Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV650S - Sređivanje matore dame za... svašta!

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Rubi - Ruska Plava zenkica, 11 meseci. Zajebana kao kratko ćebe, dugacka kao Ponedeljak, drkoš kao moja supruga, zajebana kao ja kad me Jovan pita kad cu da zavrsim motor.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Пази холанђанка а није пиргава :lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:

Rubi - Ruska Plava zenkica, 11 meseci. Zajebana kao kratko ćebe, dugacka kao Ponedeljak, drkoš kao moja supruga, zajebana kao ja kad me Jovan pita kad cu da zavrsim motor.

 

Ajao kad dam Eli da pročita ovo...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bice to lepa SV epoha sa dosta priča za stare dane.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da ne bude da projekat stoji. Spremamo se za sledeći TD. Od promena će biti samo par sitnica, jer se jednostavno nema vremena za više, a potreban mi je još jedan TD da pokušam da poteram SV do maksimuma,  pa da vidimo šta dalje. Pošto sam u nekim krivinama bio pred blokadom, a nedostajalo mi je tipa još 10 - 15 metara do markera kočenja, shvatio sam da se treba poigrati sa prenosom.

 

Ako bih produžio prenos, to bi značilo da ću gubiti na izlazu iz nekih krivina. Rešio sam da probam prvo sa najjednostavnijim rešenjem i da skratim prenos na prednjem lančaniku za -1 zub da vidim kako će se ponašati.

 

Cilji mi je da i dalje iz prve krivine izađem iz 3. stepena prenosa, a u 11. da probam da razvrtim 4. stepen prenosa i da pronesem što više brzine kroz tu dugu desnu krivinu. 

 

Tako kaže teorija, videćemo šta će biti u praksi. Lančanici su poručeni i treba da stignu do petka, a u petak i subotu ćemo se malo pozabaviti i karburatorima. Naime, na izlazu iz lakat leve krivine imam trzaj čim pipne gas, pa ćemo to pokušati malo da ublažimo.

 

Za vikend će biti i nešto slika, nadam se :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 23.5.2022. at 14:26, Jovan Ristic je napisao:

Ako bih produžio prenos, to bi značilo da ću gubiti na izlazu iz nekih krivina.  

Што значи да мораш да возиш брже кроз кривину да се не сусрећеш са тип проблемом 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Мали Ћаћа je napisao:

Што значи да мораш да возиш брже кроз кривину да се не сусрећеш са тип проблемом 

Nek si mi rekao. To ću  pokušati sad u nedelju  na  TD-u. Da kočim kasnije i pronesem više brzine kroz krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ко још кочи пред и у кривину? Само сисе. Прави тркачи као на флат траку само демонтирају предњу и возе без ње на стази. Сигуран рецепт за више брзине кроз кривину.  :)

Таман права преправка за Зузукија.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Biće napeto, već gledam kako se odvija situacija :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 4 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Ко још кочи пред и у кривину? Само сисе. Прави тркачи као на флат траку само демонтирају предњу и возе без ње на стази. Сигуран рецепт за више брзине кроз кривину.  :)

Таман права преправка за Зузукија.

Једноставно речено "ко кочи тај губи" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Da ubacim koju amatersku fotku od juče i da kažem da je bilo vrhunski dobro  :takoje:

SV štelovan i proban do krajnjih granica, kako ogibljenja tako i vozača  :jee:

Još malo pa spreman za 6h of Grobnik 

IMG_20220529_093314.jpg

IMG_20220529_103013.jpg

IMG_20220529_115600.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Posle jednog uvoda, da malo kažemo šta je bilo pred ovaj trackday.

 

Posle prethodnog TD-a, parkirali motore i to je to. Radićemo nešto sitno oko prenosa i tu se plan završava. Kad ono, zove Ranko:

 

Ranko: Ej, ne mogu da sedim u radionici!

Ja: Pa ni ne treba da sediš, treba da radiš!
Ranko: *?=?$=?" **se, ne mogu da sedim zbog tvog motora!
Ja: znam da je lep i brz i da ga želiš, ali Ranko motor je brz zbog mene, nećeš ti to umeti.

Ranko: +'41041241ž4'2ž14ž'14ž214012'ž1 magare! Pustio ti je motor gorivo i sve smrdi na benzin.
Ja:  au, kako?
 

Slavina je bila reparirana, ali... Pošto je slavina bila loša, ona je popustila i usput su i neka creva rekla da više ne mogu da rade posao. Majstor Ranko  reče meni: bacamo vakuum slavinu! Kupujemo običnu On/off slavinu, druga creva i  da te vidi Bog!

 

Ja: Ranko, mlad sam još da me Bog vidi, a pod 2 znači opet da otvaram gorivo kao  da vozim Tomos? Neću!

Ranko: ćuti magare i videćeš da valja
(mrzim što ću ovo da kažem, bio je u pravu)

 

Ubačena slavina, nova creva i sve drži kao Bog! Završiš sa vožnjom, slavina off  i ćao.

 

IMG_1284.thumb.jpg.9e8cfac3858fa3f1c2014a46d87ea98d.jpg

 

Druga stvar koju smo morali da uradimo je novi izduvni sistem. Pošto sam na starom otvorio šalter!

 

viber_image_2022-05-30_23-27-09-752.thumb.jpg.77478ba7356cf0149492127e06ae4f8c.jpg

 

Zajvaljujući nesebičnosti  @Savanmoj SV je dobio Bos titanijum ceo  izduv!

 

viber_image_2022-05-30_23-27-09-270.thumb.jpg.a5e8bbd4639f898c3d0f7eee4acd7def.jpg

 

Kako deluje drugi izduv? Fantazija!

 

Malo se ležalo ispod motora...

IMG_1278.thumb.jpg.d62cf65e0713bf097991a6c456c5935c.jpg

 

Dok su neki mazili mačku...

 

IMG_1282.thumb.jpg.15d25cdcee1a59fe66bdf6dbef89a6a7.jpg

Oseća se malo jače motorno  kočenje, a i sam motor je malo prgaviji na dodavanju gasa.

 

A kako je TD  prošao? Odlično! Pržilo se fino i forsiralo.  To forsiranje me je i koštalo. Par slika pre jednog presudnog momenta:

 

Vozilo se brzo i ludo. U pauzi je ušao mali Šoškić  da se malo motamo i da me provuče kroz stazu da se ubrzam. Legenda kaže da nisam hteo da ga pustim. On na slikovima, brži od mene svakako, ja na običnim  gumama i dogodilo se  ono što se moralo  dogoditi kad napinješ.

 

U  onoj krivini posle S-a ulazim sa finom brzino, držim kočnice i osetim da ću otići šire od putanje kojom obično prolazim. Umesto da sam popustio kočnice dok  sam  pod nagibom, odlučujem da zadržim kočnicu i da pokšam još malo da oborim motor ne bi li ostao na putanji.

 

Tu guma rešava da me pusti bez da je rekla izvini. Osetim da prednji  kraj kliza, sreća pa je koleno  već bilo na  asfaltu i u milisekundi  mi prođe kroz glavu: sad ću da se spasim na kolenu i uspravim motor!


Aha, nisi ti Markez.  

 

Zatim sam spustio i lakat,  kuk, dupe, leđa, prekrstio ruke i stavio ih na ramena i krenulo je tumbanje. Ustajem, okrećem desno rame da  vidim  da li je iskočilo iz mesta pošto se tek fino zacelilo od onog pada u julu prošle godine. Sve na mestu, esktra!

 

SV leži na boku i brunda na leru, pritrčavam,  gasim. Podižemo motor i vraćam se u boks.

 

Šteta i nije velika. Nikom nije jasno kako  sam  pokrivio samo nosač  farova,  bez da polupa oklope i retrovizor. Tu je dan bio završen za mene. Srećom, samo ponos povređen :D 

 

viber_image_2022-05-31_01-32-10-230.thumb.jpg.24d39da6344170bfb342a63025f1a0cd.jpg

 

Nije sve tako sivo, lepo  se peglalo pre toga:

 

IMG_1335.thumb.jpg.95465cfcb0aa555fccfa420c5cb5dccf.jpg

IMG_1403.thumb.jpg.9a6aec1a18c2a4f9e7a28f17bcefbf2c.jpg

IMG_1760.thumb.jpg.2f15717fcf1e260239c4e272962a7af4.jpg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jbg...

Taman htedoh da napišem....za koji kur šetaš farove, migavce...komplet nosač tablice. Skidajte to. Preko farova eventualno možete da prelepite onu američku traku. 

Znam da je budžet...nepostojeći, ali pravi čim pre od poliestera oklope.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Andrej_Hotstepper je napisao:

Tabla, broj, koJones .. šta ti više treba.

 

Vizir, znače i bočni oklopi da ti sklone vetar.

 

Pre sat vremena, pronto je napisao:

Jbg...

Taman htedoh da napišem....za koji kur šetaš farove, migavce...komplet nosač tablice. Skidajte to. Preko farova eventualno možete da prelepite onu američku traku. 

Znam da je budžet...nepostojeći, ali pravi čim pre od poliestera oklope.

Čist nemar kolega Pronto, čist nemar. Sve se "nema" vremena da se skine ovo ili ono :)

 

Zanimljivo je da nisam polupao ni migavce, ni retrovizore, samo iskritvio nosač instrument table i jedna plastika napukla. Čvrsta raga SV. Ruku na srce, već sam bio blizu zemlje kad je kliznuo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja