Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

vec duze vreme merkam neku dobru apriliu scarabeo 500da kupim ali sve sto s nudi su dosta izandjani skuteri..danas konacno ispazarih jedan koji je stvarno ko lutka.e sad ajte ljudi malo akcije pa kazite sta o ovom skuteru kako se pokazao i to posto na netu vrlo malo ima o ovom modelu svi spominju noviji model koji je slican beverliju.posto imam nekoliko motora sa ovim planiram da zujim po gradu ali i da ako bude vremena pravim visednevna putovanja,mislim da je ovo masina bas za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Agregat Piaggio Master 500 (459 ccm, 39,5 ks, euro 2) Točkovi 16", bord kompjuter, dupli disk napred. Kofer se otvara preko kontakt brave, pošto prostor ispod sedišta ne postoji. Kada se opremi fabričkim bočnim koferima ima potencijala da bude turing mašina ako se izuzme nemogućnost ispruživanja nogu kao kod većine GT maxiskutera. Vozač sedi vrlo blizu prednjih oplata pa je samim tim zaštita od vetra odlična.

 

Evo par fotki sa bočnim koferima

 

24527C60-A44E-0B49-9B07-49A67FB24190_thumb.jpg

 

B66C6717-7629-1349-B4AB-111A4975714B_thumb.jpg

 

8F480D53-870F-7F48-ABA2-BF69F7462D72_thumb.jpg

 

32696064-8806-5840-A00D-5B22788EFDFA_thumb.jpg

 

B60AD70D-6F3A-5D49-8729-465284E99191_thumb.jpg

 

A54A900A-1D38-2E48-AD1B-C70B962C0E6E_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

svi mi bi voleli da imamo skutere ili motore za sve namene sto je jednostavno nemoguce.neko voli brzinu drugi pak udobnost neko veliki prtljazni prostor i da nenabrajam...mislim da posedujem odredjeno iskustvo sto se tice skutera posto sam ih promenio desetak tako da mogu nesto da kazem i o doticnoj apriliji,bez obzira sto sa njom nisam prosao neku kilometrazu jer je uzeta nedavno.aprilia je pravljena kao skuter koji bi bio direktna konkurencija beverliju ali po mnogo cemu ona to nije.tezina joj je mnogo veca oko 230kg,agregat isti,gume 16.napred i pozadi,odlicne kocnice,i sto mnogi neznaju medjuosovinsko rastojanje je vece nego na burgmanu 650 verovali ili ne.duzina oko 230cm sto skarabeo cini zaista glomaznim skuterom.polozaj vozaca u voznji idealan,naravno sedeci ne polulezeci,sto mi je nekad smetalo.naime dok sam imao burgmana 250, pravio sam voznjice od nekoliko stotina km bez problema sve do trenutka kada sam u cugu presao 500km.i tada video da fotelja nije tako udobna ustvari kicma je trazila prirodniji polozaj,tj ravan sedeci sto je kod skarabea slucaj.zastita od vetra idealna cak i za sake,naravno vizir sam odmah produzio za 20tak cm .zbog svoje tezine scarabeo nije preterano startan ali ima dobru krajnju brzinu i ciklistika mu je odlicna ,kako na autoputu tako i u krivinama tako da uz malo vezbe moze da se vozikao motor ,tj nema proklizavanja prednjice sto je mana svih foteljasa zbog male mase prednjeg dela.prtljazni prostor zadovoljavajuc mislim na kofer posto mesta ispod sedista nema.ono sto me odusevljava kod ovog skutera je sto na viljsci ima ublazivac udara tj.mali amortizer koji nedozvoljava da naglo skrenete guvernal sto bi bilo fatalno pri vecim brzinama.naravno dovoljno je da sednete na ovaj mali tenk date gas i istog trenutka zaboravite na sve njegove mane jer osecaj koji ovaj skuter daje u voznji je neverovatan.........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

saxrelaks@

 

Svaki dan gledam komsiju na Scarabeo 300 ( inace ga prodaje posto je kupio Burgmana 650 ) i kada sam ga pitao sta mi moze reci o samom skutu :zbunjen: rekao mi je: "scarabeo = mercedes 190" ne znam koliko se razumes u automobile ali meni je bilo sve jasno kao dan, vise ga nista nisam pitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Prosle godine u Grckoj na moru me odusevljavao bas ovaj od 500 ccm, kao da je iz proslih vremena i starih italijanskih filmova. I manji, stariji model je slican, ruzno - lep, za nekog ko "fura" svoj fazon je pravi. Treba imati i stila i petlju i kupiti ga, kod nas uniformisanih, WV, Audi tj Burgman, Yamaha...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Nemam mnogo da ti kazem o 500ccm ali sam vozio 300ccm bio odusevljen.Drugar je imao 500 ali uvezenog iz Italije i verovatno sa malo doteranom kilometrazom tj malo vise je presao.Imao je dosta problema sa njim sto se tice elektronike i agregata.Iz cista mira nije hteo da pali,pa onda radi par dana savrseno.Na kraju su mu rekli da treba da uradi generalnu,dok mu je drugi majstor rekao da je to neki sitni kvar.On ga je na kraju prodao da bi ga kupac zvao posle par dana da mu se pozali da je motor zaribao0zbunjen.gif.

 

Ovaj nije znao sta da mu kaze i da bi ispao fer podelili su troskove generalke.

 

Posto nemam licna iskustva osim voznje manjeg modela koji se meni licno svidja,volim retro.

Mogu samo da ti kazem da ti zelim puno srece sa njim i u zdravlje da ga vozis.

 

Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

za ovo da je ruzna jeste ali simpaticno ruzna,ustvari i nije... sto se tice polozaja nogu ja sam bas bio protiv tj. nije mi odgovaralo sve dok nisam seo i onda lele sve sam joj oprostio.posto ima ogromno sediste dovoljno je da se malo povucete pozadi i noge imaju dosta komfora govorim iz iskustva sa svojih 185cm.voznja sta reci ,prijatelj ima aa500 i seo na skarabeo pobao i kaze pravi motor ovo nije skuter....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

vala ne znam kakav je motor ali kada sam video kakvo sedlo ima mislim da je veoma udobno i da moze da se vozi 3 dana bez gasenja :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

aj sad da malo teram vodu na svoju vodenicu.pala voznja ja sa tenkic... a prijatelj na motoru necu reci koji 650ccm novija generacija.put ko staklo pa da malo poteramo masine usput pad sala na racun mog skutera... on 120 ja 120 ,on 140 ja isto on 150 lego na rezervoar jakna mlatara jedva se drzi a ja opusteno prodjo pored njega.kad smo stali napsova me posteno ubio ga vetar a meni milina..... :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Jednog ranog julskog dana dolazi kupac .... ozbiljan kupac i odvozi moju prvu maxi ljubav, mog burgmana.

 

Sta sad, sta moze ispuniti srce i dusu kao japanski dvotockas? Pregledam stotine oglasa, razmisljam o ovom, o onom modelu .... nije sve za moje gorostasne gabarite.

Vreme prolazi ne umoljivo nervoza uzima danak, ali u sekundi kad ugledah to simpaticno, dusmani kazu ruzno lice, razvuce mi se osmeh preko celog lica i rekoh sebi to je to ....

 

I tako pocinje SCARABEO SAGA

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

S%2526B+10.8.2013+188.JPG

 

Šta reći o ovom osobenom maxiju ....

 

Dosta neobičan sklop koga odlikuju odlična zaštita od vetra, veliki točkovi, dobre kočnice i neobično dobre vozne karakteristike koje čovek ne očekuje od vozila ovakvog izgleda.

 

S%2526B+10.8.2013+191.JPG

 

S%2526B+10.8.2013+193.JPG

 

 

 

Pa da počnemo sa tehnikalijama ....

 

Dimenzije ovog maxija su impozantne

 

Dužina : .................................................2310 mm

 

Međuosovinski razmak: .....................1605 mm

 

Visina sedišta od zemlje:.....................800 mm

 

S%2526B+10.8.2013+194.JPG

 

Čitav sklop drži čelični ram od okruglih cevi i stoji na točkovima od 16 inča

 

prednja guma: ............. .....................110/80 r 16

 

zadnja guma:......................................140/70 r16

 

S%2526B+10.8.2013+189.JPG

 

Za izuzetno kvalitetno zaustavljanje ovog čuda teškog 220 kg zahvaljujemo

 

Napred:.............................................. dupli disk prečnika 260 mm

 

Nazad:................................................ singl disk prečnika 220 mm

 

Potpomognutim ABS-om

 

S%2526B+10.8.2013+197.JPG

 

 

Prenos je klasičan kaiš i varijator sa 8 rolnica (u mom slučaju)

 

Ubrizgavanje je elektonsko

 

Podmazivanje se vrši preko uljne pumpe

 

Za hlađenje služi tečnost

 

 

S%2526B+10.8.2013+187.JPG

 

I na kraju najsvetlija tačka ovog sklopa je njegov agregat, svima dobro poznati žabarski jednocilindrični

 

zapremine ........................................460 ccm

 

snage ............................................... 28 kw ili živahnih 38 ks

 

 

Još jedna interesantna stvar je prtljažni prostor, naime on se sastoji od tri kofera, bočni - demontažni i centralni veliki fiksni (otvara se šmekerski preko kontakt brave ;)) ukupne zapremine preko 90l

 

najveće iznenađenje sledi kad podignete sedište ....

 

umesto gepeka - čep rezervoara zapremine 15l koji omogućava autonomiju od 340-ak kilometara

 

 

uskoro slede moji lični doživljaji ovog maxija sa paralelama u odosu na burgman

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Voziti ruzno motorce je kao kad rodis ruzno dete, tvoje je, volis ga do besvesti, cini te srecnim i pomalo tuznim ali samo dok ga gledas sa estetske strane, kad sagledas onu pravu, bude ti jos draze.:moto3:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

SLATKA MALA NAKAZA :D

 

Šalu na stranu,ovo je jedan izuzetan maxi skuter.

Posjedovao sam jednog i za njega imam samo rječi hvale.

Preudoban,predobar.

Dizajn jeste diskutabilan,ali uživo puno bolje izgleda nego na fotkama.

Jednostavno nije fotogeničan. ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Мене занима јел једина разлика између обичног и ГТ-а у бочним коферима0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

@Braca

 

Mislim da je razlika u koferima i mozda ABS sistemu.

 

Ali bocni koferi su zbog nedostatka gepeka ispod sedista prosto "must have", licno nosim u bocnim koferima kisnjak, vezice, sitan alat, gospodjine rukavice pojas i jos 100 cuda, a veliki kofer je uvek slobodan da primi jaknu i kacigu koju mrzim da vukljam za sobom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja