Jump to content

Moto Zajednica

Honda Transalp 2023

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Motocikl: Transalp750 / Transalp600 / Tomos Tori

Od 1og feb presao 5,5k i pre neki dan vratio sa prve malko duze voznje od 1350km, bas dobar motor sve u svemu. Za neku realnu pricu je savrsen, uvek moze vise konja, vise ovog ili bolje onog ali je trik da svako pronadje sebi zisku mimo specifikacija na papiru ili yt recenzije.

 

IMG_20240317_074654009_HDR.thumb.jpg.6b19ee87156a932904639a3189553e04.jpg

 

IMG_20240317_075746145_HDR.thumb.jpg.6de972c07ac65e5538df8eec1fca88a4.jpg

 

IMG_20240317_073131267_HDR.thumb.jpg.95f5f0556f4588b2f269dd715a89855b.jpg

 

IMG_20240317_073012280.thumb.jpg.19e130b33cae2cbb591a4fcf9b1494c6.jpg

 

IMG_20240316_131714584.thumb.jpg.114577757c55906018b1f403c872b665.jpg

 

IMG_20240316_100910776_HDR.thumb.jpg.654c9d9d9ffbbca4ec3629fc6f4a9664.jpg

 

IMG_20240317_072108579_HDR.thumb.jpg.fca49e2db4ae58d93d88d874ba0d986f.jpg

 

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
On 17. 3. 2024. at 19:37, Motorcyclist je napisao:

 

Bio na sajmu i dobro osmekao oba motora. Transalp je bar tri puta bolji od Stroma 800. Samo morate uzivo da vidite oba da bi vam bilo jasno o cemu pricam. Novi Transalp na ekranu izgleda nekako mrsavo, nedoreceno, a u realnosti je preozbiljan motor, mozda mi se i najvise svideo na celom sajmu, uz Suzuki GSX1000 GX koji je kategorija Totalnih perverzija. Polozaj sedenja, aerodinamika, zastita od vetra, kvalitet izrade, ma nisam mu nasao manu osim malo vecih gabarita za moje predispozicije (172cm, ,80 kila). Stara kolor sema koja podseca na duh proslog vremena. Ma prava bombona. Dok je Strom 800 totalno nedorecen motor. Pogotovu kad sednes na njega. Ako mene neko pita - cist Suzukijev promasaj koga samo moze slavno ime da izvadi. Ni prici mladjem i starijem bratu koji imaju jasno definisanu crtu kome piripadaju i cemu su namenjeni, uz dokazanu pouzdanost. Da Transalp sa cenom nije probio magicnu cifru od 10.000 verovatno bi se prodavao na slepere. Ovako klot za 11300 plus malo opreme izadje na ozbiljnu cifru, a  za te novce na trzistu ima mnogo toga da se izabere.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

Da da.. Isti utisak od A do Š... 

A dođe klot klot. 

Nego... Voge 900dsx... Ono ne znam kako pobetiti. Iko. 

I to se slazem. Voge 900 DCX je definitivno najprijatnije iznenadjenje za mene na celom sajmu. Opusteno na njemu moze da stoji ime bilo kog od poznatih proizvodjaca, ne bi niko posumnjao da je podvala. Odradjen tacno i dizajnerski, dobri materijali, dobra zavrsna obrada, top komponente. Sto neko rece samo klimu nema od opreme. Motor za svaku preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Motocikl: Transalp750 / Transalp600 / Tomos Tori

6k za manje od dva meseca, jos nisam isao na ozbiljnu turu da bi zaista nabio km a cesto zavrsi ovako:

 

IMG_20240324_162834230.thumb.jpg.a7ca972dae08bb64ca596f2f78580fa3.jpg

 

Inace, dosta sam sretao kineza na voznjama po sumama, ali rade za RTB Bor uglavnom.. 🤣

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Pošto nemam mnogo iskustva, pitao bi neko šta bi moglo da izazove vibracije kad krećem polako?
Ne mogu da objasnim gde, možda kutija kvačila, možda loša mešavina goriva, možda lanac...
Kada prebacim iz neutralne u 1. brzinu i polako otpustim kvačilo i kad počnem polako da se krećem, nakon neki metar - dva, javlja se neka vibracija koju ne mogu da objasnim.
Kad krenem „normalno“ – ne prebrzo, ništa od toga ne mogu da primetim.
Ima nekih 5-6 umerenih vibracija i posle motor ide lagano. Vibracija se javlja u sve modove vožnje.
Inaće motor je još u break in - ima oko 350km.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Da li je vibracija u trenutnku kada kvacilo "hvata" samo, ili kada si vec skroz pustio kvacilo i krenuo u prvoj? Sumnjam da je gorivo, primetio bi po radu/zvuku motora onda nesto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Opet sam se provozao, na hladan motor nema vibracije, ili bar nisam mogao da primetim. Iznad 80 stepena vec počinje. Ima i bez gasa, a ima i sa malo.
Spored mene vibracija je u momentu kada zalepi.
Pokušao sam da podesim kvačilo - nema promene. Gorivo, bar do sad, je bilo dobrog kvaliteta i nisam odavno čuo neko da se žali na to.
Mozda kada se ulje ugreje kvacilo proklizava ako je to uopšte moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Proklizavanje i kad trese su dve razlicite pojave. Motor je pod garancijom, ne znam zasto lupas glavu, prijavi salonu problem, neka oni resavaju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Upravo ga odgledah, odličan kao i uvek. Ali ako sam ga dobro razumeo, na kraju glavna zamerka se odnosi na verziju za severnoameričko tržište?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

To su spomenuli kao manu za USA  (ali moze ECU za USA trziste da se odradi i dobije svih 90ks), sportski motor mu je i najveca prednost.

Zamerke su im:
- Unutrasnje gume, to je i jedina glavna mana, ostalo manje vise
- dizajn, malo reciklaza cb500x i nc700
- nema cruise control
- Polozaj kartera
- Malo manji rezervoar nego na starijem Transalpu

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

"In Europe, the XL750 Transalp’s 755cc Parallel-Twin claims a peak output of 67.5 kW at 9,500 rpm, which translates to about 90.5 hp. For U.S.-bound models, however, we can confirm the Transalp will claim an output of just 62 kW at 8,500 rpm, or 83 hp."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Motorcyclist a da pogledaš makar poslednja 2 - 3 posta u temi pre postovanja  ? :D

@Blackened ono što sam ja shvatio kao glavnu zamerku je veštačko "oslabljivanje" modela, ne samo u smislu agregata, da ne bi remetili prodaju Afrike.
Recimo baš zato je pomenuo tempomat. Jer motor već ima ride by wire, i onda je vrlo lako i jeftino da se doda i tempomat. Ali onda se smanjuje razlika između njega i skupljeg modela. U pitanju je cela filozofija, verovatno ima još takvih stvari.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
1 hour ago, živke said:

@Motorcyclist a da pogledaš makar poslednja 2 - 3 posta u temi pre postovanja  ? :D

@Blackened ono što sam ja shvatio kao glavnu zamerku je veštačko "oslabljivanje" modela, ne samo u smislu agregata, da ne bi remetili prodaju Afrike.
Recimo baš zato je pomenuo tempomat. Jer motor već ima ride by wire, i onda je vrlo lako i jeftino da se doda i tempomat. Ali onda se smanjuje razlika između njega i skupljeg modela. U pitanju je cela filozofija, verovatno ima još takvih stvari.

Izvinjavam se, prevideo sam :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Cela poenta svih sto imaju zamerke su, koliko sam ja shvatio, zamerke na politiku poslovanja honde vise nego na sam motocikl.
A to je da se prodaje kao potpuna klotara i da je gomila stvari dodatna oprema koja ne mora ili da cakni nema nekih opcija uopste (tubeless gume, cruise control...)
Ali na sam motocikl ja jos uvek nisam procitao konkretne zamerke.

Moje zamerke kao vlasnika jednog evo sad ce jos malo pa godinu dana su far i suspenzija. I jedno i drugo je moglo biti bolje.

Da, slazem se da bi bilo mnogo bolje da su tubeless gume i da ima tempomat. Ali kao sto neko rece, najverovatnije su na tome zakinuli da bi to imao samo najboljini najskuplji model.
Dakle problem je u trzisnoj politici honde a ne u samomom motociklu.

Ja sam motociklom prezadovoljan u svakom smislu za odnos cene i onoga sta dobijes za te pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja