Jump to content

Moto Zajednica

Koliko troši...

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
Koliko troši BMW 650 Funduro na 100 km? Ovaj moj je '97, godište.
 
Троши отприлике између 4.5 и 7 литара

Послато са 2109119DG помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 468 postova

Kakav smeh? Lepo ti je covek rekao. Ako ga ganjas do panja, a onda udavis po guzvama ide i do sedmice(pa mozda cak i vise ako se potrudis).

Isto tako ako kuliras lagano magistralnim putevima, sesta i kulijana spustas ga ispod petice sigurno. Rekao ti je pravi opseg, ne zajebava te.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 592 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Tako je, vise ni za jedan motor ne pitam i ne razmisljam se koliko trosi.Svi su izmedju 4 i 8.

Ako ode preko onda treba da se smiris ili je za kod majstora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Opet glupa tema. Vec bilo i evo opet. I moja afrika trosila u subotu ne zapamcenih 4.8l, presao 300km a od toga sam 160 vozio od 30-50kmh. Po gradu 7 na otvorenom od 5.5-7.5 

 

kod motora je suludo gledati potrosnju. A da ne pricamo o razlici efi vs karb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Meni nije suludo, velika mi je razlika da li mi trosi 5 ili 7 na otvorenom, to je razlika koliko cu da se vozim, pogotovu na ovu cenu goriva. Da mi stoji kuci samo da ga imam bilo bi me briga.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4590 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ova tema je veći bila, jedno 2-3 puta, čini mi se. Neka neko od admina spoji u jednu temu, ako nije problem. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

S' obzirom da je vožnja motora većini hobi, osim ukoliko se ne prelazi dnevno i svakodnevno po 500-1000km, po mom mišljenju potrošnja goriva je nebitan podatak u potpunosti, ja je ni za automobil ne gledam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1788 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Uh, pa bitna je potrošnja. Razlika između 4 i 6 litara je 50%. Na nivou sezone od par hiljada kilometara to uopšte nije mala količina para, verovatno skroz dovoljna za servis ili registraciju.

 

Naravno sama potrošnja verovatno nikome nije presudna stavka prilikom izbora motora, ali treba imati u vidu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 3 sati, Gliga je napisao:

Uh, pa bitna je potrošnja. Razlika između 4 i 6 litara je 50%. Na nivou sezone od par hiljada kilometara to uopšte nije mala količina para, verovatno skroz dovoljna za servis ili registraciju.

 

Naravno sama potrošnja verovatno nikome nije presudna stavka prilikom izbora motora, ali treba imati u vidu.

Na nivou sezone pljeskavica od 200 i 300 dinara pravi razliku, ali ko to tako gleda, bolje da se ne upušta u vožnju motora...

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Razlika u potrosnji od 2 litra nije tako zanemarljiva. Nebitna je ljudima koji predju godisnje 1000km ili ljudima koji imaju visak novca pa se time ne zanimaju. Proslo leto sam presao 4000km jer sam kasno uzeo motor, ove zime sam preso oko 1000km i nadam se ove sezone da ce biti i 10000km ako bog da. Na tu kilometrazu to je razlika od 200 litara goriva sto je po mom misljenju ne tako mala cifra, za te novce se moze kupiti bolja oprema ili nesto drugo. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ne bih se slozio sa tobom @blackmore. Neko ko prelazi mesecno poprilicnu kilometrazu, tipa +800km ima znacajnu razliku i na 2litre goriva. Na dizelu i vise nego benzinu. 

 

Bilo da vozi auto ili motor, pa jos ako u kuci ima auto + motor ili i vise vozila. Oseti se na novcaniku.

 

Drugo je sto ja npr. sad dok sam student ne predjem vise od 200-400km mesecno, pa mi je razlika mala. To je da ne popijem 2-3 piva i ustedeo sam tu razliku ili da se ne bahatim na nekom drugom kraju ako mi je frka za kes u tom momentu. 

 

Pocetkom godine sam radio 3 posla, prelazio 700-800km i osetio sam razliku itekako. 

 

Sad kad bih uzimao vozilo, rado bih pogledao potrosnju. Narucito ako vozilo koristim svakodnevno. Jbg, sto manja potrosnja, vise kesa da se i vozim.

 

Drugo bi bilo ako su mi primanja +100k-200k, nemam decu, pa me boli patka  :D

Promenio član Tarmi636

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, Tarmi636 je napisao:

Ne bih se slozio sa tobom @blackmore. Neko ko prelazi mesecno poprilicnu kilometrazu, tipa +800km ima znacajnu razliku i na 2litre goriva.

Pa napisah upravo to u prvom postu, a ko sabira na godišnjem nivou koliko uštedi/potroši razlikom od litar-2, taj i nije za motor. Sve ovo je moje mišljenje naravno. Motor je bio i ostaće skup hobi, pritom svako ko prelazi ozbiljnu kilometražu ne vozi motor od 300cc koji troši 3 litra, tako da ako nekoga ko ima €10k za GS brine da li mu motor troši 5.5l ili 6l, to ne bih komentarisao, mislim da je očigledno šta mislim o svemu tome.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1066 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Kola oko 10-12l grad (7-10l auto put), motor 6-7l ako ga ne zavrćem mnogo. :D 

 

Nije ni važno, nema užitka ako računamo potrošnju... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 923 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Meni motor troši 4.5, moje vožnje. Kawasaki ER-5 ako nekom znači.

 

A moram da se osvrnem na večnu polemiku oko potrošnje, gde bih naveo da postoje ugrubo 3 kategorije ljudi:

- motor je jeftino sredstvo prevoza, mopedi i skuteri do 125, max 250ccm se voze u ovoj kategoriji, sve se svodi na cenu i troškove vožnje, što niže to bolje

- motor je luksuz ali i strast, i ovo je najšira kategorija, svako vozi ono šta mu je priuštivo a šta voli i ovde ima ljudi kojima je potrošnja od mnogo bitne do nebitne, i previše zavisi, ali evo meni je bitna ali ja sam takav meni je bitna i na kolima, nekom ko motor samo vozi na kratke staze i bukvalno na stazi, razumem da nije. Dugoprugašima je potrošnja bitnija zbog stajanja na pumpe nego zbog finansija rekao bih, ali i njih ima raznih.

- treća kategorija, motor je luksuz imam keša i ne pitam šta košta, bravo, cenim i poštujem, ali deluje mi da najčešće iz ove grupe progovaraju ljudi koji ne razumeju da je nekome potrošnja bitna, jer je motor samo igračka. Pa druže, i ja bi da se igram, ali na žalost u skladu s mogućnostima. Ne razumem kako to neko ne može da razume.

 

Nisam ja ovde izneo nikakvu mudrost, ali dajte ako neko pita koliko vam troši motor ili ne odgovarajte ili odgovorite na postavljeno pitanje, molim vas prestanite s tim "ako ti je potrošnja bitna, motor nije za tebe" i slično. Previšem sam puta to video i čuo i pročitao, pa ipak imam motor i volim da ga vozim.

Promenio član Gordak985
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 468 postova

Pa pazi, ako ti motor sluzi samo od tacke A do tacke B onda neces uzeti rasipnika od nekog sportaka(vec nesto tipa do 250cc). Ako uzmes taj tip motora onda se ne zalis na potrosnju nego cutis i zavrces. Ili stvarno i nije za tebe(dobro, jeste ako ti sluzi za pozeraj).

Ako uzmes putni... pa to je vec individualno. Ako krenem na put od 300km da pojedem porciju pecenja i pivo ne krecem sa praznim dzepovima. Niti pitam koliko kosta pecenje, koliko pivo, niti mi razlika od 300 dinara u dzepu znaci ista.

E ukoliko imas jedan motor koji koristis za sve namene(prelazis velike kilometraze svakodnevno po lokalu, a uz to cesto i putujes), onda vec znaci razlika od tipa 2l. Koju na svakom vecem motoru mozes da ostvaris penzionerskom voznjom, pa to od motociklista opet retko ko radi, zar ne? :)

Postavljac teme je u svakom slucaju dobio odgovor. 5-7 u zavisnosti od voznje okvirno i to je to.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ako jedan isti motor kod nekog troši 5 litara, a kod nekog sedam, onda to zavisi od načina (i znanja) onog koji vozi. 

Sa druge strane, ukoliko mi motor godinama unazad troši oko 5,5 litara i onda ode na 6,5 litara, to je znak da treba nešto poraditi oko motora (proveriti pritisak u gumama, sinhronizovati usis, zameniti svećice, zameniti filter vazduha, očistiti dizne, ...). 

Nekima je motor hobi i služi im za zabavu (i kraće vožnje), a neko motor koristi kao osnovno prevozno sredstvo i ide na duža putovanja. 

U prvom slučaju je čak vrlo teško ustanoviti prosečnu putnu potrpšnju (zbog promenljivi uslova), dok je u drugom slučaju lako proceniti potrošnju. 

I nije tu u pitanju samo novac, nego potrošnja može da ukaže i na stanje motora i ne vidim razloga da mi motor troši litar više (pri istom režimu) i da još tvrdim kako je potrošnja nebitna (jer je vožnja motora ionako skup hobi). 

A na turi od 2.000 km, razlika od 20-25 litara goriva nije baš zanemariva stavka. 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Koji motor (ne skuter) bi ste kupili da vam sluzi iskljucivo za prevoz od A do B po Beogradu i okolini uz sto manju potrosnju i troskove odrzavanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ово питање је на месту, али треба још пар података да би се добио одговор.

Какве си грађе? 

Колико новца би издвојио? 

Да ли возиш целе године или само на +100°С?

Да ли те неки тип мотора посебно привлачи? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Vise je bilo generalno pitanje, kad bi ga koristio kao osnovno prevozno sredstvo kao sto voze u Indiji sta bi bio neki optimum za coveka prosecne gradje 180cm 85kg. Recimo da je prioritet da kosta malo, malo trosi i da bude upotrebljiv u saobracaju, znaci ne APN ili tako nesto.

Nesto kao Punto 1.2 samo motor :)

Zanimao se drugar, posto zivi u prigradskom naselju a otvara mu se prilika da radi u centru, parking za auto je nemoguc ili preskup, a prevozom bi izgubio preko 2 sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja