Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Pitanje za iskusne. Da li bi se poboljsala kocnica ako bi se samo promenila, prednja kljesta tj postojeca dvoklipna za cetvoroklipnim ili odma da stavim i veci disk recimo 320mm da napomen nazad je dobos ako je neko vec ovo radio i slicno svaka sugestija je dobro dosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Pitanje za iskusne. Da li bi se poboljsala kocnica ako bi se samo promenila, prednja kljesta tj postojeca dvoklipna za cetvoroklipnim ili odma da stavim i veci disk recimo 320mm da napomen nazad je dobos ako je neko vec ovo radio i slicno svaka sugestija je dobro dosla

Naravno da bi. S cetveroklipnim celjustima je problem sto ih tesko mozes montirati na kotac 21 col. Zapinju u zbice. Vec i veci disk bi napravio dovoljnu razliku!

 

Za podignuti prednji kraj ima ovaj nacin:

http://tecnica.transalp.it/faidate.php?id=139

...ali ja nikako ne bi isao na to. Transalpova vilica se uvija i na tvornickom setupu, a mogu zamisliti sto bi bilo da je jos produzis. Napravi kako ljudi kazu. Pregledaj koliko se vilice izvuku kad povuces volan gore. Ako je puno nove opruge ce sve rijesiti.

Progresivne opruge su mi se pokazale daleko bolje od tvornickih! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ja sam gledao kod sebe da uglavim cetvoroklipna klesta.. I nema sanse.. Kad bih stavio 320mm mislim da bi tek tad moglo!

Jedino poboljsanje sto mozes da uradis to je da stavis kod sebe 300mm disk, i da napravis distancer za klesta.. Drugo je da stavis neka bolja klesta od nekog drugog motora i da promenis glavni kocioni cilindar.. Naravno uz to sve pancir creva... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pitanje za iskusne. Da li bi se poboljsala kocnica ako bi se samo promenila, prednja kljesta tj postojeca dvoklipna za cetvoroklipnim ili odma da stavim i veci disk recimo 320mm da napomen nazad je dobos ako je neko vec ovo radio i slicno svaka sugestija je dobro dosla

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=39170&page=301

 

Ima više na forumu, kažu da veći prečnik koči bolje nego 2 na Africi.

 

 

Pitanje za iskusne. Da li bi se poboljsala kocnica ako bi se samo promenila, prednja kljesta tj postojeca dvoklipna za cetvoroklipnim ili odma da stavim i veci disk recimo 320mm da napomen nazad je dobos ako je neko vec ovo radio i slicno svaka sugestija je dobro dosla

Naravno da bi. S cetveroklipnim celjustima je problem sto ih tesko mozes montirati na kotac 21 col. Zapinju u zbice. Vec i veci disk bi napravio dovoljnu razliku!

 

Za podignuti prednji kraj ima ovaj nacin:

http://tecnica.trans...date.php?id=139

...ali ja nikako ne bi isao na to. Transalpova vilica se uvija i na tvornickom setupu, a mogu zamisliti sto bi bilo da je jos produzis. Napravi kako ljudi kazu. Pregledaj koliko se vilice izvuku kad povuces volan gore. Ako je puno nove opruge ce sve rijesiti.

Progresivne opruge su mi se pokazale daleko bolje od tvornickih! :takoje:

 

I ja sam čuo da šajbnuju opruge i tako vrše korekciju i visine i tvrdoće, al bolje nove, jače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moje pitanje, gde naći u Srbiji semeringe viljušaka. Ne curi ulje al hoću cele da ih rastavim pa je uputno zameniti i semeringe zajedno sa uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Joco lepo, jeftino i praktično. Skupio sam sve elemente za INSIS. Za koji dan s Ribolovcem ga montiramo. Interesuju me samo prednosti i mane SAE 90 ili Testerol. Ne želim beskonačnu diskusiju šta je bolje, već samo prednosti i mane iskusnih Transalpaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

SAE90 koristim već 2 godine i nikakvih problema, leti malo zavrnem slavinu, zimi odvrnem zbog gustine ulja. Testerol je samo za toplo vreme pošto je veoma gust i lepljiv i hoće da začepi onu bakarnu cevčicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Testerol je lepljiv i zaista je pogodan za motorne testere ali na taj lanac će se zalepiti samo sitna drvena piljevina a na lanac od motora će se zalepiti sitna abrazivna prašina i pesak. SAE 90 je manje lepljiv i dovoljno gust da neko vreme ostane na lancu i podmazuje ga ali u isto vreme i dovoljno redak da se "spira" sa lanca i lančanika i sa sobom odnosi prašinu i prljavštinu koja se razbacuje dalje na deklove i tako održava lanac i lančanike čistim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

Kakva je situacija sa podizanjem sedista i volana na TA? Da li je to uopste moguce i koliko se tu cm moze dobiti i da li neko ovde to radio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

A jel zna neko od cega sve pasuje disk na TA ili neko ko je to vec radio pa da kaze koju,sta gde,kako

 

Pase od Honde VFR 750 mislim da je 90-91 godiste.Iste su i celjusti samo treba napraviti odstojnik.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

evo moje dileme... nakrpio sam neke pare i sad ne znam da li da prodam svoj motor i doplatim za mladji/drugi ili da sve te pare lepo ugradim na ovaj shto vec vozim... nemam nikakvih zamerki na trenutni, osim shto plache za neophodnim: gume, lanac, redovan servis, malo shminka : )... ako bi sve uradio shto planiram potroshio bi minimum 700-800... a u doplati il na gomili to je 2500 i vishe... da li moze neki savet ili mishljenje... ?

 

PS ja volim sh i ch, imam lichni i opravdan razlog, "tina place" i "tina plache" nije isto : )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

PS ja volim sh i ch, imam lichni i opravdan razlog, "tina place" i "tina plache" nije isto : )

 

Pa nije isto. Možeš da napišeš i "tina plače" :D

 

Elem, malo ontopic: ako kupuješ drugi motor, računaj da ćeš vrlo teško uspeti da kupiš takav koji je u "sedi i vozi" stanju. Mislim da je, ukoliko je novi motor u pitanju, obavezna zamena ulja i filtera, bez obzira šta prodavac kaže kada je radio servis. Isto važi za ulje u vilama, kočiona ulja, antifriz... Stanje guma, lanca i lančanika možeš da utvrdiš vizuelno, ali ćeš u svakom slučaju potrošiti još podosta para na raznu šminku i dodatke. Kada sve sabereš, potrošićeš znatno više para nego da "središ" sadašnji motor :) No, ako imaš pare za kompletnu akciju, menjaj. Novije je novije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

PS ja volim sh i ch, imam lichni i opravdan razlog, "tina place" i "tina plache" nije isto : )

 

Pa nije isto. Možeš da napišeš i "tina plače" :D

 

Elem, malo ontopic: ako kupuješ drugi motor, računaj da ćeš vrlo teško uspeti da kupiš takav koji je u "sedi i vozi" stanju. Mislim da je, ukoliko je novi motor u pitanju, obavezna zamena ulja i filtera, bez obzira šta prodavac kaže kada je radio servis. Isto važi za ulje u vilama, kočiona ulja, antifriz... Stanje guma, lanca i lančanika možeš da utvrdiš vizuelno, ali ćeš u svakom slučaju potrošiti još podosta para na raznu šminku i dodatke. Kada sve sabereš, potrošićeš znatno više para nego da "središ" sadašnji motor :) No, ako imaš pare za kompletnu akciju, menjaj. Novije je novije :)

 

probam "tina plače" : ) radi...

uh ne znam, i ja se bojim da će biti da kupim pa moram sve da menjam a ne bi to... al koliko je realno uložiti 700-800 u motor star 20 godina ? el se isplati ? ne mislim finansijski nego tehniČki i mehaniČki ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ako mu je agregat OK i ne troši ti ulje, naravno da se isplati ulagati u održavanje i tehnički i mehanički :)

Uz pravilno održavanje, TA će ti trajati baš dugo. Na kraju krajeva, HONDA je to! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Pre svega tesko ces ga prodati! Prvo ces tu imati muku :) Jedino da ides znatno ispod cene.. Ako si zadovoljan tim motorom, i ako ti "lezi", nemas zamerki.. Sredjuj njega i uzivaj! A ako imas u planu da kupis neki drugi motor, mladji, koji ti se vise svidja, onda nema smisla raditi ovaj.. Skupi jos parica, odvozaj ovu sezonu.. Za sledecu kupis to sto zelis i sredi ga po svom ;):moto3:

 

I kao sto Jager kaze: HONDA je to! Uvek se isplati datu u nju! Narucito ako ces to da iskoristis :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Kakva je situacija sa podizanjem sedista i volana na TA? Da li je to uopste moguce i koliko se tu cm moze dobiti i da li neko ovde to radio?

Dizao sam volan 40mm, i spustio nogostupe za isto 40mm. Jel se to broji? ::)

 

...spustanjem nogostupa sam puno vise profitirao. Pogotovo u voznji stojeci. Ni na jednom motoru se nisam tako dobro osjecao u voznji stojeci. 193cm sam visok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: BG-Zemun

Kakva je situacija sa podizanjem sedista i volana na TA? Da li je to uopste moguce i koliko se tu cm moze dobiti i da li neko ovde to radio?

Dizao sam volan 40mm, i spustio nogostupe za isto 40mm. Jel se to broji? ::)

 

...spustanjem nogostupa sam puno vise profitirao. Pogotovo u voznji stojeci. Ni na jednom motoru se nisam tako dobro osjecao u voznji stojeci. 193cm sam visok.

 

Cek, cek, kad kazes nogostupe, mislis na komande?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja