Jump to content

Moto Zajednica

Oduzimanje motocikla jer "nemam" tablice.

Recommended Posts

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako sam dobro razumeo, ti si motor vozio sa starom, tog 24. marta i nevažećom tablicom, budući da je nova registracija krenula od 21. marta. Pretpostavljam da zbog toga nisu uspeli da pronađu motor u sistemu po staroj registracionoj oznaci, ili im je makar sve to bio dovoljno dobar razlog za sve ovo. Složio se ili ne, sve to jeste sumnjivo, e sad što nisu hteli ni da čuju o toj novoj registraciji itd, to je druga stvar.

 

Nisam siguran da bi u Srbiji ovako nešto bilo moguće, jer je prilikom prenosa i promene registracionog područja neophodno vratiti staru tablicu, pa je praktično nemoguće da je prenos obavljen, a da je stara tablica i dalje ostala u tvom posedu. Makar mi je takva procedura u sećanju. U CG je to drugačije ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, Nole Bg said:

Msm da ne, nisam još cuo za slučaj da su pisali za nepropisno parkiran motor. A maska je tu zbog kamera verovatno, kao i kod ostalih koji ih koriste na motorima.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Zbog brzine?

 

Sad sam se setio da je mene kamera slikala na Brankovom mostu u žutoj traci i da mi je stigla kazna.

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Joksa4 je napisao:

Evo danas sam uzeo nove table i saobraćajnu na kojoj piše da je vozilo registrovano 21. a to se desilo 24. Uglavnom plan je za ponedeljak, obaram postupak i preuzimam motor nazad jer nema nikakve druge osnove ni začkoljice u ovom slučaju.

Mogu da ti zadrze motor.

Ide na proveru.

Nevezano sto je registrovan.

Provera broja sasije, dal je prekucavan, dal je ukraden, skinut sa osiguranja... 

Zato ti je i oduzet

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ako je motor regularan, čist br šasije i agregata, ocarinjen i ranije registrovan kod nas vratiće ga. Bez brige, stajaće par nedelja dok ne izveštače identifikacione oznake. Tablice su vrv bile samo povod za dalju proveru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Mozda cekaju mali novcanu nadoknadu?Zavisi koliko im je postena policija.

Za ispravan motor postoje zakonski rokovi, do kada mora da se pregleda i vrati ako je sve OK. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Verovatno se išlo na carinski prekršaj ako je strana tablica, što nisam do kraja razumeo. Ako je domaća, onda si im se samo nezgodno namestio... Ne znam koji može biti drugi razlog za zaplenu vozila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 18 sati, vasa.93 je napisao:

Ako sam dobro razumeo, ti si motor vozio sa starom, tog 24. marta i nevažećom tablicom, budući da je nova registracija krenula od 21. marta. Pretpostavljam da zbog toga nisu uspeli da pronađu motor u sistemu po staroj registracionoj oznaci, ili im je makar sve to bio dovoljno dobar razlog za sve ovo. Složio se ili ne, sve to jeste sumnjivo, e sad što nisu hteli ni da čuju o toj novoj registraciji itd, to je druga stvar.

 

Nisam siguran da bi u Srbiji ovako nešto bilo moguće, jer je prilikom prenosa i promene registracionog područja neophodno vratiti staru tablicu, pa je praktično nemoguće da je prenos obavljen, a da je stara tablica i dalje ostala u tvom posedu. Makar mi je takva procedura u sećanju. U CG je to drugačije ili?

Neophodno je vratiti tablicu samo kad se preuzima nova. Ja sam juče otišao u MUP i preuzeo staru tablicu sa listom koju sam dobio da je motor zaplijenjen. Na tehničkom prije nedelju dana kada su mi dali polisu i sve ostale papire rekli su mi da mogu da vozim sa starom tablom dok imam ove papire jer na njima piše da se te tablice stare prevode na nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 13 sati, X8 Vračar je napisao:

Verovatno se išlo na carinski prekršaj ako je strana tablica, što nisam do kraja razumeo. Ako je domaća, onda si im se samo nezgodno namestio... Ne znam koji može biti drugi razlog za zaplenu vozila...

Domaća je tabla, mada iz drugog grada. Vjerovatno je motor zaplijenjen jer su se taj dan okomili na motoriste jer su dobijali prijave i par njih je divljalo po gradu, to je informacija koju smo dobili od saobraćajne policije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 17 sati, cezarpa je napisao:

Vlast moze sve.Ali ,verovatno ce ga pustiti.

Rekli su mi da prvo čekam suđenje oko tog postupka za neregistraciju koje je u ponedeljak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 17 sati, ser je napisao:

Mogu da ti zadrze motor.

Ide na proveru.

Nevezano sto je registrovan.

Provera broja sasije, dal je prekucavan, dal je ukraden, skinut sa osiguranja... 

Zato ti je i oduzet

Provjeru broja šasije, koju nisu provjeravali u bazi podataka, su valjda mogli da provjere na licu mjesta jer imam na par papira sa tehničkog, osiguranja i registracije i prevoda a i sam broj je na vidnom mjestu. Isto tako da l je ukraden i to su mogli da provjere jer piše da je motor preveden na mene još prije godinu i nešto sa starog vlasnika. Pa se eto nadam da u tom slučaju nisu u mogućnosti da nađu osnovu za zadržavanje motora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 17 sati, Bojssa je napisao:

Ako je motor regularan, čist br šasije i agregata, ocarinjen i ranije registrovan kod nas vratiće ga. Bez brige, stajaće par nedelja dok ne izveštače identifikacione oznake. Tablice su vrv bile samo povod za dalju proveru.

Nadam se da će ga vratiti kad oborim postupak jer stvarno nemaju nikakvog osnova da vrše ovo maltretiranje jer sve što su htjeli da provjere je bilo na papirima, i informaciju da se sa tih starih tabli koje sam u tom momentu imao na motoru vrši prevod na nove, i broj agregata, i broj šasije, i da je motor preveden sa starog vlasinka na mene i da je plaćena registracija i osiguranje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha

20220326_090436.thumb.jpg.42248996929d48fb3e5157c34ff04060.jpg20220326_090459.thumb.jpg.b0ff23560415ddc226f85e35358a4639.jpgEvo u 1. Slici se nalaze iste te table dok se vršio prevod sa starog vlasnika na mene, a u drugoj slici se nalazi polje NK/PREVOD/KOBB35 na kom se nalazi i broj šasije koji su mogli da provjere u trenutku i broj agregata.. I takođe ispod piše da sam ja vlasnik vozila tako da opet ne vidim osnovu da mi se oduzima vozilo...

Promenio član Joksa4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Vozio motor sa tablicama koje nisu njegove.To se ako se ne varam zove falsifikovanje službene isprave.

I stvarno mi nije jasno zašto si vozio motor koji je registrovan redovno sa drugim tablicama i papirima.Ajde priznaj da si nešto muljao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
pre 57 minuta, Joksa4 je napisao:

Provjeru broja šasije, koju nisu provjeravali u bazi podataka, su valjda mogli da provjere na licu mjesta 

Mogli su, al ne mogu na licu mesta da urade vestacenje.

Takodje sada mogu da posalju upit u interpol za proveru i da "cekaju" odgovor 2-3 nedelje.

A moze sve da se odradi i za jedan dan...

Takodje, ako prodje proces provere i ispadne sve kako treba, ti imas potvrdu koju mozes da iskoristis kada npr jednog dana resis da ga zamenis i buducem vlasniku otklanjas sve sumnje oko regularnosti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Otidji do nadleznog inspektora za svoj slucaj, ako si mladji povedi i roditelja. Lepo komuniciraj i trazi objasnjenje, kao i ubrzanje postupka, sa razlogom putovanja, sezone, i slicno.

Ako si se murcio i svadjao sa patrolom, koja ti je zaplenila vozilo, izvini se. Smisli neko dobro pravdanje.

 

Jer iako postoje rokovi za povracaj zaplenjenog vozila, vreme cekanja ne mora da se oduzi do zadnjeg dana.

Poznavajuci nase sisteme i debelo  probijanje roka im nije strano.

 

Inace mozemo da naklapamo iz dana u dan, bez dobrobiti za tebe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Da, i ja sam uočio da se bunio što mu nisu dozvolili pozvati staratelja poštoje maloljetan.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zato sto se prema starijim osobama drukcije postupa nego sa mladim, usput je svaka dodatna osoba svedok dogadjaja. Stariji su smireniji, mudriji, dok su mladji odvazniji, impulsivniji, ishitreniji, sto se sa policijom moze zavrsiti problemom.

Ja po sebi i drugima mogu videti razliku ponasanja i postupanja u mladosti i u zrelim godinama. Kao i postupke policije,koje uveliko zavisi od ponasanja prema  njima.

 

Da je kolega bio u yrelijim godinama motocikli mu ne bi ni zaplenili, najverovatnije.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Povedi advokata, jer sa "sluzbenim licima" logika I finoca ne pomazu.  Svaki put kada menjam motor Ili tablice istih nema Po mesec DVa, pa se vozim bez istih. Jednom se parkirao , pusimi kuliram stake patrola. Dobar Dan , dokumenta- dajem lk, vozacku I polisu. Saobracajna, tablice- kazem u PS. Pa prijatelju ne moze Tako, te trte mrte. Odgovaram da vec mesec Dana cekam tablice, I da mi ne pada na pamet da mi motor stoji zbog njihovog propusta. Oni naravno nabrajaju neke clanove zakona, kao u k...  se razumeju, I hoce da pisu kaznu. Opusteno trazim brojeve znacki da bih dostavio svom advokatu. Ucutali se , naravno uz Ono da sredim to da ne bih bio u problems. Nigde u zakonu ne stoji da zbog nerada, neazurnosti ,kurac palca ja ne dobijam tablice I saobracajnu nakon TP I uplate svih j... haraca. To sto je dobar deo njih poznat u narodu kao naku ... bas me zabole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
On 3/25/2022 at 12:13 PM, Jupiter said:

Nema veze sa CG, ali hajde ovde da pitam... Sinoć sam video u Svetogorskoj motor parkiran na trotoaru, ali tako da ne smeta nikome. Kao što ih većina nas i parkira, da ne ometa prolaz. Tablica je bila pokrivena maskom. Da li to znači da komunalci pišu kazne i za nepropisno parkirane motore?

 

On 3/25/2022 at 12:59 PM, Nole Bg said:

Msm da ne, nisam još cuo za slučaj da su pisali za nepropisno parkiran motor.

Meni pisali kaznu i to na mestu gde sam godinama parkirao. U pitanju je plato ispred velikog marketa povrsine da moze da primi barem 50 motora. Naisao drkadzija i pisao kaznu, a niko me nije prijavio, to sam proverio. Otisao da se zalim i jos mi kazu da je kazna za parkiranje na platou 25.000 din, sto je apsurd. Bolje da zakrcis ceo trotoar i platis 5.000 din nego da uzmes dva kvadrata nekog platoa :neznam:. Na kraju smo nasli neki kompromis. Za Oko sokolovo znam da ne snima motore barem za sada.

 

Isto tako me kolega zove jedan dan i kaze hteo pauk da ti digne motor. Ja ga skoro napusio, a on mi opise i kamion imao je neku zelenu reklamu. Sednem na motor i nadjem ih i pitam sta se desava. Kazu neko prijavio, a onda moraju da izadju. Posto mi je i tu motor jako cesto ostavili su prostora da me neko obavesti, ali mi rekli da bi svakako morali da ga dignu za sat vremena.

 

Od tada uvek vezujem motor, pa sam barem jedan problem resio:D

 

U sustini uglavnom nas tolerisu dok ne dodje neki drkadzija da popuni kvotu ili dok neko od dokonih komsija ne prijavi. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 10 sati, slave74 je napisao:

Zato sto se prema starijim osobama drukcije postupa nego sa mladim, usput je svaka dodatna osoba svedok dogadjaja. Stariji su smireniji, mudriji, dok su mladji odvazniji, impulsivniji, ishitreniji, sto se sa policijom moze zavrsiti problemom.

Ja po sebi i drugima mogu videti razliku ponasanja i postupanja u mladosti i u zrelim godinama. Kao i postupke policije,koje uveliko zavisi od ponasanja prema  njima.

 

Da je kolega bio u yrelijim godinama motocikli mu ne bi ni zaplenili, najverovatnije.

 

 

Uz svo poštovanje, niste bili tu, da sam uspio da nazovem nekoga da dođe i da popriča sa policijom što su mi zabranili kao maloljetnoj osobi bilo bi drugačije, već sam iz suprotnog razloga izgubio motor, taj dan su se ostrmili da oduzmu motociklistima motore i za najjmanji razlog, a ja ništa nisam protivriječio niti se borio da ne dođe do toga jer nemaju osnova da mi oduzmu motor, već sam svo vrijeme slušao njihova naređenja i ćutao i oni su našli priliku da me "obrlate". Na kraju krajeva maloljetna sam osoba i to mi je bio prvi susret sa takvim događajem i nisam imao pojma kako da se ponašam, valjda sam naučio lekciju za ubuduće, jer ako samo budem klimao glavom isto će bit, jer to što su uradili je bilo krajnje neprofesionalno, prljavo i bezobrazno sa njihove strane.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Yamaha
Pre 14 sati, ser je napisao:

Mogli su, al ne mogu na licu mesta da urade vestacenje.

Takodje sada mogu da posalju upit u interpol za proveru i da "cekaju" odgovor 2-3 nedelje.

A moze sve da se odradi i za jedan dan...

Takodje, ako prodje proces provere i ispadne sve kako treba, ti imas potvrdu koju mozes da iskoristis kada npr jednog dana resis da ga zamenis i buducem vlasniku otklanjas sve sumnje oko regularnosti.

 

 

Samo želim da kažem hvala, dali ste mi dosta scenarija i objašnjenja u vezi ovakvih situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja