Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Čestitam! Dobar izbor.

Ma čim si video da sav fini svet (recimo ja) vozi Transalpa morao si da "presečeš".

Pa kad letos "opletemo" po šumama i gorama ....... . Ja sam dogovor za obilazak Rtnja, Svetog Romana, Ruske crkve (Rajevski), ..... shvatio ozbiljno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zavisi kakav ti je centralni štender i da li je dobro napravljen i ima li onu šipku sa strane na koju staješ stopalom. Neki TA imaju posebnu ručicu montiranu iznad zadnjeg fuzastera za desnu ruku.

 

Uglavnom, nagaziš stopalom na pomenutu šipku, leva ruka na guvernalu, desna negde iznad zadnjeg fuzastera (ručica?) i povučeš unazad 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

ja moj moram sa jos dvojicom da podizem, dvojica nema sanse da ga podignu... stender je i duzi a ni nema nikakve dodatke za nogu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Ja to podizanje resavam tako sto sa svih sezdeset i kusur kila :zvizduk: stanem na nogar stendera(ako ga imas) leva ruka na rucicu volana desna za suvozacev rukohvat i onda vucem na gore vise nego na nazad a telom se malo nagnem na nazad.Citava tehnika.Zato copava resava posao :hej: a centralni samo na kraju sezone i ako nesto rikne na putu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ja nemam centralen štender na TA ali na motoru imam i cela "tehnika" je u 100kg žive vage i svom težinom stanem na papučicu a rukama ga povučem unazad i na gore a on se sam prevrne na nogar. Ne treba teretana ali je važan ugao tog patrljka na koji se gazi i njegova dužina da bi poluga bila što duža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Onda sam ja cak i dobar :aha: Ja uspevam sam da ga prebacim na centralnu nogaru sam,al obicno to biva iz 2-3eg pokusaja.Stender je originalan sa malim patrljkom s leve strane za nogu.Al i dalje mislim da ima neka fora sa polozajem kormana i nagibom motora jel pojedinci uspevaju bez po muke da podignu motor.JBG.nisam obratio paznju sta kako.... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

E pa ovako. Još kada je kupljen, moj Transalp troškari ulje. Krenulo je sa oko 200 ml/1000 km i posle 12000km stiglo do 400 - 450. Kilometraža nije merodavna zato što Bugari, Italijani i mi vodimo mrtvu trku ko može više da vrati kilometar sat.

Rešio sam da ga dovedem u normalu. Teoriju znam prilično dobro ( to mi je struka ), ali zanat slabo znam. Bilo je nekih nezvaničnih pregovora sa Tindirom, ali sam odustao zbog dve stvari. Mnogo je daleko i plašio sam se da ne potrošim lovu dok stignem do Bačke Palanke. Odlučio da to obavim u Balosavi kod Gagija i Đokice. Tazbina je ipak tazbina.

Promenjeno sledeće: - karike 2X55 evra ( izlizane, cilindri nisu ovalni )

- gumice ventila 6X8 evra ( toliko su bile stare da bukvalno nisu imale nikakvu funkciju )

- dihtunzi 2X28 evra

- ispitivanje glava cilindara, obrada sedišta ventila, poliranje ventila 2X15 evra

- valjci fi 5X 15 mm ( otprilike ) prilično oštećeni. Ukapirao sam da se montiraju između klackalica i bregaste ili ventila.

- prilikom montaže zamenjena sajla kvačila ( malo oštećenje - ostaje u rezervi )

- ulje Motul 5100 i filter

 

Sve ukupno oko 350 evra. Preporuka - prvih 1000 km oko 4000 do 5000 ob / min.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Prilicno posla, ali motor osvezen! SAd jos jedno100.000 km 0takoje.gif

A i nije te puno stajalo(na danasnju krizu je sve mnogo, kapiram, ali ipak...). U ovu cenu si uracunao i ruke?..

zzoP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Aj jedno pitanje u vezi biciklića. Oću da povisim prednji kraj. Da povisim viljušku. Nije mekana, samo je niska. Predlozi:

...

 

unapred fala na predlozima i odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

E ljudi, radim za mog TA, povisen vizir u "garage" varijanti, od plexiglasa 4 mm, slikacu i objasniti svaki postupak, izbacicu kod nas zavrsen vizir ako ispadne lepo, a ceo postupak u "Uradi sam" :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Zbog cega je niska? Nabile se opruge ili sta? Jer ako je viljuska ispravna mislim da ne mozes da je produzis tj povisis. Jedino da uzmes neke druge pa da stavis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Ma mrzi me da merim opruge. Mada je to jedino merodavno. Vozio si ga, nije mekan napred, samo je nizak.

 

Imam ja jedan predlog Skubo, ali moram da ti pokazem kako je to reseno na mom TA...vidimo se ovih dana u Laboratoriji,taman da vidite sto sam pazario rezervoar 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

@Scuba

 

Jesam malo nesto primetio ali nisam se udubljivao mislio sam da se samo tripujem.

Uglavnom vidi jelte da li su se nabile vile tj koliko mozes da ih izvuces kad cimnes motor u nazad a stisnuta prednja.

Svakako bez obzira na sve savetujem ti da skines vile i zamenis ulje i stavis 10w. Taman ces tad moci i da premeris opruge.

Nemoj nikako da guras vile dublje u trougao jer ce onda trougao stezati onaj sraf na vrhu vile a ne samu vilu sto nije dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Ljudi poterao sam motor juce malo brze i na 150km/h motor se na kratko ugasio kao da je izgubio struju, cim sam malo oduzeo gas krenuo je normalno.Jel to ima veze sa blokadom motora.Motor je 94g.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Meni se na ta650 palila blokada kada ga teraš u crveno i budeš tamo više sekundi. Neće baš momentalno da se ugasi. Ako ne možeš da ga upališ narednih 30ak sec, znaj da je blokada. Tako je barem na 650ici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja