Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svaka čast, mnogo lepo doteran motor. Jel bela Hondina alpin, ili nečija druga?

 

I imam i ja molbu, ko će ofira kako se skidaju deklovi ventila, gde kupiti dihtunge za iste kao i harmonike za viljušku. U Gruži trenutno nema. Jel ko montiro od Opel Vektre. I načelno, jel ima delova u Srbiji ili sve Luis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Svaka čast, mnogo lepo doteran motor. Jel bela Hondina alpin, ili nečija druga?

 

I imam i ja molbu, ko će ofira kako se skidaju deklovi ventila, gde kupiti dihtunge za iste kao i harmonike za viljušku. U Gruži trenutno nema. Jel ko montiro od Opel Vektre. I načelno, jel ima delova u Srbiji ili sve Luis.

Mislim da moras da skines rezervoar i karburatore da bi dosao do deklova.Imas ovde upustvo

http://www.bajkeri.com/downloads/ ,mislim da je pod brojem 9.

A to sto mora da se skida rezervoar da bi cak zamenio i svecice i nastelovao ventile,nemoj da se nerviras.Jednom u deset godina nije strasno.

Honda je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Skido sam ja već rezervoar, merio kompresiju na oba cilindra, ošrafio dekl da očistim dihtiung al ne mogah da ga izvučem. Vidim u uputstvu da treba da se svuku creva i možda cevka za vodu. To nisam probao. A ovi manuali su malko sitni i mutnjikavi, al će pomoći. Skinuo sam ih sve. Valjalo bi mi objašnjenje nekog ko je skidao sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Treba ti najviše onaj poslednji (Haynes Service Repair Manual). Tamo ima bukvalno SVE. Manual pokriva TA i AT modele do 2002. godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odličan si Jager. Taj manual mi je predposlednji na redosledu i tad bi ga čitao tek. Video sam štos, a to je metalna cevka za vodu u koju udara dekl al sam smatrao da skidanjem samo creva neću dobiti ništa jer mi nije palo na pamet da se cevka skida. Sad je moj, samo da se olepša vreme. Ništa bez tebe druže, veliki plus, nepisani doduše.:care:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Joco, lepo ti je ispalo ovo fabanje. Malo sam bio skeptican prema zlatnoj ali fino se uklapa. Jedino mi 350EUR za ruke zvuci nekako mnogo, ali bitno da si ti zadovoljan. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@đunta

Molim te nemoj da zaboraviš foto aparat, kada budeš krenuo u tu akciju!

 

@joca_transalp

Boje lepo izgledaju, nego reci mi jesi li zeznuo one svoje "svetlece" nalepnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@đunta

Molim te nemoj da zaboraviš foto aparat, kada budeš krenuo u tu akciju!

 

post-6989-0-40896500-1298212816_thumb.jpg

 

Opro malo makinu, istrljo konačno felne, sve još više progledalo i zasijalo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1335 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ako netko treba, ima za prodati mašina od Transalpa 600, prvi modeli - crni motor, sa originalnih

20.000 km, sa karburatorima, airbox, ima i cijevi auspuha, i još nešto dijelova. Kontakt na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

@đunta

Molim te nemoj da zaboraviš foto aparat, kada budeš krenuo u tu akciju!

 

@joca_transalp

Boje lepo izgledaju, nego reci mi jesi li zeznuo one svoje "svetlece" nalepnice.

 

Nema ih vise brate jbg.... bila dobra fora :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Joco, lepo ti je ispalo ovo fabanje. Malo sam bio skeptican prema zlatnoj ali fino se uklapa. Jedino mi 350EUR za ruke zvuci nekako mnogo, ali bitno da si ti zadovoljan. ;)

 

Pardon, nije me izaslo 350 eura, to sam tek sad jurio da vidim sta sam napisao, kad sam video tvoj post...ruke su bile 150 eura :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Joco, lepo ti je ispalo ovo fabanje. Malo sam bio skeptican prema zlatnoj ali fino se uklapa. Jedino mi 350EUR za ruke zvuci nekako mnogo, ali bitno da si ti zadovoljan. ;)

 

Pardon, nije me izaslo 350 eura, to sam tek sad jurio da vidim sta sam napisao, kad sam video tvoj post...ruke su bile 150 eura :D

Koja je sifra zlatne boje?Je l sa transalpa 700?Ja planiram da ofarbam moj motor,ako do tada bude kod mene,u tu boju sa kombinacijom crne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Imam zapisano , naci cu koje sve idu boje, znam da smo samo izbacili zelenu iz kombinacije...zato je zlatna izasla ovakva, sa zelenom bi trebalo da je jos malo "zivlja"....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Kod mene su nastavljeni radovi na motoru. Problem oko pucanja na auspuh pri svim obrtajima su membrane ili dijafragme cut off ventila koje su stare koliko i motor, nisu busne, ali od starosti gumica je sva lepljiva i elasticnost je skoro nikakva... Gde da nabavim dve takve nove dijafragme, koga da nazovem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Poz svim sektasima.Imam u ponudi TA 89god 42000km na satu motor kao oko nije padano,niti farban uvezen registrovan za 1450e motor pali u milisekundi i samo sapuce dobre gume,lanac i lancanici.Ma sta da vam kazem zaljubio sam se u njega sve nalepnice na njemu mislim na one sitne,sad me zanima dal je to jako cena ili ga kupiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ako je agregat u OK stanju, KUPUJ! :) Sve ostalo (gume, pločice...) je poželjno da bude OK, ali je to svakako potrošni materijal, pa nemoj da te npr. loše pločice odvrate od kupovine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Prednje plocice nove disk kao nov,jos da napomenem da koliko sam mogao da vidim svi srafovi su na njoj org izgleda da niko nije nista cackao sem ventila i ulja ima i zelene diht izmedju cilindra i bloka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Prednje plocice nove disk kao nov,jos da napomenem da koliko sam mogao da vidim svi srafovi su na njoj org izgleda da niko nije nista cackao sem ventila i ulja ima i zelene diht izmedju cilindra i bloka

 

Pa to ako nije niko nista dirao i ne mora obavezno da bude dobro. Sto rekose neki ovde, ponesi instrument (ili povedi nekoga ko ima) za merenje kompresije, pa vidi. Ipak je to masina sa preko 20god. i ko zna koliko kilometara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Poz svim sektasima.Imam u ponudi TA 89god 42000km na satu motor kao oko nije padano,niti farban uvezen registrovan za 1450e motor pali u milisekundi i samo sapuce dobre gume,lanac i lancanici.Ma sta da vam kazem zaljubio sam se u njega sve nalepnice na njemu mislim na one sitne,sad me zanima dal je to jako cena ili ga kupiti.

Ako je uvezen iz Italije tesko da presao samo 42000 km. Italijani voze oko 8-10.000 km godisnje.

Svaki TA je odlican do 100.000 km, a vidjao sam i one blizu 200.000 km.

Naravno uz redovno odrzavanje svaki motor moze dosta da predje. Za motor tog godista trebalo je uz redovno servisiranje promeniti bar lance bregaste i lamele, to se ne moze videti merenjem kompresije ali iskusan covek moze da vidi/cuje.

Srecno sa kupovinom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja