Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Sad sam video kako to izgleda. Hvala Bogu imam bruselicu, aparat za zavarivanje i ima da namestim bolje nego te kupovne.. inace.. provalite ove tenkovske na Kawasaki KLR Diesel Military Edition...

 

id_m1030_m1d_03_700.jpg

600-klr.jpg

 

Mozda deluje malo ruzno, ali ako se lepo osmisli, moze jako lepo da se uklopi i moze da posluzi kao dodatna sipka na guvernalu za gedzete :D videcu josh.. imam celu zimu da se sigram :D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=uiEASYHCG0Q

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ne izgleda ružno, izgleda super!:D

 

Hehe, hocesh li i tebi lepotice da napravim jedan kad sebi budem pravio? :D

 

Iskreno bez teksta sam ostao kad sam video da se sama igrash oko svog TA :care:

mozda bi ti malo podrske dobro doslo :takoje::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

el moze pomoc oko skidanja akumulatora ? nikad nisam to radio na mom motoru, pa da ne bih sada vezbao... ne mogu da skontam da li skidam sedishte ili ne (a ne vidim ni shrafove za skidanje)? s leve strane mu je filter vazduha a akumulator je sa desne ? ... jbg mozda je glupo pitanje, al ko pita ne skita... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

el moze pomoc oko skidanja akumulatora ? nikad nisam to radio na mom motoru, pa da ne bih sada vezbao... ne mogu da skontam da li skidam sedishte ili ne (a ne vidim ni shrafove za skidanje)? s leve strane mu je filter vazduha a akumulator je sa desne ? ... jbg mozda je glupo pitanje, al ko pita ne skita... ;)

 

Nemoj da se plašiš da poskidaš plastike ili sedište s motora...Nije ništa što ne može da se vrati :D A i nije teško. Ne moraš u ovom slučaju da skidaš sedište, al kad ti bude trebalo, šrafovi su ispod zadnjih bočnih plastika, videćeš već, sad skini samo desnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skineš desnu plastiku - samo jedan, donji šraf i dva "šiljka" izvučeš iz gumenih biksni.

 

Da bi skinuo sam akumulator, odšrafi prvo minus klemu (onu levo) pa zatim plus klemu. Moraš da skineš i metalni držač akumulatora - levo i desno- Za sve to ti treba cevasti ključ 10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Joj ljudi upomoc...

 

Uff.. evo ovako.. Juce i danas sam rasklapao ovo moje cudo, da vidim sto npr nece da mi se ugreje masina i slicno... I najnovije je da mi ne radi ni termostat (stalno je otvoren), ne radi ni termoswich za ventilator, a takodje ne radi ni ona sonda za ocitavanje temperature..

 

Svecice sam izvadio da vidim u kakvom su stanju.. Nove su, ali garave (uputstva kazu da je smesha prebogata)... Nisam eleminisao pucanje na auspuhu josh uvek.. Pogledao sam cutof ventil i deluje mi ok, tako da citajuci forum nisam bas nasao resenje kako da otklonim kvar..

 

Ako imate neke ideje da mi sugerishete sta kako i gde.. Vicite :)

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja sam sad pre par dana vozila Helenu do Joce (majstora) da pokupi ona njen TA sa servisa...

I kad sam vec bila tamo, pozalila se Joci da mi TA dobija vishe goriva nego shto treba - karbovi...Joca je to tu na licu mesta chachnuo neshto, nashtelovao, trajalo je mozda 2-3 min...

Od tada moram da vam priznam potroshnja mi se promenila, a i nemam vishe to pucanje iz auspuha - pritom ja imam after market auspuh, i motor mi sada jako lepo i mirno radi. Kada sam u leru ko da nije ni upaljen.

Ponavljam potpuno sam izgubila pucanje iz auspuha!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kako ne radi cela ta elektrika? Da nemaš dobru masu i to te muči?

 

Kad si poslednji put menjao filter za vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Motor je sveze kupljen. Polovan naravno. Masa je u redu, sto se tice te elektrike sa termoswichem i termosondom za prikaz temperature, pishe u heynes uputsvu za TA kako da se testira, testirao sam i ne radi. Sigurno nije crklo sve od jednom, ali verovatno kako je sta riknjavalo tako je ostavljano. Svecice su NOVE, filter za vazduh pregledao, takodje je ganz NOV.. Svecice nisu bile onako kafenaste boje vec crne.. i kazem pise da je ili filter za vazduh prljav ili je prebogata smesha. Eh sad, posto sam svecice, ocistio, filter za vazduh pregledao, ostaje josh samo ta meshavina da se podesi, i da se sinhronizuju karburatori.. ali cisto sumnjam da mi zato bash tako puca na auspuh..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hoće da puca ako nije dobro podešen odnos gorivo - vazduh.

Sredi karburatore i verujem da će biti ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Motor je sveze kupljen. Polovan naravno. Masa je u redu, sto se tice te elektrike sa termoswichem i termosondom za prikaz temperature, pishe u heynes uputsvu za TA kako da se testira, testirao sam i ne radi. Sigurno nije crklo sve od jednom, ali verovatno kako je sta riknjavalo tako je ostavljano. Svecice su NOVE, filter za vazduh pregledao, takodje je ganz NOV.. Svecice nisu bile onako kafenaste boje vec crne.. i kazem pise da je ili filter za vazduh prljav ili je prebogata smesha. Eh sad, posto sam svecice, ocistio, filter za vazduh pregledao, ostaje josh samo ta meshavina da se podesi, i da se sinhronizuju karburatori.. ali cisto sumnjam da mi zato bash tako puca na auspuh..

 

Kakav auspuh imas na njemu?

Karburatori sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Motor je sveze kupljen. Polovan naravno. Masa je u redu, sto se tice te elektrike sa termoswichem i termosondom za prikaz temperature, pishe u heynes uputsvu za TA kako da se testira, testirao sam i ne radi. Sigurno nije crklo sve od jednom, ali verovatno kako je sta riknjavalo tako je ostavljano. Svecice su NOVE, filter za vazduh pregledao, takodje je ganz NOV.. Svecice nisu bile onako kafenaste boje vec crne.. i kazem pise da je ili filter za vazduh prljav ili je prebogata smesha. Eh sad, posto sam svecice, ocistio, filter za vazduh pregledao, ostaje josh samo ta meshavina da se podesi, i da se sinhronizuju karburatori.. ali cisto sumnjam da mi zato bash tako puca na auspuh..

 

Kakav auspuh imas na njemu?

Karburatori sigurno...

 

Fabricki, klasican.. doduse duva na jednom mestu, ali nista toliko strasno da bi pravio takav problem oko pucanja.. mislim zakrpicu ga.. ali nije josh stiglo to na red.. naime, imam jako problem sa nabavkom termoprekidaca.. traze mi za nov 11000din.. mislim nestvarno...termodavac sam nabavio originalni.. i to za 600 din u prodavnici autodelova.. a ovako su mi trazili u motoradnjama 50 evra za isti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Crna svijecica obicno znaci prebogatu smjesu, pucanje iz auspuha upravo suprotno presiromasnu.

Za prvu pomoc zakrpaj auspuh i ako ti je ler nisko malo ga digni. To bi trebalo pomoci, ali nikako nije rijesenje problema. Svakako karburatori trebaju dole da se ociste, pregledaju (pogotovo membrane i saug) podese i sinkroniziraju, jer ako nekome nije smetalo sto motor stalno radi hladan i nema pokazivac temperature sigurno nije poodavno uredio ni karburator!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Motor je sveze kupljen. Polovan naravno. Masa je u redu, sto se tice te elektrike sa termoswichem i termosondom za prikaz temperature, pishe u heynes uputsvu za TA kako da se testira, testirao sam i ne radi. Sigurno nije crklo sve od jednom, ali verovatno kako je sta riknjavalo tako je ostavljano. Svecice su NOVE, filter za vazduh pregledao, takodje je ganz NOV.. Svecice nisu bile onako kafenaste boje vec crne.. i kazem pise da je ili filter za vazduh prljav ili je prebogata smesha. Eh sad, posto sam svecice, ocistio, filter za vazduh pregledao, ostaje josh samo ta meshavina da se podesi, i da se sinhronizuju karburatori.. ali cisto sumnjam da mi zato bash tako puca na auspuh..

 

Kakav auspuh imas na njemu?

Karburatori sigurno...

 

Fabricki, klasican.. doduse duva na jednom mestu, ali nista toliko strasno da bi pravio takav problem oko pucanja.. mislim zakrpicu ga.. ali nije josh stiglo to na red.. naime, imam jako problem sa nabavkom termoprekidaca.. traze mi za nov 11000din.. mislim nestvarno...termodavac sam nabavio originalni.. i to za 600 din u prodavnici autodelova.. a ovako su mi trazili u motoradnjama 50 evra za isti..

Možeš da napraviš joškin motogadget koji može da ima termoprekidač i senzore za merenje temperature koje možeš podešavati kako ti hoćeš

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Hvala Vam puno na odgovorima. Ponadao sam se da necu karburatore morati da skidam. TA mi puca na auspuh na bilo kojim obrtajima, posebno poludi na 4500 do 5000 rpm. Inache uzeo sam onaj profy MOTUL CARBU CLEAN, ostalo mi josh od predhodnog motora koji sam sredjivao, samo sto je prethodni bio mnogo jednostavniji.. CM125 C :D Ovde ako rasturim karburatore, i kad sastavim i vratim sve na mesto, moram da odnesem da se sinhronizuju.. Eh sad jedno pitanje, kako se to radi? Da li sinhronizacija, ima veze sa onom pilot diznom za podesavanje smeshe, ili je to neka druga operacija. Srdachan pozdrav svima i hvala josh jednom! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

 

...ne cackaj mecku, odnesi karb na servis!

 

 

Potpuno se slazem.

 

Em ne znas tacno sta i kako treba raditi em nemas uredjaj za sinhronizaciju itd. Otidni kod majstora, ciscenje, sinhronizacija i stelovanje ventila ti dodje oko 40e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Samo da se prijavim u sektu, otisao Transalp.

Druzili smo se tri godine, dobijao je najbolje i vracao je tako.

 

...i dalje vas pratim, nemojte se opustati! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja