Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV650S - Sređivanje matore dame za... svašta!

Recommended Posts

Pre 1 sat, pronto je napisao:

Jbg...

Taman htedoh da napišem....za koji kur šetaš farove, migavce...komplet nosač tablice. Skidajte to. Preko farova eventualno možete da prelepite onu američku traku. 

Znam da je budžet...nepostojeći, ali pravi čim pre od poliestera oklope.

:takoje::care::takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Jovane, povlačim saglasnost da probaš stroma na stazi! Zahtevam da se uključi gps tracker da znam gde mi je mašina!

Zbilja sad..
Jel ovo znači Grobnik otpada ili se ovo da našarafati? :(

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 hours ago, Jovan Ristic said:

Ruku na srce, već sam bio blizu zemlje kad je kliznuo.:)

On ne vozi, on nisko leti.:popovanje:

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, nafetS je napisao:

Jel ovo znači Grobnik otpada ili se ovo da našarafati? :(
 

Ne otpada Grobnik. SV-u nije ništa, nema  tu šta da se šrafi, samo da se ispravi nosač instrument table (ili zameni) i malo rep da se sredi. Sad je ostalo da izmenjamo ležajeve koje do sad nismo izmenjali, jer postoji sumnja da je ležaj upravljača dobio udarac.

 

Što se Grobnika tiče, sad mi sve zavisi od finansijske konstrukcije i vremena. Moram da stignem da pomotam homologaciju za AMSS i da ga nosim na valjke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Ja se držim zlatnog pravila, ili kočim ili skrećem. Nikako oba istovremeno :D

Jasno, samo kad želiš da budeš brz, to ne pije vodu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 31.5.2022. at 1:37, Jovan Ristic je napisao:

...

 

A kako je TD  prošao? Odlično! Pržilo se fino i forsiralo.  To forsiranje me je i koštalo.

Šteta i nije velika...Srećom, samo ponos povređen :D 

 

To je izgledalo odprilike ovako...:     :lol3:

 

https://m.facebook.com/groups/724993810903691/permalink/5202316386504722/

 

Promenio član PremieRacing
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 33 minuta, PremieRacing je napisao:

 

To je izgledalo odprilike ovako...:     :lol3:

 

https://m.facebook.com/groups/724993810903691/permalink/5202316386504722/

 

Otprilike. Bilo je baš zanimljivo. Jedva čekam da se ponovo naganjamo.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pošto sam ja fino i nežno iskrivio nosač, upravo mi stiže fotka od @abarth_maniackako finim alatom ispravlja ono što sam ja pokrivio :D 

 

viber_image_2022-06-10_23-42-42-294.thumb.jpg.fc0815ac2f896524a4ea3ff1ae90efa8.jpg

 

Inače, ustanovili smo da su mi retrovizori i migavci spasili oklope od većih oštećenja. Što znači da ćemo i u narednoj turi da ih koristimo kao crash barove. Ispada da je Suzuki napravio čvršće migavce i retrovizore nego nosač instrument table. Ranko 1:0 Suzuki!

 

Posle ove eskurzije, ide još jedan TD sa ovim gumama (Dunlop Kvalifajer 2), a za onaj TD 26. juna stižu (nadam se) Metzlerel Raceter RR gume. Ne potpun slik, već ona sa šarama. Pandan Supercorsi SP, sa tim što je znatno jeftinija (a nije nešto lošija) od Supercorse.

 

Da, vreme za endurance trku mi curi, kao i finansije. Tako da svakim danom šanse za nastup na trci postaju sve tanje. Ne predajem se do samog kraja i verujem u čuda (loto igram redovno, istu kombinaciju već evo osma godina). 

 

Dakle i dalje jurim svoje snove, a u skladu sa tim i mojim karakterom, moja drugarica i dizajnerka mi je napravila logo:

 

viber_image_2022-05-23_16-51-43-303.jpg.ff3257553c4b8e8ae714f5229dfb6156.jpg

 

Moram ovako javno da se zahvalim @abarth_maniacšto ima strpljenja za mene. Nisam uopšte lak saradnik, a još mi je teže biti mehaničar jer nemam meru. Ranko, isplatiće ti se ovo nekad ili neće, jedno od ta dva.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

P.S. Bilo nam dosadno jedno veče u radionici dok smo radili jednog plavog SV-a, pa smo probali šta bi bilo kad bi bilo. 

 

viber_image_2022-06-10_23-56-31-039.jpg.955ac58a2c910ae037bca57f58273be7.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ajmo jedno pitanje, jesu tvoji snovi, al ti ovde prenosiš sve i svja, pišeš, golicaš nas.
Skupljalo se kad je trebalo da se pomogne kolegama u nevolji, što zdravstveno, što za popravke motora..
Koliko fali, možemo li mi kao bjb zajednica da pomognemo, ko koliko može? Šta znam, u "montevideo bog te video" onaj mali riba cipele pa skupio za ceo tim. Možeš i ti da glancaš dekle i da poliraš rezervoare... :) Šalu na stranu, da li bi ti nešto tako prihvatio, i ako da, koliko si kratak? I da li ima odziva kolega za akcijom?

Oprosti ako su pitanja škakljiva i neumesna, ako nije mesto, brišite, ja spremio stare filtere vazduha da klečim za kaznu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 21 minuta, nafetS je napisao:

Ajmo jedno pitanje, jesu tvoji snovi, al ti ovde prenosiš sve i svja, pišeš, golicaš nas.
Skupljalo se kad je trebalo da se pomogne kolegama u nevolji, što zdravstveno, što za popravke motora..
Koliko fali, možemo li mi kao bjb zajednica da pomognemo, ko koliko može? Šta znam, u "montevideo bog te video" onaj mali riba cipele pa skupio za ceo tim. Možeš i ti da glancaš dekle i da poliraš rezervoare... :) Šalu na stranu, da li bi ti nešto tako prihvatio, i ako da, koliko si kratak? I da li ima odziva kolega za akcijom?

Oprosti ako su pitanja škakljiva i neumesna, ako nije mesto, brišite, ja spremio stare filtere vazduha da klečim za kaznu.

Nije škakljivo pitanje, ali ta trka je nešto što želim, nije životno pitanje ili nešto pa je skroz bez veze skupljati pare za tako nešto. Motocikli su luksuz kao i trke. Ako se za nešto skupljaju pare uvek sam za neke prioritetnije stvari (tipa ako je neko ne daj Bože bolestan ili slično).

 

Ako nekom treba da se polira motor, to uvek može da dodatno skupim koju kintu. Em što volim da poliram motore, em možda nekom dobro dođe ta usluga.

 

Hvala što si to spomenuo ovde! 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

05:23 h

S obzirom da u 08h krecem u neko tuzno i ruzno putovanje, nije mi mozak dao mira, pa sam na tenane spremio sto se moralo spremiti.

Prenos resen: 

IMG_20220611_033026.thumb.jpg.88d5ca4940b4e09776dafdd28c082590.jpg

Pokusacemo sa 14/44. Spremni su prednji 13/14/15, zadnji za sad 44/45. 

 

Nadam se da ce Jovam uspeti u Nedelju da izgoogla u glavi sta bi mu od prenosa odgovaralo, jer radimo napamet. Do sad nismo imali mnogo izbora te pipamo na osecaj.

Navak trazi tehniku i rad. Voleo bih da prenos pogodimo tako da Jovan ima.manje posle a bude brzi (jel sam ovo stvarno napisao!?) 

Svaka persona koja je na stazu izasla, pokusava da postigne ono sto ja napisah iznad. Elem:

SV je spreman. Prenos sredjen, pokrivljenost ekstremiteta upravljena, par sitnica sam dopopravio po sopstvenom nahodjenju. 

Izmenio sam masu tegova kormana, zamenio sajlu kvacila, ustelovao je na speed shift (na Jovanu je da pokusa da salta tako. Ovaj sistem promene stepena prenosa je najbrzi kad se radi o obicnom menjacu. Sve je do vozaca. Trazi truda i paznje, ali kad se nauci, moze dosta sekundi da skine po krugu)

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
6 hours ago, nafetS said:

Ajmo jedno pitanje, jesu tvoji snovi, al ti ovde prenosiš sve i svja, pišeš, golicaš nas.
Skupljalo se kad je trebalo da se pomogne kolegama u nevolji, što zdravstveno, što za popravke motora..
Koliko fali, možemo li mi kao bjb zajednica da pomognemo, ko koliko može? Šta znam, u "montevideo bog te video" onaj mali riba cipele pa skupio za ceo tim. Možeš i ti da glancaš dekle i da poliraš rezervoare... :) Šalu na stranu, da li bi ti nešto tako prihvatio, i ako da, koliko si kratak? I da li ima odziva kolega za akcijom?

Oprosti ako su pitanja škakljiva i neumesna, ako nije mesto, brišite, ja spremio stare filtere vazduha da klečim za kaznu.

Ja isto hteo da kažem...

Nije pitanje života i smrti, ali ko hoće drugarski i prijateljski čisto da pomogne.. 5, 10 evrića, ko može i želi, pa na gomilicu. Juriš svoje snove. 

Ljudi tako voze i TT. Doslovno. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
IMG_20220611_045759.thumb.jpg.01c466e7c9ef7dc951d8ea02724ce648.jpg

Sto je lep onaj plavi u pozadini :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 12.6.2022. at 9:29, Andrej_Hotstepper je napisao:

Šta piše na viziru?? :D

 

PS. Žmigavci i retrovizori mu skidaju 10kmh zbog površine

Piše svašta i potpisuju se svi. Ne znam da li se @Duepotpisao juče na TD-u. Žao mi je što nisam više ćaskao sa tobom @Duebio sam baš u gužvi. Ispravićemo to na nekom narednom TD-u :) 

 

IMG_2094.thumb.jpg.2bda9683ddabba6a872aca4513c0e62e.jpg

 

 

Kao što @nafetSreče, migavce i retrovizore smo ostavili kao kreš barove, jer smo shvatili koliko su pomogli da se oklopi ne polupaju. Pošto migavaca i retrovizora imamo punu kutiju, rešili smo da ih žrtvujemo. Sledeća stavka je menjanje oklopa.

 

Gume danas poručujem, Dunlop je izgleda svoje najbolje dao. Juče sam vozio sa znatno nižim pritiscima i dobro je držao, ali je u par momenata klizao. Ranko mi je na kvarnjaka upustio prednji kraj niže i imao sam malo bolji ulazak u krivni i konačno smo naterali prednju gumu da  "radi" i da se greje i troši.

 

IMG_2102.thumb.jpg.40c50bf41c571b4d3d0fc21f87b52f52.jpg

 

U toku dana ću postaviti još slika. Prenos je dobro pogođen, SV sad baš lepo povlači, imam malo više šaltanja brzina u toku kruga, ali mislim da sam skinuo još malo vremena. Tamo 26. juna ćemo meriti i nadam se da ću se spustiti na oko 1.35. Cilj do kraja sezone je oko 1.33.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da se javim i ja i iznesem svoja zapazanja.

 

Provozao sam motor kad god smo izlazili na TD. Po jedan stint, cisto da vidim sta i gde smo.

Ja nisam trkac, smatram da vozim iznad proseka obicnog vozaca i putnika koji nikad nije ni izasao na stazu i daleko ispod proseka nekog amaterskog TD vozaca.

U nedelju sam vozio jutarnji prvi stint. S obzirom da dugo vozim SVa, a i odrzavam pozamasan broj, moglo bi se reci da ga poznajem.

To me poguralo da izmenim one sitnice koje sam pisao. Za neke sam pratio Jovanove instrukcije, jer daje odlicne povratne informacije sa staze, pogotovo sto i sam šarafa, pa zna da detaljise.

Neke stvari sam sam odradio na svoju ruku.

Spustio sam motor napred 6mm (moj sam upustio 11mm, ali Jovan i ja imamo 20 kg razlike).

Bio sam bezobrazan pa mu to nisam rekao. ;)

S obzirom da sam ja prvi vozio, dopalo mi se ponasanje motora. Tank gripovi su dodatno pomogli.

Pitao sam jovana tek posle drugog stinta da li oseti razliku.

Sam je primetio i rekao da lepse pada i ostrije, ali je mislio da je do pritiska. 

Posle je saznao bolnu istinu! Nije do toga.

 

Meni se prenos 14/44 strasno dopao. Ja kao neiskusan imam jedan shortshift iz 3. u 4. i prodjem tu deonicu kao kroz med.

Pravci gde sam ranije punio 3. pa mi je motor ulazio u blokadu tik pred kocenje, sa ovim prenosom prodjem u 4. stepenu.

Ja sam bio zadovoljan, a sto je jos lepse i Jovan.

Sledeci TD, ako bude srece, na novim gumama, pa cemo da vidimo gde jos ima prostora za poboljsanje a da smo i dalje u low budget varijanti. 

SeVerina trenutno ušuskana i posmatra. :)

IMG_20220614_014823.thumb.jpg.7a9fd551de82e69ca9a5b8a78ef4fdfd.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja