Jump to content

Moto Zajednica

Oduzimanje motocikla jer "nemam" tablice.

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha

Stajao sam uredno parkiran sa strane lijeve strane kolovoza na mjestu za parking, kad op dolazi marica iz suprotnog smjera, zaustavlja se pored, izlazi 5 policajaca, jedan stari i malo nadrkan (glavni lik), i par mladjih i jedan malo stariji blazi gospodin. I dobro sve uredno dadnem im dokumenta, polisu, potvrdu o tehnickoj ispravnosti i prevod sa starih tablica na nove, uzese da vrse provjeru preko tablica, kazu nema ga u bazi podataka, oduzimamo vozilo, podji za nama. Nakon toga sam im 3 puta naglasio da su nove tablice i saobracajna u MUP i da trebam sutradan da ih uzmem tjst za manje od 18 sati, oni su me svo vrijeme ignorisali. Na tehnickom su mi rekli da svi papiri koje imam, prevod od bivseg vlasnika na mene, sve potvrde sa tehnickog i polisa, omogucavaju to da ja mogu biti ucesnik u saobracaju i da mi je to dokaz da je vozilo registrovano. Ostavio sam motor, htjeli su da mi napisu kaznu od 120e za neregistrovano vozilo, ja sam to odbio i sjutra idem na sud, ima li ko slicnih iskustava i neki savjet, samo ne zelim da mi motor stoji napolju i da nakuplja vlagu i da korozira bezveze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Jeste, kao sto ti rece Aca-pn kod nas ti je kao svuda u svetu pravilo da se ne vozi bez tablica,cak imamo kao neke plasticne ramove u koje stavljamo te tablice "da ne ispanu" :)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

nemogu nikako da te kazne jer se nisi kretao sve i da nisi registrovan .Mogu da privremeno oduzimaju vozilo ako je u carinskom prekršaju.Eventualno da te kazne za držanje neregistrovanog vozila na javnoj površini što je u srbiji komunalni prekršaj.A da si registrovan mogli  bi da te kazne za nepropisno parkiranje jer motocikl nemože na parkong mesto  za putničko vozilo.bar u srbiji.

Mene su snimili i u njihovom sistemu sam bio neregistrovan iako sam bio uredno registrovan.Pošto me zvao inspektor u sup  ja mu kažem ajmo dole da vidite nalepnicu da vidite da sam stvarno registrovan .On kaže baš me briga i da jesi i da nisi jer se nisi kretao pa nisi ni učesnik.I ja sam bio na parking mestu i  nikom ništa.NISI UČESNIK ČIM SE NE KREĆEŠ.Kad si parkiran možeš biti i registrovan i neregistrovan nema saobraćajnog prekršaja osim komunalnog bar u srbiji.U novom sadu ima stotine neregistrovanih vozila što na parkingu što na kolovozu,van kolovoza ..i bitno je samo da te ne upiše neko zbog tog što zauzimaš javnu površinu a to nema nikakve veze sa saobraćajem.

Traqži savet od nekog advokata da li su ti nepropisno oduzeli vozilo.Ako jesu tuži državu .

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 1 sat, sasa ns 1 je napisao:

nemogu nikako da te kazne jer se nisi kretao sve i da nisi registrovan .Mogu da privremeno oduzimaju vozilo ako je u carinskom prekršaju.Eventualno da te kazne za držanje neregistrovanog vozila na javnoj površini što je u srbiji komunalni prekršaj.A da si registrovan mogli  bi da te kazne za nepropisno parkiranje jer motocikl nemože na parkong mesto  za putničko vozilo.bar u srbiji.

Mene su snimili i u njihovom sistemu sam bio neregistrovan iako sam bio uredno registrovan.Pošto me zvao inspektor u sup  ja mu kažem ajmo dole da vidite nalepnicu da vidite da sam stvarno registrovan .On kaže baš me briga i da jesi i da nisi jer se nisi kretao pa nisi ni učesnik.I ja sam bio na parking mestu i  nikom ništa.NISI UČESNIK ČIM SE NE KREĆEŠ.Kad si parkiran možeš biti i registrovan i neregistrovan nema saobraćajnog prekršaja osim komunalnog bar u srbiji.U novom sadu ima stotine neregistrovanih vozila što na parkingu što na kolovozu,van kolovoza ..i bitno je samo da te ne upiše neko zbog tog što zauzimaš javnu površinu a to nema nikakve veze sa saobraćajem.

Traqži savet od nekog advokata da li su ti nepropisno oduzeli vozilo.Ako jesu tuži državu .

Fazon sto su i u prekrsajnom nalogu opisali situaciju kao da sam se ja kretao (tom i tom ulicom) i da su me zaustavili i prilikom provjere utvrdili da vozilo nije registrovano, a zapravo sam stajao u mjestu, naravno prije toga sam vozio motor, ali oni me nisu zaustavili kao obicna patrola niti su me vidjeli da sam se kretao kroz saobracaj vec su na to mjesto gdje sam se ja nalazio i stajao stali na metar od mene i izasli iz vozila. Na kraju, kakva je ova djirkoska policija i sta sam sve cuo samo mi je zelja da izvucem manju kaznu i vratim motor u garazu, a tek da ne pominjem sto ne znaju ni zmigavce da koriste.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 2 sati, punisa 16 je napisao:

Jeste, kao sto ti rece Aca-pn kod nas ti je kao svuda u svetu pravilo da se ne vozi bez tablica,cak imamo kao neke plasticne ramove u koje stavljamo te tablice "da ne ispanu" :)

Naravno da sam imao tablice, ja te tablice jos uvjek nisam vratio u MUP jer jos nisam ni otisao po nove koje sam trebao tek jutros da docekam vec sam samo ostavio staru saobracajnu jer su to zahtjevali od mene na tehnickom. Imao sam i dokument na kojem se nalaze iste te tablice koje su u tom momentu bile na motoru i za koje se kaze da se prebacuju na druge. Takodje sam im kao sto sam napisao rekao da se nove tablice nalaze u MUP isto kao i nova saobracajna ali su oni totalno to ignorisali i iskoristili foru da mi vode motor na provjeru da bi ga zaplijenili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 3 sati, aca-pn je napisao:

Ne znam kako je u CG, kod nas bez tablica ne možes u saobraćaj, tj možeš, ali si u prekršaju.

Samo cu da copy-paste poruku jer nemam ni sta drugo dodam ni oduzmem iz mog odgovora za Punisu. "Naravno da sam imao tablice, ja te tablice jos uvjek nisam vratio u MUP jer jos nisam ni otisao po nove koje sam trebao tek jutros da docekam vec sam samo ostavio staru saobracajnu jer su to zahtjevali od mene na tehnickom. Imao sam i dokument na kojem se nalaze iste te tablice koje su u tom momentu bile na motoru i za koje se kaze da se prebacuju na druge. Takodje sam im kao sto sam napisao rekao da se nove tablice nalaze u MUP isto kao i nova saobracajna ali su oni totalno to ignorisali i iskoristili foru da mi vode motor na provjeru da bi ga zaplijenili."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Dje ti se to desilo koji grad . Prvi put cujem za ovakvu situaciju , posebno kad su u pitanju likovi sa maricom . Jer je posao policajca saobracajca da pise kazne i takve stvari da donosi na odluku

Da nije bio motor neke BIL osobe , pa da su ti uzeli motor na provjeru


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
nemogu nikako da te kazne jer se nisi kretao sve i da nisi registrovan .Mogu da privremeno oduzimaju vozilo ako je u carinskom prekršaju.Eventualno da te kazne za držanje neregistrovanog vozila na javnoj površini što je u srbiji komunalni prekršaj.A da si registrovan mogli  bi da te kazne za nepropisno parkiranje jer motocikl nemože na parkong mesto  za putničko vozilo.bar u srbiji.
Mene su snimili i u njihovom sistemu sam bio neregistrovan iako sam bio uredno registrovan.Pošto me zvao inspektor u sup  ja mu kažem ajmo dole da vidite nalepnicu da vidite da sam stvarno registrovan .On kaže baš me briga i da jesi i da nisi jer se nisi kretao pa nisi ni učesnik.I ja sam bio na parking mestu i  nikom ništa.NISI UČESNIK ČIM SE NE KREĆEŠ.Kad si parkiran možeš biti i registrovan i neregistrovan nema saobraćajnog prekršaja osim komunalnog bar u srbiji.U novom sadu ima stotine neregistrovanih vozila što na parkingu što na kolovozu,van kolovoza ..i bitno je samo da te ne upiše neko zbog tog što zauzimaš javnu površinu a to nema nikakve veze sa saobraćajem.
Traqži savet od nekog advokata da li su ti nepropisno oduzeli vozilo.Ako jesu tuži državu .
Nigde u zakonu ne piše da ne možeš motociklom da se parkiraš na mestu za automobile... Samim tim, možeš... To što oni iz parking servisa tumače kako je njima volja, je druga priča....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Izvini Jokso nisam shvatio iz tvog pisanja da si imao tablicu. Pa svakako je sve to glupost i osim tvoje nervoze nece biti posledica.Sve je to smesno i bezobrazno. Ja nisam cuo za takav slucaj... realno nemaju osnova da ti zaplene tvoju imovinu ako je legalna. Pisi ovde bas sta ce biti,u idiotskim drzavama zivimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Cek malo,ajmo redom.Ako je vozilo tek registrovano (desi se da ne bude u sistemu neko vreme) i to sim im rekao i ukoliko ga nema u sistemu proverom preko registarske tablice,izvrsi se provera preko broja sasije i ako ga i onda nema u sistemu onda nije dobro(ovo je normalan redosled).Kazes dosli direkt do tebe i uzeli dokumenta,ili nam nesto nisi rekao ili nesto ne znas u vezi motora ili bivseg vlasnika,hocu da kazem da su tu poslati ili sa namerom dosli.A to sto su napisali da si se kretao je samo da bi izbegli maltretiranje oko papira i razloga zasto su ti oduzeli motor.Elem,cak iako si parkiran postoji nesto sto se zove namera da upravljas vozilom,sedas,palis itd.Ne mogu i ne zelim da sudim,nisam bio prisutan.Ovo je samo moje zapazanje iz napisanog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Fali ovde izgleda ključna informacija. Čisto sumnjam da su tek tako stali i iz čista mira oduzeli motor. Vrlo malo si nam informacija dao, a tražiš savet.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Policija ima pravo da sumnjivo lice zaustavi i legitimise,proveri vozilo.Mozda su te videli da si stao,ili prosao negde.Cije tablice je nosio motocikl prilikom zaustavljanja od strane policije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 5 sati, Joksa4 je napisao:

Fazon sto su i u prekrsajnom nalogu opisali situaciju kao da sam se ja kretao (tom i tom ulicom) i da su me zaustavili i prilikom provjere utvrdili da vozilo nije registrovano, a zapravo sam stajao u mjestu, naravno prije toga sam vozio motor, ali oni me nisu zaustavili kao obicna patrola niti su me vidjeli da sam se kretao kroz saobracaj vec su na to mjesto gdje sam se ja nalazio i stajao stali na metar od mene i izasli iz vozila. Na kraju, kakva je ova djirkoska policija i sta sam sve cuo samo mi je zelja da izvucem manju kaznu i vratim motor u garazu, a tek da ne pominjem sto ne znaju ni zmigavce da koriste.....

moraju da napišu tačno mesto gde si se kretao ili km puta.Problem je što često lažu..Sad neznam kako ćeš dokazati da se nisi kretao jer sudija uvek veruje policiji.Idi odma i traži neki nadzor kamerama i to što pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Nema veze sa CG, ali hajde ovde da pitam... Sinoć sam video u Svetogorskoj motor parkiran na trotoaru, ali tako da ne smeta nikome. Kao što ih većina nas i parkira, da ne ometa prolaz. Tablica je bila pokrivena maskom. Da li to znači da komunalci pišu kazne i za nepropisno parkirane motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Prva i osnovna stvar policajac kao policajac ne moze da ti pise kaznu bez saobracajnog policajca , ali policajac moze da te zadrzi i da pozove saobracajnog policajca da dodje .

Drugo interventna jedinica i inspektor imaju pravo da te zadrze i oduzmu vozilo ako si sumnjivo lice ili BIL . Tacnije po pravilo ne mogu tek tako da ga oduzmu ali jbg mi smo samo obicni smrtnici i moze im bit sta hoce .

U sustini ako je sve ok sa motorom ne moras se sjekirati moraju ga vratiti , jedino sto ces se izmaltretirati i biti bez njega pa mozda i mjesec dana .

Ps. Mome drugaru su jedne prilike oduzeli motor ali je lik pored njih proletio 230km/h , naravno nije ni pomisljao da stane . Dosli su mu posle par sati na kucna vrata , oduzimanje motora , 3-4 krivicne prijave (ne znam sto su mu sve nakitili, znam da je jedna od njih bila nepoatovanje sluzbenog lica ) . Motor oduzet na provjeru i posle mjesec vracen


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Nema veze sa CG, ali hajde ovde da pitam... Sinoć sam video u Svetogorskoj motor parkiran na trotoaru, ali tako da ne smeta nikome. Kao što ih većina nas i parkira, da ne ometa prolaz. Tablica je bila pokrivena maskom. Da li to znači da komunalci pišu kazne i za nepropisno parkirane motore?
Msm da ne, nisam još cuo za slučaj da su pisali za nepropisno parkiran motor. A maska je tu zbog kamera verovatno, kao i kod ostalih koji ih koriste na motorima.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
Pre sat vremena, Jupiter je napisao:

Nema veze sa CG, ali hajde ovde da pitam... Sinoć sam video u Svetogorskoj motor parkiran na trotoaru, ali tako da ne smeta nikome. Kao što ih većina nas i parkira, da ne ometa prolaz. Tablica je bila pokrivena maskom. Da li to znači da komunalci pišu kazne i za nepropisno parkirane motore?

Na jesen sam pitao komunalce u Oku sokolovom da li beleže motore na trotoaru - naravno da ne, da ne brinem. 

Ako su me slagali...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 6 sati, Slavo je napisao:

Dje ti se to desilo koji grad . Prvi put cujem za ovakvu situaciju , posebno kad su u pitanju likovi sa maricom . Jer je posao policajca saobracajca da pise kazne i takve stvari da donosi na odluku

Da nije bio motor neke BIL osobe , pa da su ti uzeli motor na provjeru


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikšić, naravno nisu mi pisali oni kaznu već je došla patrola u kasarnu tjst tu gdje se ostavljaju zaplijenjena vozila i ja sam naravno odbio da prihvatim odgovornost. Danas sam podigao saobraćajnu i tablice iz MUPa i na saobraćajnoj piše da je vozilo registrovano 21. a to mi se desilo juče tjst 24. Moram da čekam ponedeljak pošto se trenutno održavaju protesti zbog akciza i cijena goriva i većina je na terenu kao i komandir kog smo kontaktirali i rekao je da sačekamo ponedeljak. A to za sumnjivu osobu na kog se prije vodio motor ne mogu da tvrdim ali oni su rekli da ne mogu da nađu vozilo u bazi i da ga vode na provjeru. Uglavnom danas uzimam ceradu da ga pokrijem do ponedeljka i da ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
pre 44 minuta, Slavo je napisao:

Prva i osnovna stvar policajac kao policajac ne moze da ti pise kaznu bez saobracajnog policajca , ali policajac moze da te zadrzi i da pozove saobracajnog policajca da dodje .

Drugo interventna jedinica i inspektor imaju pravo da te zadrze i oduzmu vozilo ako si sumnjivo lice ili BIL . Tacnije po pravilo ne mogu tek tako da ga oduzmu ali jbg mi smo samo obicni smrtnici i moze im bit sta hoce .

U sustini ako je sve ok sa motorom ne moras se sjekirati moraju ga vratiti , jedino sto ces se izmaltretirati i biti bez njega pa mozda i mjesec dana .

Ps. Mome drugaru su jedne prilike oduzeli motor ali je lik pored njih proletio 230km/h , naravno nije ni pomisljao da stane . Dosli su mu posle par sati na kucna vrata , oduzimanje motora , 3-4 krivicne prijave (ne znam sto su mu sve nakitili, znam da je jedna od njih bila nepoatovanje sluzbenog lica ) . Motor oduzet na provjeru i posle mjesec vracen


Sent from my iPhone using Tapatalk

Oni su me zaustavili, bilo je to što je bilo i rekli su pođi za nama vozilo je zaplijenjeno. Ostavio sam motor, došla je saobraćajna patrola, pitali me da l prihvatam odgovornost i ja sam naravno odbio. Izgovor za tu zaplijenu je naravno to da moraju da ga provjere jer ga nema u bazi, a ja šta tu mogu da radim iako znam da laže i traži izgovor. Uglavnom događaj se desio 24. na saobraćajnoj piše da je registrovan 21. U ponedeljak idem na suđenje da oborim taj postupak i uzmem motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

moraju da napišu tačno mesto gde si se kretao ili km puta.Problem je što često lažu..Sad neznam kako ćeš dokazati da se nisi kretao jer sudija uvek veruje policiji.Idi odma i traži neki nadzor kamerama i to što pre.

Ma uglavnom ću da oborim postupak, uzeo sam saobraćajnu jutros i na njoj piše da je vozilo registrovano 21. a događaj se desio sinoć tjsr 24. Možda će u najjgorem slučaju biti kazna za neposjedovanje dokumenata, mada razmišljam se o tužbi jer togom čitavog vremena inspektor mi nije dao da zovem staratelja jer sam maloljetno lice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 3 sati, Patriota je napisao:

Cek malo,ajmo redom.Ako je vozilo tek registrovano (desi se da ne bude u sistemu neko vreme) i to sim im rekao i ukoliko ga nema u sistemu proverom preko registarske tablice,izvrsi se provera preko broja sasije i ako ga i onda nema u sistemu onda nije dobro(ovo je normalan redosled).Kazes dosli direkt do tebe i uzeli dokumenta,ili nam nesto nisi rekao ili nesto ne znas u vezi motora ili bivseg vlasnika,hocu da kazem da su tu poslati ili sa namerom dosli.A to sto su napisali da si se kretao je samo da bi izbegli maltretiranje oko papira i razloga zasto su ti oduzeli motor.Elem,cak iako si parkiran postoji nesto sto se zove namera da upravljas vozilom,sedas,palis itd.Ne mogu i ne zelim da sudim,nisam bio prisutan.Ovo je samo moje zapazanje iz napisanog

Nisi pogriješio u svom zapažanju i razumijem stranu čitaoca i manjak opisa, bio sam pod utiskom i umoran nakon događaja jer sam tumarao pješke nazad kući xD Vozio sam motor jer sam 5 dana prije toga dobio sve papire od tehničkog i imam prevod još odavno da je vozilo prevedeno na mene i da je sve od toga uredno plaćeno, jutros sam podigao saobraćajnu i nove tablice. Prije toga sam upravljao motorom, i prije dolaska interventne sam bio na tom mjestu 5 minuta i kad su oni naišli ja sam sjedio na motoru sa kacigom i rukavicama što je logičan zaključak da sam išao kroz saobraćaj prije. Akcentovao sam to da sam bio na mjestu jer u postupku piše da su me oni zaustavili dok sam se ja kretao tom ulicom, mada na kraju to nije ni bitno. Preko šasije ni nisu provjeravali. To sa namjerom, jeste istina ali nisam ja direktno targetiran već kad smo popričali sa saobraćajnom policijom danas u stanici rekli su da su čitav dan imali problema sa motoristima i da su divljali po gradu i vjerovatno se iz toga izrodila ta priča da me nema u sistemu da bi mogli da mi zaplijene motor. Uglavnom saobraćajnu sam uzeo i piše da je vozilo registrovano tjst da je u sistemu od 21 a događaj se desio sinoć 24. Samo ću da odem na sud i da oborim postupak i u najjgorem slučaju dobijek kaznu za neposjedovanje dokumenata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 3 sati, Zarkela je napisao:

Fali ovde izgleda ključna informacija. Čisto sumnjam da su tek tako stali i iz čista mira oduzeli motor. Vrlo malo si nam informacija dao, a tražiš savet.

Uglavnom danas sam kontaktirao saobraćajnu policiju iz stanice, odgovorili su da su juče svo vrijeme motoristi jurcali kroz grad i pravili probleme, zbog čega se vjerovatno sve ovo desilo i zašto su me targetirali na motoru jer su isfrustrirani pa eto jbg čisto na kraju dana da bude da su nešto uradili. Uzeo sam saobraćajnu, na njoj piše da je motor registrovan u sistemu od 21. a juče je bio 24. Obaram postupak da je vozilo neregistrovano i u najjgorem slučaju dobijem kaznu za neposjedovanje dokumenata i valjda nemaju nikakvog osnova da mi zadržavaju motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

Policija ima pravo da sumnjivo lice zaustavi i legitimise,proveri vozilo.Mozda su te videli da si stao,ili prosao negde.Cije tablice je nosio motocikl prilikom zaustavljanja od strane policije?

Na njemu su bile stare tablice koje su danas trebale bit zamjenjene sa novim. Targetiran sam samo iz razloga jer su rekli da su po čitav dan 2 motora pravila probleme po gradu (To je rekla saobraćajna policija koju smo kontaktirali iz stanice). Na kraju će se valjda sve srediti i oborit ću postupak i valjda preuzeti motor jer nemaju osnova da ga zadržavaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 4 sati, punisa 16 je napisao:

Izvini Jokso nisam shvatio iz tvog pisanja da si imao tablicu. Pa svakako je sve to glupost i osim tvoje nervoze nece biti posledica.Sve je to smesno i bezobrazno. Ja nisam cuo za takav slucaj... realno nemaju osnova da ti zaplene tvoju imovinu ako je legalna. Pisi ovde bas sta ce biti,u idiotskim drzavama zivimo.

Evo danas sam uzeo nove table i saobraćajnu na kojoj piše da je vozilo registrovano 21. a to se desilo 24. Uglavnom plan je za ponedeljak, obaram postupak i preuzimam motor nazad jer nema nikakve druge osnove ni začkoljice u ovom slučaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja