Jump to content

Moto Zajednica

Blic pitanja (u vezi motora)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da li i za motore važi pravilo da se tablica mora menjati posle 60 dana od isteka registracije ili je to samo za automobile? Negde  sam pročitao da je tu rok 6 meseci, zbog mogućnosti delimične registracije, ali sada ne mogu da nađem.

 

Istekla mi registracija pre mesec dana, pa ne bih produžavao sada, nego tamo negde u februaru, ako je izvodljivo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

60 dana za redovnu reg, a godinu dana za reg manju od godinu. Periodicnu. 

 

Odjavi, besplatno je, pa reg februara ili marta. Samo ce pobovo platiti tablicu...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Samo polako... - Kako šta, koliko, zašto i kako gde. 

 

OSNOVNA razlika je da za redovno registrovane motocikle tablica po isteku važi još 60 dana, a za periodično registrovane važi 12 meseci po isteku registracije. 

 

E sad, u NS je od januara ove godine vraćeno na 60 dana i za periodično registrovane iako je godinama unazad bilo 12 meseci. 

 

Znam da u par gradova i dalje važi 12 meseci. 

 

 

Sve u svemu, za tebe @Predator016 prvo moraš da kažeš kako ti je bio registrovan motor. pa ako je bila redovna registracija na 12 meseci onda svakako tablice važe samo 2 meseca po isteku registracije. 

 

A ako ti je motor bio registrovan periodično, onda moraš da pitaš policiju u svom gradu. 

 

 

Komplikovanije nisu mogli da naprave    :P   :lol3:   :neznam:    :grr:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1161 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Preteče me @MaxiS  

 

A u celoj jednačini, jako bitno je i sledeće: od 01.03.2024. na teritoriji RS počinje sa primenom periodična registracija motocikala gde će, pored polise osiguranja, i porez da se deli srazmerno izabranom periodu registracije. Dakle još malo jeftinije nego do sada. 

 

Najbolje ti je da odjaviš, sačekaš mart, i registruješ motor na koliko hoćeš ali se prvo uveri da će kod tebe poštovati odredbu da ti tablica nakon periodične registracije važi punih 12 meseci do ponovne obnove.  Tako možeš svakog marta da registruješ na (recimo) pola godine...ili koliko sam odrediš da ti odgovara.

 

I izračunaj se na kom si sada stepenu polise osiguranja pošto se kod periodične registracije gube bonusi i uvek krećeš od početnog.

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma registrovan je na 12 meseci, klasično.  Istekla je rega 25.10.,  zato mi je i frka da li da ga registrujem ovih dana, ili da kasnije menjam tablice i saobraćajnu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ostaje nam da cekamo prvi mart. Ja bih, lixno, voleo kad bi uveli rwalnu razliku u ceni za periodicnu reg. Meni motor stoji od 10.10. I verovatno ga necu upaliti pre marta. To je oko 5 meseci garaziranja... Inace je registracija aprila.

 

@Predator016

 

Ne znam koliko kosta tablica. Ali mislim da ti je bolje da je vratis i cekas mart...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da nova saobraćajna i tablica, uz verovatni gubitak premije osiguranja (nisam siguran) čini periodičnu registraciju neisplativim uz povećanu zajebanciju...

Pogotovo što je nemoguće proceniti koji su "pravi" meseci kada treba registrovati bajk. Proteklih godina više se vozilo u jesen i u zimskim mesecima nego u proleće pošto pljušti kiša svaki dan do Jula meseca...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

NIje neka cifra u pitanju, 2-3 hiljade dinara, veći mi je problem što sam pre 15 dana garažirao motor, sve ga sredio, oglancao, podmazao,nauljio,  skinuo akumulator, napunio tank,  pokrio.... s namerom da izgura tako bar do februara.

 

Sad bih morao sledeće nedelje da ga ponovo opremim, upalim  i usvinjim zbog tehničkog, a predviđaju grozno vreme... Pa onda sve jovo nanovo...sređivanje za zimovanje  po kiši i snegu..

 

Ne znam zašto sam ja imao u glavi da je za motore duži period do zamene tablica... juče sam registrovao auto, pa sam  se slučajno setio...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3271 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, Predator016 je napisao:

Ma registrovan je na 12 meseci, klasično.  Istekla je rega 25.10.,  zato mi je i frka da li da ga registrujem ovih dana, ili da kasnije menjam tablice i saobraćajnu.

 

Ako ti prođe rok za vraćanje tablica plaćaš kaznu od 10000din..Vraćaj to odma'... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Rešavam to odmah u ponedeljak.  Najverovatnije ću ga registrovati, pa nek bude spreman, možda uleti neki sunčan dan posle nove godine..:takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa meni je prva voznja negde krajem februara.

 

A "prave" voznje od marta-aprila. Nemam garazu u kuci (garaziram ga daleko od kuce), i onda cekam  nekoliko povezanih "suvih" dana da ga (s' oprostenjem) izvadim.  Zato razmislajm o periodicnoj. Ali se sada ne isplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2189 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Meni su do sada bile male registracije za motore / skutere, tako da uvek registrujem na celu godinu. I ne razmišljam o kraćem periodu, pa nek bude sneg i 3 meseca... Liberty 125 bilo 9.500 din, Scarabeo 400 15.800 din, Kawa er5 14.000 din. Da plaćam od 30 do 35 hiljada, možda bih i razmislio o kraćem periodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 27 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Zamisli registrujes motor periodicno i ono naleti par dana po 19 stepeni kao 1. Januar ove godine, za dupe bi se ujeo

19 stepeni jeste što se tiče vazduha...ali asfalt je dooobrano niži pa ti dođe kao i minus što se guma tiče. Tako da se ne bih ja grizao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 27 minuta, RankoBg87 je napisao:

Ma jok, nema kod nas te zime ko pre, svako malo moze da se provoza. 

To si u pravu zime su bas postale blage u Beogradu zadnje tri zime sa po dva dana snega i to u aprilu,normalno i kad je "toplo" lagano asvalt hladan treba gumama vremena da se bar toliko koliko zagreju. Kad ne vozim motor upalim na desetak dana da odradi malo

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Za stroma je oko 25000 sa tehničkim, nije bas malo, ali opet nikad do sada nisam registrovao na pola, niti bih ikada. Pva varijanta sa odlaganjem registacije neki mesec mi je bila interesantna, ali dzaba kad imam fore samo 2 meseca.
Tako da cu ja lepo da ga registrujem u ponedeljak, pa čekamo sunce...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2189 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Do skoro, nisam silazio sa dva točka...pogotovo skuter dok sam vozio. Nema veze koliko je hladno, samo da nije sneg. Asfalt jeste hladan, prilagodi se vožnja, nema divljanja, obaranja. Ja i ne znam kada mi se guma ugrejala da bi bolje držala, ne znam baš toliko o tome. Ali sam vozio. Zadnjih par meseci sam se prešaltovao na drugačiju vrstu prevoza do posla, tako da sam počeo kao i većina, da motor vozim vikendom, kad vreme dozvoli.

Ali zato će rega, nadam se i u budućnosti (ako bude drugi motor) biti uvek na godišnjem planu...ništa parcijalno...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 553 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
1 hour ago, Sharky - Alex said:

Zamisli registrujes motor periodicno i ono naleti par dana po 19 stepeni kao 1. Januar ove godine, za dupe bi se ujeo

sednes, vozis, platis kaznu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja