Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Drugari negde sam procitao da ste pricali o pucanju na auspuhu kod motornog kocenja.Sad me zanima sta je lek za to danas sam se vozao malo i pocela da puca nije strasno ali nervira, u medjuvremenu prestelovani ventili, ulje u motoru,kocnicama i antifriz i jos nesto, zadnja dobos kocnica skripi kao luda a pakne su dobre jel tu ima nekakvog leka ili samo da menjam pakne i koje da kupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Drugari negde sam procitao da ste pricali o pucanju na auspuhu kod motornog kocenja.Sad me zanima sta je lek za to danas sam se vozao malo i pocela da puca nije strasno ali nervira, u medjuvremenu prestelovani ventili, ulje u motoru,kocnicama i antifriz i jos nesto, zadnja dobos kocnica skripi kao luda a pakne su dobre jel tu ima nekakvog leka ili samo da menjam pakne i koje da kupim

 

Uf, što si osetljiv...Pa ti kupi električni motor :D:lol:

Zadnja škripi pa škripi, pogotovo posle kiše :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ima leka, ali necemo da ti kazemo, dok ne postavis slike motora! :nanana:

 

Ako su karburatori u redu i ako ste uradili sinhronizaciju istih onda je gotovo pa sigurno air cut-off valve u pitanju. To ti je ona pomocna mala membrana sa strane na karburatoru. Poprilicno je skup, ali ga vidik sa foruma uspesno reparira.

Moze biti da je sve u redu i ne treba da diras nista, jer Transalp zna da pucketa iz auspuha pri oduzimanju gasa i kod motornog kocenja.

 

Zadnja kocnica kod mene skripi dok je jednom dobro ne zabodem. Kasnije je sve ok.

 

Jesi uspeo da skines manual?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Idem da ga slikam,manual sam skinuo ali sa drugog sajta karburatore nisam dirao malo mi nije jasno tu oko njih,jedan vakumetar se kaci na ono crevo od slavine za za gorivo a drugi vakum bi trebalo da se uzme iz glave sa onog krstastog srafa i tu da se uvrne neki reducir za vakum ako sam u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Nasteluj karburatore i pucanje ce se smanjiti ali ako malo pucketa nije strasno.

 

Ako ces sam da radis, a nisi siguran kako i sta, slikaj sve postepeno kako budes rastavljao, da znas kako da sastavis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Slike ce vec smanjiti neko od urednika. Da bi bile manje trebalo bi da ih smanjis pre nego sto ih postavis. Ja ih smanjujem na 800*600. Motorce ti inace izgleda lepo! :takoje:

 

Vakumetar kacis na crevo i na mesto onog srafa koje si opisao. Proveri i sraf za vazduh koji treba da je odvrnut 2,5 kruga.

 

Mozda ti ova tema bude od pomoci: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54949-pucanje-iz-auspuha-honda-ta-600v/page__hl__pucanje+iz+auspuha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Sad sam sisao sa motora a od 9 jutros sam na njemu i vidim da mi je temperatura mala dodje do kraja onog belog polja i to je to,znaci termostat ne valja jel neko zna posto je isti ili pase od neceg, mislim da mi je to uzrok onog pucanja iz auspuha o kom sam vam vec pricao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sve je u redu druze, ako si ga vozio na otvorenom. Probaj da testiras tako sto ces se prvo provozati pa onda ostavi motor na suncu jedno 10ak min u leru da radi pa da vidis dal ce povecati temp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Narode, jedno pitanje... Jel znate mozda, kod stelovanja ventila sta se desi sa dihtungom poklopca ventila?

Jel moze opet da se iskoristi, ili se kupuje nov i gde? Ili se mozda koristi ona masa za ptivenje kao kod automobila?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nov u Luisu, Bera, Sale - Trstenik 0namigivanje.gif

 

A budi nežan i suFtilan i pazi na dihtung kada skidaš poklopac i ništa mu neće biti...možda malo onog crvenog silikonskog zaptivača i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Čitam na netu neko istraživanje , zašto kod uzdužnog motora ( bez obzira da li je u V rasporedu ili redni ) uvek brže strada zadnji cilindar. Navodno zbog lošijeg hlađenja zadnjeg cilindra on ima višu radnu temperaturu. Isto tako zadnji cilindar nema ( ili ima vrlo malo ) prirodnog hlađenja. Kao zaključak ide priča da bi trebalo povećati protok rashladne tečnosti kroz zadnji cilindar i ( ili ) dodati poseban termostat za rashlađivanje zadnjeg cilindra. Nisam ovo napisao da bi Mi sad pravili neke inovacije nego čisto kao informacija

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lično mislim da je problem u samom položaju zadnjeg cilinda kod koga ima samo malo opstrujavanja vazduha. Cevi za rashladnu tečnost su istog prečnika kod oba cilindra ali izgleda da to nije ovom jadničku pozadi dovoljno 1oda.gif

 

Možda je problem i u starim pumpama za vodu, trebao bi da je otvorim i očistim, da li tu leži problem ako je slabiji protok antifriza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Neznam da li su isti prečnici cevi za rashladnu tečnost za oba cilindra. Ako jesu, onda je zadnji stvarno jadničko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Čitam na netu neko istraživanje , zašto kod uzdužnog motora ( bez obzira da li je u V rasporedu ili redni ) uvek brže strada zadnji cilindar. Navodno zbog lošijeg hlađenja zadnjeg cilindra on ima višu radnu temperaturu. Isto tako zadnji cilindar nema ( ili ima vrlo malo ) prirodnog hlađenja. Kao zaključak ide priča da bi trebalo povećati protok rashladne tečnosti kroz zadnji cilindar i ( ili ) dodati poseban termostat za rashlađivanje zadnjeg cilindra. Nisam ovo napisao da bi Mi sad pravili neke inovacije nego čisto kao informacija

To je tacno,al za Hondu to ne vazi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Ja jutros skinuo,po receptu iz upustva :kafa: ,kad posle pogledam a ono ima i na You Tubu,

mislim da nebi bilo na odmet znati zameniti lezaj na tocku.Pre izvesnog vremena poceh da da citam putopis o daleeeekom putu.I kada sam naisao da akteri tog istog putopisa ne znaju da zamene lezaj,dalje nisam ni citao.Da se ogradim,ovo se odnosi samo na dugoprugase a ko ne putuje daleko ne treba zanti i ne mozemo sve znati,ali ja da krenem na put od nekoliko hiljada kilometara u pi...ovac a da ne znam nesto ovako osnovno,stvarno sramota

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja