Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV650S - Sređivanje matore dame za... svašta!

Recommended Posts

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Trackday za par sati, odoh malo da odspavam. :)

Motori na prikolici, sluzbeno vozilo napakovano alatom i opremom.

Laku noc/dobro jutro.

Vidimo se za par sati. :jee1:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Danas bez pada. :jee:

Vreme je za zamenu ulja, dolih 2 dl za poslednja 2 stinta. Malo smo cackali ogibljenje (koliko to moze na SVu).

Jovan potrosio gume, sreca pa su narucene nove.

Stavljena rucica gasa od R6 sa kracim hodom. Nisam probao jer sam kreten poneo 2 para pantalona i 0 komada jakni, a stigli smo u knap, pa nisam stigao nikog da iscimam da mi pozajmi jaknu.

Jovan danas nije bas bio rečit, samo je prokomentarisao da se oseti razlika na bolje.

U letnjoj pauzi pretresamo SeVerinu, pa na jesen izlazimo jednako nespremni kao i do sada! :lol3:

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 25.6.2022. at 3:55, abarth_maniac je napisao:

svemu sto ima veze sa benzinom

uh uh, taman da mi vidiš šta je sa Zipo upaljačem, neće da sastavi, ima varnicu.
 

 

On 25.6.2022. at 3:55, abarth_maniac je napisao:

To sto ti pravis 3000 km nedeljno nije peoblem RPMmoto servisa

vidimo se u sredu, dolazim da @maxx-u pravim društvo, a kad sam već tu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
7 hours ago, nafetS said:

vidimo se u sredu, dolazim da @maxx-u pravim društvo, a kad sam već tu...

Redovna Niš ekspres linija Novi Sad -> Zrenjanin. Saobraca svake 2 nedelje :-)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nisam se javljao dugo, jer sam bio malo razočaran posle poslednjeg TD-a jer ne samo da nisam bio brži, već sam bio sporiji. Razlog nepoznat, do mene je. Uglavnom, ugrađena ručka od R6 i gas je zaista mnogo kraći. To je to od promena, pošto oni heblovi nisu mogli da se stave, jer su nisko i zajle i kočiona creva zapinju o oklope.

 

Dakle, sad je srećom letnja pauza. Čekaju se nove gume da stignu, a naš dobi @stalker92 je uspeo da nam izradi nosače kočionih čeljusti za Tokico četvoroklipne kočione čeljusti.

 

viber_image_2022-07-01_15-01-38-912.thumb.jpg.9baf1a0477893a2c1a730350a3435b4f.jpg

 

Sad motam kočione čeljusti i zadnji amortizer od ZX10R, a ako uspem i čepove za predopterećenje prednje viljuške. Vozeći X cape na stazi, shvatio sam da mi je ogibljejne i dalje premekano i motor nije dosta čvrst, videću da to nekako rešim. 

 

Poslednji stint sam vozio tako da polupam motor, srećom, prekinula nas je crvena zastava zbog nekog drugog pada. Toliko sam jako otvarao gas, da sam (verovali ili ne) uspeo da dobro potrošim zadnju gumu. Na izlazima iz krinama sam odličan, ali na ulazima jednostavno nemam dovoljno osećaja. Da li je to guma, mene ili nečeg trećeg, saznaćemo u septembru kad sve bude bilo novo na motoru, i onda ostajem samo ja kao faktor.

 

Takođe planiram da uzmem i laptimer, da imam precizno merenje vremena, jer sam prema onom što su mi merili bio 6 sekundi sporiji u odnosu na TD3.

 

To je to do septembra, kako šta nabavim izvestiću vas. Evo i par fotki:

_NIK7715-ivan-ilijevlski.thumb.jpg.d4d870e6bbe9237d485906a8803122f3.jpg

 

trackday-rs-td4-2022-foto2-slika-_NIK7750-ivan-ilijevlski.thumb.jpg.cd0c79e4397e1a8e3f0a52ec3537d5ae.jpg

 

Vidimo se u septembru! Nema predaje!

 

trackday-rs-td4-2022-foto1-slika-DSC08279.thumb.jpg.0ea78e199df50d064d38febf59c336a9.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

E da, malo da vam zagolicam maštu, bilo mi dosadno danas. VTR u Repsol bojama!

 

2020215572_VTRRespol.thumb.jpg.4915c161ef49109f3e40773a72ce8dcc.jpg

 

 

858690300_VTRREp.thumb.jpg.47a1fcbd36006abcb136f6a7f1ab4152.jpg

 

Voli vas Jovan :ljubav:

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 13 sati, Jovan Ristic je napisao:

Nisam se javljao dugo jer sam bio razočaran posle poslednjeg TD-a jer ne samo da nisam bio brži, već sam bio sporiji. Razlog nepoznat, do mene je.

 

Poslednji stint sam vozio tako da polupam motor... / ... Na izlazima iz krivina sam odličan, ali na ulazima jednostavno nemam dovoljno osećaja. ...

Takođe planiram da uzmem i laptimer, da imam precizno merenje vremena, jer sam prema onom što su mi merili bio 6sec sporiji u odnosu na TD3.

 

Baš 'zvučiš' kao da si se smorio... <_<  Dobro da te je brzo prošlo i idemo dalje - što kažeš "nema predaje!"   :jee1:

 

E sad, treba da prihvatiš da nije 'svaki dan Badnji dan' i da nećeš apsolutno svaki put biti brži nego prethodni put. To jednostavno nije tako, i niko nikad to nije uspeo. Nebrojeno faktora utiče na to a najveći faktor si ti. 

edit: 'divljačka' (poslednji stint sam vozio tako da polupam motor) vožnja obično ne dovodi do bržih krugova. Treba ti zen u glavi i tečna vožnja. 

 

Lepo je što SV konstantno napreduje, non-stop se nešto upgrade-uje, ali mislim da i tu treba malo da stanete na loptu, završite sve ovo što je zaplanirano i onda ništa više ne menjajte. Onda vozi. Sebe i svoju vožnju usavršavaj pa tek kad si tu siguran da si prešao 90% onda nastavi dalji rad na motoru. Ovako možeš da se pogubiš i da unapređenja na motoru dovedu do sporijeg kruga. Ne kažem da se to sad desilo...ali je moguće.

 

Što se merenja vremena tiče, tako je uvek  :jee:  To pogotovo na trkama, kad god si sporiji nego prethodni put ili kad si dosta sporiji od direktnog konkurenta - odma' kreće sumnja na merenje vremena, teorije zavere i svađa sa organizacijom  :lol3:

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, PremieRacing je napisao:

Ovako možeš da se pogubiš i da unapređenja na motoru dovedu do sporijeg kruga. Ne kažem da se to sad desilo...ali je moguće.

Zadnji amrotizer i kočnice su poslednje što planiram da uradim na tom motoru. Poslednji TD smo zategli amortizer do kraja, ali je i dalje mekan. Tako da njega planiram da zamenim, nabacim druge čeljusti i to je to što se tiče ovog SV-a. Naravno, preštelovaćemo ventile i uraditi servis zamene ulja, jer je prešao nešto preko 500 km sa ovim uljem, tako da je to u principu to.

 

Hvala na savetima, usvojiću ih. Znaš da cenim svaki tvoj savet!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E...

Tvoja želja i zalaganje svih vas su za svako poštovanje...ali ste izabrali spravu koja, realno, ima puno limita do kojih ste verovatno već došli. Neka se vlasnici SVa slobodno naljute, to sam ja i tamo u temi oko njega već pisao...to nije Sport motocikl (a tema u toj rubrici).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

I ja podrzavam to skroz sv je po meni vise torurig fazon stoga tako ga i smatram.Ali kad ga jovan ili abarth teraju to menja sve:jee:postoje ogranicenja ali ima i nacina da se ubrza nesumnjam ja u abartha;).Polako bitno je da tece i pravom smeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 18 minuta, pronto je napisao:

E...

Tvoja želja i zalaganje svih vas su za svako poštovanje...ali ste izabrali spravu koja, realno, ima puno limita do kojih ste verovatno već došli. Neka se vlasnici SVa slobodno naljute, to sam ja i tamo u temi oko njega već pisao...to nije Sport motocikl (a tema u toj rubrici).

 

Zadnji amortizer i kočnice su još jedina stvar koju vredi čačkati i unaprediti i to mi je što mi je. Ostaje da se snalazim sa njim i da za sredinu sledeće sezone gledam neku ozbiljniju 600 ku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nadam se da se šališ...

Lično glasam za GSXR600...mada bilo koji R600 od japanske četvorke može da dođe u obzir. Čak i oni sami po sebi nisu savršeni..i u njih treba uložiti, ali su svakako mnogo bolja, prava, osnova za takvu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Не шалим се уопште.

 

За финансије му је боље, а успут сам му приватно показао како и на озбиљним стазама (не на микростазама), без значајних модификација сем мало око огибљења, ко зна знање прави респектабилна времена.

 

Наравно да су праве 600сс права ствар, али захтевају доста више финансија и одржавања.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 29 minuta, pronto je napisao:

Nadam se da se šališ...

Lično glasam za GSXR600...mada bilo koji R600 od japanske četvorke može da dođe u obzir. Čak i oni sami po sebi nisu savršeni..i u njih treba uložiti, ali su svakako mnogo bolja, prava, osnova za takvu upotrebu.

Iskreno bih voleo ako sledeće godine dohvatim R6 2003 - 2005. Naravno, to je pod uslovom da lepo savladam tehniku vožnje na SV-u. Imam još dosta da učim, naročito na samom ulasku u krivine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4418 postova

Lepo je videti da imas mogucnosti voznje na stazi i da naucis dosta u kontrolisanim uslovima ;).
Moja voznja je generalno truba ali prilagodio sam se tome tako sto sporo i defanzivno vozim pa sam jos uvek citam na srpskim putevima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 12 minuta, Motorcyclist je napisao:

Lepo je videti da imas mogucnosti voznje na stazi i da naucis dosta u kontrolisanim uslovima ;).
Moja voznja je generalno truba ali prilagodio sam se tome tako sto sporo i defanzivno vozim pa sam jos uvek citam na srpskim putevima.

Vidi, ja sam izuzetno defanzivan kad vozim u saobraćaju. Volim da zavrnem gas i zato odlazim na stazu, jer je to jedino mesto na kojem mogu da se izduvam i posle nemam potrebu da jurcam po putevima. Volim jako stazu, ali mi dođe i kao izduvni ventil, jer na putevima retko kad potegnem gas.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Er6 je skoro identična (ekonomična) platforma i mislim da nema smisla menjati za to....onda je ok ovo unaprediti i terati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

 

Наравно да је иста (економична) платформа. Онај први мој одговор је био мало ироничан на Јованово помињање неких 600сс. Оно могао сам да додам, што 600сс.... ништа без литре, да би био бржи. ;)

 

Кава има мало бољу шасију, Сузуки занимљивији мотор.

 

Генерално стаза је скуп спорт и по мени су ова два, плус стара и непревазиђена СВ500 најбоља буџет варијанта за вожњу на стази, почевши од гума, плочица, делова итд. На мојим вожњама сам видео брдо ликова који брију напуцане праве моторе за стазу са тим справицама, укључујући и моју маленкост.

 

Што се тиче ове последње Хондице баш на задњој вожњи, јес’ да је била стаза сва у кривинама у најбржој групи ме баш добро обријао један тип са матором СВ500.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma tu nema kraja ni početka. Ovako samo lažete sebe i žene :D Još ovo da kupim, pa samo ovo, aha vraga :D

 

Ja sam se izvukao jer sam uložio u sedište i oslanjanje pa je i Alekrina skontala drugačiji motor. Inače, paljba :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, Alekre je napisao:

Ma tu nema kraja ni početka. Ovako samo lažete sebe i žene :D Još ovo da kupim, pa samo ovo, aha vraga :D

 

Ja sam se izvukao jer sam uložio u sedište i oslanjanje pa je i Alekrina skontala drugačiji motor. Inače, paljba :D

Zato sam se takoreći razveo. ILI JA ILI MOTORI. Naravno, motori. Jovana ne možeš usloviti :D 

  • Haha 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pošto smo nabavili adaptere za Tokico čeljusti, red je bio nabaviti i same čeljusti. Srećom, našao sam kod nas u Srbiji, Tokico četvoroklipne čeljusti sa GSX-R 750. 

 

Inače na postojeće adaptere koje imamo pasuju kočione čeljusti sa svih SV1000 modela, GSX-R 600 2001 - 2003, i GSX-R 750 od 2000 - 2003.

 

Tokico.jpg.9345e3893565ad0fb220ce509411f78a.jpg

 

Čeljusti su u prilično dobrom stanju. Naravno, otvorićemo ih da promenimo gumice i da ispoliram kočione klipove i spolja te šrafove koji su malo dobili korozije.

 

Sledeća stavka - zadnji amortizer i prednja trkačka maska, da u slučaju pada ne polupam farove (do sad su imali sreće), a i da pokušam da smanjim težinu motora na minimum. Skinuću i nosač tablice i sve što nije potrebno na motoru (ukoliko nađem trkačke oklope). Ne planiram sam da ih pravim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisu ove čeljusti ništa posebno...plus, ako pumpa (glavni cilindar sa komandom) nije uparen sa njima...mislim, biće to bolje, ali ne očekuj spektakl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4599 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Nisu ove čeljusti ništa posebno...plus, ako pumpa (glavni cilindar sa komandom) nije uparen sa njima...mislim, biće to bolje, ali ne očekuj spektakl.

Ne očekujem spektakl, samo malo boljij osećaj na kočenju kroz krivinu. Na pravcu mi ni ne treba puno, jer radim na tome da što manje kočim kako bih što više brzine uneo kroz krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5782 postova

Ne ulazi ni novac ni vreme ni energiju u nesto sto neces napraviti da ispunjava tvoja ocekivanja. Te britanske fore sa super twin su meni do jaja ali traze upucavanje brda para, zivaca i vremena i na kraju ako ne vozis u takvoj ekipi opet ces biti smoren 

 

Videces kad odes na stazu koja ima ozbiljniji pravac pa se polomis ko majmun da obidjes kroz krivine nekog na jacem motoru i onda te dune na prvcu ko majmuna pa ceo krug opet. Em ti unistava krugove em te cini nervoznim da mu uletis gde inace ne bi tako da imas recept za sranje.

 

R6 ako gledas ja bih zaobisao karburatorske a ovih drugih ima jako malo a da nisu vec rj11. 

 

I dalje tvrdim da je dobra 600 prava mera iako sam ko tuljan presao na litru. Dobra 600 je rj15 a odlicna je rj27, solidna 600 je k6-k7 a ok su i starije za malo para.

 

Na kraju odluka je tvoja bas kao i finansije

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja