Jump to content

Moto Zajednica

Oduzimanje motocikla jer "nemam" tablice.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet
Nije valjda da dobijate novu saobraćajnu prilikom svake registracije? O.o Po ovome što si napisao meni zvuči tako, mada mi je malo teško sa poverujem da je to zaista tako.

Da naravno , prilikom svake registracije cekanje minimum 7dana pa onda pravac u mup po saobracajnu dozvolu .

Zar nije tako i kod vas ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не, нова таблица и саобраћајна иду само при купопродаји, при продужењу регистрације се не мења. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 7 minuta, Zuba87 je napisao:

Не, нова таблица и саобраћајна иду само при купопродаји, при продужењу регистрације се не мења. 

A ako se menja saobracajna,dobije se potvrda sa kojom se legalno vozi dok ne bude gotova plastika

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 3 sati, zemunac72 je napisao:

Nesto tu nine tako kako pricas. Ne osudjujem te,samo komentarisem kao citalac. Nesto si uradio i izazvao neki gnev kod njih,ili nesto od papira nije kako treba. Sto se tice CG,nadam se da ce azurno oduzimati vozila bez tablica . U sezoni,od PG do Budve,makar 5 trkaca me obidje bez tablica,maksimalno drsko i bahato.

Ti si mlad,razumem da si zeljan da vozis,ali u zivotu nauci da budes pametan i strpljiv,smanjices sebi sekiraciju i nerviranje oko ovakvih stvari,koje mogu da se tumace na dva nacina...tu neko mora da ispasta.

Dok se asfalt dobro zagreje,vratice ti motor.

Ajd uzdravlje

Istina je da je tu razlog za ishod ove  situacije bila frustracija i gnijev policije, mada ne zbog mene samog, vec kad smo dosli u stanicu na salteru su kontaktirali saobracajnu policiju od koje smo dobili odgovor da su motoristi citav dan brujili po gradu i da se zato odvila situacija sa maricom i iznenadnim zaustavljanjem pored mene. A sad, jbg ne mogu ni bit skroz razuman i strpljiv jer mi je motor oduzet radi samovoljne odluke policije koja je mogla biti skroz drugacija... Hvala na savjetima svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 3 sati, cezarpa je napisao:

Izgleda da su ga negde snimili za neki prekrsaj ili malo veci gas.Cim je puna marica dosla po njega.

Nisu mene licno snimili, iako su se tako okomili na mene kao da jesam, jer jebiga pogresno mjesto pogresno vrijeme. Odgovor u stanici nam je bio da su citav dan motoristi brujali po gradu i onda je marica isla redom i klepala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 3 sati, Slavo je napisao:

Kod nas u CG je pravilo da kad se prevodi motor , stare tablice nosis prilikom preuzimanja saobracajne, kada te tablice vracas a dobijas nove . Makar je tako bilo prije dvije godine kad sam ja prevodio motor . Jedino sto je nas sistem truo , pa sam ja tada cekao 10dana da procijene vrijednost motora da bih platio porez i na kraju mi rekli da nemaju motor u katakog pa sam cekao josh 10dana vjestaka da izda nalaz i procjenu da bih uopste mogao prevesti i registrovati motor. Dakle 20dana bez voznje motora u sred sezone + 14 dana voznje bez saobracajne i pod rizikom da popijem kaznu jer nemam saobracajnu … “prevod” stvar koja se u srecnu zemlju zavrsava za jedan dan .

Bez tablica naravno da je ucesnik 100% nelegalan u saobracaju , ali u ovom slucaju je sve ok . E sad ima i josh jedna caka , po zakonu ne smije da se vozi bez saobracajne i svi bi mi trebali da udjemo u proces registracije prije nego ona istekne da bi na dan isteka registracije imali novu saobracajnu dozvolu . E sad je sve stvar na koga ces naici od policajaca i hoce li ti pisati kaznu za neposjedivanje dokumenata ili ce te pustiti dalje .

U sustini svi smo ovdje na milost njihovu i na to kakvo je raspolozenje doticnih kad nas zaustave . Ono sto ja praktikujem je da uvijek budem kulturan i ljubazan a posebno kad sam kriv jer lijepim rijecima i ljubaznim pristupom se moze covjek uvijek dogovoriti, ako naidje neki namcor jbg kriv pa kriv pokusam ako ne pisi kaznu i to je to.


Ps. Ti si ocigledno u ovom slucaju kolateralna steta, po Nk je opste poznato da bilevarom i onamo posle tunela se jurca motorima , moguce da je komandir taj dan izdao naredjenje da malo istresu iz gaca vozace . Ti si im naletio , ponijeli su se kako su se ponijeli i to je to . U sustini ako je sve ok sa motorom nemas sto da se sjekiras, jedino podji do stanice i interesuj se za slucaj , i kao sto je kolega gore napisao valjalo bi sa nekom starijom osobom da podjes ipak tako shvataju ozbiljnije situaciju i drugacije ce gledati na sve to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Eto, a ja sam motor preveo na sebe dok je bio registrovan, i zato mi je trulo to sto su uradili da moraju kao da vrse provjeru.. I to sto si rekao, mogli su fino da mi napisu kaznu za neposjedovanje dokumenata, a ne neregistrovano vozilo za koje su vidjeli da je svaki racun cist i placen, i jos dodatno oduzimanje motora.  I za ovaj zadnji pasus si upravu, komandir je dao nalog da targetuju motore i oduzimaju ih na bilo kakav nacin i bilo kakvu sitnicu, cuo sam od nekih iskusnijih da se ponekad sluze tim metodama na pocetku sezone. Danas idem da vidim sa njima da uzmem nazad motor i da mi odbace prijavu, i naravno idem sa nekim starijim koji zna prava i kako da se ophodi u toj situaciji. Svakako javljam uvece sta sam napravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Koliko reci punih razumevanja za neradnicko "preduzece". Video bih da li bi toliko bili puni razumevanja da odete u prodavnicu , platite robu I onda vam daju praznu kesu I isprate uz reci dodjite za koji Dan mozda I dobijete placenu robu. Ili na pumpi vam naplate 10 k za gorivo Al mozda vam ga sipaju za neku nedelju. Ponavljam zakon ne poznaje nemanje tablice, saobracajne pri registraciji. Jos 2000 me zaustave sa autom bez tablica u Bg. Normalno registrovan, kupljen nov u Srbiji, al se menjale tablice pa se cekalo po mesec,dva. Pokazem polisu na pitanje o tablama, naravno pokazuju mi znanje trtomudenjem o Zobsu, rekao isto kao i sa motorom da pise a advokat ce dalje da kontaktira. U sebi me napusio, al pisao nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mrzelo ga da pise.Kad nemas tablicu ,a registrovan si pandur moze da ti pise kaznu.Ako je tablica prljava isto.Ako se kurcis moze da ti izbunari nesto i pise kaznu.Nijedan mi jos nije pisao bez veze,uvek je nesto postojalo.Samo pitanje dal hoce da pise.

Secam se davno sam nosio komad kabla pored sedista ,kao batinu za udaranje.Prilikom pregleda dokumentacije kaze otvori gepek i baci to tamo.Ima slovo zakona o tome,ali ga mrzi da pise.

 

 

Sokole sta ucini danas?

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha

Samo da vam javim da sam uspio da vratim motor, par ogrebotina na rezervoaru al čini mi se kao lagan posao za polirku. Prijava je još uvjek tu jer danas sam krenuo na suđenje ali to je odloženo a u stanici su mi dali papir za vraćanje vozila sa zaplijene. U svakom slučaju upitna situacija, al nemam na šta da se žalim jer mi je jedino bilo bitno da preuzmem nazad motor što prije.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
4 hours ago, cezarpa said:

Mrzelo ga da pise.Kad nemas tablicu ,a registrovan si pandur moze da ti pise kaznu.Ako je tablica prljava isto.Ako se kurcis moze da ti izbunari nesto i pise kaznu.Nijedan mi jos nije pisao bez veze,uvek je nesto postojalo.Samo pitanje dal hoce da pise.

Secam se davno sam nosio komad kabla pored sedista ,kao batinu za udaranje.Prilikom pregleda dokumentacije kaze otvori gepek i baci to tamo.Ima slovo zakona o tome,ali ga mrzi da pise.

 

 

Sokole sta ucini danas?

Pa sto ne pisu?  Po...em I'm se na posao, mrzi ih da zive, I da rade Ono sto treba. Advokati su za njih streptomycin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
On 26.3.2022. at 8:58, Joksa4 je napisao:

Nadam se da će ga vratiti kad oborim postupak jer stvarno nemaju nikakvog osnova da vrše ovo maltretiranje jer sve što su htjeli da provjere je bilo na papirima, i informaciju da se sa tih starih tabli koje sam u tom momentu imao na motoru vrši prevod na nove, i broj agregata, i broj šasije, i da je motor preveden sa starog vlasinka na mene i da je plaćena registracija i osiguranje..

Utvrđivanje regularnosti nekog vozila se vrši kako uvidom u dosije tog vozila tako i veštačenjem identifikacionih oznaka na samom vozilu, Br. motora, šasije, kontrolnih oznaka, tablica itd.. znači proveravaju se prvenstveno ukucani brojevi. To što si ti pokazao na uvid je OK kada je sve ispravno na vozilu, ako im je nešto sumnjivo, tipa ne pripadajuća ili ručno rađena tablica, nečitak br šasije, motora itd, rutinski se vrši detaljna provera svih identifikacionih oznaka od strane veštaka za vozila. Nema tu nikakvog obaranja na sudu ukoliko je vozilo privremeno oduzeto radi vršenja ove provere. Kao što rekoh čim utvrde da je sve OK, vratiće ti ga. Ili ako se desi da je neka oznaka falš, da je stranac, blizanac itd itd, neće biti vraćen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Upravo sada, Bojssa je napisao:

Utvrđivanje regularnosti nekog vozila se vrši kako uvidom u dosije tog vozila tako i veštačenjem identifikacionih oznaka na samom vozilu, Br. motora, šasije, kontrolnih oznaka, tj. identifikacionih tablica itd.. znači proveravaju se prvenstveno ukucani brojevi. To što si ti pokazao na uvid je OK kada je sve ispravno na vozilu, ako im je nešto sumnjivo, tipa ne pripadajuća ili ručno rađena tablica, nečitak br šasije, motora itd, rutinski se vrši detaljna provera svih identifikacionih oznaka od strane veštaka za vozila. Nema tu nikakvog obaranja na sudu ukoliko je vozilo privremeno oduzeto radi vršenja ove provere. Kao što rekoh čim utvrde da je sve OK, vratiće ti ga. Ili ako se desi da je neka oznaka falš, da je stranac, blizanac itd itd, neće biti vraćen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja