Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV650S - Sređivanje matore dame za... svašta!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Na prvi pogled lep, očuvan SV650S u čiji posed sam došao prošle godine zahvaljujući dvojici divnih ljudi sa ovog foruma. Došao iz Holandije, ocarinjen i tako stoji zbog malih problema sa AMSS (Što će uskoro biti rešeno). 
 

Prvobitno je zamišljen kao samo trackday motocikl, ali sam vremenom odlučio da ću ga registrovati i voziti na ulici, jer što da ne. Pored toga što je predviđen kao Trackday motocikl, takođe je u planu sa njim voziti i trku 6 sati Grobnika (ukoliko se skupi novca). Da, dobro ste pročitali, motocikl i ja 6 sati trke, nema zamene vozača, nema zamene motocikla. Ko duže izdrži, ona, ja ili ćemo se oboje raspasti.

 

Ako se pitate i zašto baš SV650S za stazu, odgovor leži u tome što želim lepo da naučim tehniku vožnje na stazi i da za početak ja vozim motocikl, a ne on mene. SV650S ima nekoliko dobrih strana, lagan je i jeftin za padanje i popravke. Dakle, idealan za stazu. Za relativno malo para (u odnosu na druge motocikle) može da se dobije solidno spremna praćka za stazu. To kad kažem solidno spremna, znači spram mojih vozačkih sposobnosti.

 

Pa, šta raditi na motoru koji treba da se spremi za stazu, a da pri tome ostane u voznom stanju i za ulicu? Svašta!

 

Za početak, ovo je motocikl koji je stigao, nemam puno fotki od ranije: 

 

Ovako je moja crvena zverčica doputovala iz Holandije:

viber_image_2022-05-09_20-44-39-315.thumb.jpg.ee22daa1a4bcf8c5398067516e0eeb54.jpg

 

Priznajem, nisam joj u početku pridavao mnogo pažnje, ali kako je vreme prolazilo, počela je da mi se sviđa na treći, četvrti pogled.

 

Ali zašto se čekalo toliko  dugo na sređivanje i ko će biti glavni majstor?

 

Čekalo se na nov, novcijat servis koji je @abarth_maniacotvorio u Zrenjaninu. Da, on će biti i glavni majstor, ja sam samo šegrt koji učini zanat.

 

U međuvremenu su i njegov i moj SV pravili društvo jedan drugom. Navijali smo da će da se zaljube, pa dok su sami u mraku da se razmnože, ali ništa od toga nije bilo:

 

viber_image_2022-05-09_20-44-40-142.thumb.jpg.66e814cc6d1c89c514978920b3d2538d.jpg

 

A onda smo prešli u moderan i veliki servis. Šta smo tamo radili SV-u? Ništa, osim što sam mu dao jedan mali detailng i nabavio hrpu delova:

 

viber_image_2022-05-09_20-44-42-043.thumb.jpg.bb7ecbc470c70260657dde2cc416e715.jpgviber_image_2022-05-09_20-58-59-559.thumb.jpg.e14bb4670bd33c38a6662a1ab0461c49.jpg

 

Okej, ali šta je sve u planu uraditi?

 

Kad me je Ranko pitao (posle jednog malog kruga) šta mislim o motoru, rekao sam nešto što mu se nije svidelo: Ne ubrzava, ne koči i ne skreće dobro. Ostalo je okej.

 

Dakle, uočeno je par problem: prvo, neprijatan zvuk kada se doda i pusti gas. Organoleptiči smo utvrdili da je španer otišao na prednjem cilindru. Ništa strašno, braća sa CMSNL su za razmenu od oko 60e posalla nov:

 

viber_image_2022-05-09_20-51-34-945.thumb.jpg.5225f95e4e4d786c2faafb5b01ea512d.jpg

 

Druga stvar je, da slavina goriva malo pušta, tako da je i ona kupljena nova. 

 

Pored ta dva problemčića sve ostalo se čini u redu. Kako bi motor bio 100% ispravan i pouzdan od osnovnih potrepština su kupljene iridijumske svećice, sajla kvačila, filter vazduha, filter ulja, ulje, ležaj upravljača, ležajevi točkova, kočione pločice, kočiona tečnost, rashladna tečnost, ulje za prednju viljušku, semerinzi prednje viljuške i čistači štapova.

 

Kad smo kod prednje viljuške i ogibljenja SV650S ima jednu veliku manu: dobro ima više mana:
1.) Opruga napred je premekana i katastrofa: to sam rešio tako što sam poručio K-Tech opruge koje su stige i treba ove nedelje da ih preuzmem.
2.) Zadnji amortizer je katastrofa. Sreća u nesreći, šraf na šraf paše amortizer od ZX10R koji će biti ugrađen (čim ga kupim). Nevolja je što ću prvi trackday voziti sa OEM amortizerom.

 

Još jedna stvar koja je loša na SV-u su kočnice! Srećom, originalne će biti zamenjene četvoroklipnim Nissin ili Tokico, samo da nađemo dobrog CNC majstora da napravi adaptere za te čeljusti. Zatim će ići pancirna creva i Brembo RCS 19 pumpa. Od svega pomenutog, za prvi trackday idu samo pumpa i kočione čeljusti. Tako je kako je, a i empirijski je dokazano da je bolje da nemam dobre kočnice, jer sam izigravao Topraka, a završio sam kao Bautista.

 

viber_image_2022-05-08_15-14-39-515.thumb.jpg.68921bf1dcf31254749ad860794bdf78.jpg

 

No, nebitno. Na agregatu je još u planu da se odradi štelovanje ventila, reparacija karbova i u dogledno vreme Dyno set za malo poboljšanje karbova.

 

Toliko za sad od mene, narednih dana dopunjavam tekst, jer je trackday u nedelju. A zabava nije zabava ako se ne radi u poslednjem momentu!

 

IMG_0024.thumb.JPG.19d6bb25495e45b1423b5beedec2ca9b.JPG

 

  • Sviđa mi se 26
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da znaš, da bez obzira što ćeš ugraditi kvalitetne opruge (ako sam dobro pročitao K-tech)..viljuška će i dalje da bude ne adekvatna za stazu.

Da nađeš donora...i da prebudžiš ceo prednji kraj...ako to pravila dozvoljavaju. Imaćeš i mogućnost da bez adaptera postaviš ozbiljne kočione čeljusti.

 

Sve mi miriše da je "ćaća" kriv za ubrizgavanje trkačke krvi u SV...:)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Da znaš, da bez obzira što ćeš ugraditi kvalitetne opruge (ako sam dobro pročitao K-tech)..viljuška će i dalje da bude ne adekvatna za stazu.

Da nađeš donora...i da prebudžiš ceo prednji kraj...ako to pravila dozvoljavaju. Imaćeš i mogućnost da bez adaptera postaviš ozbiljne kočione čeljusti.

 

Sve mi miriše da je "ćaća" kriv za ubrizgavanje trkačke krvi u SV...:)

E bilo je polemike oko ugradnje druge viljuške.

1. preskupo je

2. Navodno je npr. od GSX-R 600 odlično rešenje što se tiče performansi, ali u slučaju pada će se pokriviti šasija, a ne prednje viljuška. Tako da za sad idem za ovom viljuškom i igraćemo se odnosom vazduh-ulje i dobiće čepove za predopterećenje. Eventualno ako se baš bude loše pokazala, ubacićemo emulatore.

 

Cilj je ove sezone voziti SV, pa ako ima smisla i ako sam iole dobar, sledeće sezone uzeti neki drugi, sposobniji 600 ccm. 

 

Ćaća navija za Italijane. Nažalost, nisam uspeo da uzmem jedan 748 koji sam planirao za stazu, a bili smo tako blizu :( 

Mada mi je u nekoj budućnosti to ideja. Uzeti 748 i pokazati da Italijani nisu tako loši za stazu i održavanje kao što se priča :) 

 

EDIT: Zapravo od GSX-R 600 bi bilo idealno zbog radijalnih čeljusti, sve bih imao odjednom i prednji točak sa čestitim diskovima. Ovako, biće niskobudžetni motor, sa minimalnim zadovoljavanjem potreba za stazu. 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

^ A to je ono najbitnije, posle par krugova kada te rokne adrenalin zaboravićeš na viljuške, čeljusti i ostalo... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 9 minuta, Disko Nindža je napisao:

^ A to je ono najbitnije, posle par krugova kada te rokne adrenalin zaboravićeš na viljuške, čeljusti i ostalo... :D

Toga se i plašim, zato pokušavam da napravim da sve bude što optimalnije da ne gledam svet naopačke jer znam sebe kad se napalim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Лепо се друже тај плави и црвени. Да се направи прави мотор за стазу треба, делова, труда, стрпљења, а и пара. И кад се све то уради може да се добије између 93-105 кс на задњем точку. Јоване добро си кренуо, што више проврдеш времена возећи (а не радећи) биће ти све јасније шта желиш или шта не желиш. 

@pronto оно на шта ја навијам је да ме млада нада нашег мото спорта понекад послуша :jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa recimo da i ja navijam...samo što, to verujem da znaš, lova je uvek veliki kočničar. To sam čini mi se već negde i pisao, tvoje bavljenje stazom..iako amatersko, je na izuzetno visokom nivou. Amatersko u smislu da ti niko za to ne plaća, sve drugo je prilično profi. Taj profi deo zahteva i znanja i "podmazivanja"...a slabo se ovde maže. Nema se čime, večito na caku i foru, vrlo često i uz dosta znanja...ali....tankosava.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 8 sati, pronto je napisao:

Pa recimo da i ja navijam...samo što, to verujem da znaš, lova je uvek veliki kočničar. To sam čini mi se već negde i pisao, tvoje bavljenje stazom..iako amatersko, je na izuzetno visokom nivou. Amatersko u smislu da ti niko za to ne plaća, sve drugo je prilično profi. Taj profi deo zahteva i znanja i "podmazivanja"...a slabo se ovde maže. Nema se čime, večito na caku i foru, vrlo često i uz dosta znanja...ali....tankosava.

 

Тачно тако кочница је увек иста код свих... шта би рекли моји покојини дида и баба ... :popovanje:синко такујим је танак...

колико је то све профи то ваљда ви са стране видите, ја то не могу да видим, али се трудим да пренесем то што ви видите на нашег Јована колико могу. Мада удаљеност ради своје тако да је све то помочу штапа и канапа. 

 

Јоване пиши како је Сузана служила рижу на НАВАКу :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne stižem da napišem šta smo uradili pred Trackday. Nismo hteli da promenimo puno stvari, da bi posle osetio razliku šta je bolje, a šta ne. Dok ne iskuckam sve, evo par slika sa TD-a:

 

trackday-rs-td2-2022-slika-DSC02830.thumb.jpg.490c31cf06218dc044c031c73c408131.jpgtrackday-rs-td2-2022-slika-DSC03736.thumb.jpg.3e9edfefeb4e5fb2c1ac68a47e6d922c.jpgtrackday-rs-td2-2022-slika-DSC03758.thumb.jpg.5ac000c7beaa39dd10dfdbecebd8828d.jpg

 

 

Zbog puno posla u servisu, motor smo radili dan i veče pre TD-a i Ranko ga je završavao na samom TD-u (štelovao karbove i menjao ulje) :D 

 

trackday-rs-td2-2022-slika-DSC01483.thumb.jpg.00a44f91f4a6b266c12e6f8a3c4c70aa.jpg

 

 

@abarth_maniac sedi na motoru i pita se šta mu je trebalo da radi sa mnom:

 

IMG_0679.thumb.JPG.c8d381b859a37b69c694fca272a94eba.JPG

 

Dva dana pre toga smo detaljno spremali još jedan SV za TD. Pošto su mušterije na prvom mestu, ja sam bio na drugom mestu (da ne kažem poslednjem!) :D 

 

529409277_IMG_06461.thumb.jpg.99f7ae5f8d984e20c8663b87655e8020.jpg

 

"Samo da ovo uradim i prelazimo na tvoj motor"

 

IMG_0654.thumb.JPG.b9adac96293a3cec63b0b469cd977fbd.JPG

 

 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 16
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Malo da krenemo sa piskaranjem. Dobra stvar je da je moj SV stigao u prilično dobrom stanju. Španer je zveckao i moj mehaničar je to veoma dobro ocenio. Španer kupljen i promenjen, zvuk nestao. Ranko mi je lepo objasnio sve što treba da znam o automatskom španeru i utvrđeno je da je razvodni lanac na pola svog životnog veka.

 

Napomene radi, SV trenutno ima 68.000 km na satu.

 

Kupljene iridijumske svećice i kada sam vadio "stare" iz motora, utvrdimo da su  nove. Znači neko jeste servisirao motor pre prodaje. Nema veze, ubacio sam nove iridijumske, da budem miran. Sad, štelovanje venitla je u planu, ali iz dva razloga sad to nije urađeno.

1.) Nismo imali dovoljno vremena

2.) Nisam kupio dihtunge poklopca dekle ventila (zaboravio, magarac)

 

Merenje kompresije je pokazalo da su cilindri u prilično dobrom stanju.

Na zadnjem cilindru je pokazao 14 bara, prednji nešto preko 12 bara, ali je u tom trenutku umro akumulator te nisam verglao dalje. U svakom slučaju, možda su ventili u prednjem cilindru malo raštelovani, proverićemo čim stignu dihtunzi.

 

viber_image_2022-05-18_22-26-26-294.thumb.jpg.90d0b0047fc576f5ce90947cef7e390c.jpg

 

Dok sam se ja igrao sa sitnicama koje znam da uradim, @abarth_maniac je počeo da se igra sa karburatorima. Da ih pregleda i zameni ako ima šta da se zameni.

 

viber_image_2022-05-18_22-26-26-115.thumb.jpg.b15f191f681b7a6d3774effe9d92491a.jpg

 

U međuvremenu sam raskupusao kočnice i oprostio se od stare kočione pumpe i kočionih creva. Vreme je za malo bolje komponente:

 

IMG_0676.thumb.jpg.b576ee5d18ab213d9f2ca2021f986244.jpg

 

Ubačen RSC 19, o tome kako se pokazala pisaću nešto kasnije, danas, sutra, nekad:

 

IMG_0675.thumb.jpg.cc9ab53c708b94ce6e094f477ffd65f1.jpg

 

Praktikujem da na svim motorima koje vozim koristim Ipone 5.1 kočionu tečnost jer još nisam uspeo da je pregrejem. Čeljusti su sad jedina mana u ovom sistemu. Trenutno smo odneli da se na CNC-u kopiraju nosači čeljusti za četvoroklipne Tokico kočione čeljusti. Do tad će poslužiti stare koje nisu bile u sjajnom stanju. Poslednje veče sam otišao da spavam, a Ranko je radio celu noć pokušavajući da zastavi motor i uradi kočnice da valjaju. Naime, klipovi nisu bili sjajni, unutar čeljusti je bio pekmez, a ne ulje.

 

Ovom prilikom samo da zahvalim  @stalker92 što se iscimao da mi  u  danu pokupi kočiona creva  koja su napravljena u NS-u u  roku od 15 minuta  od poziva.

 

IMG_0668.thumb.jpg.57737d953d9fc60300168e3eb0780453.jpg

 

Preživeće ove čeljusti još jedan Trackday i taman da prođem AMSS homologaciju (koju još nisam uradio) pisaću i o tome.

 

IMG_0665.thumb.jpg.718c52a444876ba85b79da1fa8065dea.jpg

 

Crevo od bočice kočione tečnosti je moralo da se prepravlja, jer nije isti prečnik na pumpi i na bočici. Dr. Ranko je to uradio nekako, ne znam kako, otišao sam  da  spavam. Kočnica je radila perfektno. Dakle, sredio je čestito.

 

Nekad je bolje da vozač ne zna šta i kako je urađeno, a posle ovog TD-a mi je to postalo jasnije :D 

Naime, motor je rađen noć pred Trackday. Jednostavno nije bilo vremena pre toga, zbog drugog posla. Zaista smo u gužvi i prebukirani. Zbog unošenja tenzije u radionicu, poslat sam na spavanje bez večere, za kaznu.

ZAVRŠIĆU TI MOTOR PRE NEGO IZAĐEŠ NA STAZU.

 

Okej!

 

Ustajem u 05.00. Kočnice i prednjica napakovani, karbovi napakovani, drugi auspuh takođe, zamenjena rashladna, motor brunda na leru i prede. 

 

Ranko, ne bih da unosim paniku, ali fali mi rezervoar, a treba da se pakujemo!

Ranko: kad voziš? 
Ja: tek od 11.00, radim prijave i ne vozim prvi stint. 

Ranko: šta se brineš, imaćeš najspremniji SV.

Ja: odmahujem rukom, znam da je lud kao bećarski ***ac što se tiče mehanike. Prepuštam veru u njega.

 

Zaboravih da kažem da je prednju viljušku odlično uradio i pogodio. Naš dobri Andrej iz Dukati Dedinje mi je na vreme obezbedio i isporučio K-Tech opruge, tvrdođe 9.5. Mislio je da bi možda bilo bolje 10.0 na moju težinu, ali se odlučujemo za 9.5 jer 10.0 nisu bile dostupne.

 

viber_image_2022-05-18_22-41-08-519.thumb.jpg.01806478a44bebb173998534b1f88a3b.jpg

 

Gledam ga bez rezervoara, nešto nisam voleo SV650S, ali ima nešto u njemu, zgodan majku mu.

 

Stigli mi na TD. Oko 10.10 završio sa mojim poslom, dolazim do motora, ulje zamenjeno, karbovi uštelovani. Čuo sam da se Ranko i Svorci nešto domunđavaju i smeju za neko crevo, nisam znao o čemu se radi, a možda nisam ni želeo da znam. Uglavnom, nedostajalo je malo vakuum creva i nisu znali gde da nađu. Gledaju oni mangupi kad iz Svorcijevog SV-a viri parče creva za odušak.


Mislite da nisu odsekli to crevo i spakovali meni? Naravno da jesu i smejali se kao dva idiota. Obožavam ih.

 

Pošto planiram da vozim Grobnik i trku od 6 sati nekako sam zamišljao da mi mehaničar bude neko ko sve odradi pre vremena. Sad sam skontao da je zapravo dobar mehaničar koji se u trenutku snađe da mi reši šta treba. I tu je @abarth_maniacpoložio ispit sa desetkom. Sem što je meni rešio motor na samom TD-u, rešavao je i još 2 motora sa iznenadnim problemima.

 

I tako dok je on sedeo na tri SV-a (leđima na crnom, dupetom na crvenom i nogama na plavom), ja sam oblačio opremu i spremao se za prvi stint.

 

Niti jednog trenutka nisam sumnjao kako mi je motor urađen...

IMG_0680.thumb.jpg.1b37dcf6c6ccdae09cbed1ae2323df30.jpg

 

Odlazim na prvi stint. To je to. Prebacujem nogu preko motora, on brunda. Nisam vozio Navak od onog pada prošle godine. Prvi izlazak na ovu stazu od tad.

 

Straha nema, osmeh od uha do uha. Gledam u instrument tablu, slušam motor. Đavolja stvar. Pao sam, povredio se. Ustao, oporavio se. Potrošim sve pare na motore i nije mi žao. Opet ponavljam: motori su đavolja stvar. Opasno su dobri i dobro su opasni. Učine da se osećaš živim, da uživaš, a to nema cenu! 

 

Ćao drugari!

 

viber_image_2022-05-18_23-01-22-232.thumb.jpg.b9097d12d381e88daed0f14128bea879.jpg

 

Već od prvo S-a uviđam glavnu prednost ovog sokćala - kako je lagan! Mali pritisak na fuzastere i prebacuje se kao kakva agilna devojka željna dobre - vožnje!

 

Iznad 7.000 O/Min agregat veselo povlači sve do kraja obrtomera, lepo, veoma lepo. Polako se opuštam i postajem agresivniji:

 

 

viber_image_2022-05-18_23-01-16-945.thumb.jpg.c09d072a5ef1f1f4292de77b992cee9b.jpg

 

Na slici iznad se vidi problem koji uočavam do kraja dana. Hod ručice gasa je predugačak i ne mogu desnu stranu tela lepo da namesti u krivinama. Problem je reše i poručen je uložak gasa od R6 2006 godište. Ta ručica gasa ima hod od samo 1/6 (ili 1/7) kruga. Nadam se da će stići do 29. maja.

 

U svakom slučaju, lepo se pegla i ovako.

 

viber_image_2022-05-18_23-01-10-458.thumb.jpg.fb5252ce3493c32af70822358c324bca.jpg

 

A kočnice i ogibljenje?

 

Kočnice ne grizu dovoljno jako, jbga, dvoklipna čeljust, ali zato Brembo RSC 19 pomaže da se to anulira. Nemate onaj osećaj neravnomernog kočenja da npr. kočnica prvo grize jače (ili slabije) pa posle slabije (ili jače). Od početka do kraja jednak osećaj. To mi je naročito značilo prilikom kočenja pod nagibom (trail braking).

 

viber_image_2022-05-18_23-01-08-854.thumb.jpg.b80e43ad4447de700bec1521b8286328.jpg

 

Opruge su taman pogođenje. Prednji kraj tone ravnomerno na kočenju i ne dolazi do kraja. U krivnama ne gura prednji kraj, a pruža odličan povratni osećaj.  Zadnji amortizer malo meša na promenama pravca, ali sreća pa SV nema snage, tako da je to okej.

 

Završavam prvi stint, ulazim u boks, motor je radio fantastično. Gledam u @abarth_maniac i gledam, gleda on u mene, gledamo se nemo pa zaplačemo.

 

Ja: "Pi**a ti materina, malo umeš da mi kidaš živce, ali da znaš da uradiš motor, znaš!

Ranko: **pe mu se nasmejalo

 

To je sve što treba da znate o našoj komunikaciji :D 

 

Da kažem par reči o mom mehaničaru. U nikog u Srbiji nemam poverenja što se mehanike tiče kao u njega. Sve što uradi, uradi perfektno. Eto, rekao sam javno, pomeraće mi mozak zbog ovog znam. Jedino on i Andrej svoj posao urade onako kako Bog zapoveda, bar iz mog iskustva. Doduše, čuo sam i da Bokilić radi dobro, ali još nisam imao čast da sarađuje sa njim.

 

viber_image_2022-05-18_23-01-14-619.thumb.jpg.9de98545b116f9d13000b258b7874c09.jpg

 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

E da za kraj ovog dela priče: @abarth_maniachvala i hvala još nekim ljudima koji su mi pomogli da dođem do SV-a i isteram ga na stazu, a tu mislim na @Savani @СајберГастарбајтер

 

viber_image_2022-05-18_23-01-15-761.thumb.jpg.84bc6b490f86b488eed57660628a80d8.jpg

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

"Ko je tebe imao za prijatelja, neprijatelj mu ne treba!"

:jee:

29.05. je blizu...

Mogu i svoj motor da poteram, ili da  ostajem samo technical suport? :zvizduk:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, СајберГастарбајтер je napisao:

Ранко, покажи му да су плави за дечаке бржи од црвених ;)

Ja prihvatam izazov. Ko izgubi, daje motor onom drugom :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 13 minuta, abarth_maniac je napisao:

"Ko je tebe imao za prijatelja, neprijatelj mu ne treba!"

:jee:

29.05. je blizu...

Mogu i svoj motor da poteram, ili da  ostajem samo technical suport? :zvizduk:

 

Kaže Ranko 29.5. je blizu.

 

Tu ćemo uraditi još par stvari na SV-u. Ne puno, jer delovi još neće stići. Dakle, samo ćemo proći neke stvari koje možemo, a ostalo sređujemo za sleeći izlazak na stazu u junu. Taj izlazak će ujedno biti i poslednji pred Grobnik. Deo para skupljen, znači još samo malo i idem da se  za 6 sati navozam kao čovek, a ne da cepkam stintove pod 20 minuta :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bre smanjite malo te uloge, nek bude nešto tipa, ko izgubi trči u gaćama krug po navaku, sve sa fotografima okolo da se ovekoveči... :D  :lol:

Ja bi radije i to nego da dam motorče :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, Disko Nindža je napisao:

Bre smanjite malo te uloge, nek bude nešto tipa, ko izgubi trči u gaćama krug po navaku, sve sa fotografima okolo da se ovekoveči... :D  :lol:

Ja bi radije i to nego da dam motorče :jee:

Znam da motorče neću dati. Nije zanimljivo ako ulog nije velik! 

 

Ali ovo za trčanje u gaćama je baš dobra ideja. Usvajam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ulog mozda jeste velik, ali neke stvari nisu. Ostavljam veto na gaće! :jee:

 

pre 31 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Ранко, покажи му да су плави за дечаке бржи од црвених ;)

Moze da se desi... Jedini je problem sto plavi nije npravio 700 km za 2 god. Ali isteracemo ga verovatno. Za poslesnjih 31.000 km nije pipnut, samo vozen. Gorivo, lanac i lancanici. Nista sem toga. Ulazi tako u sezonu 7 (tad, pre 7 god uradjeno:  sihronizacija, svecice, provera zazora, vile, lezajevi). Menjan Aku pre 3 god. Ne znam da li je verglao 30x.

Za 7 sezona i 31.000 nista sem napisanog. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 2 minuta, abarth_maniac je napisao:

Ulog mozda jeste velik, ali neke stvari nisu. Ostavljam veto na gaće! :jee:

 

Moze da se desi... Jedini je problem sto plavi nije npravio 700 km za 2 god. Ali isteracemo ga verovatno. Za poslesnjih 31.000 km nije pipnut, samo vozen. Gorivo, lanac i lancanici. Nista sem toga. Ulazi tako u sezonu 7 (tad, pre 7 god uradjeno:  sihronizacija, svecice, provera zazora, vile, lezajevi). Menjan Aku pre 3 god. Ne znam da li je verglao 30x.

Za 7 sezona i 31.000 nista sem napisanog. 

Cccc, kako već pripreme teren. A to što moj ima 68.000 km? Što majstor koji ga radi nije izbaždaren? Šta ćemo sa tim?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Jedna smešna priča. Pošto je i @stalker92išao sa nama (njegov je plavi SV 2. gen), onako sanjiv ujutro pakujem auto za put. 

 

...Auto je posebna priča: Škoda Okvativja, dizel. To je sve što znam o tome. Tepamo joj škodilak, ne može da pređe 100 km/h. Kad ja vozim troši 2,9 litara. Kad Ranko vozi, troši 5,4 (zato on ne vozi). Imamo plan da registrujemo kao radno vozilo, na zelene table...

 

Od alata nosimo sve, od dodatne opreme nosimo klavir, nakovanj i ranjenog druga (ranjeni drug, Ranko, neispavan. Izdržao do prvog kružnog toka i spavao do Navaka). Ispakujem auto, pomalo nervozan što još nije motor gotov, ali prolazi me jed polako. Gledam ja u auto, Svorci na Navak poneo hranu za mačke.

 

Dolazim u radionicu, Ranko šarafi filter za vazduh. Reko Ranko, sve mogu da razumem i što nešto ne ide i što smo nešto prevideli da uradimo, ali mi nikako nije jasno zašto Svorci nosi hranu za mačke na trakcday.

 

Gleda me Ranko bledo i misli da sam skrenuo.

 

Donosim hranu za mačke.

 

Ranko: aaaaa to je on doneo za moju mačkicu!
Ja: sram te bilo nisam mislio da imaš mačkicu.

Ranko: budalo samo ti je to u glavi, za moju Rubi mačku.
Ja: još joj i tepaš?

Ranko: ti nisi normalan, ostavi tu hranu tamo i pakuj alat!
Ja: alat za mačkicu?
Ranko: #?!+3123+'1439834h da te ne vidim!

Promenio član Jovan Ristic
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja