Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12275 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Možda nešto nije dobro učvršćeno pa vibrira? Auspuh možda?

 

Uglavnom kod mog TA nema nekih jakih vibracija na tim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

pametna je bila mileva ajnstajn kada je rekla da je sve u zivotu relativno. sta su to jake vibracije i kome su jake , a kome ne ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

pametna je bila mileva ajnstajn kada je rekla da je sve u zivotu relativno. sta su to jake vibracije i kome su jake , a kome ne ???

Tacno, ali kako god okrenes, vibracije treba da se smanjuju kako se priblizavas 5k obrtaja, a nikako da se povecavaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Na ovom trandži se vibracije dok radi u mestu ne osećaju do 3000rpm. Onda tek počinju i prilično se povećavaju na 4000rpm i 5000rpm, dalje nisam povećavao gas. Vlasnik kaže da se to u vožnji uopšte ne oseća, moguće je ne sporim mada ga nisam vozio, i da je to zato što radi u mestu pa se sve vibracije prenose na donji deo rama, što mi baš i nema logike.

Napominjem vibracije sam osećao samo na polugama za oslanjanje nogu, ne i na sedištu i volanu kao kod jednocilinraša, možda je to normalno ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Pa mora da se oseca, oseca se na svakoj V masini, a taj Hondin V motor od 52 stepena je jedan od najboljih V dvocilindrasa na svetu (TA, AT, Varadero), probaj da proturiras neki drugi V dvocilindras pa ces tek onda da vidis koliko je TA miran npr. neki Ducati ili sl. A hoce i vibracije da se prenose na ram ako je ram malo iskrivljen pa je masina spregnuta u ramu, normalno on treba da ima malo "hoda" na sarafima koji nose motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Da li taj Transalp sto vibrira ima crash bar?

Oce od njega prenositi vibracije na nogostupe. Moj Transalp je vibrirao nakon sto sam ugradio Givi crash bar. Pokusavao sam to rijesiti i bilo je bolje, ali nisam do kraja uspio. Sjecam se da sam nakon montaze crash bara cim sam upalio motor i sjeo skuzio da nesto nije u redu, tolika je bila razlika. Nevjerojatno koliko je vise vibrirao. Crash bar sam kupio novi, ali bio je napet kod nogostupa, mislim da je to uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Jeste imao je crash bar. Moguće da je zato mada prvi put to čujem i nema mi neke logike.

 

Ima logike, ako je crash bar naspanan prenosit ce vibracije s masine dalje. Moj je vibrirao toliko da sam kada ga u voznji dirnem rukom imao osjecaj da me struja opalila koliko je vibrirao. Pokusaj u voznji uhvatiti ga pa ces vidjeti da li je do njega. Crash bar bi morao sjesti tako da ga vijci samo drze na mjestu. Hocu reci da treba biti opusten. Moj se kod montaze na onom dijelu kod nogostupa nije naslanjao kako treba, bilo je 7-8 milimetara lufta. Kad sam stavio vijke i zategnio on se naspanao, mislim da je to razlog vibracijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Posto se ime teme podudara sa motorom koji od skoro vozim, a kome je vreme za servis, nadam se da necete zemeriti ako pitam za manju pomoc...

Rec je o ulju, filteru ulja i filteru goriva, koje mi savetujete i gde u Beogradu mogu da ih nadjem(po sto pristupacnijim cenama, naravno)?..

Uzi izbor za ulje:

Motul 5100 15W/50

Motorex Formula 4T SAE 10W/40 + 15W/50

A za filtere nemam predstavu, koje, kakve i gde?..

Unapred hvala 0a-smiley.gif

 

 

Znaci ulje mozes bilo kog poznatijeg proizvodjaca za motore, ja ti preporucujem (kao i fabrika) 10w40. Ja koristim Motul 5100 10w40. Najvise se isplati pakovanje od 4l pa pri sledecoj zameni samo dokupis jos 1l.

Filter ulja jelte po katalogu proizvodjaca. Ja koristim Hiflo filter, za njega je oznaka HF303.

Oba pomenuta imas u Guevari.

Filter za gorivo nema na TA.

Nema filter al ima sito u slavini za gorivo,koje treba proveriti na pocetku sezone obavezno i isprati ako je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Da li je normalna i nealarmantna potrošnja ulja od oko 100ml na 1000km, za transalpa 1991, prešao oko 60.000km (bar tako kaže sat)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Nije alarmantno, ali postoje i oni koji ne trose ulje tj trose ga ali zanemarljivo malo. Tesko da je preso samo 60k :zvizduk:

 

Mislim da ti se za tu potrosnju jos ne isplati da radis generalku, vec samo dolivaj i proveravaj ulje redovno. Ako planiras da duze vreme vozis bas taj primerak mozes i da razmislis o generalnom servisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Kad potrošnja dođe do 600-700 ml/1000 km možeš da otvaraš mašinu. Kod Transalpa obično odu gumice ventila ( za 20 godina su se verovatno raspale ), uljne karike ( menjaš komplet ), novi dihtunzi, obrada sedišta ventila. Sve u svemu oko 300 evra. Vozi se još, pa kad rešiš da otvaraš mašinu - otvori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Da li je normalna i nealarmantna potrošnja ulja od oko 100ml na 1000km, za transalpa 1991, prešao oko 60.000km (bar tako kaže sat)?

 

Jeste normalna i nije alarmantna pogotovo ako se zesce vozis.

To bi znacilo da se spusti od maksimuma do minimuma od servisa do servisa. Ne zabrinjavaj se, s motorom ti je sve u redu. Ako ga budes redovno odrzavao dalekooooo si od rasturanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jeste normalna i nije alarmantna pogotovo ako se zesce vozis.

To bi znacilo da se spusti od maksimuma do minimuma od servisa do servisa. Ne zabrinjavaj se, s motorom ti je sve u redu. Ako ga budes redovno odrzavao dalekooooo si od rasturanja.

OK. Hvala na odgovorima. Trenutno sam u fazi prodaje svog motora i kupovine TransAlp-a, pa mi za jednog vlasnik rekao da troši ulje ovoliko, zato sam ovo i pitao. Ako znate za nekog dobrog TA do 1996 god. javljajte ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Izvinjavam se svima sto se dugo nisam javljao od kad sam rekao da imam problem sa pucanjem na auspuh pri svim obrtajima... Evo kooooonacno sam dosao kuci i nastavio da radim na motoru. Radovi na samom agregatu su obustavljeni jer se ceka glupavi termoprekidac, nikad da dodje.. (ceo sistem mi je otvoren i nema vode da hladi motor..) bice za par dana.. . Inace, maske koje sam skinuo.. su bile i izlomljene na dosta mesta, kao i plasticni nosaci koji kace maske na motor. Sve sam to profy zalepio fiberglasom, skostilo se sa plasikom :jee: Namucio sam se dok sam skinuo nalepnice, kasnije sam i osmirglao i gitovao sva ostecenja, i sad je kao novo, jos samo da se prodje spric gitom, i bombona :moto3:::)

 

E sad, jos nisam okrenuo ni jedan broj sa foruma oko nabavke dihtunga za auspuh (igrom slucaja i zaborava), a inace sad sam primetio, gumice koje drze te maske na motoru, (mislim na one manje gumice sto se nalaze sa bocnih strana na vecim maskama) su totalno propale, i trebaju mi nove.. E sad.. ima li neko ideju mozda kako to improvizovati ili gde naci koliko toliko bar slicnu gumicu?

 

evo na ovoj fotografiji deo pod brojem 32 http://www.cmsnl.com/honda-xl600v-transalp-1987-austria_model6516/partslist/F__3000.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Imas i dihtung auspuha i te gumice u Louisu.

 

Dihtung auspuha

 

http://www.louis.eu/...id=PD06&lang=en

 

Gumice

 

http://www.louis.eu/...0003128&lang=en

 

Gumice sa sve srafovima i vise komada za isto para

 

http://www.louis.eu/...0006100&lang=en

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Imas i dihtung auspuha i te gumice u Louisu.

 

Dihtung auspuha

 

http://www.louis.eu/...id=PD06〈=en

 

Gumice

 

http://www.louis.eu/...0003128〈=en

 

Gumice sa sve srafovima i vise komada za isto para

 

http://www.louis.eu/...0006100〈=en

 

 

E dobro je onda sto jos nisam narucio te dihtunge.. necu odmah narucivati, ali za svaki slucaj da znam gde ima, mozda iskrsne jos neki deo a da takodje ima u luisu :D

 

Hvala puno! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Iron_Floyd-e, po srpski receno 1hej.gif, reci mi sta si planirao po pitanju nalepnica kada budes ofarbao motor?.. I ja bi mozda "umio" jednu stranu trandze, 'al sam u frci sta posle sa nalepnicama... Gde nabaviti, kod koga eventualno praviti isl.0zbunjen.gif

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Iron_Floyd-e, po srpski receno 1hej.gif, reci mi sta si planirao po pitanju nalepnica kada budes ofarbao motor?.. I ja bi mozda "umio" jednu stranu trandze, 'al sam u frci sta posle sa nalepnicama... Gde nabaviti, kod koga eventualno praviti isl.0zbunjen.gif

1zdravo.gif

 

Mislio sam kod ovog decka iz Kovina da odradim http://sites.google.com/site/autoimotonalepnice/

 

Gledam da vratim motor u originalno stanje, rezervoar necu farbati niti mu skidati nalepnice jer je kao nov, ovo ostalo nisam mogao da gledam, zgulio sam nalepnice, pa kako bude bice, video sam da decko ima bukvalno originalnih folija za kater, sa svim tim perla bojama.. da li plave zlatne, sive... ima sve.. Samo kazes sta hoces, dogovorite se, i moze sam da ti odradi, ali najbolje je da ako znas da radis u corelu da sam odradis pripremu za kater, istampas sve, pogledas kako ti pase, i ako je to to, salji mu na mejl, da ti odradi sa odredjenim folijama na kateru, i to je to..

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Iron_Floyd-e, po srpski receno 1hej.gif, reci mi sta si planirao po pitanju nalepnica kada budes ofarbao motor?.. I ja bi mozda "umio" jednu stranu trandze, 'al sam u frci sta posle sa nalepnicama... Gde nabaviti, kod koga eventualno praviti isl.0zbunjen.gif

1zdravo.gif

 

Posto odlicno znam sta te muci, predlazem ti da to odradis "na fleku" a da onda celu plastiku prelakiras. To je lako i nije skupo, a uz to i resava problem.

Ako si dobro pogledao nalepnice su prelakirane i bice tesko da se samo jedna zameni jer nece biti iste a onda moras obe da menjas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja