Iako je teži od Interceptora, deluje lakše zbog nižeg težišta. Nažalost nemaju demo motor (naravno) a i vreme nije idealno za probnu vožnju, ali se nadam da će im stići do proleća i da ću imati prilike da ga probam. Ako neko od kolega sa foruma kupi, javljajte utiske. Moj prvi utisak je da je Royal Enfield napravio možda i najleši kruzer u klasi, s tim da će kvalitetom morati da opravdaju cenu od 8.200 EUR, koliko izloženi motor košta. 

Evo i nekoliko slika za kraj:


 

IMG_20230227_143828.jpg

IMG_20230227_143836.jpg

IMG_20230227_143847.jpg

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 3 minuta, pronto je napisao:

Jel ovaj pored Hunter?

E jeste ali mi nikada nije bio preterano zanimljiv, iskreno .Slučajno je upao u kadar. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 34 minuta, Lone rider je napisao:

cenu od 8.200

Skoro kao novi strom, mislim da su se precenili, a izgled ... Mislim da su i Honda xv i vulkan lepsi, jedino je ovaj malo retro

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 1 sat, vex je napisao:

Skoro kao novi strom, mislim da su se precenili, a izgled ... Mislim da su i Honda xv i vulkan lepsi, jedino je ovaj malo retro

Videćemo. A što se tiče izgleda, to je stvar ukusa. Za mene cruiser mora da izgleda retro. :)  Vulcan S mi je izuzetno ružan motor (ako pričamo o novim cruiserima), verovatno zato što ne volim power cruiser fazon. Honda Rebel isto ništa posebno ako govorimo isključivo o izgledu a ne znam da li se Shadow još uvek proizvodi.

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 13 minuta, vex je napisao:

Greska ,Yamaha xv

Yamaha je, ako ne grešim, od cruisera nastavila da prozivodi samo V Star 250 i to samo za američko tršite. Negde sam pročitao da su Bolt ili prestali da proizvode ili da će prestati sa prozvodnjom ove godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
On 27. 2. 2023. at 9:30, Lone rider je napisao:

Svratih danas do salona u prolazu da ga vidim dok je još uvek tamo i oduševih se. Kvalitet izrade je definitivno na višem nivou u odnosu na Interceptor 650 i Continental GT. Iako je teži od Interceptora, deluje lakše zbog nižeg težišta. Nažalost nemaju demo motor (naravno) a i vreme nije idealno za probnu vožnju, ali se nadam da će im stići do proleća i da ću imati prilike da ga probam. Ako neko od kolega sa foruma kupi, javljajte utiske. Moj prvi utisak je da je Royal Enfield napravio možda i najleši kruzer u klasi, s tim da će kvalitetom morati da opravdaju cenu od 8.200 EUR, koliko izloženi motor košta. 

Evo i nekoliko slika za kraj:


 

IMG_20230227_143828.jpg

IMG_20230227_143836.jpg

IMG_20230227_143847.jpg

Koliko se da zaključiti po inostranom tržištu, kvalitet i 350ica i pogotovo 650ica su više nego opravdali. Za mene su malo preskupi, cirka 1000e po modelu, ali oni više cenom ne moraju potpuno da potkopavaju konkurenciju, samo da budu konkurentni. Ja bih Interceptora jako rado posedovao na primer, odaje utisak večnog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 12 sati, Gordak985 je napisao:

Koliko se da zaključiti po inostranom tržištu, kvalitet i 350ica i pogotovo 650ica su više nego opravdali. Za mene su malo preskupi, cirka 1000e po modelu, ali oni više cenom ne moraju potpuno da potkopavaju konkurenciju, samo da budu konkurentni. Ja bih Interceptora jako rado posedovao na primer, odaje utisak večnog motora.

Kod Interceptora samo završna obrada nije na najvišem nivou, s tim da treba imati na umu da je prvi Interceptor sišao sa proizvodne trake još 2018 i da su od tada unapredili proces proizvodnje kao i da su izbacili još dosta novih modela. Osim toga, nema se zaista šta drugo zameriti. Za mene je Interceptor moj forever bike. Naravno da bih voleo da probam i druge (ne smem da napišem isto je i sa ženama jer bi zvučalo seksistički a i žena bi me ubila ako bi ikada ovo pročitala) i ako ikada budem bio u mogućnosti, naravno da bih voleo da pored Interceptora imam parkirano još nešto u garaži, ali Interceptor ostaje zauvek :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Auuu, bre, što je lep! 

Držao bih ga u dnevnoj sobi, a ne u garaži. A možda okačio na zid preko zime :) 

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Prelep! Definitivno agregat mnogo lepše izgleda u ovoj crnoj izvedbi po meni. Video sam da planiraju da izbace nove Interceptore i Continental GT sa agregatima u crnoj varijanti.

 

Svaki review koji sam gledaju hvale ga na sva usta što se tiče završne obrade i kvaliteta. Taj premium feeling moraju da opravdaju, nadam se da je tako i zaista jer 8000e je već ozbiljna cifra i izbor je velik.

Jedva čekam da vidim uživo neki sa njihovim fabričkim bisagama. Izbor boja je malo -meh po mom ukusu ali ovaj tamno zeleni je interesantan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Evo test posle 50000km al na Nemačkom.https://www.google.com/amp/s/www.motorradonline.de/modern-classic/royal-enfield-interceptor-int-650-50000-km-dauertest/amp/

Sent from my RMX2202 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Bio juce na sajmu i najvise vremena sam proveo pored Meteora. Mnogo dobar motor, cak i za dugajlije. Prelep dizajn, deluje dosta kvalitetno odradjen, tj retko koji motor na sajmu je odavao utisak da je kvalitetnije odradjen, bar meni. Cena i jeste na prvu loptu jaka, krece od 8k ali generalno mislim da vredi. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Kolega iz Niša je danas kupio ovakvog zelenog. Pozvao sam ga da se registruje na forum, pa možda uskoro budemo imali prilike da pročitamo utiske iz prve ruke. Ja sam hteo da zakažem probnu vožnju dok sam čekao da mi završe ugradnju engine guardova danas, ali su im svi demo motori na Zemunskom keju pošto učestvuju u nekom Street food festu.

 

Evo i slika Super Meteora u osnovnoj varijanti.

IMG_20230603_121227.jpg

IMG_20230603_122553.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Super Meteor 650

Osim ako nije bilo još nekog nišlije koji je pokupio RE Super Meteor 650 u subotu, a male su šanse da jeste, verujem da sam  ja kolega iz Niša. Svakako će biti prvi utisci, ali još je rano, još uvek je u procesu registracije. Kako je ovo moj prvi motor, ako izuzmemo one iznajmljene koje sam povremeno vozio, skuter, neka manja honda, jedan Royal Enfield Thunderbird, sve ovo pre 15 godina u periodu kada sam živeo u Indiji i Kawasaki ER6 na kome sam polagao vožnju, malo je verovatno da ću moći uporediti Super Meteora sa drugim motociklima. Za početak, ja nikada nisam imao dilemu koji motocikl nabaviti. Od trenutka kada sam video Royal Enfield Meteor 350, znao sam da je upravo RE ono što želim.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 8 sati, Kilbane je napisao:

Osim ako nije bilo još nekog nišlije koji je pokupio RE Super Meteor 650 u subotu, a male su šanse da jeste, verujem da sam  ja kolega iz Niša. Svakako će biti prvi utisci, ali još je rano, još uvek je u procesu registracije. Kako je ovo moj prvi motor, ako izuzmemo one iznajmljene koje sam povremeno vozio, skuter, neka manja honda, jedan Royal Enfield Thunderbird, sve ovo pre 15 godina u periodu kada sam živeo u Indiji i Kawasaki ER6 na kome sam polagao vožnju, malo je verovatno da ću moći uporediti Super Meteora sa drugim motociklima. Za početak, ja nikada nisam imao dilemu koji motocikl nabaviti. Od trenutka kada sam video Royal Enfield Meteor 350, znao sam da je upravo RE ono što želim.

Dobrodošao! Drago mi je što si se registrovao pošto smo propustili priliku da razmenimo kontakte. Nije nužno porediti Super Meteor sa drugim motociklima u klasi, ali će biti sjajno čuti tvoje utiske o njemu kao i iskustva sa održavanjem i servisima, pošto ako ne grešim, mislim da si ti prvi kolega na forumu sa Super Meteorom. Kao što sam ti već rekao, mislim da si napravio zaista sjajan izbor!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
9 hours ago, Kilbane said:

Osim ako nije bilo još nekog nišlije koji je pokupio RE Super Meteor 650 u subotu, a male su šanse da jeste, verujem da sam  ja kolega iz Niša. Svakako će biti prvi utisci, ali još je rano, još uvek je u procesu registracije. Kako je ovo moj prvi motor, ako izuzmemo one iznajmljene koje sam povremeno vozio, skuter, neka manja honda, jedan Royal Enfield Thunderbird, sve ovo pre 15 godina u periodu kada sam živeo u Indiji i Kawasaki ER6 na kome sam polagao vožnju, malo je verovatno da ću moći uporediti Super Meteora sa drugim motociklima. Za početak, ja nikada nisam imao dilemu koji motocikl nabaviti. Od trenutka kada sam video Royal Enfield Meteor 350, znao sam da je upravo RE ono što želim.

Dobrodošao !
Imaš tamo forum za predstavljanje, ne bi bilo loše da se javiš, a i da baciš neku sliku mašine, to je uvek poželjno :)
Pa se vidimo nadam se nekom prilikom, voleo bih da vidim motor. RE ima neki poseban šmek, meni je Himalajac prirastao za srce, ali suviše je mali motor za mene.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Sretne i vesele kilometre ti želim!! 

Isčekujemo  sličice, iako je verovatno dosta nas sedele na njemu il' na sajmu ili u nekom salonu do sada.

 

Jedna stvar što sam propustio, a to verovatno jer sam samo sedeo na tom motoru, dal' i on ima klackalicu za izbor brzine petom, tj. ''heel-toe'' shifter? Ne vidim po slikama a poza sedenja je takva da su noge malo napred pa pitam kako je u praksi.

 

Svako dobro!

Promenio član zZavarivach
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Nema heel-toe... Ja pitao da li može da se nabavi, nisu bili sigurni, pretpostavljali su da može..

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

U kategoriji najboljih kruzera ispod 10.000 dolara, Super Meteor se našao na drugom mestu na listi koju je formirao kanadski Top Speed!

 

https://www.topspeed.com/best-cruisers-under-10000/#yamaha-v-star-250

 

 

 

 

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
15 hours ago, Zog said:

Kod njih je Super Meteor 7000$ a u Hrvatskoj 8500e.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Upravo tako. Baš dobar motor, ali cena ipak malo prejaka...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja