Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo, u korelu sam odradio nalepnice. Ostalo je jos samo da odem do prve radnje da probam da ih izradim sa najjeftinijim samolepljivim papirom koji moze da ide na keter... Da ih zalepim cisto da vidim kako nalezu, i ako je sve OK.. mogu profi folije da se rade.. nadam se da cu uspeti da nadjem bas bas iste boje...

 

Ovo je za sada samo pregled onoga sto sam uradio, kad se pokaze kako treba, kacim CDR fajl... bice potrebno jos masi ljudi siguran sam, eto i neki dobrovoljni prilog od mene :takoje:

post-8263-0-68755700-1296593845_thumb.jpg

post-8263-0-69852400-1296594367_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo nalepnice su zavrsene, tako da evo kome treba. Ali ja sam odustao ipak od tih nalepnica, zbog nemogucnosti pronalazenja originalnih perla boja kao sto su tu... predomislio sam se da ga farbam u SMB maskirnu boju... Tako da ako neko ima da mi da neke ideje, tips and tricks u vezi istog, neka pusti odgovor ili privatnu poruku... POzzz svima!

 

Sve ideje su dobro dosle da vas cujem :D

post-8263-0-93877800-1296652295_thumb.jpg

XL600V HONDA TA 87 nalepnice.zip

post-8263-0-89730700-1296663078_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Bezuspesno pokusavam da nadjem na netu da li je neko montirao zadnju gumu 140/80-17 umesto 130/80-17. Nekolicina je postavila isto pitanje po forumima, ali niko nije dobio odgovor.

Da li je ovo neko od vas radio? Jedino sto mogu je da premerim viljusku u tom delu, ali nisam siguran koliki bi zazor bio minimalan/bezbedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Poslušaj Lalajka, u pravu je. Inače, možeš da staviš 140 širinu bez ikakvih problema ako ideš samo pravo 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Bezuspesno pokusavam da nadjem na netu da li je neko montirao zadnju gumu 140/80-17 umesto 130/80-17. Nekolicina je postavila isto pitanje po forumima, ali niko nije dobio odgovor.

Da li je ovo neko od vas radio? Jedino sto mogu je da premerim viljusku u tom delu, ali nisam siguran koliki bi zazor bio minimalan/bezbedan.

 

Osim estetski, nista ne dobijas, samo gubis. Ne bi fabrika stavila 130, da se motor bolje ponasa sa 140. :)

Inace, na TransAlpu 650 je cak smanjeno na 120/70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Evo nalepnice su zavrsene, tako da evo kome treba. Ali ja sam odustao ipak od tih nalepnica, zbog nemogucnosti pronalazenja originalnih perla boja kao sto su tu... predomislio sam se da ga farbam u SMB maskirnu boju... Tako da ako neko ima da mi da neke ideje, tips and tricks u vezi istog, neka pusti odgovor ili privatnu poruku... POzzz svima!

 

Sve ideje su dobro dosle da vas cujem :D

 

Ako si vec odlucio da ga farbas, ja licno bih se odlucio za neku fabricku kombinaciju boja, pre svega jer jednog dana ces ga svakako prodavati a nefabricka farba ce ti otezavati prodaju, a da ne pricamo o tome da pokusaji da motor bude jedinstven uglavnom izadju na to da bude lep samo vlasniku i nikome vise. :)

 

Pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nemoj to da radis. Teze ces obarati motor u krivinama i neces moci da brijes gumu od ivice do ivice.

Ovo je valjan razlog. Da li to znaci da svi motori sa sirim gumama teze obaraju ili je njihova geometrija prilagodjena sirim gumama.

 

Osim estetski, nista ne dobijas, samo gubis. Ne bi fabrika stavila 130, da se motor bolje ponasa sa 140. :)

Inace, na TransAlpu 650 je cak smanjeno na 120/70.

Razlog mi nije estetika vec taj sto Haidenau K60 ne postoje u Scout verziji sireine 130. AnteK je skrenuo paznju na recenzije sa neta koje kazu da obicne K60 nisu tako dobre kao Scout, i imaju manju saru. To je jedini razlog zbog kog sam razmisljao da ipak nabavim 140. Vidim da to nije bas dobra ideja. Hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja imam 140 zadnju gumu. Prethodni vlasnik je kupio te gume iz chiste estetike, i shto se share tiche, a i dimenzije...uzas su gume, psujem ih svaki dan...ja ih i dalje vozim samo zato shto su nove, inache bih ih zapalila najradije!

Ne stavljaj 140 nikako!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Nemoj to da radis. Teze ces obarati motor u krivinama i neces moci da brijes gumu od ivice do ivice.

Ovo je valjan razlog. Da li to znaci da svi motori sa sirim gumama teze obaraju ili je njihova geometrija prilagodjena sirim gumama.

 

Koliko ja bar znam, širina gume zavisi od same felne. Tebi je pravljena za 130, a bezbedno i bez problema bi mogao da staviš 140 samo ukoliko bi uzeo drugu felnu, predviđenu za tu širinu gume. Ja sam inače Afriku kupio sa 150 gumama (slično kao što je Mina prošla) i psovao sam ih i ja sve vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Hvala i tebi Mina na odgovoru iz prve ruke. Interesantno je sto sam nasao na par mesta da su ljudi stavljali 140 na nove TA ...i kao sve OK. Jedan je jedino prijavio da se kod njega desilo palenje gume usled ribanja o viljusku na vecim brzinama kad se guma od centrifuge rasiri, ali nista pomenuli nisu za upravljivost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

pomoc:

 

1. koje ulje vi sipate ? koje preporuchujete ? (bio sam sipao motul 15/50)

2. gde josh mogu da pogledam za lanac i lanchanike ? u Guevari sam gledao... koja je cena ok ? i koja marka ?

3. u Pegazu sam gledao scottolier, da li je to ok cena i da li je dobar ili preporuchujete neki drugi ?

 

hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

pomoc:

 

1. koje ulje vi sipate ? koje preporuchujete ? (bio sam sipao motul 15/50)

2. gde josh mogu da pogledam za lanac i lanchanike ? u Guevari sam gledao... koja je cena ok ? i koja marka ?

3. u Pegazu sam gledao scottolier, da li je to ok cena i da li je dobar ili preporuchujete neki drugi ?

 

hvala :takoje:

 

Mogo bi malo da prelistas ovu temu u nazad, znam da ima mnogo ali ima i mnogo korisnih stvari.

 

1. Ja sipam motul 5100 10w40, ali mozes da sipas polusintetiku bilo kog poznatijeg proizvodjaca bez da pogresis.

2. Guevara, KDM, Louis(Austrija) itd. idi u podforum radnje pa udri redom. Cifre ne znam tacno a peporuka je naravno za DID lanac(postoji i komplet sa lancanicima i odvojeno)

3. Posedujem isti i kupio sam ga na tom mestu. Mozes iz inostranstva naci za manje para ako imas kako da dodjes do toga. Jako dobra stvar! Postoje i neki drugi uredjaji kod nas da se kupe, domace proizvodnje koji rade po slicnom principu i visestruko su jeftiniji - za ovo mozes da kontaktiras Arakisa sa foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Lanac i lancanici su ti oko 130 - 140 eura, govorim o DID setu, tj DID lanac i JT lancanici, to je najbolje sto mozes da kupis. Vodi racuna da ti ne uvale set 520 konverziju.

Ulje sipaj polusintetiku 10-40 bilo kojeg proizvodjaca (Bardahl, Motul 5100, Ipone 10.4 Synthesis, Bel Ray) i nema greske.

Pogledaj cenu Scottoilera u Louisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

u gevari did lanac i lancanici su 13600 din,sto je dobra cena,ali ih trenutno nema?!bilo bi dobro da se ponovo pojave ali po istoj ceni.

do sada sam sipao motul 5100 , 10w40,polusint.,ali sam danas narucio bardahl,15w50,polusint.,bas da probam,mada mi je motul lepo radio.

podmazivac lanca napravi sam za cenu od 500 din.,od neke flasice i sistema za infuziju.nasi motori su relativno stari i nema potrebe ulagati 100,200,300e u podmazivac lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

sjajno ! Hvala na odgovorima. Znam da ima vec priche (chitao) na moja pitanja na starijim stranama, ali novi svezi komentari i utisci sa aktuelnim cenama nisu na odmet. Ko pita ne skita ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da ubacim dosta dobar link sa rezervnim delovima, ima slika celog sklopa sa svim elementima i cena svakog dela što u mnogome olakšava reparaciju jer se sve dobro vidi. Pošto ima za sve marke motora možda da se postavi u temi o manuelima i u garaži?

 

http://www.cmsnl.com/honda-xl600_model363/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja