Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Питам зато што сам на огласима видео примерак само са великим кофером и АБС-ом али без бочних,нема ни носаче па зато питам.1neznam.gif

Лично мени се свиђа онако1hej.gif,далеко од тога да је ружан,пробао сам млађег брата од 250 и баш је занимљив са одличном циклистиком0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Kako je sve pocelo.....

 

Sluzbeno sam se obreo u Nisu i iskoristih priliku da pogledam gore pomenuti maxi.

 

Istina je da sam pozeleo i probao posle burgmana spidermax, ali ispade prilika pa steta je bila ne iskoristiti je.

 

Elem, nikada pre nisam seo na scarabeo, pa je logicno bilo videti da li smo kompatibilni po gabaritima,

 

Cenjeni prodavac me ispostovao i dao mi da odvezem probni krug, i to je bilo to.

 

Iskreno sam bio odusevljen stanjem u kakvom je mehanickom stanju skuter, povlacio je bez trzanja, zvukova gluposti . .. glatko i ravnomerno kao trola. To mi je bilo najvaznije tako da sam etetske manjkavosti zanemario tj. iskoristio sam ih da malo spustimo cenu i pomenuto vozilo je dobilo novog vlasnika.

 

Odmah sam dogovorio sa prodavcem i uz nesebicnu pomoc kolege Saxrelax iz Nisa organizovan je odvoz motora u servis.

 

Tom prilikom zamenjena je prednja guma, montirana je michelin city grip, zamenjeno je filter i ulje u motoru i kocnicama, uradjen je vizuelni pregled CVT sklopa. Kako je isti dobio prolaznu ocenu. Platih celokupnu operaciju 11000 din i tada sam mogao povesti motor kuci .....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

I tako jednog lepog dana, sa mojim dragim kolegama Djuksijem, Alexom i Micom krecemo put Nisa, nas cetvorica na dva skutera :-D , preuzeli smo maxi, iskoristili priliku da se upoznamo i malo podruzimo sa kolegom iz Nisa. Pojedemo dobar rostilj i sipamo gorivo i gas kuci. Tu su pocela prva poredjenja sa prethodnikom.....

 

Utisak mi je bio da je burgman preciznij, povozniji, ali nakon prvih kilometara polako scarabeo pokazuje zasto je napravljen.

Njegove 16 tice bez problema upijaju sve neravnine na putu, a zastita od vetra je fenomenalna.

 

Na burgmanu se sedi dublje u motoru samim tim vizir dodje malo vislje u odnosu na apriliu i turbulencije oko kacige su osetno izrazene na suzukiju, dok sada vetar prolazi nesto nize i osecam ga jedino u predelu vrata ako ne zakopcam jaknu do kraja.

 

Kako kilometri odmicu sve vise cenim polozaj sedenja kao na stolici, nego uvaljeni polozaj sa pruzenim nogama gde ledja i ramena trpe najvise .

Moram da naglasim da je ovo najcesca zamerka koju mu kolege upucuju i izbacuju ga unapred iz razmatranja za kupovinu, totalno ne opravdano.

 

Dozivljaj sa kojom lakocom njegov glavni atribut, njegov agregat, postize i odrzava putnu brzinu na autoputu, je fenomenalan!

 

Najveca zamerka burgmanu je bila na racun njegovog pogona i to u rezimima voznje koji zahtevaju konstantno visoku brzinu, npr. burgman se pri brzini 120 kmh vrti na visokih 7000 obrtaja, (mozete zamisliti kako to zvuci) dok aprilija istu brzinu odrzava sa lezernih 5500, dok pri 140 kmh ne prelazi 6500.

 

Sve je proteklo u najboljem redu do dolaska u Beograd u ranim jutarnjim casovima, tada je scarabeo imao njegovih 5min ili 2 sata kad se bolje setim .....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Prilikom stajanja, da bi drug Mica poterao moj auto koji je bio parkiran na stecu, ugasio sam motor i pri pokusaju startovanja elekronika prebacuje u neki chek mode, odradjuje dvanaestak provera i napise da je sve ok i nista.

 

Meni odpadaju i poslednje shishke i kunem dan kad sam pomislio da pazarim zabarski krs, da napomenem da sa burgmanom nisam imao niti jedan jedini gaf i da su problemi sa aprilijama bili glavna tema zajebavanja u nasem malom kruzooku.

 

I tako iznerviran, sto cudljivom aprilijom, sto sprdanjem mojih sapatnika sa mojom novom ne srecom odlazim porazen i scarabeo svoju prvu beogradsku noc provodi na lancu uz banderu na benzinskoj pumpi pored autoputa ....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Sutradan je nesretnik ubacen u prikolicu i sapet kaisevima neslavno dolazi na novu adresu.

 

Da se ne ponavljamo cela igranka se zbila zbog nesretnog labavog dzeka koji sluzi ko zna zasto, a nalazi se u kucistu akumulatora

 

Uskoro dolazi pripremni servis za put na Alpe i nas svima znani vitez odradjuje sjajan posao i vrsimo detaljnu inspekciju svih sistema i sklopova.

 

Tom prilikom zamenjeni sa kais, rolnice, rashladna tecnost, svecica, akumulator,svi filteri, nastelovani ventili i prelemljeni svi sumnjivi spojevi na instalaciji. Ovaj zahvat je bio malo skuplji i izasao je 23000 din

 

Scarabeo je bio spreman za put .....

 

Odvezli smo zajedno sloveniju, italiju, austriju i hrvatsku preko 2000 km bez ikakvih problema .... poverenje je sada povraceno

 

Tokom leta, jeseni i ove zime nanizano je jos 4000 km i vreme je da se odradi drugi redovni servis ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Posle nove godine vreme nam je bilo naklonjeno i valjalo je servis odraditi na vreme ...

 

Zadnja guma je junački odvozala svoje poslednje kilometre i ustupila je mesto novom city grip-u

.

 

Dogovor sa dobrim vitezom je pao i sve smo odradili brzinski i stručno

 

IMAG0364.jpg

 

Sada se u motoru bućka i novo ulje iz motula

 

1389528745003.jpg

 

Cena igranke ne malih 12000 dindži, ne računajući pivo :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Kako već rekoh vreme nam i dalje ide na ruku ....

 

Pa iskoristih to da uradimo i još po nešto, elem draga mi je u više navrata rekla kako joj je super u ulozi suvozača na scarabeu, čak i ona je dobila dojam da je aprilija dosta rigidnija-čvršća u odosu na burgman.

 

U vožnji u paru burgman kao da se uvija po uzdužnoj osi, dok scarabeo stoji prav kao strela, ali nije to što sam hteo napisati ...

 

Dakle gospođi je sve potaman, ali naslon, veli, naslon na koferu joj nisko ..... kako to rešiti :neznam:

 

Zbog mira u kući reših da zasučem rukave i krećemo .....

 

IMAG0340.jpg

 

IMAG0341.jpg

 

 

u garaži sam imao parče Al rebrastog lima, nije bio problem preneti mere i rupe sa kofera na isti ....

 

malo seckanja i brušenja, dobijamo odličnu ploču za kofer

 

IMAG0342.jpg

 

 

 

Kako podići kofer? Najlakše mi se učinilo sa brezonima M8 koji naoružani duplim maticama postaju čvrsta osnova koja će nositi novu ploču i na njoj kofer

 

 

1385235311262.jpg

 

 

malo merenja i podešavanja i sve dolazi kao pod konac, kofer je izdignut 100mm od stare pozicije. Draga je pozvana da isproba urađeno i uz salve oduševljenja i poljubaca zahvaljuje se majstoru i odlazi .... :Sloper:

 

 

1385498514245.jpg

 

Sad je trebalo izmisliti kako sakriti prostor koji zjapi ispod kofera ....

 

Rešio sam to elegantno kao naš vrli predsenik sa parčetom pocinkovanog lima dužine 1m isečenog na širinu 100mm. Savijen je na licu mesta i pričvršćen malim šrafovima. Kako sam bio zadovoljan rezultatima red je i da ga uljudimo malo ...

 

IMAG0363.jpg

 

malo šmirglanja pre bacanja prajmera u spreju (550 dindži) i nakon toga sivi mat sprej sa reljefom (600 dindži) iy dva bacanja očaravajući rezultati ....

 

IMAG0374.jpg

 

Problem koji je nastao prilikom podizanja kofera je taj što je sajla koja služi za otvaranje istog sada kratka, improvizacije nisu dolazile u obzir i jedino rešenje je bilo napraviti novu sajlu za koju se pobrinuo boban za simboličnih 480 kinti :D

 

Nova sajla duža za 120mm

 

IMAG0375.jpg

 

Još samo nabaciti kofer odozgo i to je to ...

 

IMAG0376.jpg

 

naravno tu su i moji pomoćnici da odmah isprobaju valja li toooo :aha:

 

IMAG0382.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Pope, jedna ideja ako već nisi do sad preradio. Napraviš vratanca i dobiješ prostor za prvu pomoć, alat, prsluk, sitnice ... Markone je slično odradio na BMW-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Bilo je razmisljanja u tom pravcu, ali ispod kofera je rupa, a u rupi je kuciste filtera za vazduh ..... sto implicira potrebu za duplim dnom. Druga ideja mi je bila da waterjet-om isecem logo bjb-a ili aprilije ili neceg slicnog i osvetlim crvenim diodama .....

 

To bi bilo efektno ;-) , ali sve to mozda nekom drugom prilikom

 

U svakom slucaju hvala za sugestije !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

"Kako kilometri odmicu sve vise cenim polozaj sedenja kao na stolici, nego uvaljeni polozaj sa pruzenim nogama gde ledja i ramena trpe najvise.

Moram da naglasim da je ovo najcesca zamerka koju mu kolege upucuju i izbacuju ga unapred iz razmatranja za kupovinu, totalno ne opravdano." Ovo si potpuno u pravu, ja sam isto imao burgmana i ovaj polozaj sedenja kao u stolici uopste ne opterecuje ni ledja ni ramena. Polozaj je mnogo prirodniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5704 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kumela moj, Aprilija prosto nagoni čo'eka da bude kreativan :neznam:

 

:ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav: :ljubav:

 

127063169817951687659214.jpg

 

Tek ćeš ti da "zastraniš" po tom pitanju :aha: Biće to do kraja sasvim simpatičan MAXI (pošto nikako ne mož' biti lep :P )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Na početku ove priče sam spomenuo estetske manjkavosti ....

 

Na šta sam mislio?

 

Prvo, deflektori za vazduh ili plastični delovi na prednjoj oplati od kojih je jedan stradao u transportu,

 

drugo, plastični delovi koji nisu zaštićeni lakom, površina tih delova je pod uticajem sunca postala ..... bljak :bljak:

 

o čemu pričam

 

IMAG0360.jpg

 

o ovome .... :staa2:

 

IMAG0361.jpg

 

 

Jezivo, ali rešivo :aha:

 

Osvežavanju plastika sam pristupo krajnje ozbiljno .... pritom mislim na čak dve granulacije šmirgl papira i to 180 za prvu ruku i 240 za finiš .

demontiranje sa motora nije bilo diskutabilno bez obzira što za skidanje ovih vratanaca treba tri alata i to dva različita inbusa i krstasti odvijač ....... :lud: žabari

 

 

IMAG0362.jpg

 

 

Pošto sam dobro ošmirglao površinu, izduvao sam prašinu kompresorom i nitro razređivačem temeljno očistio potencijalne ne čistoće.

 

Kako sprej kojim sam uradio završni sloj u sebi već sadrži prajmer za plastiku i daje teksturnu površinu nije bilo potrebe za nanošenjem dodatnih podloga i špric gita. Takođe odlično pokriva i maskira riseve od šmirgle tako da je zajebancija oko i sa špric gitom i šmirglanjem na vodu potpuno suvišna :aha:

 

na kraju i rezultat ....

 

IMAG0373.jpg

 

Što bi rekli neki meni dragi bosanci .... jooj razlike, derastićne

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Divno, bajno, krasno Popoviću...

Nego...malog zlog čovečuljka zanima da li su se zahvaljivanja gđe M završila samo sa poljupcima ili je tu bilo nečeg konkretnog ?

 

Sent from dok džabalebarim u kolima

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Читаш ли ти ишта дечаче ил само онако пишеш0stabre.gif

Госпођа Поп је тражила и добила бољу позицију наслона на коферу 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Braco tebi je ona lomina od Atlantika pomutila mozak danas 0stabre.gif

Savršeno sam ja pročitao sve, ali što onako, zar nikako drugačije nije moglo da se namontira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Danas savršen dan .... :D

 

Posao završen u 11.30, sunce sija, toplooooo

 

To znači samo jedno paljba u garažu i alat u ruke :aha:

 

Sad pošto neće slike da postavi evo LINK ka web albumu gde se nalaze

 

Odakle početi , pitanje je sad :stabre:

 

 

Srećom pa je jednostavan nema ni 1000 šrafova koji obezbeđuju tri plastike :bljak: (kad mi je svijetli vitez pričao, ja mislio da preteruje :lol: ) Alata ne treba previše, krstasti odvijač, inbusi 4 i 5 gedora 10 za 4 šrafa koji drže sedište i takooo

 

SLIKA 1.

 

1. Daklem prvo patosnice ... ukazuje se more šrafova, takođe vidimo jedan ispod fuzastera i jedan ne vidimo sastrane iznad poklopca kaiša.

Takođe imamo 5 šrafova odozdo iza prednjeg točka .... i to je to, donja oplata, da ne velim šuspleh je off

 

SLIKA 2.

 

2. Sada je na redu vertikalna plastika sa lakiranim delovima (idu zajedno)

 

 

 

To je bilo lako, lakirani delovi se jednostavno odvajaju kad odvijemo 4 šrafa sa unutrašnje strane :aha:

 

SLIKA 3.

 

3. Plastika iznad tunela je zajebana do zla boga, treba voditi računa da se ne polomi jer su delovi zavučeni pod crnu oplatu prednjeg dela ... znači opušteno :D

 

Povuci, potegni eto ih dole

 

SLIKA 4.

 

Sledi pranje i šmirglanje do besvesti zatim nitro čišćenje i dve ruke mat bumper spreja

 

SLIKA 5.

 

Žabari su genijalno :lud: rešili kačenje dve ukrasne plastike na ovom delu.... potreban je alat sličan alatu za vađenje eksera, naime radi se o osiguračima koji teško idu dole, a nazad da ne spominjem ....

 

SLIKA 6.

 

.... Ali malo dumanja i rešenje se nametnulo samo, gedora 7 i lagani pritisak i ulazi ko dobar dan :D

 

SLIKA 7.

 

Nakon nekih sat vremena boja je suva na dodir i sklapanje moiže da počne

 

Sada ide puno brže i očas posla motorin je spreman za nove pustolovine :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Nece ponovo. Nemam dozvolu da gledam album. Vjerovatno nisi stavio JAVNO. (Poslao sam zahtjev)

 

PS. uspio pogledati :care:. Jos da vidimo slike kada ga sastavis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja